Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zrób doświadczenie, obniż temperaturę w sypialni do 16 stopni

 

Ktoś o 16 pisał?

 

 

i spróbuj tam wypoczywać, tak przez tydzień

 

 

W sypialni sie śpi, najczęściej pod przykryciem, i nie przez tydzień ale cały rok.

I nie, nie zmniejszę do 16, bo mi żal kociorstwa, które spokojnie sobie po domu chadza przy temperaturze 20, a na noc pakuje sie do sypialni, albo na, albo pod kołdrę...

Tak, gdy jem obiad, to wolno im siedzieć na stole/parapecie, ale nie wolno sie do talerzy zbliżać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No jak tam ? Serwis kotła był ? Coś się wyjaśniło z tym zużyciem ?

 

Licznik wysłany do ekspertyzy do tej pory żadnego info co i jak, serwis był, kocioł trochę źle podłączony (na jednym obiegu grzeje wodę i grzejniki, a powinny być dwa), trochę zapylony(mówił że to z pól kurz i pył nalecial), oczyścił i teraz przy odpalaniu kominka grudzień, styczeń naciagnelo grudzien-450m3 a styczen-230m3,jak dla mnie nadal dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Nie szykują, a już są, tylko płacisz zamrożone ceny z 2022 r.. Dostałem taryfy na 2023 r. z PGNiG i 1kWh kosztuje 64 gr brutto.. Teraz na fakturze mam 0.20 gr netto (ok. 25 gr brutto).. W kwietniu zużyłem 904 kWh i za sam gaz, bez dodatkowych opłat wyszło 222 zł brutto.. Bez tarczy zapłaciłbym tylko za gaz 580 zł brutto.. Tarcza jest do końca 2023, stąd faktury na 2024 po "normalnych " cenach..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma PV... kocioł elektr. we wspólpracy z kotłem gazowym poprzez sprzęgło hydrauliczne i grupy pompowej w jednym... kosztowo nie jest tak żle... w dodatku na grzejnikach zawory smart..

 

Jak sie ma ....

 

A jak się ma dom słabo ocieplony albo nie ocieplony i ledwo wiąże koniec z końcem przy obecnych cenach gazu to w przyszłym roku pozostaje kredyt na fakturę za gaz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie ma ....

 

A jak się ma dom słabo ocieplony albo nie ocieplony i ledwo wiąże koniec z końcem przy obecnych cenach gazu to w przyszłym roku pozostaje kredyt na fakturę za gaz :)

 

Albo znalezienie lepszego etatu. W kryzysie wychodzi ile na prawdę jest ktoś wart (tzn jakie ma umiejętności, wykształcenie i motywację) , co ma dać kredyt w tej sytuacji to najdurniejsze co można wymyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...