Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...

U mnie w tym sezonie grzewczym poszło (co + cwu):

10.2016 - 60 m3

11.2016 - 87 m3

12.2016 - 142 m3

01.2017 - 180 m3

02.2017 - 130 m3

Powierzchnia ogrzewana to 155m3 + skosy, w sumie jakieś 180m3. Gospodarstwo 5-osobowe (w tym dwójka dzieciaków).

Piec załączany między 6 a 8 i między 19 a 21.

Temperatura w domu cały czas ok. 21 stopni, rzadko spadała do 20,75 (czujnik temperatury z podziałką co ćwierć stopnia), często dochodziła do 22 (a to już za gorąco nawet było)

Dodatkowo poszły niespełna 2 kubiki drewna (brzoza) - kominek ogrzewający salon, bez rozprowadzenia. Jakieś 3-4x na tydzień było palone.

 

W ubiegłym sezonie wyniki były jeszcze lepsze (tj. oszczędniejsze), ale wówczas nie było zimy ;)

Edytowane przez johnny_z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Stary wątek, ale takie rzeczy nie giną w internecie ;)

 

Właśnie go przeanalizowałem, jak i również soje zużycie gazu, więc może kogoś to zainteresuje:

 

Dom 126 m2 użytkowych, wybudowany w 2015 r, jako "prawie" energooszczędny ( wg norm ) - naprawdę niewiele zabrakło do uzyskania odpowiednich parametrów Ep i Ek, żeby mieć status domu energooszczędnego ( do szczęścia ani do niczego innego mi to nie było potrzebne ).

 

Ogrzewanie wyłącznie gazowe piecem kondensacyjnym Vaillant ( CO + CWU ) + rekuperator Aeris 350 ERV VV R

Na dole wyłącznie podłogówka + grzejnik łazienkowy, góra - korytarz i łazienka podłogówka + 3 pokoje i łazienka grzejniki.

 

Przejdźmy do sedna, czyli zużycia gazu:

 

- Całoroczne zużycie gazu: ok. 861m3

- Całoroczne średniodobowe zużycie gazu: ok. 2,63 m3

- Całoroczny koszt zużycia gazu: o. 2400 zł

 

W domu temperatura nie spada poniżej 20,5 st. W 80% czasu temperatura wynosi 21,5 - 22 st.

 

W domu mieszkają 2 osoby.

Edytowane przez dobrzyn22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest możliwe że przy raczej sporych mrozach spalasz 4,5m3 a roczny rachunek to ąż 3800zł?? Codzienie przez cały rok musiał byś tyle spalać aby wyszło 3800

 

NO faktycznie, coś w liczeniu nie wyszło... inżynierska głowa tylko sprawna chwilowo inaczej Rachunki w taryfie W2 250 zł/2 mce. Czyli rocznie 1500 zł. Skąd 3800 mi się wzięło, to sama nie wiem. A w ogóle to myślę już o przełączeniu kotła na cykl letni (cwu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary wątek, ale takie rzeczy nie giną w internecie ;)

 

Właśnie go przeanalizowałem, jak i również soje zużycie gazu, więc może kogoś to zainteresuje:

 

Dom 126 m2 użytkowych, wybudowany w 2015 r, jako "prawie" energooszczędny ( wg norm ) - naprawdę niewiele zabrakło do uzyskania odpowiednich parametrów Ep i Ek, żeby mieć status domu energooszczędnego ( do szczęścia ani do niczego innego mi to nie było potrzebne ).

 

Ogrzewanie wyłącznie gazowe piecem kondensacyjnym Vaillant ( CO + CWU ) + rekuperator Aeris 350 ERV VV R

Na dole wyłącznie podłogówka + grzejnik łazienkowy, góra - korytarz i łazienka podłogówka + 3 pokoje i łazienka grzejniki.

 

Przejdźmy do sedna, czyli zużycia gazu:

 

- Całoroczne zużycie gazu: ok. 861m3

- Całoroczne średniodobowe zużycie gazu: ok. 2,63 m3

- Całoroczny koszt zużycia gazu: o. 2400 zł

 

W domu temperatura nie spada poniżej 20,5 st. W 80% czasu temperatura wynosi 21,5 - 22 st.

 

W domu mieszkają 2 osoby.

 

Ja mam prawie identycznie, bo 128m2, ale parterówkę - czyli gorzej. Od 12 lipca do przedwczoraj mam rachunek za prąd około 2700zł, w tym ogrzewanie, ciepła woda, gotowanie i cały prąd codzienny. Sezon grzewczy raczej już zakończyłem - wczoraj i dzisiaj drzwi już otwarte, dwójka dzieci wchodzi i wychodzi, nikt się nie przejmuje bo ciepło w domu, ogrzewanie jak pisałem wyłączone.

Dom 25kWh według świadectwa, ale niedokończone ocieplenie i wyszło realnie z licznika 34kWh/m2*rok.

 

Przejdźmy do sedna. Z tych 2700zł do końca roku od zamieszkania zrobi się 3400zł. Koszt systemu grzania domu i ciepłej wody, oraz klimatyzacji zamknął się w 10 tyś złotych.

 

Jaki sens w nowych domach zakładać gaz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w tym sezonie grzewczym poszło (co + cwu):

10.2016 - 60 m3

11.2016 - 87 m3

12.2016 - 142 m3

01.2017 - 180 m3

02.2017 - 130 m3

Powierzchnia ogrzewana to 155m3 + skosy, w sumie jakieś 180m3. Gospodarstwo 5-osobowe (w tym dwójka dzieciaków).

Piec załączany między 6 a 8 i między 19 a 21.

Temperatura w domu cały czas ok. 21 stopni, rzadko spadała do 20,75 (czujnik temperatury z podziałką co ćwierć stopnia), często dochodziła do 22 (a to już za gorąco nawet było)

Dodatkowo poszły niespełna 2 kubiki drewna (brzoza) - kominek ogrzewający salon, bez rozprowadzenia. Jakieś 3-4x na tydzień było palone.

 

W ubiegłym sezonie wyniki były jeszcze lepsze (tj. oszczędniejsze), ale wówczas nie było zimy ;)

03.2017 - 100m3

U mnie konwersja coś ok. 11,1... od ubiegłego roku zamiast inkasenta co miesiąc przychodzi prognozowana faktura na 10-12 miesięcy... W sumie za cały rok (marzec-marzec) po dopłacie wyszło ok. 2000zł. Jestem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...