Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

zapotrzebowanie na energię do CO to 57kwh/m2.ogrzewanie 2013/2014 800m3 gazu ziemnego i 1,5 mp buka.Drugi rok bedzie mniej

Funky - czy te 57kwh/m2 wyliczyłeś z 200m2? Bo jeśli tak, to 800m3 i 1,5mp buka to mało, chyba trudno będzie przy chłodniejszym sezonie zejść...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Vaillant Eco Tech Plus VC PL 206/5-5 R2 , zasobnik 150L , system pogodowy , pompa w urządzeniu RS 15-4.0 , rodzielacz TeCe Floor , sterownik calorMATIC 470... Nie wiem czy wymieniłem odpowiednie oznaczenia, jesli czegos brakuje prosze o porade gdzie moge znaleść te informacje to podam. Dziekuje za zainteresowanie i pomoc. POZDRAWIAM.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczby wziełem z świadectwa energetycznego ,w tym sezonie spaliłem 50 m3 gazu i 1 MP buka w przeliczeniu na gaz to 220 m3 gazu w analogicznym okresie rok temu było już 320 stąd mój wniosek.Nie wiem jednej rzeczy ,jakie metry domu przyjmować ?

Rozumiem.

Ja też się zastanawiam, czy podaje się pow. użytkową, czy całkowitą. W sumie to powinno się podawać kubaturę...

Teraz patrzę na moje świadectwo, ale jest wzięte z sufitu, bo podaje za m2 na co 32kwh, a na cwu 17kwh, razem 49kwh, jeżeli to jest liczone na pow uż. to mi się pomylił o jakieś 30% :)

 

Jak Wam się kształtuje cwu? Bo jakoś nie mogę dojść do sensownego rozdziału, od kwietnia do maja mam 1,7m3/dzień , we wrześniu 1,3 (ale tylko 20 dni testowych), w marcu więcej, ale chyba jeszcze CO działało.

Edytowane przez owp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nawaliles tam drewna jak wariat. :)

wiesz nawaliłem tyle zeby cos tam zaistaniało w tym kominku ale faktycznie jak otworzę dolot na maxa to nie musze swiecic zarówek tak jasno.

 

Takie ogniska tośmy palili jak byłem w harcerstwie ,ale to się 20 osób ogrzewało :) najlepiej wrzucać po dwie szczapki bo jak przesadzisz to właśnie wkład śpiewa .Twój wsad to bym miał na cały dzień ,u mnie wchodzą takie krótkie 35cm szczapki.

muszę apropos zmierzyc te polana jaką mają długosc

ale nie byłem w harcerstwie to sobie przynajmniej teraz zaimprowizuję....

 

Wkład masz bardzo ładny stalowo-szamotowy jak się nagrzewa i studzi np.po otwarciu to strzyka ,zobacz co w instrukcji napisał producent u mnie w jotul f3 jest 2 lub 3 kilo drewna i dokładnie na żar.

Ale napierdala zdrowo może masz zabudowę na profilach stalowych do karton gips bo to taki dźwięk jak one wydają.

najsmieszniejsze to ze instrukcja po niemiecku 3 karteczki a wkład od polskiego dystrybutora muszę przycisnąc montera moze zapomniał albo spartherm nie daje ???

 

Wkoorw...ce strasznie to musi byc. U nie wydaje takie odglosy jak w nocy stygnie, ale to sa moze ze 2-3 takie "trzasniecia" na kilka godzin.

Trzeba tez zaznaczyc ze miktofon w telefonie dosc dobry na zywo nie słychac az tak mocno jak na filmie ale fakt faktem ze sprawa istnieje i wkur.....a

 

Pal od góry, wówczas lepiej rozłożysz sobie w czasie oddawaną energię.

Tak widziałem jakis czas temu tę metode wypróbuję dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi poszło za listopad na mieszkanie 72 m2 153 m3.. Przy temperaturze zewnętrznęj -4 stopnie palił 10 m3 dziennie. Kocioł dwufukcyjny fondital antea 24KW dzwoniłem do serwisanta z fonditala mają mi ograniczyć moc, bo przy takim spalaniu wyjdzie z 300 m3 za miesiąc na samo grzanie. Wydaję mi się, że za dużo? Co sądzicie? Ogrzawanie gazowe mam od dwóch miesięcy i aż się boję rachunków. Edytowane przez laku81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owp..... gonisz cyrkulacje 24/h i dziwisz sie, ze masz takie zuzycie na cwu...

Nie sądzę. Od czasu, gdy mierzyłem ile gazu bierze ogrzanie cwu do 60*C, odłączyłem pompkę i dopiero dziś się zorientowałem, bardzo mała zmiana w użytkowaniu, drugi raz bym w ogóle nie robił cyrkulacji, zresztą większość czasu zbiornik jest zimny.

Ile Wam wychodzi cwu procentowo, czy ktoś ma jakieś wiarygodne dane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi poszło za listopad na mieszkanie 72 m2 153 m3.. Przy temperaturze zewnętrznęj -4 stopnie palił 10 m3 dziennie. Kocioł dwufukcyjny fondital antea 24KW dzwoniłem do serwisanta z fonditala mają mi ograniczyć moc, bo przy takim spalaniu wyjdzie z 300 m3 za miesiąc na samo grzanie. Wydaję mi się, że za dużo? Co sądzicie? Ogrzawanie gazowe mam od dwóch miesięcy i aż się boję rachunków.

 

Witaj,

 

Ten kocioł to kondensat? W internecie pod tą nazwą znajduję zarówno atmosferyki oraz kondensaty. Chyba, że Twój to ten: http://www.fondital.it/pl/wszystkie-produkty/boilers/wall-built-in-atmospheric-boilers/heating-only/antea-rtfs.html Według mnie jak na mieszkanie to dużo spala ale pytanie jest jeszcze takie jak mieszkanie jest docieplone? Swoją drogą jak można dać 24KW do mieszkania 72m2?! Ja mam 100m2 dom. Wczoraj spalanie 4,42 m3 temp na zewnątrz -1 C. Oczywiście mamy w tym gotowanie, grzanie CWU i ogrzewanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to zwykły kocioł dokładnie ten http://www.fondital.it/pl/wszystkie-produkty/boilers/wall-built-in-atmospheric-boilers/combi/antea.html model z zamkniętą komorą spalania. Według mnie też spala za dużo. Mieszkanie stary 150 letni koszarowiec z cegły klinkierowej. Bez docieplenia zewnętrznego mury grubości około 50 cm. Stolarka okienna wymieniona częściowo. Na grzejnikach głowice termostatyczne. Wczoraj przyjechał serwisant i skręcił moc kotła do około 10 KW. Teraz codziennie sprawdzam i zobaczymy jaka poprawa. Bo 10 m3 na dobę na samo grzanie /specjalnie odkręciłem bojler elektryczny, a gotuję na indukcji/ to według mnie dużo za dużo!!!Dzięki za odpowiedź bo teraz już jestem w 100 procentach pewien, że coś jest nie hallo!!!A w mieszkaniu ustawione 20 stopni dzień 18 noc sterownik Tybox 137 regulacja temperatury co 15 minut. Edytowane przez laku81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to zwykły kocioł dokładnie ten http://www.fondital.it/pl/wszystkie-produkty/boilers/wall-built-in-atmospheric-boilers/combi/antea.html model z zamkniętą komorą spalania. Według mnie też spala za dużo. Mieszkanie stary 150 letni koszarowiec z cegły klinkierowej. Bez docieplenia zewnętrznego mury grubości około 50 cm. Stolarka okienna wymieniona częściowo. Na grzejnikach głowice termostatyczne. Wczoraj przyjechał serwisant i skręcił moc kotła do około 10 KW. Teraz codziennie sprawdzam i zobaczymy jaka poprawa. Bo 10 m3 na dobę na samo grzanie /specjalnie odkręciłem bojler elektryczny, a gotuję na indukcji/ to według mnie dużo za dużo!!!Dzięki za odpowiedź bo teraz już jestem w 100 procentach pewien, że coś jest nie hallo!!!A w mieszkaniu ustawione 20 stopni dzień 18 noc sterownik Tybox 137 regulacja temperatury co 15 minut.

 

Zatem bez docieplenia po tej zmianie mocy możę być lepiej ale pewnie tylko niewiele. Postaram się coś poczytać w dokumentacji technicznej tego kotła i regulatora i może coś uda się jeszcze poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak Wam się kształtuje cwu? Bo jakoś nie mogę dojść do sensownego rozdziału, od kwietnia do maja mam 1,7m3/dzień , we wrześniu 1,3 (ale tylko 20 dni testowych), w marcu więcej, ale chyba jeszcze CO działało.

 

samo c.w.u. w okresie gdy nie grzejemy to 0,4-0,5 m3 na dobę, 13-15 m3 miesięcznie (odczyt dobowy, 3 sezony)

kocioł to Vaillant ecoCOMPACT VSC 126-C 140 ze 100L zasobnikiem warstwowym, 2 łazienki (2 natryski + wanna), rodzina 2+1, temp. zadana na zasobniku to 45oC, brak cyrkulacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile Wam wychodzi cwu procentowo, czy ktoś ma jakieś wiarygodne dane?

 

U mnie zużycie na cwu takie samo jak ma Esiak - około 0,5 m3 dziennie.

Piec to Junkers cerapur smart 14 i zbiornik 220 litrów.

Wodę ogrzewam do 45 st. C i mam cyrkulację rano 6-7 i popołudniu 17-22.

Wodę grzeje raz dziennie około 16 do dnia następnego jest wystarczająca ciepła.

Wodę oszczędzamy bo mamy szambo - czyli około 5-6 m3.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zużycie na cwu takie samo jak ma Esiak - około 0,5 m3 dziennie.

Piec to Junkers cerapur smart 14 i zbiornik 220 litrów.

Wodę ogrzewam do 45 st. C i mam cyrkulację rano 6-7 i popołudniu 17-22.

Wodę grzeje raz dziennie około 16 do dnia następnego jest wystarczająca ciepła.

Wodę oszczędzamy bo mamy szambo - czyli około 5-6 m3.

Pozdro

 

WItaj,

 

Ile zużywasz gazu dziennie ze wszystkim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...