Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Domek 150m2 użytkowej +garaż w bryle 20m2 nieogrzewany, ściany i podłoga 12cm styropian, poddasze 25cm wełna.

Dom wykończony , niezamieszkały, suchy jak pieprz. Od 1.11.2009 do dziś przy stałej temperaturze 17C , kominek raz w tygodniu przez około 6 godzin poszło 540m2 GZ50 czyli średnio 6m2 na dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

piec junkers cerapur smart 14-3zsb kondensat sterownik fw200,zbiornik na wode 120l ,grzejniki

kubatura 370 m3 powierzchnia 100m2 ;max 30 12cm styropian

dom nowy 2 sezon grzewczy 3 osoby(co.,cwu,gotowanie)

gaz gz50od 14.09.09 do 13.11.09 - 158m3 tj 313zł ,dobowo jakieś 2.7 m3,13.11.09 - 15.01.10 - 348m3 tj 640 zł dobowo jakieś 5.8 m3. Temp od 6.00 - 15.00 :19 c od 15.oo -6.00 : 21 c narazie nie jest źle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dom 360 m2, 1-szy sezon, w styczniu średnie dzienne zużycie 27 litrów propanu ...

 

To niezły wynik, nie zazdroszczę :roll:

metraż robi swoje :roll:

 

też mnie to nie cieszy :(

dom wydawało mi się że dobrze docieplony, podłoga 15, ściany 20, dach 20 (+pełne deskowanie i papa, na tym leży ceramika);

oprócz metrażu problemem jest brak fachowca do pieca ACV który by się znał i potrafił coś na nim sensownego ustawić; dotychczasowy (autoryzowany) ustawił "tak jak u innych" nie patrząc że mam prawie cały dom w podłogówce a jego klienci mają grzejniki ... tragedia.

policzyłem że dziennie dostarczam ok. 637,2 MJ (27 x 23,6) co daje mi 1,77MJ/m2, kolega 'darwisz' który 'chwalił się' zużyciem propanu dostarcza 432,8 MJ (18,34x23,6) czyli 1,64 MJ/m2; można założyć że zużycie prawie zbliżone; znaczenie ma też kubatura, u mnie pomieszczenia po 2,85 m, a salon (ok.40m2) częściowo wysoki na 5,5 m; zużycie masakrycznie wysokie ale jestem przekonany że odpowiednia regulacja pieca powinna je zmniejszyć o 20-30% tylko skąd wziąć fachowca???

pozdr

Piotr

ps. temperatura wewnątrz pomiędzy 20,5 a 22;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto po kombinacjach ustawił optymalny poziom zasilania dla kondensata aby przy minusowych temperaturach 0 - minus 10 zuzycie gazu było ekonomiczne w przypadku braku sterowania pogodowego a temperatura wewnątrz regulowana jedynie poprzez regulator pokojowy.

 

A tak poza tym przy jakiej temp. zasilania kondensat osiąga 107% sprawności katalogowej??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dom 150 mkw, piec kondensacyjny immergas zeus vitrix, wszelkie ocieplenia byle jakie, bo developer je robił, nie ja.

 

tylko podłogówka wodna wszędzie, głównie pod deską warstwową 7 mm.

 

w dzień 23, w nocy 22.

 

26.11 - 08.01 317 m3 z opłatami stałymi 613 zł

 

też mam ten piec , z jaką krzywą pracuje w tych zimnych miesiącach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dom 360 m2, 1-szy sezon, w styczniu średnie dzienne zużycie 27 litrów propanu ...

 

To niezły wynik, nie zazdroszczę :roll:

metraż robi swoje :roll:

 

też mnie to nie cieszy :(

dom wydawało mi się że dobrze docieplony, podłoga 15, ściany 20, dach 20 (+pełne deskowanie i papa, na tym leży ceramika);.........

...

pozdr

Piotr

ps. temperatura wewnątrz pomiędzy 20,5 a 22;

 

Może w twoim przypadku potrzebny naprawdę 100% serwisant.

Przy budowie swojego domku z użytkowym poddaszem (120m jednak sporo mniej od twojego) założyłem wykonanie dwóch wersji, powierzchnia niezbyt duża tak więc koszty do przełknięcia.

Tyle opini czytałem o wyższości jednego rodzaju ogrzewania nad drugim że postanowiłem mieć możliwość wyboru już po zamieszkaniu.

Tak więc budynek mam przystosowany do typowego ogrzewania grzejnikami (przewymiarowanymi) w wszystkich pomieszczeniach jak również dodatkowo wykonałem podłogówkę na całej powierzchni parteru + łazienka góra.

Po niecałym 2-mies. użytkowaniu w listopadzie-grudniu 2005, stwierdziłem że spożycie :roll: energii przy korzystaniu z ogrzewania podłogowego znacznie przekraczało to czego się spodziewałem.

Odciąłem więc rozdzielacz podłogówki i włączyłem w budynku tylko ogrzewanie grzejnikami.

Fakty (przynajmniej w moim przypadku) pokazały sporo mniejsze zapotrzebowanie na zużycie energii (wtedy jeszcze kocioł KOSPEL elektryczny 12kW). Od tej pory korzystam z grzejników i ogrzewam GZ50.

Temp dzień 22stC od 05.00 do 01.00, noc 21stC od 01.00-05.00

Proszę mnie źle nie zrozumieć, nie krytykuję absolutnie podłogówki, ale na własnej skórze mogłem się przekonać że zużycie miałem sporo większe niż obecnie przy grzejnikach (może mam coś nie tak z instalacją) Na pewno komfort był nieco inny, ciepełko od samego dołu. Może nieco odbiegłem od tematu ale przedstawiam swoje spostrzeżenia.

Planuję w niedalekiej przyszlości wykorzystać kominek i zgrać go z niewykorzystaną obecnie podłogówką.

Wracając do wątku od 01.10.2009/123dni do dzisiaj zużyte 534m3 GZ50 i ponad 2m3 drzewa do kominka

Pozdrawiam i daj znać czy udało się zejść z zużyciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domek 150m2 użytkowej +garaż w bryle 20m2 nieogrzewany, ściany i podłoga 12cm styropian, poddasze 25cm wełna.

Dom wykończony , niezamieszkały, suchy jak pieprz. Od 1.11.2009 do dziś przy stałej temperaturze 17C , kominek raz w tygodniu przez około 6 godzin poszło 540m2 GZ50 czyli średnio 6m2 na dobę.

 

Czyli jak dodasz z 25 % zużycia przy tem 21 st. i z 1 m3 na c.w.u. to bedzie z 8,5 . Twój wynik teraz jest niemiarodajny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dom 360 m2, 1-szy sezon, w styczniu średnie dzienne zużycie 27 litrów propanu ...

 

a jakie to jest zużycie w przeliczeniu na gaz ziemny?

 

właśnie troche pogooglowałam, proszę mnie poprawić jeśli coś źle napisałam

 

litr propanu w przeliczeniu na gaz to 0,254 m3

czyli 27 x 0,254 = 6,858 m3 propanu

 

propan jest 2,4 raza bardziej kaloryczny niż gaz ziemny wiec

6,858 x 2,4 = 16,46 m3 gazu ziemnego

 

to chyba nie tak wiele w porównaniu do innych forumowiczów i przy takiej powierzchni domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dom 150 mkw, piec kondensacyjny immergas zeus vitrix, wszelkie ocieplenia byle jakie, bo developer je robił, nie ja.

 

tylko podłogówka wodna wszędzie, głównie pod deską warstwową 7 mm.

 

w dzień 23, w nocy 22.

 

26.11 - 08.01 317 m3 z opłatami stałymi 613 zł

 

też mam ten piec , z jaką krzywą pracuje w tych zimnych miesiącach ?

 

na 3 głównie, jak zapowiadali -25 stopni to przestawialiśmy na 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dom 360 m2, 1-szy sezon, w styczniu średnie dzienne zużycie 27 litrów propanu ...

 

a jakie to jest zużycie w przeliczeniu na gaz ziemny?

 

właśnie troche pogooglowałam, proszę mnie poprawić jeśli coś źle napisałam

 

litr propanu w przeliczeniu na gaz to 0,254 m3

czyli 27 x 0,254 = 6,858 m3 propanu

 

propan jest 2,4 raza bardziej kaloryczny niż gaz ziemny wiec

6,858 x 2,4 = 16,46 m3 gazu ziemnego

 

to chyba nie tak wiele w porównaniu do innych forumowiczów i przy takiej powierzchni domu?

przeliczając trochę inaczej

gaz ziemny 1m3=37MJ/m3

dobowe zapotrzebowanie 637,2 MJ

wychodzi mi 17,22 m3

ale wydaje mi się że bardziej porównywalne (chociaż pisałem też o innych uwarunkowaniach) jest wyliczenie rzeczywistego zużycia dla m2, które u mnie wyniosło 1,77 MJ/m2.

trochę chyba jednak sporo, chociaż nie za dużo czytając posty innych

pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

pomocy... mieszkam w domku pow. 140 m2 parter + niewykończone poddasze 80 m2. Kubatura parteru to ok 380 m3. Piec Junkers Cerasmart z zasobnikiem 160 l, kondensacyjny. Podłogówka w kuchni, korytarzu i łazience (ok.50 m2) pozostałe pomieszczenia grzejniki. Piec zasilany jest Propanem z butli. W grudniu w domu 19-20 stopni 146m3 gazu 1290 zł !!! w styczniu 19-20 stopni 190 m3 gazu i 1690 zł !!! co jest nie tak.

Temperatura wody na piecu dochodzi nawet do 75 stopni !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ogrzewam ok 170 m2, sciana max+ ok4cm welny+cegla pelna, kratowka - roznie

Na stropie 12cm styropianu

Domek na osiedlu domow jednorodzinnych, wiec nie wieje mocno

Kociol Vaillant 242-3, regulator 392f, temperatura w domu 15 stopni bo dom jest wykanczany - pierwszy sezon grzeje, tynki robione sierpien do poczatku pazdziernika. Od listopada 2009 do 21.01.2010 srednie zuzycie ok 12,5m3, jednak w listopadzie bylo sporo dni, w ktorych nie grzalem bo na polu 13 stopni bylo.

Jak sie pokazaly mrozy to potrafi wpierdzielic 30m3/dobe, za ostatnie 10 dni, zuzycie 280m3.

 

Czy ktos jest mi w stanie pomoc cos z ustawieniami zebym nie zbankrutowal?

Tryb pracy regulatora reczny, praca ciagla, temp 15 stopni..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...