Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jesli juz podawac zuzycie gazu to nie na m2 powierzchni tylko na m3 kubatury

jesli kazdy poda powierzchnie kubature, z czego i jak ocieplony dom, plus temp wewnatrz to juz latwo reszte sobie policzyc i odnalezc podobny przypadek

przyda sie takze rodzaj gazu i tyle, oplaty stale i tak placimy niezaleznie czy zuzyjemy 100 czy 300 m gazu

 

u mnie gaz z przesylem to 1,7 zl brutto, abonament 10zl oplata stala za przesyl 50 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZAZDROSZCZE

Mnie wczoraj wyszło 15 m3 :/

A powierzchnia taka jak u Ciebie

 

pozwolisz ,że uściślę to to.

 

Godz grzania opisałem

 

CWU grzeje rano i wieczorem (tylko)

CO od pon-piąt z ograniczeniami bo w domu jesteśmy około godz 17.00

 

Gdybym chciał grzać z normalnego harmonogramu od piąt-niedzieli tylko gazem,gdzie wszyscy jesteśmy w domu non-stop to zużycie było by większe.Może zrobię tak kiedyś to wtedy podam jakie jest zużycie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli juz podawac zuzycie gazu to nie na m2 powierzchni tylko na m3 kubatury

jesli kazdy poda powierzchnie kubature, z czego i jak ocieplony dom, plus temp wewnatrz to juz latwo reszte sobie policzyc i odnalezc podobny przypadek

przyda sie takze rodzaj gazu i tyle, oplaty stale i tak placimy niezaleznie czy zuzyjemy 100 czy 300 m gazu

 

u mnie gaz z przesylem to 1,7 zl brutto, abonament 10zl oplata stala za przesyl 50 zl

 

Tak - kubatura mowi o wiele wiecej. Pamietam tylko, ze jak w ktoryms watku tak sie probowalo, to zaczely sie pojawiac dane z kosmosu. Ludzie z domami 150m2 podawali kubature 800m3 itd - pewnie przez jakies pomylki, albo bezmyslne przepisanie z projektu.

Natomiast powierzchnie mniej wiecej kazdy zna prawidlowo - a jak sie wezmie uzytkowa to tez uwzgledni mniejsza kubature na poddaszu (tam sie liczy czaec jako 0 a czesc jako 50% powierzchni "podlogi"). Jesli ktos ma nietypowo (2kond. salon itd) to powinien to zaznaczyc.

 

Ocieplenie - swieta racja. Ale tak naprawde olbrzymie znaczenie moze miec usytuowanie domu wzgledem kierunkow i terenu, przeszklenia, wystawienie na wiatr blablabla

Dlatego te wszystkie wyniki tutaj sa BARDZO orientacyjne i nie ma powodu chyba sie tak ekscytowac, jak niektorzy sie dali poniesc ostatnio....

Edytowane przez qqlio
typo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - kubatura mowi o wiele wiecej. Pamietam tylko, ze jak w ktoryms watku tak sie probowalo, to zaczely sie pojawiac dane z kosmosu. Ludzie z domami 150m2 podawali kubature 800m3 itd - pewnie przez jakies pomylki, albo bezmyslne przepisanie z projektu.

Natomiast powierzchnie mniej wiecej kazdy zna prawidlowo - a jak sie wezmie uzytkowa to tez uwzgledni mniejsza kubature na poddaszu (tam sie liczy czaec jako 0 a czesc jako 50% powierzchni "podlogi"). Jesli ktos ma nietypowo (2kond. salon itd) to powinien to zaznaczyc.

 

Ocieplenie - swieta racja. Ale tak naprawde olbrzymie znaczenie moze miec usytuowanie domu wzgledem kierunkow i terenu, przeszklenia, wystawienie na wiatr blablabla

Dlatego te wszystkie wyniki tutaj sa BARDZO orientacyjne i nie ma powodu chyba sie tak ekscytowac, jak niektorzy sie dali poniesc ostatnio....

 

oczywiscie ze tak:)

ja grzeje aby miec cieplo:)

moze moglbym zmniejszyc zuzycie, moze nie...astronomicznych kwot nie place i akceptuje je po prostu

zdaje sobie sprawe jaki mam dom - w kazdym pomieszceniu po 3 sciany zewnetrzne, nie mam wiatrolapu, dom waski i dlugi, krotka elewacja poludniowa i polnocna, dluga wschodnia i zachodnia - ale coz...jaka mam dzialke taki mam budynek:)

 

uwazam ze przy temp wewn 20,5*, kubaturze ok 500-600m3 co daje powierzchnie calkowita ok 180-220m2, przy temp zewn w granicach -10 stopni w trakcie pracy kotla zuzycie dobowe w granicach 10m3 jest do przyjecia, jesli ktos ma wieksze to cos jest nie tak i nalezy regulowac:)

zakladam ze budynek to standard na dzisiaj sciana 25-30cm i 15 cm styropianu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dom standardowy okolo 150 m2 uzytkowej - wczoraj włączyłem ogrzewanie na 22 stopnie przez cala dobę grzejniki u gory na "2" na termostatach. Wyszło przez dobę 15 m3 - nagrzewałem dom bo robiłem termowizję - i wyszło kilka kwiatków...

Mam dzisiaj dostac analizę to Wam pokaże.

Ja probowalem grzac tylko w przedzialach ale to w przypadku podlogowki sie nie sprawdziło - grzeje wiec caly dzien ustawilem tylko nizsza temperaturę jak nas nie ma na 19.5

normalnie 21

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale u mnie to juz 2 sezon grzania tak ze dom raczej suchy - sprawdzałem higrometrem i ściany suche

 

Powiem tyle ze facet robiacy badanie pierwszy raz powiedzial ze widzi jak ucieka cieplo z fundamentów ( nie ma piwnicy ) to jest zagadka...

 

 

A gdzie takie badanie mozna wykonać i jaki koszt jest ?

 

Pozdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem z Krakowa wiec znalazłem firmy ktore robia badania termowizyjne z tego rejonu Polski.

Najdroższa 1000 zl ja znalazłem za 300 zł badanie trwało okolo 2 godzin.

Założę osobny wątek jak dostane raport z moimi błędami ...

Kupilem np drzwi z Włoszczowej - dębowe zapłaciłem ponad 4 tys okazuje sie ze sa źle uszczelnione - jakby krzywe skrzydło musze wkleic taki pasek z uszczelki do okien bo przeciez gwaranacji nie uznają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...