Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Występując o warunki nie trzeba byc zameldowanym

 

Gazownia, enion, albo to i to wymagali tytulu prawnego do nieruchomosci. I umowa tak naprawde jest chyba na adres przylacza.

Sprawdzac nie zamierzam, bo dla mnie nie jest to "gra warta swieczki", ale zakladam, ze sa na to jakos przygotowani. Zreszta niefajnie potem miec problemy z ponownym uruchomieniem dostawprzed sezonem grzewczym z powodu "roznych pietrzacych sie trudnosci", ktore zapewne by nastapily.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazownia, enion, albo to i to wymagali tytulu prawnego do nieruchomosci. I umowa tak naprawde jest chyba na adres przylacza.

Sprawdzac nie zamierzam, bo dla mnie nie jest to "gra warta swieczki", ale zakladam, ze sa na to jakos przygotowani. Zreszta niefajnie potem miec problemy z ponownym uruchomieniem dostawprzed sezonem grzewczym z powodu "roznych pietrzacych sie trudnosci", ktore zapewne by nastapily.

Pzdr

 

 

Gazownia nie wymaga dokumentu potwierdzającego prawo do nieruchomości, wymaga tylko oświadczenia o tytule prawnym do korzystania z lokalu/domu. A w oświadzceniu tym możesz zaznaczyć ze nie posiadasz tytułu prawnego do domu lub zaznaczyć ze masz umowę najmu miedzy małżonkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma znaczenia na kogo sa warunki.

Ważne jest kto podpisuję umowę. Możesz nawet nie być właścicielem domu a podpisać na siebie umowę.

 

Weź zadzwoń do ZG i zapytaj.Czy ja jako właściciel domu -posesji o nr........0, mogę mieć spisaną umowę z Państwem na dostarczanie gazu pod innym nazwiskiem?Czy osoba wymieniona w warunkach nie musi podpisywać umowy a może to być ktoś nawet z ulicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź zadzwoń do ZG i zapytaj.Czy ja jako właściciel domu -posesji o nr........0, mogę mieć spisaną umowę z Państwem na dostarczanie gazu pod innym nazwiskiem?Czy osoba wymieniona w warunkach nie musi podpisywać umowy a może to być ktoś nawet z ulicy.

 

nie przekrecaj

 

warunki a umowa to rozdzielne sprawy

 

warunki sa na obiekt-budynek, owszem jest wnisokodawca jako osoba ale tutaj jej rola sie konczy

 

umowa nie musi byc na wnioskodawce w warunkach - ale na uzytkownika obiektu

 

przyklad: inwestor wystepuje o warunki i buduje, po czym sprzedaje nieruchomosc, a umowe na dostawe podpisuje uzytkownik (nie zawsze wlasciciel) obiektu na podstawie sposobnego ujme to "zaswiadczenia" - umowy najmu, zameldowania, badz aktu wlasnosci w przypadku wlasciciela a tych jest z reguly co najmniej dwoch

 

czy bank w ktorym inwestor wzial kredyt - a jest wspolwlascicielem obiektu - podpisuje umowe na dostawe gazu, pradu i innych mediow??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale długo co niektórzy muszą dochodzić do takich wniosków.A o czym tu mówimy i wzajemnie pytamy.Mamy warunki na nasze nazwisko.....MAMY.Wcześniej przed nimi nie byliśmy tu zameldowani........BYLIŚMY.Chcemy by na umowie widniała inna osoba niż ta w warunkach np itp .CHCEMY.Niestety taka osoba nie może zawrzeć umowy bo nie zamieszkuje w tym lokalu.Chyba ,że jest to "umowa użyczenia" o .której wspominałem wcześniej.Innej możliwości nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja zona jest rowniez zameldowana w tym domu i wg Ciebie nie podlacza jej gazu? Jestem pewien ze to uczynią

 

Aktualnmie umowa tylko na mnie

 

Czy ty czytasz co ja piszę??????????????????????????????????Podłączą bo właśnie jest tam zameldowana....może inaczej ma dowód na to ,że w tym domu zamieszkuje.Twój sąsiad ma umowę użyczenia i też może dla ciebie taka umowę z ZG podpisać.....Rozumiesz czy jak inni będziesz próbował ze mnie zrobić głupka??????

Edytowane przez niktspecjalny
był
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem zamiast gazem opłaca się grzać prądem. Tylko należy zmienić taryfę na inną niż G11.

Wtedy w dzień jest drożej, ale za to w nocy o połowę taniej.

To dobre rozwiązanie jak ktoś większość dnia spędza poza domem.

 

wybacz, nie pije do Ciebie tylko do idei taniego ogrzewania pradem w taryfie nocnej:)

 

to jest dobre rozwiazanie jak ktos nie ma gazu:p i ma kominek w ktorym dogrzewa w dzien bo powrot do schlodzonego domu zmeczonego i spragnionego ciepla mieszkanca nie nalezy do przyjemnych

no i ogolnie idea ogrzewania noca bo tanio nijak sie ma do oszczedzania - w dzien schladzamy bo drogo a w nocy przegrzewamy bo tanio:)

 

to watek dla gaziarzy, wiec w ogrzewaniu domu pradem niewielkie - przynajmniej ja - mamy doswiadczenie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja zona jest rowniez zameldowana w tym domu i wg Ciebie nie podlacza jej gazu? Jestem pewien ze to uczynią

 

Aktualnmie umowa tylko na mnie

 

Czy ty czytasz co ja piszę???Podłączą bo właśnie jest tam zameldowana....może inaczej ma dowód na to ,że w tym domu zamieszkuje.Twój sąsiad ma umowę użyczenia i też może dla ciebie taka umowę z ZG podpisać.....Rozumiesz czy jak inni będziesz próbował ze mnie zrobić głupka??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybacz, nie pije do Ciebie tylko do idei taniego ogrzewania pradem w taryfie nocnej:)

 

to jest dobre rozwiazanie jak ktos nie ma gazu:p i ma kominek w ktorym dogrzewa w dzien bo powrot do schlodzonego domu zmeczonego i spragnionego ciepla mieszkanca nie nalezy do przyjemnych

no i ogolnie idea ogrzewania noca bo tanio nijak sie ma do oszczedzania - w dzien schladzamy bo drogo a w nocy przegrzewamy bo tanio:)

 

to watek dla gaziarzy, wiec w ogrzewaniu domu pradem niewielkie - przynajmniej ja - mamy doswiadczenie:)

 

temperaturę sterują programatory w piecach z dynamicznym rozładowaniem, ale to nie prawda że się opłaca, prądem jest drożej, sporządziłem arkusz do wyliczeń, można zmieniać dane w szarych polach, dodatkowo w rubrykach na dole są porównania PC do innych systemów grzewczych

https://spreadsheets.google.com/ccc?key=tQAmsjRNiB2P61uI816EQwg&authkey=CPfu-_8B#gid=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temperaturę sterują programatory w piecach z dynamicznym rozładowaniem, ale to nie prawda że się opłaca, prądem jest drożej, sporządziłem arkusz do wyliczeń, można zmieniać dane w szarych polach, dodatkowo w rubrykach na dole są porównania PC do innych systemów grzewczych

https://spreadsheets.google.com/ccc?key=tQAmsjRNiB2P61uI816EQwg&authkey=CPfu-_8B#gid=0

 

fajna sprawa:)

swego czasu liczylem dla naszego domku porownanie wegiel czy gaz, przy tylko ogrzewaniu

 

w teorii lepiej wypadl wegiel, ale niewiele, jakies 250 zl/rok

 

w praktyce calkowite zuzycie gazu (CO,CWU, gotowanie)mam sporo mniejsze na rok niz teoretyczne na samo ogrzewanie

 

ps ktos pomieszal w tych tabelkach:)

Edytowane przez face
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy tylko w H2 zmienić zapotrzebowanie na energię, koszty same zostaną wyliczone dla każdego systemu, właśnie widzę że coś się skopało, jak nie da się naprawić to odnowię arkusz

 

ktos cos musial tam probowac wpisywac na stronie nie pobierajac pliku:)

 

fajny zamysl i dobre wykonanie:)

do tego przydac sie moze uzytkownikom:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...