Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

u mnie też jakoś dziwnie- mimo że mam sterownik pokojowy (dzień 20C, noc 19C, temp wody według krzywej grzania 1,1) to zużywam więcej gazu niż sąsiedzi (oni sterowników nie mają, temp wody mają 55C). wiem że pierwszy sezon ale u nich też a na ogrzanie mieszkania 73m2 przy temp zewn 0/ -2 wciąga u mnie 7-8m3 gazu a u nich 5-6...skąd te rozbieżności?ma ktoś jakiś pomysł?czyżby sterownik zwiększał zużycie gazu? czy może coś innego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam, wczoraj dostałam rachunek, najpierw mnie zmroził a teraz czytając o Waszych zużyciach... jestem zaskoczona. Rachunek mam od 29.08.do 30 września - zużycie gazu 84 m sz. i od początku października do 26 listopada - zużycie 140 m sz. (była podwyżka więc podzielili na części) do zapłaty 572 PLN

 

Nio to ładnie... Ja od 29.09 do 25.11 - 330 m3 - 704 zł z groszami. 100m2 niecałe... Tylko, że ja palę pierwszy sezon. I przez te miesiące chyba źle podchodziłem do grzania. nastawiałem piecyk na 1 lub 2... max 46 st.C. - ciągnął mi po 6 m3 dziennie. Piecyk żyje swoim życiem bez sterowników.

 

 

Gazem grzeję wodę, gotuję na nim i ogrzewam cały dom (140 m kw.) - średnio mam 23 st. C , mam ogrzewanie podłogowe, piec 1 funkcyjny z zasobnikiem, drugi sezon grzewczy. Wygląda na to, że dziwnie mało zużyłam!!?? W kominku nie palę bo wówczas wyłącza mi się piec i mam różne temperatury w różnych częściach domu

 

 

Także nie palę w kominku. Teraz przy przestawieniu się na tryb ustawienia na piecu pow. 4 (kropka - w starych viessmann -ach zwany ekonomicznym) mam wreszcie ciepło!! Na początku spalanie 18m3 (jak były temp -19st.C) teraz 11-13 m3 dziennie(ostatnie kilka dni +1 do"-2" dzień... do -5 noc). Wczoraj zamontowałem regulator pokojowy, jestem ciekaw czy zmniejszy się zużycie...?

Edytowane przez misiaczekm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Junkers Cerapur Smart 14-3 . Dom 125m2 użytku 100% podłoga , 24+15 styro - gazu - bardzo fajnie rachunki 360 zł , od 04 do 09.12 -28m3 chyba nie wiem w czym gaz się podaje :)

 

Mam ten sam piec, u mnie średnie zużycie od 1 do 7 grudnia 8,5m3/doba, 100% podłogówki. Tacim, możesz podać swoje ustawienia na piecu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mam pierwszą dobę grzania. Od razu powiem, że dom nie był do tej pory ogrzewany. Owszem pracowały jakieś dwa grzejniki elektryczne ale temperatura w środku była na poziomie 12 stopni.

Teraz mamy ustawione na 19 wewnątrz. Temperatura na zewnątrz: -2

Pierwsza doba:

17.00 - 09.00 - 23m3,

09.00 - 17.00 - 5,5 m3

Druga doba:

17.00 - 09.00 - 10,9 m3

 

Zobaczymy co będzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg Onet.pl Biznes :

W środę 8 grudnia PGNiG poinformowało o planach obniżki taryfy gazowej w związku z wynegocjowanym od spółki Gazprom Export rabatem na dostawy gazu ziemnego. Spółka nie podała, jak duża ma być obniżka. Piątkowa "Gazeta Wyborcza", powołując się na rozmowę z menadżerem spółki pragnącym zachować anonimowość, podała, że chodzi o obniżkę na poziomie ok. 3 proc.

 

Pożyjemy zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

redlum to się porównamy za kilka dni.

Ja właśnie dziś odpaliłem swojego Viessmanna 200 WB2C. Zobaczymy jakie będą odczyty. Dom do tej pory ogrzewałem dwoma piecykami elektrycznymi.

 

no i odpalone - miało być w poniedziałek - ale hydraulicy odpalili w czwartek wieczorem (za to w poniedziałek ma przyjść serwisant wyregulować wszystko i podbić gwarancje)

Dla przypomnienia piec De Dietrich MCA 15 - ogrzewanie podłogowe w całym domu (110m2) plus dwa grzejniki (drabinka w łazience + zwykły w garażu). Ogrzewane ok 40 godzin (wcześniej to tylko budowlańcy odpalali na pare godzin takie piecyki na gaz, czyli nie było niczym większym dogrzewane) i poszło 43m3 gazu temperatura 9.5oC. Jak dodam - że nie mam żadnych drzwi w środku (przez garaż sporo mi ucieka) oraz dach do końca nie ocieplony - to chyba nie jest tragicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom powierzchnia 120m2 z użytkowym poddaszem, temperatura wew od godz. 05.00 do 01.00 ustawiona na 22st C, pozostały czas na 21st C, gaz GZ50, YTONG 40cm, poddasze 15+10cm wełny. Tylko ogrzewanie budynku i ciepła woda. Ogrzewanie włączone od 01 paźiernika. Rok 2010.

zużyte

za styczeń 201,0

za luty 166,0

za marzec 116,0

za kwiecień 49,0

za maj 69,0

za czerwiec 25,3

za lipiec 21,7

za sierpień 19,0

za wrzesień 32,0

za październik 119,0

za listopad 101,0

za grudzień ?

 

Czyli nie jest tak źle, w kominku przepalane sporadycznie, jakaś sobota, niedziela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po pierwszych 4 dobach grzania. Dom 170m2, Kubatura 650m3, brak drzwi wewnętrznych i drzwi do piwnicy (wisi płachta foliowa, piwnica pod całym domem), dom ocieplony 15cm styro, wewnątrz dach ocieplony 20cm +5 cm. Zakończona jest zabudowa karton gips.

Wiedziałem, że nie będzie lekko ale chyba nie jest aż tak źle:

1 doba - średnia temp. na zewn. -1 - zużycie gazu 28,444;

2 doba - średnia temp. na zewn. -2 - zużycie gazu 15,612;

3 doba - średnia temp. na zewn. -5 - zużycie gazu 21,489 (ruszyła podłogówka);

4 doba - średnia temp. na zewn. +2 - zużycie gazu 15,891;

 

Temperatura zadana wewnątrz budynku to 19 stopni.

Edytowane przez mr6319
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i się pochwalę, bo ostatnio odkopałem ze śniegu szafkę gazową :-),

pierwszy sezon grzania (co prawda zacząłem w lutym, ale wtedy tylko kominek z PW, a więc interwencyjnie, coby rury nie zamarzły - miałem wtedy w granicach 15-17 stopni w domu,

pomiar na ostatniej FV - 27.X.2010 - do wczoraj a więc prawie 7 tygodni (liczmy 42 dni) wyszło 300m3 - średnio nieco ponad 7m3/dobę,

domek podpiwniczony - 300m2, 1100m3, z czego cirka 1/3 to część piwniczna - dogrzewana do ok. 15 stopni,

w pozostałej części 19-21 - prawie cały parter w podłogówce,

nie mam jeszcze żadnych drzwi (oprócz wejściowych), więc ciepło z parteru idzie sobie na górę (tam nie mam jeszcze grzejników),

kuchni jeszcze niet, a jako że zamieszkuję sam, to i zużycie ciepłej wody niewielkie,

czasem wieczorem (i przez większość weekendów) dogrzeję kominkiem z PW.

troszkę chyba z kotłem przesadziłem - Cerapur Smart 7-28kW,

grzejniki przewymiarowane pod 55-60 stopni (na razie 7 sztuk - 3 w piwnicy i 4 na parterze).

na zużycie nie narzekam - spodziewałem się sporo większego :),

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje ostatnie notowania:

Powierzchnia ogrzewana : ok. 230 m2

w tym:

- podłogówka ok. 90-100m2

- reszta w pokojach 14 grzejników

 

Piec : Vaillant ecoCompact VSC INT 246-210C (lodówka)

Technologia budowania : Porotherm 38 + 12 cm styropian

Ocieplony strop wełna 20 +5 cm

Temp. w domu utrzymywana =ok. 20 C

Garaż = ok. 8C

 

Zuzycie:

 

Od 10 - 15 m3 ( wrac z całodzienną pracą pompy CWU)

Bez pompy jest do 2m3 na dobe mniej

 

Nie wiem czy to duzo czy mało ale trochę człowiek się stresuje jak widzi posty w stylu 7m3 lub jeszcze niżej. Fakt ,że i powierzchnie mniejsze ale jednak.

 

Moje pytanie , czy takie zuzycie przy tej powierzchni jest w normie ?

 

Ile by spadło ( czy w ogóle by spadło) jakbym zamontował pogodówkę ?

 

Pozdrawiam,

Edytowane przez adam2007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja się już mniej stresuję. Oto moje wyniki:

Kocioł MCA15 odpalony (bez serwisanta bo nie dojechał :( )

Ustawiony tryb suszenia jastrychu, start 22*, koniec 40*, cykl 25 dni.

Parter + poddasze, wszędzie podłogówka, 140m2 po podłodze.

Od czwartku wieczór do dziś poszło 30m3 gazu, pierwszej doby 9m3.

Temp. 15 - 16*, poddasze około0,5* mniej.

 

PS

przed odpaleniem gazu było przepalane taką malutką kozą. Dawała radę utrzymać między 5 a 10* na dole i 3 do 7* na pięterku. Myślę jednak, że miało to spory wpływ na obecne temperatury - mury nie były bardzo wyziębione.

Edytowane przez monika.KIELCE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...