Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam zamiar na wiosnę sprowadzić kogoś do oglądnięcia domu kamerą termowizyjną. Mam nadzieję, że to jeszcze wyjawi kilka słabych punktów w dociepleniu. Może ktoś zna firme która to robi i mógłby polecić.

 

Nawet nie wiedziałem, że takie usługi są prowadzone. Dołączam sie do prośby o kontakt, bo do głowy przychodzi mi na razie wojewódzka jednostka AT lub GROM :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Odkopuję wątek bo zleciał kolejny miesiąc.

 

Za luty wyszło mi zużycie 260m3 GZ50 (średnio 9.25 m3/dobę łącznie z cwu).

Uważam że całkiem nieźle - ale i tak chcę już wiosnę 8) :lol: .

 

Dla przypomnienia parametry domu: powierzchnia łączna 240m2. kubatura 720m3.

140m2 mieszkalne z temperaturą średnią 22 stopnie

100m2 "warsztatowo-garażowe" z temperaturą ok 15 stopni.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cały styczeń i luty paliłem w kominku , także CO wyłączyłem, tylko szło CWU i średnią mam ok. 4 m3 na dobe !!!. ( piec DD GTZ 111-4 +150l) Cholera strasznie dużo, to praktycznie połowa Rydzowego zuzycia. (chyba,że Rydzu duzo tez paliłeś w kominku) czy raczej nic bo to b.ważna informacja??!! Jak to Rydzu było w lutym

 

Teraz drzewo sięskończyło to załączam piec na CO tez i zobaczymy jak wyjdzie bez kominka. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera strasznie dużo, to praktycznie połowa Rydzowego zuzycia. (chyba,że Rydzu duzo tez paliłeś w kominku) czy raczej nic bo to b.ważna informacja??!! Jak to Rydzu było w lutym

 

W lutym 8 dni paliłem w kominku. Głównie w tych dniach gdy zapowadali ochłodzenia na dzień

nastepny (tak żeby zbilansowac ewentualna dodatkowa pracę pieca).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera strasznie dużo, to praktycznie połowa Rydzowego zuzycia. (chyba,że Rydzu duzo tez paliłeś w kominku) czy raczej nic bo to b.ważna informacja??!! Jak to Rydzu było w lutym

 

W lutym 8 dni paliłem w kominku. Głównie w tych dniach gdy zapowadali ochłodzenia na dzień

nastepny (tak żeby zbilansowac ewentualna dodatkowa pracę pieca).

 

Pozdrawiam

 

UFF :D Całe szczęście, że dodałeś o kominku bo byłem całkiem załamany swoim zużyciem proporcjonalnie prawie 2x większym :D

 

pozdrawiam

rafgam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silikat 24 plus 15cm styropianu

diametralne zmniejszenie zuzycia gazu :lol:

srednia z ostatnich dni ok. 6.80 m3 gz 50

temp. dzienna i nocna 16 st,C

 

brak drzwi wewnętrznych

trwają pracę ociepleniowe garazu od wewnatrz --(dodatkowe 5cm na scianach+ 5 cm sufit)--w celu odizolowania go od reszty budynku

 

myślę, ze ten zabieg obniży zużucie gazu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to następująco:

Od 1 listopada 2005 do 3 marca 2006 kocioł spalił 1240m3 gazu GZ50.

powierzchnia użytkowa 170m2 (+ 30m2 garaż +80m2 piwnice nieogrzewane).

Srednio na dobe spalił 10,33m3.

Przez te cztery miesiące w kominku paliłem z 10 razy ( jednokrotny załadunek kominka wieczorem) raczej dla relaksu. Obecnie nie widzę uzasadnienia dla ogrzewania domu drewnem, a w przyszłości zobaczymy :wink: .

ps:

listopad, grudzień - spalanie około 8,5m3/doba

styczeń ~ 12m3/doba

luty ~ 9m3/doba

Piec ustawiony na temp. 35/28stC w domu 22,5stC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pow. 105m2, piec nie kondensat, tylko podłogówka z regulacją pogodową, 3 osoby (jedna stale w domu), dużo przeszkleń, ocieplony, zamieszkały.

odczyt za okres 19.10-17.12. = 440m3 (co, cwu) tj. średnio 7,33m3 dziennie (ściślej do 19.11. wyszło średnio 5,19m3 dziennie, a do 17.12. 9,79m3 - mam odczyty co miesiąc praktycznie).

 

cd

18.12-17.01 - zużycie 330m3 - średnio 11m3 dziennie

18.01-15.02 - zuzycie 346m3 - śednio 12m3 dziennie

 

przez te mrozy cosik dużo się zrobiło :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za luty 162 m3 GZ50 (5,8 m3/dobę) (w tym CO i CWU i gotowanie)

 

ale w weekendy całe na drewnie w kominku

 

jakby odliczyć te 4 weekendy to wyjdzie jakieś 8,1 m3/ na dobę

 

domek 140 m2 pierwszy sezon

od 16 00 - 24 00 = 21C i rano od 5 00 do 9 00 = 20,5 C w pozostałe godziny obniżona

 

palę drewnem bo w tej chwili mam pewne ograniczone ilości za darmo z działki, ale po przeliczeniu wychodzi że ogrzanie gazem kosztuje tyle samo co drewnem a ile trzeba się naskakać - sprzątać - dokładać - wynosić ufff

 

ale jak wyłączą prąd to zawsze jest czym podgrzać atmosferę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek1 napisał

Marcin to z CWU czy bez, bo to tez wazne, jaki masz piec .

Oczywiście z CWU + kuchenka gazowa. W domu rodzinka 2+2

Kocioł Junkers cerapur, żadnej automatyki ( nie kręcę nie zmieniam ustawień itd)

Ps. Mam od września kupioną pogodówke, nie miałem czasu na podłączenie przed sezonem, a teraz zastanawiam się czy wogóle jest ona potrzebna :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość M@riusz_Radom

Mieszkam obecnie w blokowisku. Instalacja gazowa z dwoma odbiornikami : kuchenka gazowa i piecyk Junkersa. Zuzycie gazu niewielkie, rachunki po 30zł/msc ;))

 

Ale chętnie zamieniłbym to na domek :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie przyszedł rachunek za gaz...

 

Wygląda to następująco:

Dom o powierzchni 195 m2, gdzie 165 m2 to część mieszkalna, reszta garaż. Sciana jednowarstwowa YTONG 36.5cm.

Piec: Vitopend 100 jednofunkcyjny z zasobnikiem 100l z otwartą komorą spalania + sterownik pokojowy Auraton 2005.

Temperatura: 6:00-23:00 - 21.5 C, 23:00-6:00 - 20.75 C. Rodzinka 2+2.

Zużycie gazu (ogrzewanie + CWU + Gotowanie) od 29.11 do 27.02 jest na poziomie 1259 m3 GZ50 - czyli średnio 13.8 m3 na dobę. Przy czym:

- w grudniu średnio 11.6 m3 na dobę

- w styczniu średnio 16.6 m3 na dobę

- w lutym średnio 13.4 m3 na dobę

 

DOdatkowo spaliłem 3 m3 drewna w kominku.

 

Mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie mniej, bo:

- teraz to jest pierwszy sezon grzewczy

- nie mam głowic termostatycznych na grzejnikach a zamierzam zakupić.

 

pozdr.

Tommi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Piszcie dalej piszcie :D :D :D

Kończy sie następny miesiąc przecież.

 

Nie ukrywam, ze pytanie moje ma pewien podtekst. Mianowicie jest obok duzy wątek o pompach ciepła z informacjami jekie one są tanie (nie chodzi o koszt instalacji a o uzytkowanie). Pojawia się tam sporo informacji na temat ileż to one są tańsze od gazu i jak bardzo sie opłaca ich instalacja. Chciałabym więc mieć jakies porównanie.

:D :D :D

 

Ps. Ile kosztuje m3 gazu, bo podajecie zużycie a ja nie wiem jak to przeliczać na złotówki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...