Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Może wskrzesimy ten watek? a moze już taki jest na sezon 2007/2008 :lol:

 

 

No i wlasnie wczoraj zrobilem sobie podsumowanie ile zaplacilem za gaz za okres 10.2006-09.2007 i wyszlo mi ze w cale nie tak duzo a zeklbym ze nawet niewiele bo 1500 zł ( CO+CWU+abonamenty za 12 mies)

+ moze ok 2-3 m3 drewna

Fakt ze zima byla taka sobie wiec pewnie to tez mialo znaczacy wplyw na zuzycie gazu.

Poniewaz to już moj 3 sezon grzewczy wiec w poprzednich sezonach wygadalo to tak

1 sezon 2400 zł (dom nie wygrzany i jeszcze slabo ocieplony)

2 sezon 1800 zł

3 sezon 1600 zł

 

A jak to u was wygladalo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U mnie CO - kocioł buderus wiszący, CWU - zasobnik Richmond wolnostojący.

 

01 styczeń 2006 - 31 grudzień 2006 - 1258 m3 gazu.

01 styczeń 2007 - 20 wrzesień 2007 - 637 m3 gazu. Zobaczymy ile jeszcze pójdzie do końca roku, bo już teraz piec włącza się prawie codziennie rano...

 

W miesiącach zimowych dogrzewanie kominkiem z DGP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wskrzesimy ten watek? a moze już taki jest na sezon 2007/2008 :lol:

 

 

No i wlasnie wczoraj zrobilem sobie podsumowanie ile zaplacilem za gaz za okres 10.2006-09.2007 i wyszlo mi ze w cale nie tak duzo a zeklbym ze nawet niewiele bo 1500 zł ( CO+CWU+abonamenty za 12 mies)

+ moze ok 2-3 m3 drewna

Fakt ze zima byla taka sobie wiec pewnie to tez mialo znaczacy wplyw na zuzycie gazu.

Poniewaz to już moj 3 sezon grzewczy wiec w poprzednich sezonach wygadalo to tak

1 sezon 2400 zł (dom nie wygrzany i jeszcze slabo ocieplony)

2 sezon 1800 zł

3 sezon 1600 zł

 

 

A możesz napisać ile metrów ogrzewasz i co znaczy dom słabo ocieplony?

Pytam tak z czystej ciekawości, bo przede mną pierwszy sezon grzewczy w nowym domu i ciekawa jestem jak to będzie wyglądało :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom 180 m2 + 36 m2 garaz w ktorym jest grzejnik ale raczej go nie wlanczam.

Slabo ocieplony byl dlatego ze poddasze w pierwszym sezonie nie bylo jeszcze wykonczone i bylo sporo miejs w ktorym cieplo moglo uciekac. Dodatkowo drzwi wejsciowe byly takie prowizoryczne za co za tym idzie dosyc nieszczelne to samo dotyczylo tylnych drzwi garazowych.

 

Teraz juz to wszystko jest tak jak powinno byc czyli poddasze 30 cm welny, sciany 12 cm styropiany

 

Musze jednak sprostowac moje wczesniejsze dane bo pomylilem m3 z cena wiec jeszcze raz

1 sezon to 2400 m3 czyli 2800 zł

2 sezon to 1800 m3 czyli 2500 zł

3 sezon to 890 m3 czyli 1500 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 sezon to 2400 m3 czyli 2800 zł

2 sezon to 1800 m3 czyli 2500 zł

3 sezon to 890 m3 czyli 1500 zł

 

Chciałem tylko zauważyć, że z Twoich wyliczeń wychodzi, że cena 1m3 gazu:

1 sezon: 1,17 zł

2 sezon: 1,39 zł

3 sezon: 1,69 zł

 

:(

 

 

ps. w tym sezonie póki co piec grzeje tylko cwu. Natomiast raz na parę dni rozpalam w kominku na jakieś 2-3 godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom 180 m2 + 36 m2 garaz w ktorym jest grzejnik ale raczej go nie wlanczam.

Slabo ocieplony byl dlatego ze poddasze w pierwszym sezonie nie bylo jeszcze wykonczone i bylo sporo miejs w ktorym cieplo moglo uciekac. Dodatkowo drzwi wejsciowe byly takie prowizoryczne za co za tym idzie dosyc nieszczelne to samo dotyczylo tylnych drzwi garazowych.

 

Teraz juz to wszystko jest tak jak powinno byc czyli poddasze 30 cm welny, sciany 12 cm styropiany

 

Musze jednak sprostowac moje wczesniejsze dane bo pomylilem m3 z cena wiec jeszcze raz

1 sezon to 2400 m3 czyli 2800 zł

2 sezon to 1800 m3 czyli 2500 zł

3 sezon to 890 m3 czyli 1500 zł

 

Grześ Twoje wyniki są imponujące, czy mógłbyś zdradzić jakim kotłem ogrzewasz i czy masz również podłogówkę.

 

Pozdrawiam. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grześ, ja też mam 180 m do ogrzania i jeżeli będę miała takie wyniki jak Twoje to będę baaaardzo zadowolona :p

Wiem co mówię , bo mam porównanie z tym co teraz płacę za węgiel i ile płaci moja rodzina i znajomi,wszyscy ogrzewają węglem i eco groszkiem. A ja na dodatek będę jeszcze miała ciepełko bez roboty 8) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grześ, ja też mam 180 m do ogrzania i jeżeli będę miała takie wyniki jak Twoje to będę baaaardzo zadowolona :p

Wiem co mówię , bo mam porównanie z tym co teraz płacę za węgiel i ile płaci moja rodzina i znajomi,wszyscy ogrzewają węglem i eco groszkiem. A ja na dodatek będę jeszcze miała ciepełko bez roboty 8) :D

Tylko ciekawe czy rzeczywiście ciepełko..... bo zużycie gazu to raz, a drugie jaka będzie temp. w domu :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Gość rob***

od 11.09 do 11.10 poszło 152m3 gazu łącznie z podgrzewaniem wody, ale większą cześć września ogrzewanie było włączane okresowo.

powierzchnia to 120m2. Ogrzewanie nadmuchowe, piec Tempstar ( jakiś amerykański) nie kondensacyjny, dom ocieplony jak cię mogę....

 

aha temperatura to 22 st.ale na termostacie, faktycznie jst niższa, to znaczy, że przy nadmuchowym aby osiągnąć 22 st. trzeba grzać np. na 23 st.

Rob

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Podstawa to dobrze ocieplic dom dzis juz bym dal 15 cm styropianu :D

 

Na okna też? ;-)

 

ściany mają i tak kilkakrotnie mniejszy współczynnik przenikania ciepła niż okna i drzwi, i większe ocieplenie tylko powiększa koszty bez wyraźnego zmniejszenia kosztów ogrzewania. Trzeba znaleźć maksimum, przy którym jest jeszcze sens ocieplać a powyżej którego nie ma sensu ekonomicznego. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Gość rob***
od 11.09 do 11.10 poszło 152m3 gazu łącznie z podgrzewaniem wody, ale większą cześć września ogrzewanie było włączane okresowo.

powierzchnia to 120m2. Ogrzewanie nadmuchowe, piec Tempstar ( jakiś amerykański) nie kondensacyjny, dom ocieplony jak cię mogę....

 

aha temperatura to 22 st.ale na termostacie, faktycznie jst niższa, to znaczy, że przy nadmuchowym aby osiągnąć 22 st. trzeba grzać np. na 23 st.

Rob

 

 

Sytuacja się lekko pogorszyła tzn. nadal mam w dzien 21st. w nocy 19-20 st, ale zużycie poszło błyskawicznie w górę. No cóż w nocy jest lekki mrozik, więc piec załącza się co chwilę. Aktualne zużycie jest 20-25m3 na dobę m co lekko licząc daje 600-700 zł miesięcznie.

 

Rob

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się podzielę moimi spożyciami :lol:

 

Dom nowowybudowany , pustak Max 30cm + 10cm styropianu / garaż ocieplony / . 180m2 powierzchni ogrzewanej - grzeję od około półtora miesiąca .

Parter podłogówka + 2 grzejniki , poddasze grzejniki + 1 obwód podłogówki . Kocioł kondensat Vitodens 200 6-24kW / Viessmann / + Vitotronic.

Temperatura we wnetrzach domu - dzień 20 stopni , noc 18 stopni.

Przy aktualnych temp na zewnatrz - noc -6/-8 dzień okolice 0 kocioł spożywa około 16-18m3/dobę gazu - tylko grzanie c.o.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam rewelacyjne wyniki :lol: tzn. do chwili obecnej jeszcze pieca gazowego nie przestawiałem na ogrzewanie. Ciepełko daje kominek z DGP grawitacyjnym. Rano jak wstaję w salonie jest ok. 19deg. W sypialni na górze 20deg. Rozpalam kominek i po 30min. mam 21 w salonie. Do kominka dokładam ok. 16 i pozwalam mu się wypalić przez noc. Czasami rano jest jeszcze trochę żaru. Mój rekord to: po porannym rozpaleniu i po 24h bez dokładania było tyle żaru że udało mi się rozpalić ponownie bez zapałek. Jak przyjdą większe mrozy to pewnie uruchomię podłogówke i kaloryfery :( . Dom 180sqm, ściany BK36 500 + 12cm styropian, wkład Tarnava 18kW, drugi sezon grzania. Gaz P/B z butli. Na CWU i gotowanie ok. 200PLN/mieś za gaz. Drewno po 140 PLN/mp i ok. 11mp/sezon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...