Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ale macie fajnie cykniecie i cieplutko żadnego węgla a jak czyściutko my niestety węgiel i dawaj do pieca ale takie palenie ma też swoje uroki wczoraj to mój tak napalil że w spodenkach biegaliśmy a podlogi jakie cieplusieńkie normalnie lato a jak w kominku rozpalimy to dopiero jest super nie spierajcie się bo nie ma o co każdy ma jak ma a w domu najważniejsze jest CIEPLO RODZINNE a nie z pieca czego Wam wszystkim życzę pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak się umówimy, że 1-go grudnia (środa) podamy zuzycie gazu za 2 miesiące. Podając ilość zużytego gazu i kubaturę ogrzewanej chaty. Może wtedy miarodajnym współczynnikiem będzie ile jeden metr sześcienny gazu ogrzewa metrów sześciennych chałupy :)

 

Ja już Ci moge napisac jakie miałam spalanie i od 1.X i od 1.XI bo sobie skrupulatnie zapisuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas od 02.10 do 27.11. zużycie gazu wyniosło 260m3. Grzejemy pierwszy sezon ale nie mieszkamy jeszcze. Domek ma 122m2 powierzchni. Kubatura domu 850m3. Utrzymywana temperatura była bardzo różna: przez pierwsze 2 tygodnie powyżej 30 stopni, później 25 stopni, potem 22, 18 a od 2 tygodni jest ustawione na 14 stopni. Wydaje mi się, ze zużycie nie jest bardzo duże ale do tej pory nie było wielkiego mrozu. Pewnie teraz wzrośnie :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czytam ten wątek i się trochę zaniepokoiłem bo nasze mieszkanie jest ogrzewane od niecałego miesiąca i już jest ponad 110m3 gazu a metraż to ledwo 73m2...mieszkanko nowe pierwszy sezon więc może więcej gazu zużywać ale z tego co widzę to niektórzy ogrzewają całe domy taką ilością gazu...temperaturę mam w godzinach 15-21 21C a pozostaly czas 19C, steruje tym sterownik pokojowy. temperatura wody 57C.

wiecie może ile średnio piec powinien palić gazu do ogrzania tych 73m2?bo coś mi tu za dużo wychodzi...może można to jakoś ograniczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podzieliłem kwotę rachunku moich rodziców przez ilość m3 to wyszło 2,28 za m3

Podzielcie w ten sam sposób to wyjdzie realna cena za m3.

Pzdr

Ps. To było latem więc teraz może wyjść innaczej

 

dzielenie calosci nie jest adekwatną kwotą - im więcej gazu tym wyjdzie taniej bo składnikiem jest abonament...

Wartoscia stala jest abonament plus za kazdy m3 gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa... i tak najłatwiej zapomnieć o opłatach stałych bo przecież gaz u nas taki tani. Ja przy swoich wyliczeniach przy grzaniu PC uwzględniam wszystkie koszty kWh bo przecież też za to płace a nie tylko za kWh. Wiem że wyjdzie za każdym razem nieco inaczej ale gdy zbierzemy wszystkie rachunki z całego roku i podzielimy je przez ilość m3 gazu lub kWh wtedy wyjdzie prawidłowy koszt który za to płacimy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie cen - dla pgnig

zadzwonilem tutaj

0 801 809 900 - z telefonu stacjonarnego,

032 - 737 88 88 - z telefonu komórkowego*

 

Dla Krakowa :

w 2 :

abonament 22,8 zł

za m3 gazu 1,85 zł

w3:

abonament 62,89zł

za m3 gazu 1,68 zł

 

 

I krótka wyliczanka

 

Sam abonament przy założeniu 12 msc

w2 - 259 zł

w3 - 708 zł

 

Różnica w2 do w3 481 zł

 

Różnica w cenie gazu na korzyść w3 0,17 zł

 

A teraz meritum... Zużywając 2829 m3 rocznie wychodzimy dopiero na zero!!

Przy każdym niższym zużyciu bardziej opłaca się mieć taryfę w2!!

Edytowane przez redpradnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem się na spacer w mrozie po osiedlu i przy okazji spisałem liczniki i oto co mi wyszło

 

Listopad - zużycie 153 m3 z czego na CO ok. 100 m3. Średnia na dzień ogółem: 5,1 m3

 

Razem z październikiem średnio: 4,3 m3

 

Ale wieczorem kosz drewna do kominka z PW a dzisiaj tak się przejąłem -12 na dworze że spaliłem chyba 2 kosze przez co w salonie 23 stopnie a na poddaszu 22 - za gorąco i nie ekonomicznie , muszę przyjąć inny system.

Powierzchnia ogrzewana ok 200m2

 

michalsiak

Edytowane przez michalsiak
błąd w obliczeniach po browarku :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuję ten wątek od pierwszych pomiarów :)

 

Podliczenie listopada tj. od 1 11 do 1. 12

 

Kocioł kondensat De dietrich MC25 + zasobnik 400l ( może kiedyś zamontuję solary)

230 m2 użytkowej , 270 po podłodze , kubatura około 640 m3 według moich wyliczeń,

ściany silka 24,12 wełna,klinkier 12,dach 25wełny, posadzka 8cm styropianu ,rekuperator

 

temperatura 21-20, góra grzejniki , dól podłogówka

kominek bez DPG odpalony może ze 2 razy wieczorem

 

W Listopadzie zużyłem 210 m3 GZ 50,

W Październiku było to 169 m3 GZ 50,

 

Według letnich pomiarów 2 m3 idzie na ciepłą wodę i gotowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...