Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

No i o to chodzi;) Trzeba wyraźnie ludkom o tym mówić. Ludki, mając gaz nie kupujcie solarków!!!

 

To ja będę tym ludkiem ,który jako pierwszy powie ci ,że głupoty rozpowiadasz.Ale co ty możesz wiedzieć o solarach skoro już na wejściu skreślasz je z urządzeń wspomagających.Czy wiesz o czym kaman???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Odnosnie spalania gazu - to wg mnie powinny być dwa wątki.

Jeden - osoby ogrzewajace samym gazem

Drugi - gaz wspomagany kotłownią na paliwa stałe

 

Bo jak czytam, to sie podniecam, ze tak mało gazu. A na końcu - popołudnia i wekendy dokładamy do pieca/kominka. I jak tu się dowiedziec, jakich kosztów gazu się spodziewać gdy ktoś chce tylko ogrzewać gazem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie spalania gazu - to wg mnie powinny być dwa wątki.

Jeden - osoby ogrzewajace samym gazem

Drugi - gaz wspomagany kotłownią na paliwa stałe

 

Bo jak czytam, to sie podniecam, ze tak mało gazu. A na końcu - popołudnia i wekendy dokładamy do pieca/kominka. I jak tu się dowiedziec, jakich kosztów gazu się spodziewać gdy ktoś chce tylko ogrzewać gazem

 

Niestety masz rację a i ten podział tez bardzo rozważony.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie spalania gazu - to wg mnie powinny być dwa wątki.

Jeden - osoby ogrzewajace samym gazem

Drugi - gaz wspomagany kotłownią na paliwa stałe

 

Bo jak czytam, to sie podniecam, ze tak mało gazu. A na końcu - popołudnia i wekendy dokładamy do pieca/kominka. I jak tu się dowiedziec, jakich kosztów gazu się spodziewać gdy ktoś chce tylko ogrzewać gazem

 

 

Dokładnie.Mówmy o samym spalaniu gazu, a nie gaz + dopalacze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja będę tym ludkiem ,który jako pierwszy powie ci ,że głupoty rozpowiadasz.Ale co ty możesz wiedzieć o solarach skoro już na wejściu skreślasz je z urządzeń wspomagających.Czy wiesz o czym kaman???

 

Podaj mi koszt Twoich solarów + serwis + wymianę czynnika w solarach i powiedz w jakim czasie zwróci się ta inwestycja. Bo argument o teściowej jest mało przekonywujący. Moja teściowa ani mama (ani nikt z rodziny) nie zasponsoruje mi tej inwestycji.

Po takim precyzyjnym wyliczeniu możemy dopiero porozmawiać.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie spalania gazu - to wg mnie powinny być dwa wątki.

Jeden - osoby ogrzewajace samym gazem

Drugi - gaz wspomagany kotłownią na paliwa stałe

 

Bo jak czytam, to sie podniecam, ze tak mało gazu. A na końcu - popołudnia i wekendy dokładamy do pieca/kominka. I jak tu się dowiedziec, jakich kosztów gazu się spodziewać gdy ktoś chce tylko ogrzewać gazem

 

Niechcem ale muszem....a jak ci gaz zapierniczą to co zrobisz???Na chwilę obecną jest a jak ci go zabraknie to co wtedy???Jakiej poszukasz alternatywy???Zaczniesz przerabiać kotłownię i wstawisz inne źródło zasilania-ciepła???Rzeczywiście ten topik jest by chwalić się osiągnięciami w zużyciu gazu by nie podniecać niepotrzebnie takich jak bdan pytanie tylko?...do kiedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj sobie uważnie tytuł wątku.

Jak dla mnie to możesz sobie palić ekogroszkiem, dopalać w kominku drzewem z lasu i dogrzewać farelką - ale pisząc, że zużywasz wtedy 0 m3 gazu/na dobę ta informacja na tym wątku nic nie wniesie do dyskusji.

 

PS Czy teściowa zadowolona jest z solarów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj mi koszt Twoich solarów + serwis + wymianę czynnika w solarach i powiedz w jakim czasie zwróci się ta inwestycja. Bo argument o teściowej jest mało przekonywujący. Moja teściowa ani mama (ani nikt z rodziny) nie zasponsoruje mi tej inwestycji.

Po takim precyzyjnym wyliczeniu możemy dopiero porozmawiać.

Pozdr

 

Odpowiem na tę chwilę pytaniem na pytanie....Masz samochód?????????ech

-koszt już podałem wyżej ale wzrośnie(i co z tego)

-serwis coroczny 100 zł

-wymiana czynnika grzewczego (glikol) -20 l -około 400zł oczywiście po sprawdzeniu jego właściwości.

-serwis kurtyn 200 zł

-inwestycja zwróci mi się za .......1000 lat ale co za tym idzie uciechy będę miał co nie miara.

 

Przykro ,że nie precyzyjnie odniosłem się do twego wejścia ale solary mam ,mieć będę zarobiony jestem itp...itp.

 

Co do teściowej ,mamy itp.Pal gazem a solary sobie odpuść i nie zaprzątaj sobie nimi główki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niechcem ale muszem....a jak ci gaz zapierniczą to co zrobisz???Na chwilę obecną jest a jak ci go zabraknie to co wtedy???

No to wtedy trzeba założyć gaz, pompę ciepła, kominek z płaszczem, do tego jakiś śmieciuch, solary, wiatrak, las pod domem posadzić co by po opał nie było daleko. Zapomniałem o czymś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj sobie uważnie tytuł wątku.

Jak dla mnie to możesz sobie palić ekogroszkiem, dopalać w kominku drzewem z lasu i dogrzewać farelką - ale pisząc, że zużywasz wtedy 0 m3 gazu/na dobę ta informacja na tym wątku nic nie wniesie do dyskusji.

 

PS Czy teściowa zadowolona jest z solarów?

 

Przeczytałem uważnie.Przepraszam i powtarzam.Bez dopalaczy :

-temp zewn. -15 stC

-nastawa na sterowniku 21 stC

-zużycie gazy rzędu 6-7 m3 max.

-dom pototherm 35cm,styro 10 cm

-około 180 m2 pow użytkowej przy 800m3 kubatury.

-tem wew 19.5 stC

-podłogówka nadal ciepła

-piec milczy

 

tak może być ???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wtedy trzeba założyć gaz, pompę ciepła, kominek z płaszczem, do tego jakiś śmieciuch, solary, wiatrak, las pod domem posadzić co by po opał nie było daleko. Zapomniałem o czymś?

 

 

Zapomniałeś.Masz tylko gaz i żadnego pomysłu na przeżycie.W tym tkwij i tu pozostań.Licz m3 gazu nie wspomagaj się "dopalaczami",nie inwestuj w PC,KZPŁW,SOLARY,WIATRAK i ciesz się z ekologią jesteś za Pan brat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ogrzewam tylko gazem i nie żałuję sobie ciepełka ;)

Nad solarami się zastanawiałam, nawet mam instalację pod nie przygotowaną i nieco przewymiarowany zasobnik. Ale póki co się to nie kalkuluje. Do tego dach mam tak ustawiony, że południowa połać dostępna do zagospodarowania nie jest specjalnie okazała, co jeszcze bardziej mówi "nie" całemu przedsięwzięciu.

Edytowane przez Baba_Budowniczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś.Masz tylko gaz i żadnego pomysłu na przeżycie.W tym tkwij i tu pozostań.Licz m3 gazu nie wspomagaj się "dopalaczami",nie inwestuj w PC,KZPŁW,SOLARY,WIATRAK i ciesz się z ekologią jesteś za Pan brat.

O ludzie. Uświadomię cię. Nie mam gazu bo przyłącze za daleko, a w kominku spalam około 1m3 drewienka na rok ;)Za ogrzewanie 133m2 płacę 1000-1200zł na rok a CWU mam za 20-30zł na miesiąc przy trzech ludkach. Paniał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem uważnie.Przepraszam i powtarzam.Bez dopalaczy :

-temp zewn. -15 stC

-nastawa na sterowniku 21 stC

-zużycie gazy rzędu 6-7 m3 max.

-dom pototherm 35cm,styro 10 cm

-około 180 m2 pow użytkowej przy 800m3 kubatury.

-tem wew 19.5 stC

-podłogówka nadal ciepła

-piec milczy

 

tak może być ???????

 

Pewnie, że może być - oczywiście jeśli nie zapomniałeś dopisać np, że ogrzewasz 80m2 z tych 180m2 i temperatura tak naprawdę w domu wynosi 18 stopni C a na zewnątrz jest -10 stopni C.

 

PS Wcześniej pisałeś, że masz w domu 20,5 stopnia - teraz piszesz, że 19,5 - to trochę chłodno.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ludzie. Uświadomię cię. Nie mam gazu bo przyłącze za daleko, a w kominku spalam około 1m3 drewienka na rok ;)Za ogrzewanie 133m2 płacę 1000-1200zł na rok a CWU mam za 20-30zł na miesiąc przy trzech ludkach. Paniał?

 

O ludziska...no tak nie zauważyłem ,że zabrałeś głos w topiku nie jako użytkownik gazu tylko użytkownik np. drewna.(chętnie wejdę w polemikę czym palić w kominku by było taniej).Prośba nie uświadamiaj mnie już więcej gdy w grę chodzi GZ.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że może być - oczywiście jeśli nie zapomniałeś dopisać np, że ogrzewasz 80m2 z tych 180m2 i temperatura tak naprawdę w domu wynosi 18 stopni C a na zewnątrz jest -10 stopni C.

 

PS Wcześniej pisałeś, że masz w domu 20,5 stopnia - teraz piszesz, że 19,5 - to trochę chłodno.

 

Pozdr

 

Słuszna uwaga bo oto w tym wszystkim idzie.

 

-dla potomności a co:

-temp na zew -12 stC

-zaiste ....wew 19,5 stC

-podłogówka nadal ciepluchna

-pompa solarowa zgania temp do grzejników.....wody w ZCWU nie podgrzewam gdyż wybrałem opcję z CO.

-piec gazowy nadal milczy

- 180 m2,800 m3 kubatury amennnn.

 

serdecznie pozdrawiam

 

 

zapominałem dodać..."jestem w zawieszeniu temperaturowym w oparciu o użytkowanie -eksploatacje urządzeń" za niedopatrzenie cię przepraszam.

Edytowane przez niktspecjalny
spór o metry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat mnie interesuje ze względu na rodziców którzy mają gaz, a że wychwyciłem błąd jakim są solary przy gazie to się przyczepiłem.

 

Ale co powiedzą inni???Już u góry chcą by topik dotyczył tylko tych co mają GZ.Zdrowa polemika ale niestety według nich ty także odpadasz z wąciu.

 

p.s błędu nie wychwyciłeś tylko się zapoznałeś z życiem bez gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...