Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

To jest co pgnig Kraków???

z tego co ja wiem taryfe raz w roku mozna zmienic .. np w roku 2010 przekroczylem w listopadzie 1200 m3 w grudniu wskakuje w w3

 

od stycznia proponuja mi w3 a ja do nich jade w marcu i zmieniam na w 2

 

A to ciekawe, bo mnie w Gazowni Zabrzańskiej o/ chrzanów powiedziano, że mogę sobie zmienić na w-2, ale jak przekrocze 1200 to z automatu przeliczają wcześniejsze faktury za dany rok na w-3. Robią tak, ponieważ taryfa jasno określa pow. 1200m3/rok - w-3.

 

Robiłem sobie symulacje +/- no i wychodzi mi że trzeba rocznie zużyć pow 5000m3 żeby w-3 się opłaciło :-)

jednym słowem limit 1200 jest moooocno zaniżony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A to ciekawe, bo mnie w Gazowni Zabrzańskiej o/ chrzanów powiedziano, że mogę sobie zmienić na w-2, ale jak przekrocze 1200 to z automatu przeliczają wcześniejsze faktury za dany rok na w-3. Robią tak, ponieważ taryfa jasno określa pow. 1200m3/rok - w-3.

 

Robiłem sobie symulacje +/- no i wychodzi mi że trzeba rocznie zużyć pow 5000m3 żeby w-3 się opłaciło :-)

jednym słowem limit 1200 jest moooocno zaniżony

 

Ja robilem wg starych stawek wyliczenie zuzywajac 1500 m3 gazu rocznie różnica pomiedzy w2 i w3 jest 229 zł

Dziwi mnie to ze gazownie nie pozwalaja na zmiany taryfy bo wg tego co sie dowiedzialem ma się prawo raz w roku zmienic taryfę - moze mowia tak przez telefon a na pismie tego nie dadzą..

 

u mnie jest np tak ze aktualnie mam zuzycie w tym roku 1100 metrów około

 

do konca listopada przekrocze 1200 - zadzwonie do gazowni przekaze stan licznika i za grudzien dostane abonament w w3

W w3 zostane do konca grudnia a od stycznia zmienie na w2 i znow gdzies starczy to do pazdziernika listopada..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robilem wg starych stawek wyliczenie zuzywajac 1500 m3 gazu rocznie różnica pomiedzy w2 i w3 jest 229 zł

Dziwi mnie to ze gazownie nie pozwalaja na zmiany taryfy bo wg tego co sie dowiedzialem ma się prawo raz w roku zmienic taryfę - moze mowia tak przez telefon a na pismie tego nie dadzą..

 

u mnie jest np tak ze aktualnie mam zuzycie w tym roku 1100 metrów około

 

do konca listopada przekrocze 1200 - zadzwonie do gazowni przekaze stan licznika i za grudzien dostane abonament w w3

W w3 zostane do konca grudnia a od stycznia zmienie na w2 i znow gdzies starczy to do pazdziernika listopada..

 

To muszę tak spróbować też. Gazownia pozwala zmienić - ale jak zmienie i przekroczę w2 np. w październiku - to mi od stycznia do października przeliczą z w2 na w3 i dostanę dopłatę. a nie że zostawią w2 i w3 tylko do końca roku. Tak mi przez telefon powiedzieli. A wytłumaczyli to tak, że taryfa mówi że jeśli przekraczasz 1200/rok to masz mieć taryfę w3. ale z drugiej strony - dlaczego Ty możesz a ja nie :-).

Teraz będę miał wolne w piątek to tam pojadę.

 

Apropo zuzycia. Dopiero grzeję od kilkunastu dni - ok. 4m3/doba co,cwu,gotowanie. temp 22/21 - niżej i tak nie chce spaść przez noc.

dom nowy, ale jedną zimę ma za sobą. tynki zeszła jesień, wylewki wiosna. 20cm na ścianie, 30cm w stropie

Edytowane przez mjakob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie tak nie jest ze przeliczaja wstecz - wówczas musieli by robic korekty tez stawek za gaz

 

dzwonilem do gazowni w Krakowie

 

nie przeliczaja nic wstecz

 

ale od ostatniej zmiany taryfy nie ma juz mozliwosci raz w roku zmiany ://

 

Ale jak Pani powiedzialem ze wypowiem umowe i na nastepny dzien ją zawrę to tego nie wykluczyła:))Dla mnie gra warta swieczki ok. 300 zl roznicy

Edytowane przez redpradnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwonilem do gazowni w Krakowie

 

nie przeliczaja nic wstecz

 

ale od ostatniej zmiany taryfy nie ma juz mozliwosci raz w roku zmiany ://

 

Ale jak Pani powiedzialem ze wypowiem umowe i na nastepny dzien ją zawrę to tego nie wykluczyła:))Dla mnie gra warta swieczki ok. 300 zl roznicy

 

dobra dobra, tylko czy za ponowne przyłączenie nie pobiorą jakiejś opłaty :-)

mimo to pojadę tam popytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra dobra, tylko czy za ponowne przyłączenie nie pobiorą jakiejś opłaty :-)

mimo to pojadę tam popytać.

 

Pracuje w firmie ktora pobierała oplaty za ponowne podlaczenia ... np po windykacji.

Sprawa w sadzie przegrana - juz nie pobieramy.

 

Ok beda chciec pobrac oplate to podpisze na zone jak chca kombinacji ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuje w firmie ktora pobierała oplaty za ponowne podlaczenia ... np po windykacji.

Sprawa w sadzie przegrana - juz nie pobieramy.

 

Ok beda chciec pobrac oplate to podpisze na zone jak chca kombinacji ..

 

Bede niepopularny, ale osobiscie rozwala mnie ta chec do kombinacji. Czy naprawde wiekszosc osob zyje w fobii, ze kazdy chce go oszukac i nalezy uprzedzic ruch wyimaginowanego przeciwnika?

Daleki jestem od obrony dostawcow (zwlaszcza wiele moglbym opowiadac o enionie i pseudo-wolnym rynku energii), ale bez przesady. Decydujac sie na uzywanie gazu kazdy mial mozliwosc zapoznania sie z regulaminami i taryfami, a teraz zdziwienie, ze drogo, ze inaczej niz myslalem, ze w ogole caly swiat sucks.

W sumie nikt nikomu nie broni zrezygnowac z tego medium - jest mnostwo alternatyw. Nawet tanszych, jesli odpowiednio wczesnie sie pomysli.

Pozdrawiam i zycze powodzenia w cokilkamiesiecznych wizytach w gazowni. A moze by tak prad i gaz odcinac przed wyjazdem na wakacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bede niepopularny, ale osobiscie rozwala mnie ta chec do kombinacji. Czy naprawde wiekszosc osob zyje w fobii, ze kazdy chce go oszukac i nalezy uprzedzic ruch wyimaginowanego przeciwnika?

Daleki jestem od obrony dostawcow (zwlaszcza wiele moglbym opowiadac o enionie i pseudo-wolnym rynku energii), ale bez przesady. Decydujac sie na uzywanie gazu kazdy mial mozliwosc zapoznania sie z regulaminami i taryfami, a teraz zdziwienie, ze drogo, ze inaczej niz myslalem, ze w ogole caly swiat sucks.

W sumie nikt nikomu nie broni zrezygnowac z tego medium - jest mnostwo alternatyw. Nawet tanszych, jesli odpowiednio wczesnie sie pomysli.

Pozdrawiam i zycze powodzenia w cokilkamiesiecznych wizytach w gazowni. A moze by tak prad i gaz odcinac przed wyjazdem na wakacje?

 

Szanujmy się troche ok ?

Kazdy ma wybór prawda? dla jednego 300 zł to jest nic dla innego kwota za ktora musi wyzyc od 1 do 1 .

Ciekaw jestem czy jak kończy Ci się kolego umowa u operatora który przechodzi na cennik ( 2 razy wyzsza niekiedy cena) to tez taki jestes happy i wszystko jest git...

 

Przechodząc do meritum - to postepowanie gazowni w mojej opini jest nie ok bo skoro zuzywa się wiecej gazu w w3 niz w2 to cena powinna byc nizsza a nie wyzsza - tak wg mnie logika podpowiada.

 

Kazdy zyje jak moze a ja wypowiadam się na temat furtki na tansze zycie - bo w dzisiejszych czasach jest to cenniejsze niz pisanie o wylaczaniu pradu na wakacje...

Ciekawe czemu mnostwo moich kl. korzysta z "zawieszenia usług" ...

 

Nie chialem miec gazu - jednak nie pozwolono mi zainstalowac pieca na ekogroszek bo gaz jest "czystszy". - tak ze zostalem zmuszony sytuacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanujmy się troche ok ?

Kazdy ma wybór prawda? dla jednego 300 zł to jest nic dla innego kwota za ktora musi wyzyc od 1 do 1 .

Ciekaw jestem czy jak kończy Ci się kolego umowa u operatora który przechodzi na cennik ( 2 razy wyzsza niekiedy cena) to tez taki jestes happy i wszystko jest git...

 

Przechodząc do meritum - to postepowanie gazowni w mojej opini jest nie ok bo skoro zuzywa się wiecej gazu w w3 niz w2 to cena powinna byc nizsza a nie wyzsza - tak wg mnie logika podpowiada.

 

Kazdy zyje jak moze a ja wypowiadam się na temat furtki na tansze zycie - bo w dzisiejszych czasach jest to cenniejsze niz pisanie o wylaczaniu pradu na wakacje...

Ciekawe czemu mnostwo moich kl. korzysta z "zawieszenia usług" ...

 

Nie chialem miec gazu - jednak nie pozwolono mi zainstalowac pieca na ekogroszek bo gaz jest "czystszy". - tak ze zostalem zmuszony sytuacja

 

Jak juz pisalem, nie oczekiwalem, ze stane sie idolem tlumow dzieki swojej wypowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz pisalem, nie oczekiwalem, ze stane sie idolem tlumow dzieki swojej wypowiedzi.

Pozdrawiam

 

Powiem tak - do gazowni bede musial jechac raz - mam po drodze do pracy załóżmy że jednak nie .

Paliwo i swój czas wyceniam na 50 zł ( zakładam 2 godziny na załatwienie sprawy) .

Przy oszczędności 300 zł a dużo cenniejszej satysfakcji z tego żę ukręce im nosa wg mnie warto

 

Wg mnie raz jeszcze to napisze powinno być tak żę im większe zużycie tym mniejsze koszty a skoro w3 opłaca się dopiero przy 5000 m3 no to sorry - nie znam osoby która zużywa na ogrzanie domu tyle gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nikt tu nie nawołuje do zrywania umów i podpisywania ich raz jeszcze!! Oskarżenia o próbę kombinacji czy stwierdzenia że "wzięli gaz a potem płaczą" są co najmniej nie na miejscu kolego Qqlio.

Co więcej przypuszczam, że zostanę przy tej w3 żeby mieć po prostu "święty spokój". Ale zanim dam się łupić monopoliście chcę poznać możliwości i swoje prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak ktoś ma słabo ocieplony dom, codzienne gotowanie i kąpiele w dużych wannach to pewnie ma takie zużycie. Ale chodzi mi tak naprawdę o co innego. Sam mam ogrzewanie pompą ciepła i płacę za prąd a moi rodzice grzeją gazem. Tu i tu jest taka sama praktyka. Podają małą cenę za 1kWh i za 1m3 gazu a dopiero jak się człowiek dokładnie temu przyjrzy wychodzi zupełnie co innego. Co mnie obchodzi jakieś przesyłowe? Paliwo na stację też trzeba dowieźć, w jedno miejsce kosztuje to drożej w inne taniej. Na jednej stacji jest droższe a na drugiej tańsze. Ok prawa rynku. Tylko że nikt nie pisze że litr kosztuje 2zł+.....!!! Z węglem i innymi paliwami jest podobnie. To dlaczego do jasnej cholery nie jest tak z gazem czy prądem??? Jak kupuję gaz w butli to nikt mi nie liczy za dodatkowe opłaty. Ok infrastruktura kosztuje i trzeba to utrzymać ale dlaczego nie można przeliczyć ile kosztuje to w danym regionie i podać cenę za 1m3 gazu czy 1kWh prądu??? Przecież ludzie baranieją jak dostają te rachunki! 95% ludzi tak naprawdę nie wie za co połaci więc płaczą i płacą. Nie jeden zastanowił by się grubo przed wyborem ogrzewania do swojego domu gdyby miał jasno podane jak kawa na ławę tyle i tyle za to i za to.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak ktoś ma słabo ocieplony dom, codzienne gotowanie i kąpiele w dużych wannach to pewnie ma takie zużycie. Ale chodzi mi tak naprawdę o co innego. Sam mam ogrzewanie pompą ciepła i płacę za prąd a moi rodzice grzeją gazem. Tu i tu jest taka sama praktyka. Podają małą cenę za 1kWh i za 1m3 gazu a dopiero jak się człowiek dokładnie temu przyjrzy wychodzi zupełnie co innego. Co mnie obchodzi jakieś przesyłowe? Paliwo na stację też trzeba dowieźć, w jedno miejsce kosztuje to drożej w inne taniej. Na jednej stacji jest droższe a na drugiej tańsze. Ok prawa rynku. Tylko że nikt nie pisze że litr kosztuje 2zł+.....!!! Z węglem i innymi paliwami jest podobnie. To dlaczego do jasnej cholery nie jest tak z gazem czy prądem??? Jak kupuję gaz w butli to nikt mi nie liczy za dodatkowe opłaty. Ok infrastruktura kosztuje i trzeba to utrzymać ale dlaczego nie można przeliczyć ile kosztuje to w danym regionie i podać cenę za 1m3 gazu czy 1kWh prądu??? Przecież ludzie baranieją jak dostają te rachunki! 95% ludzi tak naprawdę nie wie za co połaci więc płaczą i płacą. Nie jeden zastanowił by się grubo przed wyborem ogrzewania do swojego domu gdyby miał jasno podane jak kawa na ławę tyle i tyle za to i za to.

Pzdr

 

Dokładnie tak - firmy np telekomunikacyjne nie naliczaja przesyłowych za np internet... ale cóż tego się nie zmieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok prawa rynku. Tylko że nikt nie pisze że litr kosztuje 2zł+.....!!! Z węglem i innymi paliwami jest podobnie. To dlaczego do jasnej cholery nie jest tak z gazem czy prądem??? Jak kupuję gaz w butli to nikt mi nie liczy za dodatkowe opłaty. Ok infrastruktura kosztuje i trzeba to utrzymać ale dlaczego nie można przeliczyć ile kosztuje to w danym regionie i podać cenę za 1m3 gazu czy 1kWh prądu??? Przecież ludzie baranieją jak dostają te rachunki! 95% ludzi tak naprawdę nie wie za co połaci więc płaczą i płacą. Nie jeden zastanowił by się grubo przed wyborem ogrzewania do swojego domu gdyby miał jasno podane jak kawa na ławę tyle i tyle za to i za to.

Pzdr

 

Liwko nie masz racji. Powiedz im ile prądu zużyjesz to ci powiedzą ile za to zapłacisz. Możesz wziąć licznik przedpłatowy to będziesz wiedział ile kosztuje 1kWh. Wszędzie są wliczone koszty przesyłu, tylko że w przypadku butli są doliczone do jednej butli - na stacji paliw do jednej cysterny. W przypadku gazu i prądu, czy energii z PEC'u płacimy za towar którego nie wiemy ile kupimy i tu jest problem.

Pozdrawiam

Edytowane przez rume
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie odnosisz wrażenia że telefon jest to praktycznie tylko opłata za infrastrukturę czyli sam abonament ? Przecież tam nikt nie dorzuca do pieca i nie wydobywa z ziemi rozmów telefonicznych. Za parę lat się przekonasz że będziesz mógł dzwonić do woli ile ci sił wystarczy - w cenie abonamentu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale co szkodzi gdybym zapłacił w przybliżeniu za tyle i tyle gazu np 200zł za 100m gazu. Gdy go wyczerpie płacę np. 2,20 a jak mi zostanie przechodzi na następny miesiąc. Wiem wtedy bez owijania ile on kosztuje. Do tego to zachęcało by do oszczędzania a tak skoro gaz jest tani a przesył i tak muszę zapłacić hulaj dusza (no może nie do końca ale coś w tym jest)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...