Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak na domek 95m2 to myślałem, że na samym gazie tyle wyciągnąłeś.

 

Niestety nie. Paliłem wtedy kominkiem. Ale wydaje mi się,że nie da się tyle zużyć gazu tylko z pieca,bo dom musiałby być naprawdę super ocieplony y,a straty i tak są przez wentyl.grawitacyjna i kilka mostków na poddaszu. Hm.! Może jeszcze coś pokombinować z piecem,ale myślę że się realnie nie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak weźmiesz pod uwagę wszystkie aspekty, to wynik nie jest zły. 1 miesiąc trudno liczyć-brak izolacji. Następne ze słabą izolacją na poddaszu,prawie goły dach. 1 sezon stabilizuje się temp pod domem i dosusza ściany. Jeśli grzejesz gazem CWU, to odlicz to, może to być nawet 100m3 za ten okres( zależy jak duża rodzina i jakie używanie).

Jeśli weźmiesz wszystko pod uwagę, to 2 i 3 miesiąc może wyjść po ok. 130m3 na miesiąc. Przy wygrzewaniu ścian, gruntu pod domem i mizernej izolacji w dachu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak wy to robicie że tak mało zużywacie gazu.

U mnie na samo ogrzewanie idzie 9m3 na dobę, dom stoi na razie pusty grzeje do 22*C

Pusty czyli praktycznie bez żadnych zysków i do tego pewnie pierwszy sezon oraz grzany do takich temperatur to i tak chyba nie najgorzej. :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może da się optymalniej coś ustawić a może mam straty ciepła przez jakieś mostki czy coś. Piec chodzi na około 5kw non stop. W domu 22,5-23C zasilanie podłogi około 31C

 

Uzupełnij stopkę bo ja już nie pamiętam co ty masz za kocioł :) . Nie zwalaj na mostki , byś musiał mieć dziurę w dachu .Mostki zawsze jakieś są nie ma co dramatyzować .Jak grzeje na BRAK to mogę mieć okna pootwierane i kocioł nie zareaguje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może da się optymalniej coś ustawić a może mam straty ciepła przez jakieś mostki czy coś. Piec chodzi na około 5kw non stop. W domu 22,5-23C zasilanie podłogi około 31C

 

Adam i mniej Ci nie zje, nie ma bata. Pisałem już to kilkakrotnie. Kocioł pracując na 5kW połyka Ci w okolicach 0,45-0,5m3/h, co daje na dobę w granicach 10-12m3. I też tak to u Ciebie wychodzi.

Dla kotłów z wysoką mocą MIN jak np. u mnie (5kW), nie wiem jaką Ty masz?, lekarstwem na mniejsze zużycie gazu jest skrócenie czasów grzania z jednoczesnym podbiciem temp. zasilania. Przećwiczyłem to na sobie i sprawdza się. Oczywiście ma to wpływ to na tzw. komfort ciepłej podłogi-niestety trochę pogarsza się, no ale coś za coś. Obecnie walczę z tym, tzn zszedłem z opcji termostat i ustawiłem sobie coś a'la 3 strefy czasowe grzania po 2h (4-6, 13-15, 18-20) i obserwuję, narazie jest to dopiero 2-gi dzień, trudno coś wiecej powiedzieć, aczkolwiek mam ciepłą podłogę wtedy kiedy tego najbardziej chcę.

 

A teraz widzę, że masz MIN 3kW, to super. Spróbuj podnieść zasilanie do 35st., wtedy moim zdaniem zużycie wzrośnie Ci gdzieś o 0,1-0,15m3/h, natomiast czas grzania spadnie o kilka godzin, może nawet i o połowę, co pozwoli Ci zejść poniżej 10m3. O ile , trudno powiedzieć, pozostaje spróbować :-).

Edytowane przez Mario430
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie informacje komu ile pali można sobie w d.... wsadzić. Jeszcze niedawno pisałem o tym, że zużywa mi po 12nawet 14m na dobe przy wielkich mrozach. a teraz będę Wam pisał, że zużywa mi nawet od 4,5 do max 6m3 na dobe.

I będziecie się wkurw... zastanawiać jak to zrobiłem etc.

Bez podstawowych informacji o efektywnosci energetycznej gazu, temperatury w domu oraz sposobu grzania te wyniki to zwykle cyferki które nijak się mają do zużycia. Wcześniej piec chodził u mnie na KG 24h na dobe. A teraz chodzi na termostacie z oknami czasowymi i załącza się tylko 3 razy dziennie po kilka godzin co w sumie powoduje znacząco mniejsze zużycie niż wcześniej. A komfort znacząco się nie pogorszył bo w domu w dalszym ciągu mam tak ciepło jak mi potrzeba i wtedy kiedy mi potrzeba. Dodam że mam małe dziecko i żona z nim jest całymi dniami więc nie mogę wychładzać domu w ciągu dnia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Wcześniej piec chodził u mnie na KG 24h na dobe. A teraz chodzi na termostacie z oknami czasowymi i załącza się tylko 3 razy dziennie po kilka godzin co w sumie powoduje znacząco mniejsze zużycie niż wcześniej. A komfort znacząco się nie pogorszył bo w domu w dalszym ciągu mam tak ciepło jak mi potrzeba i wtedy kiedy mi potrzeba. Dodam że mam małe dziecko i żona z nim jest całymi dniami więc nie mogę wychładzać domu w ciągu dnia..

 

a czy potrafisz określić ile znacząco mniej? Instalator/serwisant ustawił pracę mojego pieca przez 24 godziny i choć mam możliwość ustawienia w ciągu doby 4 pór pracy pieca to on ustawił tryb na przez całą dobę. Czujnik zewnętrzny pogodowy reguluje temperaturę wody zasilającej podłogówkę a regulatorami pokojowymi ustawiam temperaturę w poszczególnych pomieszczeniach. To pierwszy sezon grzania i nie mam skali porównawczej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...