Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

i to razem z gotowaniem i CWU, bo to ładny wynik. U mnie ostatnio przy tych wiosennych temp spala ok 5,1 m3 (z cwu i gotowaniem)

 

Mamy płytę na prąd - nie używam gazu do gotowania.

 

To jest średnia - a włączylem ogrzewanie tez na gorę - wyeliminowalem podstawowe źródło chłodu w domu ... - z kominków wentylacyjnych mi tak wiało ... do srodka a nie wyciągało ...

Mimo otworzenia okno ciągu nie ma tak więc zamknąłem kratkę a duzo czesciej wietrze w domu - zostawilem jedna wentylacje przy kominku otwarta ktora jest sprawna i dziala ale to prawdziwy murowany komin a nie ceramiczna dachowka nic nie dajaca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pierwszy sezon zazwyczaj jest katastrofalny..

 

Niestety musze sie z tym zgodzic, gdyz moje zuzycie gazu (na same ogrzewanie bez CWU.) od 5.10 do 5.11 to 262m3 czyli 8,7m3 na dobe, az strach pomyslec co bedzie dalej gdy zacznie sie prawdziwa zima.

 

W tej chwili dom pustostan 160m3 ( okolo 300m3) ocieplony podloga styropian 10/12cm mur styropianem 15cm poddasze styropian 18cm/ welna 25cm (niestety na razie wentylacja tylko grawitacyjna)

Piec kondensacyjny junkers cerapur smart 14kw zasila tylko same grzejniki temp. grzanie 19 C (12 godzin) temp. oszczedzanie 17 C (12 godzin)

Edytowane przez Barthelemy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyeliminowalem podstawowe źródło chłodu w domu ... - z kominków wentylacyjnych mi tak wiało ... do srodka a nie wyciągało ...

Mimo otworzenia okno ciągu nie ma tak więc zamknąłem kratkę a duzo czesciej wietrze w domu - zostawilem jedna wentylacje przy kominku otwarta ktora jest sprawna i dziala ale to prawdziwy murowany komin a nie ceramiczna dachowka nic nie dajaca...

 

Czyli masz w tym momencie jedna dzialajaca kratke wentylacyjna w domu?

Sorry, ale otwieranie okien wg uznania nie zastapi sprawnej, ciaglej wymiany powietrza.

IMO musisz poszukac prawdziwego rozwiazania, nawet jesli bedzie to oznaczalo wieksze zuzycie gazu.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz w tym momencie jedna dzialajaca kratke wentylacyjna w domu?

Sorry, ale otwieranie okien wg uznania nie zastapi sprawnej, ciaglej wymiany powietrza.

IMO musisz poszukac prawdziwego rozwiazania, nawet jesli bedzie to oznaczalo wieksze zuzycie gazu.

Pzdr

 

Jak byl u mnie kominiarz spytalem - co zrobic by to dzialalo powiedzial " nie spotkalem sprawnie dzialajacej wentylacji opartej na kominkach dachowkowych"

 

Kominek jest rowno z polacia dachu - dodatkowo umieszczony od strony gdzie wieja wiatry... - nie mam juz jak zmienic trudno.

Jedyna dzialajaca jest przy kominku na srodku salonu - tak wiec zamknieta mam w spiżarce i pralni - z nich strasznie dmuchało otwarcie okien nic nie daje

Mam zamontowany wentylator w lazience wyciągajacy - i z uwagi na duza wydajnosc licze ze to pomaga nie mam innego wyboru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guzik prawda czy ja czy moi znajomi na zimę zatykają większość kratek wentylacyjnych

i nikomu się dom nie zawalił

Nie mówię o kuchni łazience kotłowni etc etp

Mniej stosujcie rad pseudoekspertów a więcej własnego rozumu i doświadczenia

 

No od tego dom sie nie zawali. To tylko kwestia komfortu i zdrowia. Ale co tam.

Zreszta jesli nie mowisz "o kuchni łazience kotłowni etc etp" to chyba gdzie indziej w went. graw nie ma wywiewnikow (poza pewnie kominkiem). Wiec jesli one wszystkie dzialaja tak jak powinny - wszystko gro i bucy.

 

Wlasnie na postawie mieszkania (wlasne dowiadczenie), w ktorym nie dzialala wentylacja grawitacyjna, w domu mam juz mechaniczna nawiewna.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy przyłączy gazowych z poszczególnych rejonów. Chodzi o wszelkie opłaty przesyłowe. Ile u was wynoszą i ile wychodzi faktyczna cena gazu dzieląc kwotę rachunku przez zużyte m3. U moich rodziców w północnej Wielkopolsce wychodzi 2,68zł/m3 (W-3) za miesiące letnie.Jak jest w innych regionach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie drogo jak cholera:(

 

Hej,

Skoro W3, to zuzycie gazu >1200m3 (tak przynajmniej jest u nas). Wtedy cena gazu jest nizsza, ale abonament staly miesieczny jest drogi (powyzej 40PLN/mc). Wiec rzeczywiscie w lecie moze to wyjsc irracjonalnie dorgo (jesli robisz zwykle dzielenie).

Ale musisz popatrzec w skali calego roku (i ewentualnie jesli to oplacalne i mozliwe to zamowic inna taryfe)

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło tak. 123m3 gazu i rachunek 330zł. Za gaz wyszło 145 a reszta opłaty (2 miesiące). Czyli dodatkowa opłata za miesiąc 92zł!!! Przecież za takie złodziejstwo powinni karać!

 

U mnie (rejon w Kujawsko-pomorskim) przelicznik za 1 m3 wynosi 1,381, a opłaty stałe to 62 zł. brutto/miesiąc

Wg tych przeliczników powinno być :

123 x 1,381 = 169,96 x 1,22 VAT = 207,23 zł

207,23 + (62 x 2 miesiące) = 331,23 zł. brutto

Czyli opłata stała miesięczna to jednak 62 zl. , a nie 92 zł.

Różnica 30 zł. miesięcznie jednak jest niemała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie sa takie stawki:

W-2 <1200m3/rok

1,64 zł/m3 gazu +25,32 zł/m-c opłaty abonamentowej

 

W-3 >1200m3/rok

1,55 zł/m3 gazu +68,93 zł/m-c opłaty abonamentowej

 

Wszystkie ceny brutto

 

Taryfę można wybrać tylko na początku współpracy, bo po pierwszym roku taryfe ustalaja na podstawie zuzycia, tzn przekroczyłeś 1200m3 w ciągu roku wchodzić w W-3, a jak nie przekroczyłeś to zostajesz w W-2. Od razu przypomne, że bardziej sie kalkuluje bycie w W-2 niż w W-3.

 

Przy okazji zapytam o meritum wątku. Jakie macie zużycie w listopadzie? temperatury bardzo dodatnie więc spalanie powinno byc niewielke, a u mnie średnio wychodzi 5,5m3 na dobe (z kuchenka z CWU). gdy przez ostatnie dwie doby temperatury oscylowały wokół +5 to spalanie miałam ok 6,5/m3 na dobe. To chyba dośc sporo :(

Edytowane przez justkaaa
pomylone znaki mniejszy/większy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie sa takie stawki:

W-2 <1200m3/rok

1,64 zł/m3 gazu +25,32 zł/m-c opłaty abonamentowej

 

W-3 >1200m3/rok

1,55 zł/m3 gazu +68,93 zł/m-c opłaty abonamentowej

 

Wszystkie ceny brutto

 

Taryfę można wybrać tylko na początku współpracy, bo po pierwszym roku taryfe ustalaja na podstawie zuzycia, tzn przekroczyłeś 1200m3 w ciągu roku wchodzić w W-3, a jak nie przekroczyłeś to zostajesz w W-2. Od razu przypomne, że bardziej sie kalkuluje bycie w W-2 niż w W-3.

 

Przy okazji zapytam o meritum wątku. Jakie macie zużycie w listopadzie? temperatury bardzo dodatnie więc spalanie powinno byc niewielke, a u mnie średnio wychodzi 5,5m3 na dobe (z kuchenka z CWU). gdy przez ostatnie dwie doby temperatury oscylowały wokół +5 to spalanie miałam ok 6,5/m3 na dobe. To chyba dośc sporo :(

 

To jest co pgnig Kraków???

z tego co ja wiem taryfe raz w roku mozna zmienic .. np w roku 2010 przekroczylem w listopadzie 1200 m3 w grudniu wskakuje w w3

 

od stycznia proponuja mi w3 a ja do nich jade w marcu i zmieniam na w 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest co pgnig Kraków???

z tego co ja wiem taryfe raz w roku mozna zmienic .. np w roku 2010 przekroczylem w listopadzie 1200 m3 w grudniu wskakuje w w3

 

od stycznia proponuja mi w3 a ja do nich jade w marcu i zmieniam na w 2

 

pgnig warszawa, a dokładnie piaseczno. Nie wgłebiałam się w szczegóły czy moge czy nie moge sama decydowac w jakiej taryfie mam działać bo narazie działam i tak w W-2. Ta informacja co podałam pochodzi od "pani z okienka", ale jednocześniej ma to chyba jakiś sens bo tak to każdy by wolał działac w W-2 (albo i w W-1) niż w W-3. Ty juz tak zmieniałes taryfe "na zyczenie" na niższą, mimo, że zużycie za ubiegły rok kwalifikowało się do taryfy wyższej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...