Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Według mnie nie ma źle ale dobrze też nie jest , niska temperatura w pomieszczeniach . Ja jak z 23*C zejdę na 21*C to mam mniejsze spalanie dobowe o 2m3 , jaka temperaturą zasilacz podłogę +/- oczywiście podaj widełki , ja mam teraz około 29-31 a w mrozy -15*C miałem 36*C

 

 

Temperatura nam w zupelnosci odpowiada. Temperatura na piecu to 35-40 C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 3 weeks później...

czy 7 m3/doba zuzycia gazu na co+cwu w systemie warstwowym 130l czyli woda dostepna caly czas to duzo? Bez kuchenki tylko grzanie (kaloryfery) +woda

 

Temp. 22-23 stopnie w dzien od 23 do 9 20 stopni

 

Oczywiscie przy temperaturach zew jakie panuja obecnie czyli w dzien +5-7 a w nocy w okolicach 0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy 7 m3/doba zuzycia gazu na co+cwu w systemie warstwowym 130l czyli woda dostepna caly czas to duzo? Bez kuchenki tylko grzanie (kaloryfery) +woda

 

Temp. 22-23 stopnie w dzien od 23 do 9 20 stopni

 

Oczywiscie przy temperaturach zew jakie panuja obecnie czyli w dzien +5-7 a w nocy w okolicach 0

 

 

A jaki duży domek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas marzec ok. 5m3 na dobę CO+CWU+kuchenka. Jak jest słonecznie to poniżej 4...

Temperatura 20 dzień (6-21) - zadana, bo w słoneczne dni jest wyższa i bez grzania... noc 18,6.

 

Budynek podpiwniczony z poddaszem użytkowym. 120m pow. użytkowej + piwnica 60m

1 sezon grzewczy. Brak drzwi wewnętrznych w piwnicy i na poddaszu.

PIWNICA ściana bloczek betonowy 25+5 cm styroduru (część schowana w gruncie), 25+15 styropianu część nadziemna.

PARTER i PODDASZE ściana silikat 24+ 15 cm styropianu

Podłogi parter+ poddasze 10 cm styropianu

Sufit i skosy wełna min. 14+10 miejscami inne grubości, zależne od stopnia opuszczenia sufitu.

Strych jeszcze nieocieplony.

Kocioł De Dietrich MCR II + zasobnik 150l

Sterownik temp. Wewnętrznej.

Podłogówka parter + poddasze

W piwnicy grzejniki.

Edytowane przez Princesa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta zima jest wyjątkowo "łaskawa": zużycie gazu od 18.10.2013 do dzisiaj 532m3, en el od 4.10.2013 do dzisiaj 1117kWh, dębiny ok 1,5mp, w tym wszystko. Wg nośników razem 9571kWh - zapowiada się spora oszczędność w tym roku. Edytowane przez kbab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

no to przyszedł czas na podsumowanie…..

od 1 listopada …pierwszy sezon…

zamknął się na liczniku 247 m3 gazu…. co daje jakies 1,8 m3 dziennie.

do tego kozina w domu i przepalone jakieś 3,5 metra drewna…

 

od 19 marca odpalona pompa PW do CWU…. ok 4,8 kWh dziennie.od tego czasu kurek "putinowy" zakręcony.

 

domek to z113 z pracowni z500 - 100% podłógówki…reku plus ocieplenie trochę na wyrost :)

 

użytkownicy to 2 +2 maluchy…

sweterki tylko ubieramy na dworek… :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

czesc kolego

 

Czytam sobie ten post i zaciekawił mnie Twój wpis. Też zaczynać będę budowę domu o powierzchni zbliżonej do twojego domu. Też chcę postawić na ogrzewanie gazowe, podłogówka, poddasze na grzejnikach ewentulnie. Zamontować rekuperator. Ocieplić dobrze stropy i sciany ok 20cm.

 

Przybliżyłbyś mi rachunki za gaz za 2012 i teraz za sezon 2013/2014 oczywiście w przybliżeniu. Chciałbym mieć rozeznanie w rzędzie wielkości ponoszonych kosztów. Napisz mi, może jaki masz piec, jak rozwiązane. Czy sama podłogówka? Jak z CWU.

 

z góry dziękuję za odpowiedz.:)

 

pozdrawiam Bartosz

 

 

Czyli masz niższą sieciową - ciekawe z czego to wynika :) Wszyscy płacimy w brutto więc posługujmy się raczej takimi kwotami.

 

Spalanie - dzisiaj jeszcze nie sprawdzałem, ale za poprzednie dni wygląda tak:

 

1) 8-10.02. - średnie spalanie na 24h - 8,23 m3. W tych dniach wieczorami przepalałem w kominku - niezbyt intensywnie, w sumie przez cały wieczór jakieś 5 polanek długości 35 cm.

2) 3-10.02. - 61m3 - średnio 8,7m3 na dobę. W tym okresie spaliłem dodatkowo 0,15mp drewna. podsumowując koszty za ostatni tydzień:

- gaz - 61 x 1,9283 = 117,63 zł + opłaty stałe = 5,12 zł; RAZEM GAZ - 122,75 zł

- drewno - 0,15 x 140 = 21 zł

 

RAZEM - 143,75 zł; średnio na dobę - 20,53 zł

 

Jak na taką powierzchnię ogrzewaną, obecne mrozy i mury grzane dopiero od dwóch miesięcy to chyba nie jest źle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Krótkie podsumowanie z mojej strony pierwszego sezonu grzewczego:

od 2013.09.22 do 2014.04.09 zużyliśmy 1031m3 gazu ziemnego na CO + CWU (3 osoby).

 

Daje to średnio: 5,23m3 na dobę przy średniej dobowej temepaturze +5,13 C.

 

Parametry domu:

200m2 - powierzchni podłóg

20cm grafitowego styropianu na ścianach

30cm wełny w skosach

rekuperator

100% podłogówki

piec: Junkers Cerapur Smart 14c-3

 

 

Pzdr

Krzych

Edytowane przez krzyk123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Zamknęliśmy kolejny rok rozliczeniowy z

pgnig zużyciem 700 m3. O 200 m3 mniej niż w poprzednim sezonie. Ale ta zima była łaskawa. Mieliśmy przez ponad miesiąc na stanie Mamusię, więc trzeba było mocniej grzać. Kubatura 535 m3, dom parterowy z poddaszem użytkowym.

Teraz zużycie dobowe spadło do 1,1 m3 (Cwu i kuchnia, 2 osoby).

Prąd tylko idzie bz.

ponad 12 kwh/dobę. Nie chce być mniej.

Przez cały sezon grzewczy paliliśmy w kominku, średnio co drugi dzień. Dziś też zapalimy, bo zimnica na zewnątrz a ciałka już do ciepła przywykły i 20 stopn, które w zimie były OK dziś powodują lekki dyskomfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamknęliśmy kolejny rok rozliczeniowy z

pgnig zużyciem 700 m3. O 200 m3 mniej niż w poprzednim sezonie. Ale ta zima była łaskawa. Mieliśmy przez ponad miesiąc na stanie Mamusię, więc trzeba było mocniej grzać. Kubatura 535 m3, dom parterowy z poddaszem użytkowym.

Teraz zużycie dobowe spadło do 1,1 m3 (Cwu i kuchnia, 2 osoby).

Prąd tylko idzie bz.

ponad 12 kwh/dobę. Nie chce być mniej.

Przez cały sezon grzewczy paliliśmy w kominku, średnio co drugi dzień. Dziś też zapalimy, bo zimnica na zewnątrz a ciałka już do ciepła przywykły i 20 stopni, które w zimie były OK dziś powodują lekki dyskomfort.

 

Fajnie, ze wyszlo tylko 700 m3 ale:

 

- co drugi dzien palone w kominku to zuzycie bez tego palenia moze byc i 2 razy wieksze,

- przydalaby sie powierzchnia uzytkowa bo powszechnie uznawana kubatura sie do niej czesto nie odnosi,

- jesli te 20 stopni jest zima utrzymywane, to jest to jakies 2,5 stopnia mniej niz moj prog "komfortu", wiekszosc osob utrzymuje 22 stopnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, ze wyszlo tylko 700 m3 ale:

 

 

- przydalaby sie powierzchnia uzytkowa bo powszechnie uznawana kubatura sie do niej czesto nie odnosi,

 

Nie powierzczhnia uzytkowa, a kubatura ogrzewana, jest jedyny obiektywny wyznacznik, nie jest nim ani powierzchnia uzytkowa, ani powierzchnia po podłogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze wyniki:

okres od 25.09 do 26.03 - spalone 1176 m3 gazu, czyli średnio 6,43 m3 dziennie. Koszt ok. 2950 zł

 

Dla porównania w ub roku poszło w porównywalnym okresie 1746m3, średnio 9,54m3. No, ale zima była dość łagodna była.

 

Pow. całk. 227m2

Pow. użytk. 181m2

Kubatura ogrzewana 780m3

Gaz idzie na ogrzewanie + CWU dla 3 osób. Wg odczytów z lata miesięcznie na CWU idzie 51m3.

Temp. dzienna 22-22,5, nocna o stopień niżej.

Brak kominka, kozy, więc gaz to jedyne źródło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu komentarz... moj prog 'komfortu' to 150m2 pow uzytkowej + garaz ... wiekszosc osob taka posiada... dotarlo?!! :sick:

 

Chcialem tylko zwrocic uwage, ze w reguly wiekszosc grzeje w okolicy 22 stopni, nie tylko ja, zeby kazdy mial to na uwadze zanim zacznie grzac np. do 24 stopni i bedzie zaskoczony wyzszym zuzyciem, nic wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...