Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Oczywiście masz rację zapotrzebowanie to 10 000 Kwh/Rok. Czyli w przybliżeniu to około 2000 zł na rok za ogrzewanie. Dzięki za informację, przez jakiś czas rozważałem pompę ciepła,ale widzę,że nie ma sensu. Lepiej zostać przxy gazie.

 

Jeszcze jedno pytanie jak policzyć zapotrzebowanie na energi, czyli zużycie gazu na ogrzewanie CWU dla zużyciea rzędu 100 l/dzień.

Pozdrawiam

 

Dla 10000kWh zużyjesz 1060m3 gazu ziemnego przy założeniach:

- kaloryczność 34Mj/m3

- sprawność kotła 100%

 

zapłacisz za to na Górnym Śląsku:

- 2146 zł brutto (taryfa W2)

 

Jeśli chodzi o zużycie energii na CWU to z tego co pamiętam przy obliczeniach zakłada się 900kWh rocznie na osobę (nie pamiętam dokładnych założeń).

900kWh odpowiada około 95m3 gazu.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja podam zuzycie w porownaniu z ubiegłym rokiem w okresie wrzesien-grudzień: Dom kostka z 69 roku, nieocieplona, cała podpiwniczona. Nowe okna, nowa instalacja z Vieśkiem 200 + pogodówka + CWU z cyrkulacją. Dodatkowo używam kominka 15 KW z DGP. Temperatury w dzien - 6.00-22 -21 stopni, w nocy zredukowane do 18 stopni.

 

2008

wrzesień - 139 m3 (CO odpalone 15 września)

pażdziernik - 195 m3

listopad - 290 m3 (palone w weekendy w kominku - od piątku do niedzieli CO było wyłączone)

grudzień - 364 m3 (weekendy palone w kominku)

 

2009

wrzesień - 64 m3 (CO odpalone 27 września)

październik - 357 m3 (bez kominka)

listopad - 313 m3 (5 dni palone w kominku + włączone CO)

grudzień - 298 m3 (tylko 7 dni nie paliłem w kominku, a tak to kominek non stop, CO cały czas włączone)

 

Wychodzi w sumie bardzo podobne zuzycie przez te 4 miesiace w roku 2008 i 2009.

Sezon u siebie liczyłem od lipca 2008 (pierwsze uruchomienie pieca) do lipca 2009 - zuzylem 2626 m3 gazu. Z abonamentem wyszło 5000 zł za rok za gaz oraz spaliłem około 5 m3 drewna po 170 zł. Jak na dom bez ocieplenia to da się przeżyć. W tym roku docielenie 15 cm styro to zobaczymy różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 24 listopada do 5 stycznia spaliliśmy 567m3 gazu. na dobę wychodzi to 13,2 m3, dom ok 200m2 odrzewanie podłogowe włączone dopiero 29 grudnia na ok 80m2. drzwi wewnęrtzne zamontowane również dopiero 29 grudnia. płace w taryfie W-3

dziennie koszt spalania gazu to 19,87 zł oczywiście do tego dochodzi opłata abonamentowa i opłata sieciowa stała

 

jaki to poziom? dużo , mało? czy ok?[/i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile gazu idzie teraz wszystkim tym, którym do tej pory szło 2,3,4 m3..?

 

Czy ciepłe golfy jeszcze wystarczają, czy potrzebne juz są jakieś skóry baranie..?

Czy metr drewna starcza choć na trzy dni..? Czy mozna chociaż wyskoczyć po gazetę, żeby nie pogasło w kominku..?

 

Czekamy na meldunki z całej Polski...!!!

 

Wsi mazowiecka sie melduje :)

Ja rocznie zuzylem odpowiednio

 

2007 - 1467 m3

2008 - 1475 m3

2009 - 1705 m3

 

Do tego rocznie spalam ..6-8 mp czy m3 drewna.

 

Fakt ..za cieplo u mnie nie jest :) - ale mozna sie przyzwyczaic .... a jak pojde do kogos do mieszkania ..to mi duszno i goraco jak ....pamietacie z 40-latka tescia karwowskiego jak na balkonie u Karwowskiego spal ..bo mu za duszno w pokoju bylo - zaczynam chlopa rozumiec :)))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 24 listopada do 5 stycznia spaliliśmy 567m3 gazu.

RenataS napisz jeszcze jak masz ocipelony dom.

 

ściana 3-warstwowa, potroherm 24 + ocieplenie, to styropian 16cm (2x8 na zakładkę) + porotherm 11,5, w dachu 25cm wełny, no i mamy rekuperację. minusem są duże powierzchnie okien jeszcze niczym nie osłonięte.

Nie napisałam, że temperatura w domu to 21-22 stopnie, w łazienkach 24, w święta jak temperatura była na plusie to w domu było 24 stopnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gazem propan za podaną cenę jest to możliwe, sam mam podobną cenę zakupu na mazowszu, dom 200m2, porotherm 38+12 styro, 80m2 podłogówka reszta konwekcja, bardzo rzadko kominek.Piec vaillant ecotec + zasobnik 120L.Zużycie gazu u mnie jeżeli temperatura na zewnątrz jest max. -5 C to wynosi ok. 2-3m3 przy czym jest jeszcze grzanie wody ale tylko 2x dziennie po 20min do temp. 45 C.Jest ważna rzecz aby piec był ustawiony optymalnie, myślę że tu sedno sprawy jest.Ja walczę cały czas i na razie sukces połowiczny.W domu mam temp. 19,5-20 C.Aha mam pogodówkę ale na razie piec działa bez niej.

 

p.s Szukam kogoś z dużym doświadczeniem od vaillanta co by mi go ustawił optymalnie, może wtedy by spadło zużycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gazem propan za podaną cenę jest to możliwe, sam mam podobną cenę zakupu na mazowszu, dom 200m2, porotherm 38+12 styro, 80m2 podłogówka reszta konwekcja, bardzo rzadko kominek.Piec vaillant ecotec + zasobnik 120L.Zużycie gazu u mnie jeżeli temperatura na zewnątrz jest max. -5 C to wynosi ok. 2-3m3 przy czym jest jeszcze grzanie wody ale tylko 2x dziennie po 20min do temp. 45 C.Jest ważna rzecz aby piec był ustawiony optymalnie, myślę że tu sedno sprawy jest.Ja walczę cały czas i na razie sukces połowiczny.W domu mam temp. 19,5-20 C.Aha mam pogodówkę ale na razie piec działa bez niej.

 

p.s Szukam kogoś z dużym doświadczeniem od vaillanta co by mi go ustawił optymalnie, może wtedy by spadło zużycie.

 

to co ty chcesz tu jeszcze zmniejszać? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...