Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

u mnie domek kostka z 69 roku, ocieplony 15 cm styro lambda 15, stropodach 12 cm styropianu. Powierzchnia ogrzewana 140 m2 (po podłogach) kubatura 750 m3 - same grzejniki, piec kondensat + CWU 120 l z cyrkulacja - 4 osoby w domu. Pazdziernik 170 m3 a listopad 185 m3. W chwili obecnej ciagnie 10-12 m3 na dobe przy tem. -13 -14 C.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U mnie zuzycie od 1.11 do 1.12 to 260m3, czyli wychodzi średnio 8,7m3/dobe. Z tym, że przez większość listopada temperatury były ok +10, tylko ten ostatni tydzień taki bardziej zimowy. Może zerknę tez jutro i pojutrze na licznik to zobacze ile średnio zużywam w takie mrozy, ale pewnie 12-15m3/dobe :( ale to pierwszy sezon taki na serio.

 

Powierzchnia ogrzewana 140 m2 (po podłogach) kubatura 750 m3

140m2 powierzchni i kubatura 750m3 ??? Średnia wysokośc pomeiszczen wychodzi ponad 5m. To juz bardziej pod kościół niz domek podchodzi... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie odczyt o 21 wczoraj dzisiaj o 19-stej - 12 m3 :/

Grzeje juz tylko dół - górę skręciłem na gwiazdkę jakas masakra:(

 

A nie boisz się że jak schłodzisz poddasze to Ci "strzelą" gipsy? Ty chyba pisałes o tym że rok temu miałeś z tym problem, tak? Ja tez poddasze użytkuje sporadycznie ale grzeje do 18-19 st. Wole teraz dolozyc pare złoty do ogrzewania niz za rok-dwa do naprawy róznych skutków zbytniego wychłodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ja ale jak dam ogrzewanie na caly dom to przeciez z 20 m3 nie wyjde:(

jakie macie teraz zużycie?

 

Jutro Ci powiem. Chociaż nie mogę być optymistką, bo jak wcześniej pisałam, to pierwszy prawdziwy sezon i moje wyniki też były spore a teraz grzeje całą chałupe, więc może być 2... z przodu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 1-go października do 1-go grudnia zużyłem 234m3 gazu, kubatura 535m3

 

Proszę pisać jakie macie teraz (ostatnie dni) zużycie a nie w lecie;)

Jak to dobrze jak człowiek ma alternatywę w postaci wyngla:)

Jak zobaczyłem parę dni temu że moj junkers zjada 20m3 na dobę poszedł w odstawkę

a przeprosiłem się z kotłem węglowym:)

Spalam 25kg węgla na dobę a w domciu 23C dzień/noc

Jak się ociepli do 0C przeproszę junkersa:)

 

ps.

Fajny masz nick:)

Może jakaś familia;)

Edytowane przez LasekD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę pisać jakie macie teraz (ostatnie dni) zużycie a nie w lecie;)

Jak to dobrze jak człowiek ma alternatywę w postaci wyngla:)

Jak zobaczyłem parę dni temu że moj junkers zjada 20m3 na dobę poszedł w odstawkę

a przeprosiłem się z kotłem węglowym:)

Spalam 25kg węgla na dobę a w domciu 23C dzień/noc

Jak się ociepli do 0C przeproszę junkersa:)

 

:) :) :)

dobrze Ci, że masz takie dwa źódła. W sumie jak masz warunki to czemu nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Magnolia A z Dom na Horyzoncie, 100 m2 (parter, poddasze ocieplone i nie uzytkuje wiec nie grzeje). Pierwszy sezon 7.X-8.XI - 85 m3 (CWU + grzejniki), 8.XI - 1.XII 161 m3. W listopadzie przed mrozami szlo ok. 4m3 na dobe, dzis padl rekord czyli 11m3 na dobe.Temperatura 21 6:30-9:30, 12:00-13:00, 15:30-20:30. W pozostalym okresie 18 stopni. Dopasowane do czasu drzemek juniora.

 

Grzejniki dobrane na 55/45, ale chyba powinny byc troche wieksze, bo musze krzywa podniesc o 3 stopnie. Piec Buderus GB022 1-funkcyjny, CWU - 42 stopnie. Zuzycie gazu na gotowanie i CWU to ok. 2m3 na dobe. Dom ocieplony 8 cm eps 100 podloga, 15 cm styropianu na scianach, 15 cm unimaty na strychu i 3 cm styropianu na stropie nad parterem. Moglo byc lepiej, ale skoro dzis od polonocy bylo -12, a w poludnie -9, teraz -10 do tego wiatr hula strasznie wyniki do zaakceptowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktory sezon grzania bo dobry wynik

 

No właśnie pierwszy . W dodatku pierwszy miesiąc.

Ale latem mocno wietrzone, tynki zeszłej jesieni, wylewki były na wiosne, gladzie, plytki w lecie. więc chyba dość to przeschło.

 

grzanie jest ustawione 5-8 sama podłogowka (na niskiej krzywej) bo i tak się tylko wstaje i do roboty a temp. po nocy 20,5 jest, 15-22 podloga (0,5 krzywa) i grzejniki (1,1). grzanie wody 5-9, 15-23 do 45st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z błogą lubością czytam ten temat, wspominając jak w zeszłym roku codziennie biegałem do licznika patrząc jak zamienił się w wiatraczek w duże mrozy.

Do tego w chałupie żeby utrzymać 23 C ( małe dzieci) trzeba było gazu od cholery. Potem kupiłem ozdobny piecyk żeliwny. Od tej pory mam 26 C na parterze, 21C na piętrze i w ogóle nie patrze na zużycie gazu. Gaz pali się tylko godzine dziennie- między 5 a 6 rano, nastawione jest na FULL, bo nie chce mi się wstawać żeby dokładać po nocy drewna. Wstajemy wtedy rano i jest ceiplutko.

Drewno nakładam do pełna po 22 i o 7 rano jeszcze jest żar od którego brykiet załapie ogień, wieć odpada pracowchłonne rozpalanie.

I nikt mi nie wmówi, że kotłownia w salonie, że noszenie drewna, że niewygodnie etc i że to jest BE. Ciepło i widok wesoło skaczących płomieni jest tysiąc razy lepszy od ascetycznego ciepła dawanego przez kaloryfery.

 

Reasumując: gaz jak najbardziej. Ale tylko z kominkiem

 

Zeby nie było OT - zużycie gazu w listopadzie- 52 m3 :)

 

ps. mój piecyk:

http://www.tapis.pl/piece-piecyki/vermont-castings/foto/intrepid_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...