Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hmmm - zawsze rozumiałem pojęcie "kubatura" właśnie jako "pojemność wewnętrzną budynku" ...

Czasami spotykam się z pojęciem "kubatura netto" .

ja też, ale rozbieżności w papierologii jednak są i jak ktoś podaje trochę nierealne wartości dla standardowego domu to najprawdopodobniej podaje je z projektu, a w projekcie jest napisane najczęściej po prostu: kubatura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

zużycie od sierpnia 2009 do sierpnia 2010 wyszło 256m3. gazu

powierzchnia użytkowa 120m2. + 29m2. ogrzewany garaż ( do 8 st.)

Kubatura pomieszczeń ogrzewanych ok. 400 m3.

temperatura w dzień 21-22 st. w nocy 20st.

Żeby nikogo nie denerwować i załamywać dodam że, sezon zimowy w zasadzie ogrzewany kominkiem z płaszczem wodnym. drewna poszło 12m3.

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie do osób ogrzewających dom gazem LPG.

 

Jesteśmy dopiero na etapie obmyślania projektu naszego domu: będzie mieć do 150 m2 i chcemy zainwestować w dobrą izolację, ciepłą stolarkę, wentylację z rekuperatorem itd.

Jest szansa, że w naszej miejscowości zostanie w ciągu kilku lat zbudowana sieć gazowa. Dlatego rozważamy przejściowo opcję LPG. Chciałabym na początek wstępnie się rozeznać, ile kosztuje w praktyce ogrzewanie domu o podobnych założeniach. Może być w pln albo w litrach gazu.

Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

zużycie od sierpnia 2009 do sierpnia 2010 wyszło 256m3. gazu

powierzchnia użytkowa 120m2. + 29m2. ogrzewany garaż ( do 8 st.)

Kubatura pomieszczeń ogrzewanych ok. 400 m3.

temperatura w dzień 21-22 st. w nocy 20st.

Żeby nikogo nie denerwować i załamywać dodam że, sezon zimowy w zasadzie ogrzewany kominkiem z płaszczem wodnym. drewna poszło 12m3.

 

 

pozdrawiam

 

Dobrze ze napisales o tych 12 m3 drzewa:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie do osób ogrzewających dom gazem LPG.

 

Jesteśmy dopiero na etapie obmyślania projektu naszego domu: będzie mieć do 150 m2 i chcemy zainwestować w dobrą izolację, ciepłą stolarkę, wentylację z rekuperatorem itd.

Jest szansa, że w naszej miejscowości zostanie w ciągu kilku lat zbudowana sieć gazowa. Dlatego rozważamy przejściowo opcję LPG. Chciałabym na początek wstępnie się rozeznać, ile kosztuje w praktyce ogrzewanie domu o podobnych założeniach. Może być w pln albo w litrach gazu.

Pomożecie?

 

Ciezko tak powiedziec ile... jedni lubią 19 stopni w domu inni 26

Ja od grudnia do kwietnia wydalem 1800 zl na ogrzewanie łącznie z CWU dom 150m2 bez reku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie do osób ogrzewających dom gazem LPG.

 

Jesteśmy dopiero na etapie obmyślania projektu naszego domu: będzie mieć do 150 m2 i chcemy zainwestować w dobrą izolację, ciepłą stolarkę, wentylację z rekuperatorem itd.

Jest szansa, że w naszej miejscowości zostanie w ciągu kilku lat zbudowana sieć gazowa. Dlatego rozważamy przejściowo opcję LPG. Chciałabym na początek wstępnie się rozeznać, ile kosztuje w praktyce ogrzewanie domu o podobnych założeniach. Może być w pln albo w litrach gazu.

Pomożecie?

 

Około 2000 litrów LPG na rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam dom o powierzchni 160m2 - 105m2 na parterze i 54m2 na piętrze + antresola nad salonem - kubatura ok 850m3.Dom użytkowany od 2007 roku, Sciany porotherm 25cm +17cm styropianu, posadzki 15cm styropianu,poddasze 25cm wełny,"czapa 45cm wełny.Piec Buderus,kondensat, GBO22 6,7-28kw+120 litrowy zasobnik do CWU.Założyłem 40m2 podłogówki,reszta 120m2 w grzejnikach,tez Buderusa.Instalacja niskotemperaturowa,grzejniki mocno przewymiarowane , na listwie od podłogówki założone RTL-e,bo instalacja bez mieszacza.Zasilanie na wyjściu- podłogówka 38 C ,wysoka,bo mam dechy,grzejniki 39 C - 45 C ( krzywa grzewcza mocno spłaszczona) sterowana pogodówką.Temperatura w pokojach 21.5 C.Ustawiony własny program grzania.Przed sezonem odświerzałem ściany i przy okazji wyrzucilem piec kominkowy-zużycie gazu LPG (CO,CWU,kuchenka),bez dodatkowego żródła ogrzewania w okresie 31.07.2009-30.072010 wyniosło ok 1900 litrow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...