Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Na samą CWU idzie prawie 2m3 gazu na dobę (no chyba że się nie myjecie)

 

mnie tez idzie 1m3 / dobę na cwu. zużycie miesieczne wody (razem z zimna) ok.10m3 (zwykle troche wiecej). 2 osoby + 1 mała. )

 

Czyżby kolega civic wraz z rodzina tez się nie myl ? - tez to jest niemożliwe ?

Edytowane przez pablitoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu przy okazji zakupu kondensacyjnego kotła gazowego przez 3mc studiowałem wszystkie fora od dechy do dechy

aby dokonać w miarę trafnego wyboru

Rzuciło mi się w oczy że zużycie gazu na potrzeby CWU u zdecydowanej większości ludzików oscyluje w okolicach 2m3

U mnie na starym atmosferyku miałem podobne wartości stąd moje stwierdzenie o zużyciu

Nie oznacza to jednak że u kogoś nie może to być 1m3

Jeśli masz faktycznie takie zużycie to zwracam honor bo wtedy na ogrzewanie pozostaje 2,5m3

a wtedy w tą ilość choć z wielkimi oporami jestem w stanie uwierzyć:)

Wiem że moja wiara ci lata;)ale podyskutować można:)

Edytowane przez hamlet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że moja wiara ci lata;)ale podyskutować można:)

 

Przecież właśnie o dyskusje tutaj chodzi :yes: - czy Twoja wiara mi lata - no cóż - ja mieszkam już w moim domu 3 lata - teraz właśnie zaczyna mi się 4 sezon grzewczy - znam swój dom , kocioł , swój system c.o. dokładnie - już jestem po stadium liczenia , spisywania , regulacji i ustawiania kotła - czego wszystkim życzę :D , nie mam powodu aby kogokolwiek oszukiwać czy kłamać - uwierz mi :yes: - jak napisałem uprzednio koleżance justkaa - moje zużycie gazu jest dla mnie akceptowalne - i to jest przecież najważniejsze .

 

Właśnie usiadłem w fotelu naprzeciw kominka w którym buzuje ogień i kończę kieliszek znakomitego wina czytając to forum i pisząc to i owo z mniejszym lub większym sensem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak gdzieś indziej, ale podejrzewam, że dość podobnie. rozwiązanie umowy to demontaż licznika. ponowne jej zawarcie to wydawanie warunków, odbiór instalacji, montaż licznika, plombowanie. opłaty przyłączeniowe są zryczałtowane, np. tu: http://www.psgaz.pl/taryfa/oplaty_przylaczeniowe/ to 1500 zł netto. pomijam czas jaki to zajmie i czy w ogóle się uda jak trafimy na niedomagający odcinek sieci i się okaże, że bez większych inwestycji nie da się ponownie przyłączyć. a obowiązku podłączenia gazu to akurat nie ma. powodzenia. :)

 

ps. tego podwątku o CWU - myję się :) ile ma iść gazu na CWU można łatwo oszacować znając zużycie (ilość) wody ciepłej, temperaturę do jakiej podgrzewamy, z jakiej, parametry kotła i zasobnika. i to się mniej więcej zgadza.

ps2. dla jasności, podane zużycie gazu na CWU ze zmywarką - może to ma istotny wpływ? bo raz, że zmywarka oszczędniej gospodaruje ciepła wodę, dwa że i tak prądem. a zmywa się zwykle sporo.

Edytowane przez civic9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ps. tego podwątku o CWU - myję się :) ile ma iść gazu na CWU można łatwo oszacować znając zużycie (ilość) wody ciepłej, temperaturę do jakiej podgrzewamy, z jakiej, parametry kotła i zasobnika. i to się mniej więcej zgadza.

 

Mam nadzieje ze nie nadużyłemi dobrych obyczajów cytując Twoja wypowiedz w tym wątku :yes:

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponowne założenie licznika to 122zł dla klientów z grup taryfowych W,S,Z 1-4) a 222zł dla pozostałych.

 

Natomiast w przypadku zmiany właściciela gazomierza gdy np. dochodzi do zmiany lokatora mieszkania nie ma opłaty za przepisanie licznika gazowego, wiec nowy lokator podpisuje nowa umowe na taryfe W2, a tak mozna przepisywac w nieskonczonosc ( np. na roznych czlonkow rodziny) i ciagnac caly czas na W2.

Edytowane przez Barthelemy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy zmiana lokatora? Zmiana właściciela budynku? Bo pierwsza umowa podpisywana jest na podstawie m.in aktu notarialnego. Czy nie musisz dołaczyć do tego jakiegos dokumentu, np. aktu notarialnego informującego o zmianie własciciela domu? Bo jesli tak to ja dziękuje za takie rozwiązanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponowne założenie licznika to 122zł dla klientów z grup taryfowych W,S,Z 1-4) a 222zł dla pozostałych.

 

Natomiast w przypadku zmiany właściciela gazomierza gdy np. dochodzi do zmiany lokatora mieszkania nie ma opłaty za przepisanie licznika gazowego, wiec nowy lokator podpisuje nowa umowe na taryfe W2, a tak mozna przepisywac w nieskonczonosc ( np. na roznych czlonkow rodziny) i ciagnac caly czas na W2.

 

Tak tylko czy współmałżonek może być podciągnięty pod nowego właściciela/zmiana lokatora

Znowu się narażę;)ale wg mnie to jest jakaś bzdura totalna:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do głównego wątku a Wy sobie załóżcie osobny pt. "jak zrobić gazownię w balona" :-)

 

A tak poważnie. Powierzchni ogrzewanej mam 200 m2 po podłodze (garaż i powiedzmy pracownia jeszcze nie ogrzewana ok 80m2), poprzedni sezon grzałem bez ocieplenia (masakra) a teraz pierwszy sezon z ociepleniem. Od października do dzisiaj czyli do 11.11. zeszło średnio 3,5 m3 na dobę przy czym na CWU i gotowanie schodzi 1,8 m3 średnio (tak mi wyszło z wyliczeń letnich miesięcy). Więc na grzanie jak widzicie 1,7 m3.

Ale. Kominek (wodny) po południu odpalany i spalam w nim kosz drewna i przy okazji ładuję podłogówkę na parterze. Zobaczymy co będzie dalej.

 

Pozdrawiam

 

michalsiak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko czy współmałżonek może być podciągnięty pod nowego właściciela/zmiana lokatora

Znowu się narażę;)ale wg mnie to jest jakaś bzdura totalna:)

 

Wspolmazonek pewnie nie, ale ktos z rodziny? Meldunek czasowy, idziesz do gazowni mowisz ze wyjezdzasz za granice i niech przepisza umowe na nowego lokatora taryfa W1 lub W2. Po pewnym czasie przepisujesz na siebie, b wlasnie wrociles. itd...Nie sadze, aby stwarzali jakies problemy. Oczywiscie to wszystko musi sie oplacac, w innym przypadku nie ma sensu sobie glowy tym zawracac.

Edytowane przez Barthelemy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi się opłacać. należy pamiętać, że walka jest o ok 300 zł. Dla mnie takie cyrki z czasowym meldunkiem kogos z rodziny to tzw skórka za wyprawke. Przy meldunku tez zapewne jakieś drobne koszty się ponosi, a napewno trzeba kilka razy jechać do urzędu i to jeszcze wikłac kogoś z rodziny ato też koszty i czas... Barthelemy szukaj lepszego sposobu ;)

 

michalsiak jak dla mnie ladny wynik, ale.. wspomagany kominkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero dziś odpaliłem piec, chata zimna ok. 14 st. C. i w 12 godzin spalił 14 m.sześć. gazu. Mam nadzieję, że wartości te spadną jak już dom się ogrzeje itd. Napiszcie mi czy to norma, że na początku tak cheta ostro ? C.O ustawiłem na 50 st. C., a C.W.U A 55 ST. C.

 

Wieczorem podłoga tam gdzie podłogówka miała 22 st. C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może

Nie rozumiem tylko jednego

Co chcesz osiągnąć chwaląc się że zużywasz obecnie 3.5m3 gazu

Nawet przy temperaturach jakie teraz mamy jest to absolutnie nie możliwe

Na samą CWU idzie prawie 2m3 gazu na dobę (no chyba że się nie myjecie)

Nie powiesz mi że do ogrzania domu do 22C potrzeba ci 1,5m3 gazu

Kocioł pracujący z minimalną mocą zużywa 0,5m3/h gazu

Wynika z tego że na tej mocy będzie pracował 3h/24 aby zużyć te 1,5m

W życiu na minimalnej mocy nie ogrzeje domu przez 3h aby była temp.22C

Nie wspominam już o gotowaniu bo nie wiem czy o tym pisałeś

Bez urazy ale dla mnie jest to abstrakcja:eek:

Może masz kominek i w nim hajcujesz;)

 

Sorry smiech:))

u mnie srednia z ostatnich 9 dni 3.7 m3 razem z cwu - na samo CWU w lecie zużywaliśmy 0.7 m3 /sr dobowa - tez szczególnie nie oszczędzając na 2 osoby dorosłe i psa ( mycie po powrocie ze spaceru) zużywamy średnio 8 m3 wody /msc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy zmiana lokatora? Zmiana właściciela budynku? Bo pierwsza umowa podpisywana jest na podstawie m.in aktu notarialnego. Czy nie musisz dołaczyć do tego jakiegos dokumentu, np. aktu notarialnego informującego o zmianie własciciela domu? Bo jesli tak to ja dziękuje za takie rozwiązanie

 

ja podpisujac umowe nie przedstawialem żadnych aktów itp

 

Sluchajcie:) poswięce się i dam znac jak mi to wyszło :) spróbuje rozwiązać umowę zawiązać nową / przepisać i napisze z jakim skutkiem:) Traktuje to bardziej jako "ciekawostkę" i sposob na chore układy gazowni niż oszczednosc - skonczmy temat:) wroccmy do zuzycia gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi się opłacać. należy pamiętać, że walka jest o ok 300 zł. Dla mnie takie cyrki z czasowym meldunkiem kogos z rodziny to tzw skórka za wyprawke. Przy meldunku tez zapewne jakieś drobne koszty się ponosi, a napewno trzeba kilka razy jechać do urzędu i to jeszcze wikłac kogoś z rodziny ato też koszty i czas... Barthelemy szukaj lepszego sposobu ;)

 

michalsiak jak dla mnie ladny wynik, ale.. wspomagany kominkiem

 

 

Ludu - ale zeby podpisac umowę przynajmniej w Krakowie - nie trzeba byc zameldowanym - ja do dzisiaj nie jestem a mam gaz prad i wode:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero dziś odpaliłem piec, chata zimna ok. 14 st. C. i w 12 godzin spalił 14 m.sześć. gazu. Mam nadzieję, że wartości te spadną jak już dom się ogrzeje itd. Napiszcie mi czy to norma, że na początku tak cheta ostro ? C.O ustawiłem na 50 st. C., a C.W.U A 55 ST. C.

 

Wieczorem podłoga tam gdzie podłogówka miała 22 st. C.

 

Podobno start jest najgorszy - tak mi mowili instalatorzy i to sie chyba sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...