Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Bardzo prosto, włącz / wyłącz piec. Ternostat przy kaloryferze na maxa Zresztą we wszystkich pokojach są teraz na maks. Podłogówka tylko na 3,5 natawiona- to ok. 20st.C. Stała temperatura na termostacie pokojowym19,5 st.C.

 

Przedtem nie miałem wcale sterownika. Piec żył swoim życiem....

 

Tylko dlaczego pokój z termostatem traci komfort cieplny. Może niepotrzebnie zamykam drzwi w pokoju? Mam wrażenie, że na korytarzu jest cieplej:)

 

Masz sterownik ,który ma możliwość podpięcia termostatu?Oczywiście radiówką?Latasz z nim po pokojach ale po co?Pytałem jeszcze z jakiego oprogramowania korzystasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie zabuliłem więcej bo gaz miałem zbyt daleko by to się u mnie opłacało. Ale jak tak czytam te zużycia to mnie ciary przełażą:(

Rodzice mają gaz i też nie mają wesoło. Dobrze że to chociaż bezobsługowe i nie smrodzące.

 

Liwko ,

wydajesz teraz mało bo jak ja wydam przez caly rok na ogrzewanie okolo 2500 zl tak ty pewnie wydasz max 500 zl na prąd pompy.

Tylko weź pod uwagę fakt iż :

Ja wydałem na piec 7 tys ty na pompe ciepła ile z 30 tys?? czy więcej?

Napisalem to bo sam myślałem o pompie , kolektorach ale jest to nie opłacalne.

Szybki rachunek - różnica roczna 2000 zl na korzyść pompy.

Czyli sam zwrot inwestycji to kilka dobrych lat okolo 10. U mnie w najgorszym wypadku wymian apieca po 10 latach to koszt ca 7000 zł u Ciebie jak dupnie główny sterownik to znów 20 000?

Rozmawiajmy tutaj o zużyciu gazu a nie o prądach itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od 01 grudnia do 27 grudnia poszło 224 m3 .

Czyli średnio 8,5/dobę.

Temp. dzienna średnia w grudniu to -3,57

Temp. nocna średnia to -8,57

Sprawdziłem temperatury z grudnia 2009 w mojej okolicy - średnia dzienna +0,54

- średnia nocna -3,07

Średnie zużycie wtedy u mnie to 7,5/dobę

 

Jak widać poprzedni grudzień był zdecydowanie cieplejszy. A tegoroczny grudzień można spokojnie przyrównać do stycznia 2010.

Wtedy szło średnio 12/dobę . Był to mój pierwszy sezon grzewczy.

Widać zdecydowaną poprawę rok do roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od 01 grudnia do 27 grudnia poszło 224 m3 .

Czyli średnio 8,5/dobę.

Temp. dzienna średnia w grudniu to -3,57

Temp. nocna średnia to -8,57

Sprawdziłem temperatury z grudnia 2009 w mojej okolicy - średnia dzienna +0,54

- średnia nocna -3,07

Średnie zużycie wtedy u mnie to 7,5/dobę

 

Jak widać poprzedni grudzień był zdecydowanie cieplejszy. A tegoroczny grudzień można spokojnie przyrównać do stycznia 2010.

Wtedy szło średnio 12/dobę . Był to mój pierwszy sezon grzewczy.

Widać zdecydowaną poprawę rok do roku.

 

Hej - sorry za mikrosmiecenie - gdzie znalazles info o srednich temperaturach? jest tam rozbicie dzienne?

No chyba ze to Twoj wlasny termometr, to wtedy malo mi sie przyda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej wielkości domu i tak niskich temp. to nic nadzwyczajnego. Dla przykładu mam 133m2 i od 1 października do dzisiaj wydałem około 650zł na CO i CWU a grzeję do temp. 22oC

 

Ja mam 144m2 i od 1 października do 7 grudnia wydałem na CO + CWU + gotowanie 440 zł. , a grzeję do 23 st.

I nie mam PC, solarów czy rekuperacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 144m2 i od 1 października do 7 grudnia wydałem na CO + CWU + gotowanie 440 zł. , a grzeję do 23 st.

I nie mam PC, solarów czy rekuperacji.

 

Nie było moim zamiarem pokazywać jak mam tanio bo ja sam twierdzę że jeszcze z tego muszę zejść ale pokazanie za ile można ogrzewać taką powierzchnię. Można i taniej.

Piszesz że 440zł do 7 grudnia. Dzisiaj mamy 29 a za same te 22 dni zapłaciłem ponad 200zł. I jeszcze pytanie zapłaciłeś za gaz czy za rachunek bo gaz wychodzi tanio ale rachunek już nie. Za samo przesyłowe za ten okres w moim rejonie to 360zł więc pisanie że zapłaciłeś 440 to po prostu bajki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz sterownik ,który ma możliwość podpięcia termostatu?

 

Nie. Regulator pokojowy jest podłączony bezpośrednio do pieca... Vitodens 100-W

 

Oczywiście radiówką?Latasz z nim po pokojach ale po co?

 

Tak.

Bo myślałem, że pierwszego pokoju nie można nagrzać bo ma gdzieś dziury termiczne.

W drugim pokoju zauważyłem obniżenie komfortu cieplnego jak przeniosłem regulator.

Więc by to sprawdzić przeniosłem go do trzeciego pokoju....

Ot i tyle

 

Pytałem jeszcze z jakiego oprogramowania korzystasz?

??

Oprogramowania pieca!!

Nie ma nic w instrukcji jakie ma oprogramowanie

Jest pokrętło od 0 do 6 (gdzie ponad 4 jest kropka która oznacza chyba optymalne ustawienie)

 

Aja jaj. Nie zazdroszczę. Jak grzejesz? Ciągle jedną temp. czy dzień inaczej i noc inaczej?

 

 

Stała temperatura grzania 19,5 st. C. - teraz...

ale kombinowałem różnie...

 

Napiszę jeszcze raz:

Domek 100m2

suporeks 24 + 12 stropian

Piecyk

Viiessmann Vitodens 100-W 1- funkcyjny + 150l pogrzewacz

Podłogówka tylko na termostatach mechanicznych (takich od kaloryfera) - w korytarzach, łazienkach i kuchni.

W pokoikach i salonie kaloryfery.

 

Moje zuzycie od 1.06 - faktury:

data wystawienia zużycie suma  do zapłaty 

1.      2010/12/21   206    362.47    
2.      2010/12/14   68    181.67    
3.      2010/11/26   330    704.14  
4.      2010/10/04   69    178.29 
5.      2010/08/13   177    497.03 

 

dziś to już będzie ok 101X m3 :(

 

U mnie przesył także 62 zł za 1 miesiąc

1m3 gazu 1,69 zł

Edytowane przez misiaczekm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było moim zamiarem pokazywać jak mam tanio bo ja sam twierdzę że jeszcze z tego muszę zejść ale pokazanie za ile można ogrzewać taką powierzchnię. Można i taniej.

Piszesz że 440zł do 7 grudnia. Dzisiaj mamy 29 a za same te 22 dni zapłaciłem ponad 200zł. I jeszcze pytanie zapłaciłeś za gaz czy za rachunek bo gaz wychodzi tanio ale rachunek już nie. Za samo przesyłowe za ten okres w moim rejonie to 360zł więc pisanie że zapłaciłeś 440 to po prostu bajki.

 

U mnie opłaty stałe to 62zł/miesiąc

Faktycznie, pominąłem jedną stałą (bo to przecież 3 miesiące)

Czyli 440 + 62 = 502 zł

Pozdr

 

Aha

Nie za bardzo rozumiem po co wchodzisz na temat , który Ciebie raczej nie dotyczy.

Ja osobiście nie zabieram głosu na temat palenia ekogroszkiem, olejem czy węglem.

Bo po co.

Edytowane przez jarekpierwszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podajcie zużycie na 1 m2 powierzchni i na 1oC bo są różne domy i różne różnice temperatur między wewnątrz a zewnątrz (czyli będzie w jednostce [m3/(d*m2*oC)]) wtedy będzie można porównać albo chociaż na 1m2 powierzchni.

np. jeśli ja zużyłem w przeliczeniu na gaz wczoraj 1m3 gazu a różnicę miałem 30oC i mam 108 m2to wyjdzie mi:

1m3/(30*108 )=0,3 l gazu/d*m2*oC

 

pzdr

Edytowane przez j-j
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Face ja jednak bym optował przy podawaniu i zużycia i wysokości opłat.

 

Chyba nikt tutaj nie podaje jaki gaz ma dostarczany.

Ja na przykład mam GZ 41.5. Podobno mniej kaloryczny, więc i zużycie większe, ale za to tańszy? Moja taryfa (S-2) wygląda tak, że za metr sześcienny gazu płacę 0,7754 netto, a za przesył 0,2310 netto. Do tego abonament (łączny) 20,40 netto. Jeśli, tak jak pisał Liwko w jakimś okresie czasu za sam przesył zapłacił 360 zł to wychodzi, że ja powinienem w tym samym okresie zużyć 1 230 m3 gazu. Zużyłem...... :)

 

Chętnie Was podczytuję, ale swojego zużycia jeszcze nie podaję. Dom mam nieszczelny, ale już ogrzewany (brak drzwi wewnętrznych i z garażu wieje). Okna tarasowe (3 sztuki) nieszczelne tak, że palec można włożyć między uszczelkę, a ramę okna. I na dzień dzisiejszy chciałbym mieć takie zużycie jak Wasze... :D

 

Pozdrawiam

macst

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było moim zamiarem pokazywać jak mam tanio bo ja sam twierdzę że jeszcze z tego muszę zejść ale pokazanie za ile można ogrzewać taką powierzchnię. Można i taniej.

Piszesz że 440zł do 7 grudnia. Dzisiaj mamy 29 a za same te 22 dni zapłaciłem ponad 200zł. I jeszcze pytanie zapłaciłeś za gaz czy za rachunek bo gaz wychodzi tanio ale rachunek już nie. Za samo przesyłowe za ten okres w moim rejonie to 360zł więc pisanie że zapłaciłeś 440 to po prostu bajki.

 

Bajko pisarzu bez gazu.

 

Za okres podobny jak u kolegi tyle ,że do 12.12.2010 za CO+CWU rachunek zawyżony by nie kolał cie w oko.300zł temp.wew od 19,5-21,0 stC.Mam solary i kominek z PLW. bez reku i PC.

 

średnie zużycie za te 71 dni to 300 m3 czyli średnio 4,2 m3/doba.300:71=4,2 x 0,97=4,07 zł/doba x 71= 288zł bez wat.

Przesyłowe czyli sieciowa stała +sieciowa zmienna= około 180 zł max.

Przepalałem kominkiem w wickendy (nie we wszystkie)

 

Za okres nieco chłodniejszy może wyjdzie więcej ale wtedy jeszcze dom nie był ocieplony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale ty za cały system dałeś więcej więc o co broszka? W dodatku tak go skomplikować to mało kto potrafi. W dodatku te twoje palenie w "wickendy":)

Nie ma tematu, piszemy o gazie, koniec, kropka.

 

A PC cie nie pokopała???Nie teraz i nie tu miejsce by się licytować kto ile zapłacił..choć twierdzę ,że w ogólnym rozrachunku to troszku króciutki jesteś.Co masz do mojego palenia w wickendy???Niedługo napiszę ci ,że zapłace grosze za przesyłowe bo kominek jak parowóz pojedzie z temperamentem.Zużycie będzie jeszcze mniejsze i co się z tym wiąże ,piecyk będzie dopełnieniem do ogrzewania.Poniał???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...