Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To jest ciekawa sprawa z tym przewymiarowaniem. Jest taki pogląd, że powinno się tak robić i pewnie z 90% instalatorów wstawia do domów piece od 24kW w górę.

 

Jest w tym ziarno prawdy. Widziałem przykładowy wykres sprawności kotła kondensacyjnego w zależności od mocy. Przy maksymalnej mocy sprawność była najniższa - około 101%, a przy mocy zmodulowanej do 30% - najwyższa - 109%.

...

 

Pzdr

 

Wielu instalatorów daje kotły sporo przewymiarowane bo obliczenia zapotrzebowania bierze w najlepszym wypadku z sufitu. Kondenstata dobrze jest przewymiarować ale z głową i napewno nie w stosunku do maksymalnego zapotrzebowania! Np przy uproszczonych założeniach - domek 150m2, nie jakiś małolitrażowy powiedzmy 80W/m2. To daje max 12kW i to przy największych mrozach a ile będzie przeciętnie, 4 - 6 ? to już znacznie niżej niż 30% przy tych wspomnianych 24kW i sprawność już też mniejsza.

No ale żeby trochę na temat związany z wątkiem :)

Domek pow. ca. po podłogach 190m2. Ok. 65m2 podłogówki reszta grzejniki. Ogrzewane do 21st - ok. 120m2. Piwnice, garderoba (ok.45m2) temp. ok.15st. Grzejnik w garażu ustawiony na minimum, żeby nie zamarzł. Ściany b-k 24 +12cm styro. Dach (15cm+5cm) wełny super mata. Zużycie za okres 03.01.2009 do 03.01.2010 1244m3 GZ50. W tym czasie palone było w kominku (bez obudowy więc jako koza), poszło ok 3m3 drewna ale i temperatura podczas palenia wzrastała do ok. 23st..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale żeby trochę na temat związany z wątkiem :)

Domek pow. ca. po podłogach 190m2. Ok. 65m2 podłogówki reszta grzejniki. Ogrzewane do 21st - ok. 120m2. Piwnice, garderoba (ok.45m2) temp. ok.15st. Grzejnik w garażu ustawiony na minimum, żeby nie zamarzł. Ściany b-k 24 +12cm styro. Dach (15cm+5cm) wełny super mata. Zużycie za okres 03.01.2009 do 03.01.2010 1244m3 GZ50. W tym czasie palone było w kominku (bez obudowy więc jako koza), poszło ok 3m3 drewna ale i temperatura podczas palenia wzrastała do ok. 23st..

 

no no , muszę przyznać że zużycie masz bardzo niskie.

Wg śląskiej taryfy W2 płacisz 2500zł za sezon.

 

Czy te 190m2 to razem z garażem?

Napisz jaki masz piec i czy masz rekuperator.

 

Czy piec służy tylko do CO czy też CWU?

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

no no , muszę przyznać że zużycie masz bardzo niskie.

Wg śląskiej taryfy W2 płacisz 2500zł za sezon.

 

Czy te 190m2 to razem z garażem?

Napisz jaki masz piec i czy masz rekuperator.

 

Czy piec służy tylko do CO czy też CWU?

 

Pzdr

 

No nie wiem czy to tak mało, średnia za grudzień wyszła 7,4m3 na dobę. Dodam, że to tylko 3 osoby. A zpowierzchnią tak jak piszesz, 190m2 to z garażem. Czyli juz odchodzi 25m2. Do tego jak już wspomniałem część pomieszczeń jest raczej niedogrzane (piwnice, garderoba).

Wentylacja grawitacyjna.

Kocioł jednofunkcyjny, vaillant eco tec 186 (18kW), zasobnik 150l. Sterowanie kotła pogodowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużycie w skali doby na prawdę powala na kolana 3,34 m3 to znakomity wynik.Pytanie tylko jakim kosztem?Koszt spalonych 3m3 drewna tez do pozazdroszczenia.Temp.wew domu 23 stC przy mrozach jakie nas nawiedziły równie smakowita.Co powoduje ,że ludziom udaje się osiągnąć takie wyniki? Chętnie posłucham jakimi urządzeniami kol dyz dysponuje jaki ma domek(projekt) jak rozwiązał w szczegółach system ogrzewania.Co kolega na to ...drogi dyz.Nie zostawiajmy pustych wyników matematycznych podpartych tylko wiedzą znana inwestorowi z tego domu.Wiem ,że wynik jest z całego roku ale niestety jest z dwóch okresów zimowych co mnie właśnie zastanawia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużycie w skali doby na prawdę powala na kolana 3,34 m3 to znakomity wynik.Pytanie tylko jakim kosztem?Koszt spalonych 3m3 drewna tez do pozazdroszczenia.Temp.wew domu 23 stC przy mrozach jakie nas nawiedziły równie smakowita.Co powoduje ,że ludziom udaje się osiągnąć takie wyniki? Chętnie posłucham jakimi urządzeniami kol dyz dysponuje jaki ma domek(projekt) jak rozwiązał w szczegółach system ogrzewania.Co kolega na to ...drogi dyz.Nie zostawiajmy pustych wyników matematycznych podpartych tylko wiedzą znana inwestorowi z tego domu.Wiem ,że wynik jest z całego roku ale niestety jest z dwóch okresów zimowych co mnie właśnie zastanawia.

 

NS, no proszę ... czy ja podałem gdzieś dokładne dane dla danego dnia? Podałem wartości średnie. Średnia 3,4 całoroczna(!) biorąc pod uwagę, że przez całe lato były tylko dwie osoby ("gotowanie mode of" i raczej chłodny prysznic) to wg mnie żadna rewelacja przy podawanych przez pewne osoby 4m3 na dobę w zimie.

Jeżeli to w czymś pomoże to powiem, że były dni w grudniu gdzie szło do 12m3 ale zwróć uwagę, że mrozów było raptem tydzień a poza tym temperatura bardziej oscylowała w pobliżu +10 niż -10. Więc tu średnia 7,4m3 to też nie jest wyczyn. Taaak, 23st. ... mea culpa, piszę z pracy w wolnych chwilach i z rozpędu nie dodałem że tyle dochodzi na parterze, gdzie znajduje się kominek ale wyraźnie zaznaczyłem że podczas palenia a nie przez cały czas(!)

Następna sprawa to nie dwa okresy zimowe a dwa kawałki :) składając do kupy to jakby nie patrzeć jedna zima i to na dodatek niezbyt długa. Wiosna w ubiegłym roku była dość wczesna a zima przyszła dość późno.

No dobra pomimo że nie za bardzo mam ochotę uwiarygodniać na siłę danych jeżeli ktoś z założenia nie ma ochoty uwierzyć ale dodam coś jeszcze :) nas w dni robocze nikogo nie ma w domu przez 9godzin i na ten czas jak również na godziny nocne jest ustawiona temp. obniżona. To ma też znaczenie dla sumarycznego zużycia.

Acha mój domek jest wg projektu to Sopran 5. Co do szczegółów ... zapraszam na miejsce zademonstruję i objaśnię :)

 

P.S.

Czy dostanę dla żony na piśmie, że te wyniki są aż tak rewelacyjne? Ucięło by to raz i na dzisiaj temat p.t. Musimy oszczędzać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Kostka z lat 70. 105m2 +50m2 piwnica.Cztery osoby.stara instalacja ,żeliwne żeberka głowice temostatyczne.Taryfa W-3. .sterownik pokojowy temperatura dzień 18 noc 16 piwnica ? głowice w piwnicy nastawione na 2 w skali do 6.Zużycie sredniodobowe z CWU : sezon grzewczy 2005 /2006 13.4 m3 2006/2007 16,9 m3 2007/2008 11,2 m3 2008/2009 13,9 m3. 2009 docieplenie dachu 20 cm styropapy, sciany 12cm styropianu frezowanego lambda 0,031. temperatura dzień 20 noc 18 , piwnica bez zmian ,srednio w tym sezonie do dzisiaj 8m3. Piec dwufunkcyjny wiekowy Vaillant. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Kostka z lat 70. 105m2 +50m2 piwnica.Cztery osoby.stara instalacja ,żeliwne żeberka głowice temostatyczne.Taryfa W-3. .sterownik pokojowy temperatura dzień 18 noc 16 piwnica ? głowice w piwnicy nastawione na 2 w skali do 6.Zużycie sredniodobowe z CWU : sezon grzewczy 2005 /2006 13.4 m3 2006/2007 16,9 m3 2007/2008 11,2 m3 2008/2009 13,9 m3. 2009 docieplenie dachu 20 cm styropapy, sciany 12cm styropianu frezowanego lambda 0,031. temperatura dzień 20 noc 18 , piwnica bez zmian srednio w tym sezonie do dzisiaj 8m3. Piec dwufunkcyjny wiekowy Vaillant. Pozdrawiam

 

średniodobowe zużycie liczyłeś za cały rok czy tylko np. wrzesień - marzec/kwiecień. Mam koste z 69 roku i jestem przed ociepleniem. Instalacja (kondensat)i okna wymienione. Ciekawy jestm ile zmniejszy sie zuzycie gazu po dociepleniu domu. Ja śrdniodobowe lipiec 2008-lipiec 2009 - 7,2 m3. W okresach grzewczych (październik-marzec) - około 13 m3/dobe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużycie gazu liczone tylko w sezonie grzewczym.Zdarzało sie nieraz ,że w niektórych sezonach ,na początku sezonu spalałem odpadki drzewa w piecu "na wszystko" Tych miesięcy nie brałem pod uwagę w obliczeniach. Różnica w zużyciu po dociepleniu to na razie 41% nie biorąc pod uwage wyższego komfortu cieplnego w domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam piec VAILLANT VC plus 246 VIH R 120 + sterownik color matic 400

 

Ściany porotherm 38 , 8 cm styropianu

 

wełna na poddaszu 15 super mata i 10 cm unimata

Ogrzewanie załączone 2 tygodnie temu

 

Na dole podłogówka 44 m2 oraz 2 grzejniki - jeden na pokoj 9 m2 drugi na salon 30 metrów

 

góra łazienka w podlogowce 10 m2 reszta 4 pokoje grzejniki ( góra skręcona na śniezkę - tylko lazienka w podłogówce )

 

Na dzień ustawione 18 stopni , wieczorem na 20 a na noc znow 18.

 

Płyta elektryczna

 

Nie mogę osiągnąć temperatury ponad 20 stopni:/ mimo ze grzejnik ustawie na 5 na głowicy jest zimny jak temperatura jest 19 stopni.

Wyłączyłem juz automat na sterowniku przełączyłem w tryb ręczny ale nadal nie dogrzewa moze chodzi o ta krzywa grzewcza? mam ustawione 1,2

 

 

Sterownik powieszony na scianie nad podłogówka w ciagu komunikacyjnym polaczonym z salonem i kuchnia

 

jakies pomysly?

 

 

i jak udalo ci sie cos wymyslic tez mam ten problem; gazu idzie jak wody a grzeje dopiero tydzien - za to temperatura do 15-16 stopni i nic wyzej;

Vaillant ecotec + calormatic 430; podlogowka + grzejniki ( te sa letnie); temperatura na kotle 54; krzywa 1,3;

moze ktos wie co zrobic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam piec VAILLANT VC plus 246 VIH R 120 + sterownik color matic 400

 

Ściany porotherm 38 , 8 cm styropianu

 

wełna na poddaszu 15 super mata i 10 cm unimata

Ogrzewanie załączone 2 tygodnie temu

 

Na dole podłogówka 44 m2 oraz 2 grzejniki - jeden na pokoj 9 m2 drugi na salon 30 metrów

 

góra łazienka w podlogowce 10 m2 reszta 4 pokoje grzejniki ( góra skręcona na śniezkę - tylko lazienka w podłogówce )

 

Na dzień ustawione 18 stopni , wieczorem na 20 a na noc znow 18.

 

Płyta elektryczna

 

Nie mogę osiągnąć temperatury ponad 20 stopni:/ mimo ze grzejnik ustawie na 5 na głowicy jest zimny jak temperatura jest 19 stopni.

Wyłączyłem juz automat na sterowniku przełączyłem w tryb ręczny ale nadal nie dogrzewa moze chodzi o ta krzywa grzewcza? mam ustawione 1,2

 

 

Sterownik powieszony na scianie nad podłogówka w ciagu komunikacyjnym polaczonym z salonem i kuchnia

 

jakies pomysly?

 

 

i jak udalo ci sie cos wymyslic tez mam ten problem; gazu idzie jak wody a grzeje dopiero tydzien - za to temperatura do 15-16 stopni i nic wyzej;

Vaillant ecotec + calormatic 430; podlogowka + grzejniki ( te sa letnie); temperatura na kotle 54; krzywa 1,3;

moze ktos wie co zrobic ?

 

 

w jakim miejscu masz powieszony czujnik? nad podlogowka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S.

Czy dostanę dla żony na piśmie, że te wyniki są aż tak rewelacyjne? Ucięło by to raz i na dzisiaj temat p.t. Musimy oszczędzać ...

 

Jężęliii moja faktura cięę zadowoli to napiszę na niej ,że wyniki masz zadowalające.Co ty na to?

 

hmm ... brzmi obiecująco ... wybadam temat czy takie zaświadczenie będzie wystarcające :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to współczuję. Zawsze myślałem, że płynny jest droższy max 2 razy od ziemnego. A tu widzę, że ponad 4 :o

 

Chyba taniej byłoby grzać się prądem ...

 

 

To są jakieś mity...

 

 

1 m3 GZ = 1,6 zł = 37,3 MJ

 

Przy GZ 10 MJ kosztuje 0,43 zł

 

==================================

 

1 m3 LPG = 3,9 l = 91,3 MJ

 

3,9 l x 1,2 zł /tanio kupiony/ = 4,68 zł

 

3,9 l x 2,0 zł /drogo kupiony/ = 7,80 zł

 

Przy propanie tanio kupionym 10 MJ kosztuje 0,51 zł

 

Przy propanie drogo kupionym 10 MJ kosztuje 0,85 zł

 

LPG jest znacznie bardziej kaloryczny... Wszystko jednak zależy od ceny zakupu propanu. Przy taniio kupionym cena zrównuje się niemalże z gazem ziemnym, przy drogo kupionym faktycznie jest prawie dwa razy drożej...

 

A jeśli uda się kupić propan za 1 zł za litr to opłacalność propanu i GZ jest taka sama... Jesli tankuje się propan-butan to działa to na korzyść LKPG bo 1 m3 butanu to 122,6 MJ, w zależności więc od proporcji mieszaniny 1 m3 propanu-butanu będzie bardziej kaloryczny aniżeli samego propanu...

 

Zwróć tylko uwagę, że kolega LFS płaci 2,1zł netto za litr.

Naprawdę można kupić propan dobrej jakości ponad 2 razy taniej ???

 

To nie MITY!

 

Jeśli ma się umowę i zbiornik od Shell Gas to kupuje sie po ich cenie i wlewanie czegokolwiek poza oficjalnym kanałem jest raczej nie opłacalne - nie mozliwe, kary, plomby itd itp.

 

Gneneralnie montaż zbiornika i podpisania umowy w dużej mierze wynikał z mojego lenistwa - braku na czas (organizują dokumenty-projekty, odbbiory, przywozy UTD itd) ioraz braku przewidywania, za który płacę.

No czasami tak bywa, wyłącza się myślenie bo szybko bo sprawnie bo chce sie juz mieszkać.

 

Jest szansa na zerwanie umowy jak mi podciągna niktkę z gazem ziemnym hehe za 10 lat jak dotrze w okolice cywilizacja...

 

Tymczasem Drugi dom wybuduję zdecydowanie inaczej ;) się wie i przerobło to i owo może uda się nie strzelić drugi raz takich i innych głupot ;)

 

dom 140m2, o technologii pisałem na forum w klubie fanów kotłów VITODENS można poczytać

 

 

Że zapytam skąd i gdzie mozna propan kupić za taka cenę??? bo wydaje się to nie realne i chyba dalekie od oficjalnego kanału dystrybucji - czy zatem bezpieczne dla kotła i dmomowej instalacji???

Czasami chyba nie warto, oszczędność może potem kosztowac mnie remont lub wymiane i tak nie taniego kotła w który teoretycznie "zainwestowałem" :)

 

A dziś dla odmiany chyba się coś spendoliło bo spalił 4,5 m3 propanu przy - 5

a było do tej pory zdecydowanie mniej.

Znów trzeba pogrzebac w ustawieniach heheh

 

Oczywiscie, że mozna kupić gaz za taką cenę, ale faktycznie na wolnym rynku... Namiarów Ci nie podam, bo nie sa to firmy ze Śląska... Tez mam zbiornik dzierżawiony, ale nie mam żadnych plomb wiec kupuję gdzie chcę... Nigdy, powtarzam nigdy - nie było problemów z jakością gazu, zresztą tam gdzie kupuje nie pozwoliliby sobie na takie numery, bo za duzo by starcili... A najtaniej byłoby gdyby mieć taka małą cysternę i skrzyknąć sie w kilka osób i kupić gaz na własny rachunek... Wyszłoby ponizej złotówki za litr...

 

 

To ja poproszę taką cysternę hehe z dostawa do "dużego pokoju"

 

Generalnie gdybym wlał cos poza oficjalem to w moim układzie płace za gaz 2 razy, raz cysternie przy wlewie potem shell gas jak gaz przejdzie przez licznik zanim trafi do pieca heheh takze nijak sie nie da, strategiczna porażka ;)

 

dziś poszło 2,5 m3 za oknem - 4

ale za ten miesiąc juz nie będzie tak super szykuje się z 850 - 900 stówek także Kanary z Isabell za cały sezon grzewczy byłyby heheh

 

Pozdrowiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to współczuję. Zawsze myślałem, że płynny jest droższy max 2 razy od ziemnego. A tu widzę, że ponad 4 :o

 

Chyba taniej byłoby grzać się prądem ...

 

 

To są jakieś mity...

 

 

1 m3 GZ = 1,6 zł = 37,3 MJ

 

Przy GZ 10 MJ kosztuje 0,43 zł

 

==================================

 

1 m3 LPG = 3,9 l = 91,3 MJ

 

3,9 l x 1,2 zł /tanio kupiony/ = 4,68 zł

 

3,9 l x 2,0 zł /drogo kupiony/ = 7,80 zł

 

Przy propanie tanio kupionym 10 MJ kosztuje 0,51 zł

 

Przy propanie drogo kupionym 10 MJ kosztuje 0,85 zł

 

LPG jest znacznie bardziej kaloryczny... Wszystko jednak zależy od ceny zakupu propanu. Przy taniio kupionym cena zrównuje się niemalże z gazem ziemnym, przy drogo kupionym faktycznie jest prawie dwa razy drożej...

 

A jeśli uda się kupić propan za 1 zł za litr to opłacalność propanu i GZ jest taka sama... Jesli tankuje się propan-butan to działa to na korzyść LKPG bo 1 m3 butanu to 122,6 MJ, w zależności więc od proporcji mieszaniny 1 m3 propanu-butanu będzie bardziej kaloryczny aniżeli samego propanu...

 

Zwróć tylko uwagę, że kolega LFS płaci 2,1zł netto za litr.

Naprawdę można kupić propan dobrej jakości ponad 2 razy taniej ???

 

To nie MITY!

 

Jeśli ma się umowę i zbiornik od Shell Gas to kupuje sie po ich cenie i wlewanie czegokolwiek poza oficjalnym kanałem jest raczej nie opłacalne - nie mozliwe, kary, plomby itd itp.

 

Gneneralnie montaż zbiornika i podpisania umowy w dużej mierze wynikał z mojego lenistwa - braku na czas (organizują dokumenty-projekty, odbbiory, przywozy UTD itd) ioraz braku przewidywania, za który płacę.

No czasami tak bywa, wyłącza się myślenie bo szybko bo sprawnie bo chce sie juz mieszkać.

 

Jest szansa na zerwanie umowy jak mi podciągna niktkę z gazem ziemnym hehe za 10 lat jak dotrze w okolice cywilizacja...

 

Tymczasem Drugi dom wybuduję zdecydowanie inaczej ;) się wie i przerobło to i owo może uda się nie strzelić drugi raz takich i innych głupot ;)

 

dom 140m2, o technologii pisałem na forum w klubie fanów kotłów VITODENS można poczytać

 

 

Że zapytam skąd i gdzie mozna propan kupić za taka cenę??? bo wydaje się to nie realne i chyba dalekie od oficjalnego kanału dystrybucji - czy zatem bezpieczne dla kotła i dmomowej instalacji???

Czasami chyba nie warto, oszczędność może potem kosztowac mnie remont lub wymiane i tak nie taniego kotła w który teoretycznie "zainwestowałem" :)

 

A dziś dla odmiany chyba się coś spendoliło bo spalił 4,5 m3 propanu przy - 5

a było do tej pory zdecydowanie mniej.

Znów trzeba pogrzebac w ustawieniach heheh

 

Oczywiscie, że mozna kupić gaz za taką cenę, ale faktycznie na wolnym rynku... Namiarów Ci nie podam, bo nie sa to firmy ze Śląska... Tez mam zbiornik dzierżawiony, ale nie mam żadnych plomb wiec kupuję gdzie chcę... Nigdy, powtarzam nigdy - nie było problemów z jakością gazu, zresztą tam gdzie kupuje nie pozwoliliby sobie na takie numery, bo za duzo by starcili... A najtaniej byłoby gdyby mieć taka małą cysternę i skrzyknąć sie w kilka osób i kupić gaz na własny rachunek... Wyszłoby ponizej złotówki za litr...

 

 

To ja poproszę taką cysternę hehe z dostawa do "dużego pokoju"

 

Generalnie gdybym wlał cos poza oficjalem to w moim układzie płace za gaz 2 razy, raz cysternie przy wlewie potem shell gas jak gaz przejdzie przez licznik zanim trafi do pieca heheh takze nijak sie nie da, strategiczna porażka ;)

 

dziś poszło 2,5 m3 za oknem - 4

ale za ten miesiąc juz nie będzie tak super szykuje się z 850 - 900 stówek także Kanary z Isabell za cały sezon grzewczy byłyby heheh

 

Pozdrowiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam piec VAILLANT VC plus 246 VIH R 120 + sterownik color matic 400

 

Ściany porotherm 38 , 8 cm styropianu

 

wełna na poddaszu 15 super mata i 10 cm unimata

Ogrzewanie załączone 2 tygodnie temu

 

Na dole podłogówka 44 m2 oraz 2 grzejniki - jeden na pokoj 9 m2 drugi na salon 30 metrów

 

góra łazienka w podlogowce 10 m2 reszta 4 pokoje grzejniki ( góra skręcona na śniezkę - tylko lazienka w podłogówce )

 

Na dzień ustawione 18 stopni , wieczorem na 20 a na noc znow 18.

 

Płyta elektryczna

 

Nie mogę osiągnąć temperatury ponad 20 stopni:/ mimo ze grzejnik ustawie na 5 na głowicy jest zimny jak temperatura jest 19 stopni.

Wyłączyłem juz automat na sterowniku przełączyłem w tryb ręczny ale nadal nie dogrzewa moze chodzi o ta krzywa grzewcza? mam ustawione 1,2

 

 

Sterownik powieszony na scianie nad podłogówka w ciagu komunikacyjnym polaczonym z salonem i kuchnia

 

jakies pomysly?

 

 

i jak udalo ci sie cos wymyslic tez mam ten problem; gazu idzie jak wody a grzeje dopiero tydzien - za to temperatura do 15-16 stopni i nic wyzej;

Vaillant ecotec + calormatic 430; podlogowka + grzejniki ( te sa letnie); temperatura na kotle 54; krzywa 1,3;

moze ktos wie co zrobic ?

 

 

w jakim miejscu masz powieszony czujnik? nad podlogowka?

 

czujnik pogodowy mam powieszony w korytarzu - jest tam ogrzewanie podlogowe a owszem ale co to ma do rzeczy ? z tego co wiem to nie dziala jak termostat wiec temperatura nie ma wplywu na jego dzialanie; a moze sie myle ?

dzisiaj 4 dzien dogrzewania 20 m3 gazu wrrrrrr !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

czujnik pogodowy mam powieszony w korytarzu - jest tam ogrzewanie podlogowe a owszem ale co to ma do rzeczy ? z tego co wiem to nie dziala jak termostat wiec temperatura nie ma wplywu na jego dzialanie; a moze sie myle ?

dzisiaj 4 dzien dogrzewania 20 m3 gazu wrrrrrr !!!!!

 

Czujnik pogodowy w korytarzu ? :o

Przecież on powinien kontrolować temp. zewnętrzną i przewidując jej tendencje odpowiednio sterować piecem do zadanej na nim temperatury wewnątrz...

 

PS

Panowie, może krótsze te cytaty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

czujnik pogodowy mam powieszony w korytarzu - jest tam ogrzewanie podlogowe a owszem ale co to ma do rzeczy ? z tego co wiem to nie dziala jak termostat wiec temperatura nie ma wplywu na jego dzialanie; a moze sie myle ?

dzisiaj 4 dzien dogrzewania 20 m3 gazu wrrrrrr !!!!!

 

Czujnik pogodowy w korytarzu ? :o

Przecież on powinien kontrolować temp. zewnętrzną i przewidując jej tendencje odpowiednio sterować piecem do zadanej na nim temperatury wewnątrz...

 

PS

Panowie, może krótsze te cytaty...

 

w takim razie moze błędne nazewnictwo ale chodzi mi o colormatic - sterownik do pieca moze on miec tez funkcje termostatu. Jesli masz ją/go tak ustawionego nad podlogowka to moze odlaczac ogrzewanie w pozostalych pomieszczeniach. Proponuje przykręcić podlogowke tak aby jej skutecznosc spadła a zwiekszyla sie na grzejnikach tzn nie beda odlaczane albo ustaw "korekte" wówczas temperatura podlogowki ni ebedzie miec znaczenia dla grzejnikow odlacza je dopiero zawory termostatyczne na grzejnikach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...