Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Coś musi być chyba w tym silikacie, że domy w naszej technologii zużywają minimalne ilości energii. Masywne ściany to chyba jest wyznacznik. U mnie to ok 45 ton na piętro. To musi kumulować ciepło. Niesamowity jest efekt zimnych rąk jak w mróz się wejdzie z mrozu i przytuli do ściany :) Ja juz nawet nie piszę ile zuywam bo to nie ma sensu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Coś musi być chyba w tym silikacie, że domy w naszej technologii zużywają minimalne ilości energii. Masywne ściany to chyba jest wyznacznik. U mnie to ok 45 ton na piętro. To musi kumulować ciepło. Niesamowity jest efekt zimnych rąk jak w mróz się wejdzie z mrozu i przytuli do ściany :) Ja juz nawet nie piszę ile zuywam bo to nie ma sensu.

 

ja nie mam z silikatu a ściany przez całą zimę mają tę samą temp co wnętrze domu, dlaczego silikat miałby być cieplejszy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest rekordowo niskie zużycie, bo są tu użytkownicy którzy mają lepsze wyniki.

Mam dom na izolowanej płycie, okna ze wzmocnieniami termicznymi i montażem na folię, rekuperację.

Ocieplenie takie, jak w stopce, ale teraz to standard chyba

 

W domu 21,5C ( łazienka 22), kominek jakieś 10x w sezonie.

Fakt, że jak się zrobi popołudnie z z kominkiem, to w następny dzień kocioł nie rusza.

 

A co oznacza na izolowanej płycie? W sensie xps na ścianach fundamentu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grudzień 2021 - 91m3 (11.2 kWh/m3)

Temperatura 21.5C (22C łazienka), 3x wieczór z kominkiem

CWU-3 osoby

 

Rok 2021 - 729m3

 

Sorry że się do gazu wtrącam, ale porównując moje zużycie w okresie 01.01.21-01.01.22 na CO i CWU to zużyłem 8110 kW przy 3 osobach i 22*C do twojego, to wychodzi że mamy bardzo podobne "spalanie", choć jestem na COP-1. Nie porównywałem do powierzchni, tylko tak ogólnie.

Edytowane przez J&D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...