Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ostatnia doba - 9,5m3. Temp wewnętrzna 19,5 zewnętrzna -2(dzień)/-5(noc). Ogrzewane 130m2,ściany silikaty+13cm styropianu.

Co do komfortu cieplnego. Mieszkając w bloku (na parterze) temperatura 21 i jakoś po nogach ciągło, teraz 19-20 a wydaje się cieplej.

Pozdr

filipek

PS

Co do drewna. W rekreacyjnym kominku spaliłem od 24.11 do 1912 1mp jesionu ogrzewając tylko parter. Co prawda drewno mokre i sprawność kominka marna i dochodzę do wniosku (eksperymentalnie), że za te 200 zł gazem bym ogrzał lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ostatnia doba - 9,5m3. Temp wewnętrzna 19,5 zewnętrzna -2(dzień)/-5(noc). Ogrzewane 130m2,ściany silikaty+13cm styropianu.

Co do komfortu cieplnego. Mieszkając w bloku (na parterze) temperatura 21 i jakoś po nogach ciągło, teraz 19-20 a wydaje się cieplej.

Pozdr

filipek

PS

Co do drewna. W rekreacyjnym kominku spaliłem od 24.11 do 1912 1mp jesionu ogrzewając tylko parter. Co prawda drewno mokre i sprawność kominka marna i dochodzę do wniosku (eksperymentalnie), że za te 200 zł gazem bym ogrzał lepiej.

 

Nie mów tak głośno bo "gazowcy" wezmą sobie to do serca i będzie chryja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak wytłumaczyć to reszcie ....no i Nefer ???

NS - zrozum - tego się nie da wytłumaczyć. Albo jest mi zimno przy 20 stopniach albo nie. To nie kwestia tłumaczenia.

Tobie jest ciepło ? Super. Mnie nie. Czy to naprawdę tak trudno pojąć ?

Może pora zrozumieć, że każdy ma jak chce ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szczerze mówiąc nie wiem, dlaczego niektórzy się tak rzucają ;-)

Wątek jest na tyle obszerny, że każdy znajdzie sobie zbliżone do swoich warunki i będzie mógł określić, czy ma zużycie podobne do innych w swojej kategorii, czy wyższe i z czego to wynika. I czy różnica boli go na tyle, żeby robić coś z tematem w szybkim tempie, czy nie.

A wynikami rzędu 3m3 na dom 250m przy -15 się osobiście nie frustruję ;-) Obecne rachunki mi bardzo odpowiadają, jestem zadowolona, mam cieplutko, z wynglem nie latamy i chyba o to chodzi ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NS - zrozum - tego się nie da wytłumaczyć. Albo jest mi zimno przy 20 stopniach albo nie. To nie kwestia tłumaczenia.

Tobie jest ciepło ? Super. Mnie nie. Czy to naprawdę tak trudno pojąć ?

Może pora zrozumieć, że każdy ma jak chce ...

 

Mamuniu.........Nie unoś się tak.Zrobiłaś piecuchów z rodzinki i ok ,,,,niech tak pozostanie.Mi od 19,5 do 22stC w takim przedziale jest zupełnie wystarczająco.To nie kwestia pojmowanie w przeniesieniu na twoje ....tylko to kwestia kasy a potem komfortu....Czy to tak trudno pojąć.....???mówiąc po twojemu...???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz ja żeby wszystkich pocieszyć (a wiadomo, że Polak się cieszy jak ma lepiej niż ktoś inny ;)). Dzisiaj dopiero mi robią podkop pod drogą i może w tym tygodniu popłynie gaz (modlę się o to). Więc grzeję na butlach. Teraz się wszystko ustabilizowało i idzie mi 30 litrów propanu na 3-4 dni. Jak zaczęłam wygrzewać i temperaturę miałam na piecu 40-45 stopni (przez dwa dni) to butla starczała na dobę.

Mam wszędzie podłogówkę i mam wielką nadzieję, że jak w końcu podepną mnie do gazu to nie będę żałować, że tyle kasy dałam za piec i tą całą instalację :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szczerze mówiąc nie wiem, dlaczego niektórzy się tak rzucają ;-)

Wątek jest na tyle obszerny, że każdy znajdzie sobie zbliżone do swoich warunki i będzie mógł określić, czy ma zużycie podobne do innych w swojej kategorii, czy wyższe i z czego to wynika. I czy różnica boli go na tyle, żeby robić coś z tematem w szybkim tempie, czy nie.

A wynikami rzędu 3m3 na dom 250m przy -15 się osobiście nie frustruję ;-) Obecne rachunki mi bardzo odpowiadają, jestem zadowolona, mam cieplutko, z wynglem nie latamy i chyba o to chodzi ;-).

 

 

Jednak na te z "LUBLYNA"to można zawsze liczyć.I oto chodzi by się z "wynglem" nie nachodzić....

 

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Och....... jak to piknie ujęłaś.

 

Za oknem -4stC.Bezwietrznie.Ma się chyba na odwilż.Podłogówka nadal ciepluchna po nocy.Piec milczy, zużycie na dobę 6m3 ...tak wyliczyła mi małża Gosia.Zakazała włączania pieca gdyby coś tam do odwołania.Oszczędzamy.Temperatura wew +21stC...Przechadzam się po domciu w portkach i bluzeczce z długim rękawem ...nie na cebulkę.

 

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to teraz z mojego podwórka. Dobowo w tym sezonie-drugi sezon grzewczy- zeszło mi najwięcej 13 m3 gazu. Dom 240m2+nieogrzewane pomieszczenia.Zuzycie gazu spadło w porównaniu z sezonem pierwszym, zużycie brykietu diametralnie spadło. Komfort cieplny znacząco się poprawil. Sciany podosychały i zeszłam z temperaturą oczekiwaną w pomieszczeniu z 21.5-21, na 20.5. Nie chodzę w t-shircie tylko w swetrze, ale nie mam też potrzeby rozbierania się zimą.Jesli jest choc odrobina słońca, to temperatura podnosi sie w domu tak, ze piec uruchamia się nawet i 10 godzin pozniej. A i tak pluje sobie w brodę, bo gaz drogi jak szlag i trzeba było dołożyć więcej ocieplenia, chociaż parę centymetrów, a nie puszczac kasę z dymem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Och....... jak to piknie ujęłaś.

 

Za oknem -4stC.Bezwietrznie.Ma się chyba na odwilż.Podłogówka nadal ciepluchna po nocy.Piec milczy, zużycie na dobę 6m3 ...tak wyliczyła mi małża Gosia.Zakazała włączania pieca gdyby coś tam do odwołania.Oszczędzamy.Temperatura wew +21stC...Przechadzam się po domciu w portkach i bluzeczce z długim rękawem ...nie na cebulkę.

pzdr.

 

Idealna temperatura. :) Nie wyobrażam sobie temp. 28 stopni C w domu. Już nie mam na myśli rachunków, to po prostu niezdrowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealna temperatura. :) Nie wyobrażam sobie temp. 28 stopni C w domu. Już nie mam na myśli rachunków, to po prostu niezdrowe.

wiesz, wydaje mi się, ze czasami przy pewnych warunkach sytuacyjnych domu i izolacji przegród, to może się okazać komfortową temperaturą dla osób, które powiedzmy są choć trochę bardziej ciepłolubne niż inne, albo zapiecuszone. Nie ma tu czego potępiać, ale chwalić się też nie ma czym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamuniu.........Nie unoś się tak.Zrobiłaś piecuchów z rodzinki i ok ,,,,niech tak pozostanie.Mi od 19,5 do 22stC w takim przedziale jest zupełnie wystarczająco.To nie kwestia pojmowanie w przeniesieniu na twoje ....tylko to kwestia kasy a potem komfortu....Czy to tak trudno pojąć.....???mówiąc po twojemu...???

 

No i chyba właśnie doszliśmy do sedna :)

Dla jednych najważniejszy jest komfort. Dla innych kasa.

I każdy wybiera co chce. Ale nie liczmy komuś kasy. I nie dyskutujmy co dla kogo jest komfortem i czy 28 stopni to chore czy nie - bo każdy ma jak chce i sam za to płaci.

Albo wybiera komfort albo oszczędność. Tyle ode mnie w temacie, bo ile można o tym samym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...