Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mnie najbardziej ciekawi ta pozycja:

piec + zasobnik, komin, sterownik car i sonda zewnętrzna - 5850 zł

Za sam ten kociołek i zasobnik zapłaciłem w 2016 roku 5400 a gdzie komin, sterownik i sonda?

 

a co w tym dziwnego? Ja za ten sam piec + carv2+ sonda zew + komin 8m zapłaciłem 4700.. zasobnik Biawar Quatro 150l to kolejne 1300zł więc razem wyszło 6k....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mnie najbardziej ciekawi ta pozycja:

piec + zasobnik, komin, sterownik car i sonda zewnętrzna - 5850 zł

Za sam ten kociołek i zasobnik zapłaciłem w 2016 roku 5400 a gdzie komin, sterownik i sonda?

 

Przeciez kociol kosztowal 3700, zasobnik 1100zl, komin, jeśli przez sciane 300zl.

Reszta to sterownik i sondy .

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jaki masz model pieca ze takie spalanie i ustawienia pieca....Ja mam miesięcznie około 200m gazu na podobny metraż bez cieplej wody. Pierwszy sezon grzewczy temp. Pomieszczenia 20 stopni. Od września 690m...Ciekawe jak to robisz

 

Bo on ma 30cm styropianu pod podloga i 30 na scianach, a Ty odpowiednio 9 i 15 cm.

Tak to robi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę mi sie tego analizować ale na oko to za pięknie wygląda. Chociaż z drugiej strony tylko jedne rozdzielacz tylko 600m pexy sporo roboty własnej i towar z promocji to może...

 

Podłogówkę z bratem zrobiliśmy w dwa popołudnia po kilka godzin. Nie jest to skomplikowane. Towar nie był z promocji tylko odpowiednio wyszukany, kilka wycen i tyle. Miałem wyceny na ten sam zestaw pieca + UBS lokalnie i był ponad 1000 zł droższy. Zobaczcie sobie ile teraz kosztuje taki zestaw - niewiele więcej. Z resztą wszyscy mamy równy dostęp do sklepów internetowych.

Dałem wam tylko przykład, ze proste rozwiązania wcale nie muszą być drogie. W mojej instalacji nie jest potrzebna żadna dodatkowe pompa. Nawet gdyby dołożyć do tego wszystkiego 400 mb pexa to pompa w piecu spokojnie uciągnie.

W domu mam ciepło i na dzień dzisiejszy niczego bym nie zmienił. Dodam tylko, że na 80% powierzchni domu mam panele podłogowe. A spalanie za styczeń wynosiło około 107 m3 (Ogrzewanie + CWU + gotowanie ). Temperatura ustawiona na sterowniku 22,2

 

Każdy może sobie policzyć czy lepiej zrobić w domu instalację za 30 - 40 tyś. i mieć mniejsze rachunki (które nigdy się nie zwrócą), czy zrobić za 15 tys i mieć trochę większe

Edytowane przez meczesiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jakie powinno być poprawne ustawienie ogrzewania podłogowego z piecem gazowym?

Chodzi mi czy lepiej palić w cyklu ciągłym na niskiej temperaturze, czy grzać raz dziennie do odpowiedniej temperatury ustawionej na sterowniku pokojowym?

 

Mam dom o powierzchni 170 m2 mieszkalne (parter + piętro) i nieogrzewany garaż 35m2 (dom to Faros 2 z dużymi przeszkleniami na parterze) pierwszy rok ogrzewania, a średnie spalanie ze styczni i grudnia to niecałe 7m3 na dobę CWU + CO przy ok 21 stopniach. Czytając wcześniejsze posty to nie wiem czy to dużo jak na taki dom.

Na razie mam ustawione grzanie pomiędzy 03:00 rano a 10:00 do zadanej tem. 20,8 stopnia.

Trochę danych:

- Piec kondensacyjny Beretta 25 KW, piec ustawiony na tem grzania od 20-60 stopni, czujnik zewnętrzny i krzywa na 0,8

- na dole 12 pętli i u góry 8

- dwa obiegi góra i dół każda z zaworami trójdrożnym ustawionymi na tem. zasilania ok 38 stopni.

- regulatory pokojowe + siłowniki

- wentylacja mechaniczna z odzyskiem

- porotherm + styr. grafitowy 20 cm.

- podłoga styr. 15cm

- dach wełna 20+15 pomiędzy strychem.

 

Z góry dziękuję za jakiekolwiek informacje :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłogówkę z bratem zrobiliśmy w dwa popołudnia po kilka godzin. Nie jest to skomplikowane. Towar nie był z promocji tylko odpowiednio wyszukany, kilka wycen i tyle. Miałem wyceny na ten sam zestaw pieca + UBS lokalnie i był ponad 1000 zł droższy. Zobaczcie sobie ile teraz kosztuje taki zestaw - niewiele więcej. Z resztą wszyscy mamy równy dostęp do sklepów internetowych.

Dałem wam tylko przykład, ze proste rozwiązania wcale nie muszą być drogie. W mojej instalacji nie jest potrzebna żadna dodatkowe pompa. Nawet gdyby dołożyć do tego wszystkiego 400 mb pexa to pompa w piecu spokojnie uciągnie.

W domu mam ciepło i na dzień dzisiejszy niczego bym nie zmienił. Dodam tylko, że na 80% powierzchni domu mam panele podłogowe. A spalanie za styczeń wynosiło około 108 m3 (Ogrzewanie + CWU + gotowanie - jak przyjadę do domu to podam dokładny wynik). Temperatura ustawiona na sterowniku 22,2

 

Każdy może sobie policzyć czy lepiej zrobić w domu instalację za 30 - 40 tyś. i mieć mniejsze rachunki (które nigdy się nie zwrócą), czy zrobić za 15 tys i mieć trochę większe

To jest właśnie mądrość samoroba, odpowiednio towar wyszukać o tych samych parametrach kupić z niższą marżą i sobie zainstalować samemu.

Lepiej tą różnicę wpakować w lepszą izolację:)

Spalanie mamy podobne, ja mam też 105m po podłogach 98PU.

3,5m3 na dzień co daje około 100m3 miesięcznie czyli 215zł.

Edytowane przez tkaczor123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie mądrość samoroba, odpowiednio towar wyszukać o tych samych parametrach kupić z niższą marżą i sobie zainstalować samemu.

Lepiej tą różnicę wpakować w lepszą izolację:)

Spalanie mamy podobne, ja mam też 105m po podłogach 98PU.

3,5m3 na dzień co daje około 100m3 miesięcznie czyli 215zł.

 

Tej "mądrości" nauczyli mnie koloedzy z tego forum. Którzy zastosowali takie rozwiazania wcześniej i podzelili się nimi na forum. Człowiek przeczytał, policzył, przeanalizował i zrobił podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....

 

Każdy może sobie policzyć czy lepiej zrobić w domu instalację za 30 - 40 tyś. i mieć mniejsze rachunki (które nigdy się nie zwrócą), czy zrobić za 15 tys i mieć trochę większe

 

JA nie dałem 30-40k tylko mniej. naprawde nie chce mi się szukac faktu aby Cię uszczęśliwić. To ciągle gaz najgorszy z możliwych wyborów ale tego nie zrozumiecie. Poza tym zapłacisz mniej więcej tyle co ja za styczeń w mniejszym, trochę lepszym i zimniejszym domu.

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym zapłacisz mniej więcej tyle co ja za styczeń w mniejszym, trochę lepszym i zimniejszym domu.

 

Zrozum, że są ludzie, którzy wygodę stawiają sobie wyżej, niż 35zł/miesiąc

I tak, nie zrozumiem, jak do małego/średniego, nowoczesnego domu można wpychać kocioł na węgiel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jakie powinno być poprawne ustawienie ogrzewania podłogowego z piecem gazowym?

Chodzi mi czy lepiej palić w cyklu ciągłym na niskiej temperaturze, czy grzać raz dziennie do odpowiedniej temperatury ustawionej na sterowniku pokojowym?

 

Mam dom o powierzchni 170 m2 mieszkalne (parter + piętro) i nieogrzewany garaż 35m2 (dom to Faros 2 z dużymi przeszkleniami na parterze) pierwszy rok ogrzewania, a średnie spalanie ze styczni i grudnia to niecałe 7m3 na dobę CWU + CO przy ok 21 stopniach. Czytając wcześniejsze posty to nie wiem czy to dużo jak na taki dom.

Na razie mam ustawione grzanie pomiędzy 03:00 rano a 10:00 do zadanej tem. 20,8 stopnia.

Trochę danych:

- Piec kondensacyjny Beretta 25 KW, piec ustawiony na tem grzania od 20-60 stopni, czujnik zewnętrzny i krzywa na 0,8

- na dole 12 pętli i u góry 8

- dwa obiegi góra i dół każda z zaworami trójdrożnym ustawionymi na tem. zasilania ok 38 stopni.

- regulatory pokojowe + siłowniki

- wentylacja mechaniczna z odzyskiem

- porotherm + styr. grafitowy 20 cm.

- podłoga styr. 15cm

- dach wełna 20+15 pomiędzy strychem.

 

Z góry dziękuję za jakiekolwiek informacje :rolleyes:

 

Podstawowe sprawy - piece kondensacyjne mają najlepsze parametry spalania na niskich temperaturach wody zasilającej a temperatura podłogi nie powinna przekraczać 28 st.C ze względów zdrowotnych.

Reszta jest już wypadkową komfortu, trybu życia i przyzwyczajeń użytkowników ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jaki masz model pieca ze takie spalanie i ustawienia pieca....Ja mam miesięcznie około 200m gazu na podobny metraż bez cieplej wody. Pierwszy sezon grzewczy temp. Pomieszczenia 20 stopni. Od września 690m...Ciekawe jak to robisz

 

Piec Broetje 14kW, zadana temperatura 28C (choć obecnie zmniejszyłem do 26, ponieważ za często się wyłącza), w każdym pomieszczeniu termostat. Z piecem nic innego nie zrobię, jest prostszy niż młotek.

Jedna niestandardowa rzecz, to przekaźnik czasowy, który z opóźnieniem 5 min od zadziałania czujnik temperatury włącza piec oraz wyłącza piec dopiero po 10min - do rozdzielacza mam wpięte 3 grzejniki zapewniają przepływ gdy wszystkie pętle podłogówki są zamknięte.

 

Pozdawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom 100m2 (po podłodze 115) plus doklejony garaż nieogrzewany - 1 sezon grzewczy

Ściany BK + 20cm styro 0,31

Podłoga 19cm styro 0,36

Poddasze 30cm wełny 0,35

Okna 3 szybowe średnio 0,8

WG, piec immergas 12, 100% podłogówki

Temperatura stała 21.

Listopad - 92m3

Grudzień 120m3 .

 

Styczeń 123m3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powierzchnia użytkowa 93m2 (100% podłogówka) + 24m2 garaż (kaloryfer na obiegu podłogówki tak aby utrzymać tam dodatnią temp.)

kocioł Victrix 12 x tt 2 ErP

WM Kinetic 250

Fundamenty 12cm styroduru

Ściany BK + 15cm styropian grafit 0,31

Podłoga 16cm styropian 0,36

Strop 35-40cm granulatu styropianu + 15cm wełny 0,45

okna 3 szybowe 0,74

 

Mieszkamy od października tego roku (2 os. dorosłe + 1 dziecko)

temperatura 22,5

 

zużycie C.O. + C.W.U

październik 50m3

listopad 92m3

grudzień 127m3

styczeń 121m3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powierzchnia użytkowa 93m2 (100% podłogówka) + 24m2 garaż (kaloryfer na obiegu podłogówki tak aby utrzymać tam dodatnią temp.)

kocioł Victrix 12 x tt 2 ErP

WM Kinetic 250

Fundamenty 12cm styroduru

Ściany BK + 15cm styropian grafit 0,31

Podłoga 16cm styropian 0,36

Strop 35-40cm granulatu styropianu + 15cm wełny 0,45

okna 3 szybowe 0,74

 

Mieszkamy od października tego roku (2 os. dorosłe + 1 dziecko)

temperatura 22,5

 

zużycie C.O. + C.W.U

październik 50m3

listopad 92m3

grudzień 127m3

styczeń 121m3

 

khaos - jaką temperaturę w zimne dni w garażu zapewnia grzejnik "niskotemperaturowy"? Masz w podłodze garażu styropian? Twój metraż jest najbardziej zbliżony do mojego a mam dylemat jak ocieplić i czy grzać garaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wyciągnąć wnioski że nowe domki /nie pasywne/ o pow.100 M2 zużywają średnio 100-120 M3/listopad, grudzień, styczeń/. Za 50 zł oszczędności na miesiac nie chciało by mi się babrać z wunglem. Wolałbym ten czas poświęcony wykorzystać w inny sposób. Poza tym w tak małym domku szkoda byłoby powierzchni na kotłownie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...