Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Niestety kominek tej zimy nie jest odpalany :( Brykiet wyszedł był i czekam na dostawę.

W kominku palę najczęściej w piątek, jak wracam z roboty i otwieram sobie buteleczkę Tokaju :):) Ale od maja może rozpaliłam ze 2 razy ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tego Ci Liwko życzę (choć zapewne masz nieco mniejszy dom niż mój , mieszka w nim mniej osób i dlatego jest to możliwe - ja się nie oszukiwałam budując, więc i rozczarowana nie jestem.).

Wynik na poziomie 12,8 m3 na dobę uważam za baaardzo przyjemny przy naszych wymaganiach (jak czytam powyżej ...hmmm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

mam pytanko

czy ktoś z Was użytkuje piec Imergas ZusVitrix 26 1L+pogodówka+DIM na podłogówkę ?

interesuje mnie jak macie ustawioną krzywą grzania w skali od 1 do 9

 

co do spalania to srednia na ostatnie 2 miesiące to 4,3 metra(parter 110 m2-z czego grzeje 90m2 w tym 40m2 podłogówki- poddasze zamknięte CO)-kubatura 430m3

temp 21 w nocy 20,5, przyznaję że palę często kominkiem z DGP.

Z tego co widac po postach , jak jest mrozek i mamy ok 200m2 podłóg to 10m3 nam "zassie" jak nic:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ustawilem przedziały

0:00 - 4:00 19 stopni

4:00 - 16 - 20 stopni

16-24 - 21 stopni

 

ostatnia doba - sprawdzam o 18-stej kazdego dnia 8 m3 z CWU grzeje cały dom z wyjątkiem garażu

Nie mam ogrzewanej kotłowni i straty na zasobniku mega duze - za noc wychładza się nawet 15 stopni

 

Masz czujnik temperatury na zasobniku?

U mnie zasobnik (300) jest w garażu. W ubiegłym roku zaizolowałem go dodatkowo wełną. Też podejrzewam straty. No i nie pomyślałem o dolnej części...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz czujnik temperatury na zasobniku?

U mnie zasobnik (300) jest w garażu. W ubiegłym roku zaizolowałem go dodatkowo wełną. Też podejrzewam straty. No i nie pomyślałem o dolnej części...

 

Nie :/

 

Nie jestem w stanie zaizolowac dolnej czesci musial bym go odkrecic - sposcic wode a pozniej przerabiac rurki aby stał np 10 cm styropianie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wczoraj dostałam rachunek, najpierw mnie zmroził a teraz czytając o Waszych zużyciach... jestem zaskoczona. Rachunek mam od 29.08.do 30 września - zużycie gazu 84 m sz. i od początku października do 26 listopada - zużycie 140 m sz. (była podwyżka więc podzielili na części) do zapłaty 572 PLN

Gazem grzeję wodę, gotuję na nim i ogrzewam cały dom (140 m kw.) - średnio mam 23 st. C , mam ogrzewanie podłogowe, piec 1 funkcyjny z zasobnikiem, drugi sezon grzewczy. Wygląda na to, że dziwnie mało zużyłam!!?? W kominku nie palę bo wówczas wyłącza mi się piec i mam różne temperatury w różnych częściach domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Gazem grzeję wodę, gotuję na nim i ogrzewam cały dom (140 m kw.) - średnio mam 23 st. C , mam ogrzewanie podłogowe, piec 1 funkcyjny z zasobnikiem, drugi sezon grzewczy. Wygląda na to, że dziwnie mało zużyłam!!?? (...)

 

Dlaczego wygląda ? - w domu masz ciepło, zużycie gazu niewielkie, komfort i zadowolenie bezcenne - tylko się cieszyć :D

Edytowane przez pablitoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...