Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Przez okres od 18 stycznia do 18 lutego zużyłam 63,9 m3 gazu (podłogówka + woda użytkowa). Średnio na dobę 2,06 m3. To były ciepłe dni, z tego co pamiętam to większy mróz był u mnie 19 stycznia, tak -13. Do 22 stycznia było jeszcze trochę mrozu a potem już plaża.

 

Jeszcze dodam, że lubię jak jest w domu ciepło dlatego mam minimum 23 stopnie w salonie,minimum 24 stopnie w łazience. W sypialni staram się utrzymywać temperaturę około 22 stopnie.

 

A węgla ile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przez okres od 18 stycznia do 18 lutego zużyłam 63,9 m3 gazu (podłogówka + woda użytkowa). Średnio na dobę 2,06 m3. To były ciepłe dni, z tego co pamiętam to większy mróz był u mnie 19 stycznia, tak -13. Do 22 stycznia było jeszcze trochę mrozu a potem już plaża.

 

Jeszcze dodam, że lubię jak jest w domu ciepło dlatego mam minimum 23 stopnie w salonie,minimum 24 stopnie w łazience. W sypialni staram się utrzymywać temperaturę około 22 stopnie.

 

Warto jeszcze podać ile m2 i jak umiejscowione mieszkanie. Bez tego to niemiarodajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez okres od 18 stycznia do 18 lutego zużyłam 63,9 m3 gazu (podłogówka + woda użytkowa). Średnio na dobę 2,06 m3. To były ciepłe dni, z tego co pamiętam to większy mróz był u mnie 19 stycznia, tak -13. Do 22 stycznia było jeszcze trochę mrozu a potem już plaża.

 

Jeszcze dodam, że lubię jak jest w domu ciepło dlatego mam minimum 23 stopnie w salonie,minimum 24 stopnie w łazience. W sypialni staram się utrzymywać temperaturę około 22 stopnie.

 

Gratulacje, choć wynik niewiarygodny, jeśli osiągnięty bez wspomagania kominka.

Ostatnimi czasy nie zwracam żadnej uwagi na licznik. W poprzednim roku mój dom zużył ok. 1100m3 gazu na CO+CWU. Daje to średnią ok. 3m3 na dzień. Jeśli odliczyć zużycie gazu na CWU, tak około 1m3 dziennie, to na CO wychodzi ok 2m3 dziennie. To średnia. Bez kominka.

W sezonie grzewczym, licząc 6 miesięcy, wychodzi 4m3 na dzień, czyli około 120m3 miesięcznie. Temperatury w zasadzie identyczne jak u @MarysiaMarysia, tylko w łazienkach o 1oC więcej.

Uważam, że i tak mam dobry wynik przy 172m2 p.u. Ala taki wynik jak powyżej to niesamowite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, choć wynik niewiarygodny, jeśli osiągnięty bez wspomagania kominka.

Ostatnimi czasy nie zwracam żadnej uwagi na licznik. W poprzednim roku mój dom zużył ok. 1100m3 gazu na CO+CWU. Daje to średnią ok. 3m3 na dzień. Jeśli odliczyć zużycie gazu na CWU, tak około 1m3 dziennie, to na CO wychodzi ok 2m3 dziennie. To średnia. Bez kominka.

W sezonie grzewczym, licząc 6 miesięcy, wychodzi 4m3 na dzień, czyli około 120m3 miesięcznie. Temperatury w zasadzie identyczne jak u @MarysiaMarysia, tylko w łazienkach o 1oC więcej.

Uważam, że i tak mam dobry wynik przy 172m2 p.u. Ala taki wynik jak powyżej to niesamowite.

To jest mieszkanie. Moja kuzynka ma nowe mieszkanie ogrzewane z miejskiej ciepłowni o pow 52m2 i płaci 450zł za sezon, oczywiście sąsiadów ma z każdej możliwej strony.

 

U mnie średnia luty 3,8m3 (117m2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewam 72 metry mieszkania na parterze. Sąsiad z jednej strony - od południa. W pokojach nie mam okien tylko drzwi tarasowe - bo mam dwa ogródki po obu stronach mieszkania. W salonie mam tylko jedno pojedyncze okno i potrójne drzwi tarasowe.

Nie mam kominka. Sama podłogówka. Nawet w łazience nie mam grzejnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewam 72 metry mieszkania na parterze. Sąsiad z jednej strony - od południa. W pokojach nie mam okien tylko drzwi tarasowe - bo mam dwa ogródki po obu stronach mieszkania. W salonie mam tylko jedno pojedyncze okno i potrójne drzwi tarasowe.

Nie mam kominka. Sama podłogówka. Nawet w łazience nie mam grzejnika.

 

Również wyłącznie OP, nawet bez drabinki w łazienkach. Kominek mam, lecz w ostatnie 1,5 roku paliłem 3 razy, goście prosili.

Dach 35-40cm wełny 0,035, ściany biały styro 15cm, podłoga 15cm styro, WM z reku Renovent Excellent Large. Gaz na CO+CWU, kuchnia indukcyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi pełny rok grzania gazem - koszt 3800 zł, czyli ok. 316 zł/ miesiąc. Pracujemy z żoną przeważnie w domu, więc cwu działa 24 godziny na dobę, kuchenka też jest gazowa. Pomimo, że zima była nieco ostrzejsza, koszty spadły o ok. 200 zł w porównaniu z poprzednim rokiem. Dane domu w stopce. Ogólnie jestem bardzo zadowolony, bo dom nie był zaplanowany jako energooszczędny.

 

Edit: w stopce nie ma tych info, więc uzupełnię: ściany - biały styropian 15 cm, dach - 25/30 cm wełny, podłoga - biały styropian 10 cm, ogrzewana powierzchnia podłóg - ok. 200 m2, w tym 50 m2 podłogówka, reszta grzejniki ścienne.

Edytowane przez cypryski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlaśe przyszło rozliczenie roczne.

Od 2015.02.17 do 2016.02.12 poszło 689[m3] na kwote 1626zl

 

To jest wartość samego gazu czy suma wszystkich faktur (z kosztami stałymi, abonamentem itp.)?

 

Dlaczego podajecie tylko zużycia gazu?

Dla kogoś kto planuje budowę/modernizację domu to jest mało ważna informacja.

Najważniejsze jest ile za to płacicie i nie chodzi o samą wartość gazu tylko o całą fakturę.

Edytowane przez AWIk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wartość samego gazu czy suma wszystkich faktur (z kosztami stałymi, abonamentem itp.)?

 

Dlaczego podajecie tylko zużycia gazu?

Dla kogoś kto planuje budowę/modernizację domu to jest mało ważna informacja.

Najważniejsze jest ile za to płacicie i nie chodzi o samą wartość gazu tylko o całą fakturę.

 

Może dlatego, że taka jest idea/tytuł tego wątku? I właśnie zużycie gazu jest porównywalne - przy planowaniu budowy/ogrzewania to była dla mnie ważna informacja - zużycie gazu przez (w miarę możliwości i z dużym uproszczeniem) porównywalny do mojego budynek (w zakresie powierzchni/kubatury, izolacji itp parametrów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego podajecie tylko zużycia gazu?

Dla kogoś kto planuje budowę/modernizację domu to jest mało ważna informacja.

Najważniejsze jest ile za to płacicie i nie chodzi o samą wartość gazu tylko o całą fakturę.

 

wystarczy zużycie, resztę można sobie samemu policzyć z cennika, jeśli ktoś potrzebuje. to tak jakby w wątku elektrycznym podawać tylko kwoty, a przecież cena jest różna w zależności od sprzedawcy i regionu, aktualnej promocji. ktoś za te samą 1 kWh może zapłacić 0,35 gr, a inny 0,18 gr - to prawie dwukrotna różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy zużycie, resztę można sobie samemu policzyć z cennika, jeśli ktoś potrzebuje. to tak jakby w wątku elektrycznym podawać tylko kwoty, a przecież cena jest różna w zależności od sprzedawcy i regionu, aktualnej promocji. ktoś za te samą 1 kWh może zapłacić 0,35 gr, a inny 0,18 gr - to prawie dwukrotna różnica.

No właśnie nie wystarczy, bo jak wyszło kiedyś, gaz w różnych regionach ma różną kaloryczność....

U mnie 10,972 kwh z m3, a kto tam podawał nieco ponad 8kwh z m3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlaśe przyszło rozliczenie roczne.

Od 2015.02.17 do 2016.02.12 poszło 689[m3] na kwote 1626zl

 

Bardzo mało, mi tyle to za samo CWU z cyrkulacją w roku chyba wyjdzie. 58m3 na miesiąc niezależnie od pory roku.. bardzo mało. Kominek? CWU sporadycznie? Zimno w domu? ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy zużycie, resztę można sobie samemu policzyć z cennika, jeśli ktoś potrzebuje. to tak jakby w wątku elektrycznym podawać tylko kwoty, a przecież cena jest różna w zależności od sprzedawcy i regionu, aktualnej promocji. ktoś za te samą 1 kWh może zapłacić 0,35 gr, a inny 0,18 gr - to prawie dwukrotna różnica.

 

Pokaż mi cennik, gdzie za energię elektryczną można zapłacić 18gr/kWh.

 

 

Przecież w eksploatacji domu nie ważne ile zużyjesz medium tylko ile cię to w sumie kosztuje.

Z tego co wiem, to na fakturze za gaz jest sporo opłat stałych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mi cennik, gdzie za energię elektryczną można zapłacić 18gr/kWh.

 

 

Przecież w eksploatacji domu nie ważne ile zużyjesz medium tylko ile cię to w sumie kosztuje.

Z tego co wiem, to na fakturze za gaz jest sporo opłat stałych.

 

Finalnie, dla wlaściciela tak - masz rację, ważna jest kwota "do zapłaty".

Ale my w tym wątku, zgodnie z jego tematem "Ile gazu poszło Wam już w tym sezonie" porównujemy właśnie zużycie gazu - nie opłaty za niego. Po to, by np podyskutować o jakości ocieplenia, ustawieniach kotła, zwyczajach domowników itp. Przy podawaniu samych kwot z rachunku nie było by to tak czytelne.

My jako odbiorcy prywatni, oprócz zmiany taryfy, nie mamy wielkiego wpływu na wszelkie "opłaty stałe" z faktury - na wysokość rachunku głownie możemy wpływać ilością zużytego gazu właśnie.

 

U mnie średnia w lutym to 7 m3/doba, licząc razem CO, CWU (5 osób) + gotowanie.

Edytowane przez przemo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mi cennik, gdzie za energię elektryczną można zapłacić 18gr/kWh.

 

 

Przecież w eksploatacji domu nie ważne ile zużyjesz medium tylko ile cię to w sumie kosztuje.

Z tego co wiem, to na fakturze za gaz jest sporo opłat stałych.

 

stawka za dystrybucję Tauron Gliwice + taryfa nocna z cennika DUON z drugiej połowy 2014 r. (umowa na trzy lata) - łącznie 0,183 zł brutto/ 1 kWh, dzisiaj 0,186 czy 0,187 - zajrzyj na wątek elektryczny, kilka osób się załapało. wychodzi grzanie taniej niż gazem, a koszt inwestycji to przykładowo grzałka z termostatem + pompa obiegowa. ale nie wszędzie jest prąd na takich warunkach, więc co komu da informacja, że cały sezon grzania grzałką zapłaciłem do tej pory 400 zł? lepsza informacja to zużycie w kWh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wartość samego gazu czy suma wszystkich faktur (z kosztami stałymi, abonamentem itp.)?

 

Dlaczego podajecie tylko zużycia gazu?

Dla kogoś kto planuje budowę/modernizację domu to jest mało ważna informacja.

Najważniejsze jest ile za to płacicie i nie chodzi o samą wartość gazu tylko o całą fakturę.

 

Jak napisał fotohobby, to jest rozliczenie czyli całość, ze wszystkimi kosztami. Mam taryfę W2 ileś tam(nie pamiętam dokładnie), w każdym razie płace równo co 2 miesiące, odczyt i rozliczenie jest raz do roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mało, mi tyle to za samo CWU z cyrkulacją w roku chyba wyjdzie. 58m3 na miesiąc niezależnie od pory roku.. bardzo mało. Kominek? CWU sporadycznie? Zimno w domu? ;)

 

pozdrawiam

 

Kominka brak, cyrkulacji CWU też brak. CWU, hmm no czy sporadycznie to cięzko określić, czasami się myjemy :) Rodzina 2+2, zimnej wody idzie około 10m3 na miesiąc ile w tym ciepłej nie jestem w stanie określić, ale latem na CWU schodziło średnio 0,7m3 na dzień.

Temperatura w domu się w przedziale 21,5-22, niestety w łazience temperatura podobna, póki co mam problem z ich dogrzaniem ale to już inny temat.

Poznań co myślę też ma duże znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...