Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jeżeli kogoś urażam takim zużyciem to mogę tylko powiedzieć,że ogrzewanie gazem to jeden najmniej przyjemnych obowiązków do płacenia i wiem co to znaczy płacić dużo za gaz, teraz też jest to ważny wydatek w moim budżecie domowym, jednak nie piszę tego żeby komuś dopiec, jeżeli chodzi zaś o podłogówkę to jest ona w pomieszczeniach szczególnego użytkowania:łazienki,kuchnia,wiatrołap, przedpokój.Moim błędem (tak mi się wydaje) było wybranie opcji sterowania sterownikiem pokojowym (parter, przy salonie - tutaj z perspektywy czasu też chyba złe umiejscowienie) a nie czujnikiem pogodowym.

 

edit: pogodówka jest podłączona ale pokazuje mi tylko temperaturę na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeżeli kogoś urażam takim zużyciem to mogę tylko powiedzieć,że ogrzewanie gazem to jeden najmniej przyjemnych obowiązków do płacenia i wiem co to znaczy płacić dużo za gaz, teraz też jest to ważny wydatek w moim budżecie domowym, jednak nie piszę tego żeby komuś dopiec, jeżeli chodzi zaś o podłogówkę to jest ona w pomieszczeniach szczególnego użytkowania:łazienki,kuchnia,wiatrołap, przedpokój.Moim błędem (tak mi się wydaje) było wybranie opcji sterowania sterownikiem pokojowym (parter, przy salonie - tutaj z perspektywy czasu też chyba złe umiejscowienie) a nie czujnikiem pogodowym.

 

Tyż się męczę z nastawami i chcę zmniejszyć zużycie.Nie mam pogodówki ale za to mam regulator pokojowy właśnie na ścianie przedpokoju łączącej się z salonem i uważam ,że jest to jak najbardziej trafione usytuowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm pocieszacie mnie i tyle :wink: Czy ja wiem, nic specjalnego, może dlatego że to dom typu bliźniak, garaż nie ogrzewany (chociaż grzejnik jest, tak samo kotłownia, końcówka przedpokoju też zakręcony,w salonie regulatory max na 3 ale przeważnie skręcone)

Dodam może więcej danych, mam u siebie w regulatorze (color matic 430) opcję ustawiania min. temp. w pomieszczeniu np. zadana 20C a min. 18,5 i piec "lata" między tymi zadanymi, jak zwiększyłem do min.19,5 piec "lata" między 19,5-20C.

Na noc ustawiałem zadaną na min. 18,5, teraz testuję że mam cały czas praktycznie niezależnie od pory dnia stałą 19,5 -20 min. 19,5.Chcę zobaczyć czy obniżanie temp. na noc da jakieś wymierne korzyści, bo np. po nocy piec z 18,5C do 20C musi pracować dłużej a tak tylko wyrównuje sobie temp. włącza się częściej ale na krócej.

Ustawił mi instalator pieca na początku jakieś parametry, reszta to już ja sam, krzywa grzewcza 1.0, nie pamiętam tylko jaka jest temp w układzie.

Nie wiem czy zrozumiale to napisałem.

 

edit: Co do tego sterownika (CM 430) zastanawiam się czy jest taki przenośny w formie pilota, który można by przenosić, taki pilot jest/był przy piecach Saunier/Duval modelu nie pomne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

color matic 430 .....dlaczego ja go nie kupiłem mógłbym się teraz dzielić spostrzeżeniami z nastaw a tak lipa.Mam tego fajansa color matic 330 i za Boga nie mogę nic z nim zrobić.Dzisiaj np. przy nastawie 19 stC dwa dni grzałem kominkiem.W nocy kominek przygasł a pompa się wyłączyła.Rano jak wstałem zadałem mu temp na 21 stC .Skubaniec kocioł nastawiony na co 65 stC zaczął grzać jak szalony .Grzejniki ustawione jak marian polecił a ten jakby chciał się gdzieś wyrwać .Grzejniki mimo nastaw na 3 grzały jak głupie.Gdy zmniejszyłem temp na kotle na 55 stC to pierniczony grzeje mniej ale dość często się włącza.Nie idę do licznika bo z nerwów to chyba szybkę z odczytem pomaluje na czarno. :evil: :evil: :evil: .Jestem zły jak nie wiem co a tu nikt nie może mi pomóc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie powinien być urażony - bardziej wszyscy są ciekawi jak dojść do takiego wyniku.

ot tyle.

 

Przy -5 stC to wynik rewelka.Jasne ,że nikt się nie uraża ja tylko się wkurw...m ,że nie mogę takich osiągów mieć u siebie. :D :wink: :wink:

 

NS - możesz mieć takie wyniki - zamuruj połowę okien i drzwi balkonowych/tarasowych - przystaw budynek do drugiego - jako bliźniak , albo i jeszcze lepiej wstaw go pomiedzy dwa inne - jako szeregówka , dodatkowo postaw go w zacisznym miejscu , w dolince gdzie nie pizga wiatrem - i już ...

 

Wiele czynników ma wpływ na indywidualne spożycie gazu - pomijając te oczywiste jak powierzchnia ogrzewana , kubatura , czy rodzaj kotła i jego sterowania ...

Nawet porównując budynki o podobnej powierzchni użytkowej, podobnie ocieplone i ogrzewane podobnym systemem grzewczym , ale o innej konstrukcji / parterówka , piętrówka czy więcej kondygnacji / , z różną ilościa okien i drzwi , umiejscowionych w różnych regionach kraju w różnych uwarunkowaniach terenu i klimatu - wyniki zuzycia paliwa mogą być diametralnie inne ...

 

Nie wzmiankuję już tutaj o tym że jeden utrzymuje w domu temp 23 stopnie a inny 20 stopni , jeden ogrzewa garaż inny nie , to samo z piwnicą etc , jeden dogrzewa kominkiem , inny kozą , a jeszcze inny niczym , jeden ma reku , inny tylko WM a jeszcze inny tylko WG ...

 

To że jeden forumowicz na jednym krańcu Polski do ogrzania domu potrzebuje xm3 gazu wcale nie oznacza że Ty mając dom o podobnej powierzchni ale diametralnie inny na drugim końcu Polski powinieneś zużyć podobną ilość gazu do ogrzania Twojej chałupy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NS - możesz mieć takie wyniki - zamuruj połowę okien i drzwi balkonowych/tarasowych - przystaw budynek do drugiego - jako bliźniak , albo i jeszcze lepiej wstaw go pomiedzy dwa inne - jako szeregówka , dodatkowo postaw go w zacisznym miejscu , w dolince gdzie nie pizga wiatrem - i już ...

 

Wiele czynników ma wpływ na indywidualne spożycie gazu - pomijając te oczywiste jak powierzchnia ogrzewana , kubatura , czy rodzaj kotła i jego sterowania ...

Nawet porównując budynki o podobnej powierzchni użytkowej, podobnie ocieplone i ogrzewane podobnym systemem grzewczym , ale o innej konstrukcji / parterówka , piętrówka czy więcej kondygnacji / , z różną ilościa okien i drzwi , umiejscowionych w różnych regionach kraju w różnych uwarunkowaniach terenu i klimatu - wyniki zuzycia paliwa mogą być diametralnie inne ...

 

Nie wzmiankuję już tutaj o tym że jeden utrzymuje w domu temp 23 stopnie a inny 20 stopni , jeden ogrzewa garaż inny nie , to samo z piwnicą etc , jeden dogrzewa kominkiem , inny kozą , a jeszcze inny niczym , jeden ma reku , inny tylko WM a jeszcze inny tylko WG ...

 

To że jeden forumowicz na jednym krańcu Polski do ogrzania domu potrzebuje xm3 gazu wcale nie oznacza że Ty mając dom o podobnej powierzchni ale diametralnie inny na drugim końcu Polski powinieneś zużyć podobną ilość gazu do ogrzania Twojej chałupy ...

 

Zgadzam się w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Dodam może więcej danych, mam u siebie w regulatorze (color matic 430) opcję ustawiania min. temp. w pomieszczeniu np. zadana 20C a min. 18,5 i piec "lata" między tymi zadanymi, jak zwiększyłem do min.19,5 piec "lata" między 19,5-20C.

 

Prosty przykład - jakbym ja w domu utrzymywał 20 stopni w ciągu dnia - żona by się ze mną rozwiodła - ostatnio / od zeszłego sezonu / stała się bardzo ciepłolubna i 22 stopnie musi być - i dyskusji nie ma !

 

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie powinien być urażony - bardziej wszyscy są ciekawi jak dojść do takiego wyniku.

ot tyle.

 

Przy -5 stC to wynik rewelka.Jasne ,że nikt się nie uraża ja tylko się wkurw...m ,że nie mogę takich osiągów mieć u siebie. :D :wink: :wink:

 

NS - możesz mieć takie wyniki - zamuruj połowę okien i drzwi balkonowych/tarasowych - przystaw budynek do drugiego - jako bliźniak , albo i jeszcze lepiej wstaw go pomiedzy dwa inne - jako szeregówka , dodatkowo postaw go w zacisznym miejscu , w dolince gdzie nie pizga wiatrem - i już ...

 

Wiele czynników ma wpływ na indywidualne spożycie gazu - pomijając te oczywiste jak powierzchnia ogrzewana , kubatura , czy rodzaj kotła i jego sterowania ...

Nawet porównując budynki o podobnej powierzchni użytkowej, podobnie ocieplone i ogrzewane podobnym systemem grzewczym , ale o innej konstrukcji / parterówka , piętrówka czy więcej kondygnacji / , z różną ilościa okien i drzwi , umiejscowionych w różnych regionach kraju w różnych uwarunkowaniach terenu i klimatu - wyniki zuzycia paliwa mogą być diametralnie inne ...

 

Nie wzmiankuję już tutaj o tym że jeden utrzymuje w domu temp 23 stopnie a inny 20 stopni , jeden ogrzewa garaż inny nie , to samo z piwnicą etc , jeden dogrzewa kominkiem , inny kozą , a jeszcze inny niczym , jeden ma reku , inny tylko WM a jeszcze inny tylko WG ...

 

To że jeden forumowicz na jednym krańcu Polski do ogrzania domu potrzebuje xm3 gazu wcale nie oznacza że Ty mając dom o podobnej powierzchni ale diametralnie inny na drugim końcu Polski powinieneś zużyć podobną ilość gazu do ogrzania Twojej chałupy ...

 

Może i mnie trochę pocieszyłeś ale tylko trochę.Przecież jak mój dom stoi tu i teraz to kurna nic z nim nie mogę zrobić to to wiem gupi nie jestem.Denerwuje mnie tylko ,że nie mogę trafić na takiego fachmena z FM coby jak krowie...wytłumaczył gdzie popełniam błędy w paleniu kotłem gazowym przy użyciu regulatora pokojowego.Przeca musi być jakiś kompromis i jak to mądry pisze w Wikipedii...:

Taki idealny sposób radzenia sobie z konfliktem,który stanowi współpraca.

Ale nikt nie chce współpracować bo se zużywa 3,4,5m3 i ma daleko w du...e tych co palą jak parowozy po 10-15 m3.ehhhh szkoda gadać.Ide barek pooglądać od środka.A wode na kotle też zakręcę na "0" i będę włączał jak wiara przyjdzie do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosty przykład - jakbym ja w domu utrzymywał 20 stopni w ciągu dnia - żona by się ze mną rozwiodła - ostatnio / od zeszłego sezonu / stała się bardzo ciepłolubna i 22 stopnie musi być - i dyskusji nie ma !

 

8)

 

Jeden lubi ogórki, drugi ogrodnika córki ;)

Moja nie narzeka :)

Chodź znam przykład gdzie przejście z opalania kominkiem z płaszczem wodnym i temp. 22-24 a przejście na gaz ziemny i obniżenie poniżej 22 wywołało u płci pięknej stanowcze protesty :D Ostatnio na sylwka byli goście, no i palił się kominek na regulatorze było 21.5 (jest po skosie od kominka max 2m) i było już rozbieranko :D a alkohol się dopiero zaczynał lać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosty przykład - jakbym ja w domu utrzymywał 20 stopni w ciągu dnia - żona by się ze mną rozwiodła - ostatnio / od zeszłego sezonu / stała się bardzo ciepłolubna i 22 stopnie musi być - i dyskusji nie ma !

 

8)

 

Hehe - moją przy temp ustawionej teraz na 20,4 st. spi pod kołdrą w skarpetach! :lol:

 

A ja brykam normalnie na bosaka.

 

Ale żeby było w temacie, to właśnie zrobiłem odczyt i spaliłem od uruchomienia kotła 21 grudnia (tez sobie dobrałem czas, nie?) czyli przez 18 dni 340m3 GZ50! Czyli prawie 19m3/doba :o

 

Mieszkamy od 1 stycznia, wcześniej się dom musiał ogrzać. Na razei nie płaczę, bo dom jest jedynie częściowo ocieplony - piętro tylko w 1/3 i inne takie tam braki (np. parapetów) no i nie pomyślałem przez pierwsze 2 tygodnie, że warto by zatkac rury od WM, które prowadziły prosto na zewnątrz (z każdego pokoju!!! ) Skutek był taki, że wilgotność spadła do 20% i normalnie czućbyło przeciag, choć termometry wskazywały 21st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NS - masz domek w którym jest 25 okien/drzwi plus dwie bramy garażowe , wielkie drzwi tarasowe i okna w wykuszu / kubatura ca 850m3 ! / ja przy podobnych parametrach budynku mam kubatury 560m3 / , chałupa rozłożysta jak chętne młode dziewczę podczas pierwszego razu - nie można porównywać takiego domu z prostą stodołą z 15 oknami na rzucie prostokąta , bez okien dachowych - cóż z tego że powierzchnia bedzie taka sama - koszta ogrzania będą diametralnie inne - choćby z tego tylko powodu ...

 

Napij się dobrego trunku - i nie myśl o tym ciągle - dom służy do mieszkania w nim a nie do ciągłego stresowania się - ja dzisiaj jak wrócę do mojego domu równiez mam zamiar rozpalić w kominku i nalać do szklanicy szlachetnego trunku :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gazem propan za podaną cenę jest to możliwe, sam mam podobną cenę zakupu na mazowszu, dom 200m2, porotherm 38+12 styro, 80m2 podłogówka reszta konwekcja, bardzo rzadko kominek.Piec vaillant ecotec + zasobnik 120L.Zużycie gazu u mnie jeżeli temperatura na zewnątrz jest max. -5 C to wynosi ok. 2-3m3 przy czym jest jeszcze grzanie wody ale tylko 2x dziennie po 20min do temp. 45 C.Jest ważna rzecz aby piec był ustawiony optymalnie, myślę że tu sedno sprawy jest.Ja walczę cały czas i na razie sukces połowiczny.W domu mam temp. 19,5-20 C.Aha mam pogodówkę ale na razie piec działa bez niej.

 

p.s Szukam kogoś z dużym doświadczeniem od vaillanta co by mi go ustawił optymalnie, może wtedy by spadło zużycie.

 

 

to chyba jakiś wkręt jest dla podgrzania atmosfery :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje, że to ściema. Przeciez można policzyć, ile dom minimalnie potrzebuje energii. Nawet jeśli jest to 10w/m2 to wciąż są 2 kW, czyli jakieś 0,2m3/h czyli prawie 5m3/dobe.

 

Coś nie chce mi się wierzyc...

 

 

Jeszcze gość napisał że chce serwisanta ręce opadają :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...