Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pompki PG czy innej pompki?Np. wtyczkę bezpośrednio z pc PG do sterownika czy inaczej?

 

Woda w instalacji CO, a woda do CWU to dwie rózne rzeczy. Pompki wpięte w twoją instalację CO nie mają sie nic do obiegu CWU. Jak masz zrobioną cyrkulację CWU to powinieneś mieć dodatkową pompkę, która wymusza obieg ciepłej wody mimo zakręconych wszystkich kranów, więc nie wiem czego tutaj nie rozumiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeśli chodzi o ocieplenie stropu to strop nad piętrem mam ocieplony styropianem 10cm. Miało być 15cm ale ze względu na mały kąt nachylenia dachu dałem sobie spokój z taką grubością. Myślicie że samo ocieplenie stropu jest wystarczające ? Czy lepiej mimo wszystko ocieplić jeszcze dach nad tym stropem ?

 

Ja mam 30 cm styropianu na stropie, a sam dach nieocieplony, bo poddasze nieużytkowe (graciarnia). Na to jeszcze wylewka. Jeśli kąt nachylenia dachu komplikuje ocieplenie styropianem, to w tych miejscach można uzupełnić wełną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc mam podobnie tyle tylko że u mnie jest jedynie 10 cm. Pytanie tylko czy przez właz na poddasze nie ucieka zbyt duzo ciepła...

 

Jeśli na górze masz poddasze nie użytkowe i nie ocieplone w żaden sposób to zimno przynajmniej u mnie minimalnie leci przez szczeliny wyłazu i wychładza pomieszczenie.

Na wiosnę zamierzam wszelkie zaobserwowane teraz szczeliny ocieplić włącznie z położeniem wełny na strychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na górze masz poddasze nie użytkowe i nie ocieplone w żaden sposób to zimno przynajmniej u mnie minimalnie leci przez szczeliny wyłazu i wychładza pomieszczenie.

Na wiosnę zamierzam wszelkie zaobserwowane teraz szczeliny ocieplić włącznie z położeniem wełny na strychu.

 

Sufit 20cm wełny. Poddasze nieużytkowe i nieocieplane również zamierzam potraktować 15cm wełny w krokwie (18-stki), może dam także folię paraizolacyjną. Drugiej warstwy raczej się nie opłaca na nieużytkowym. Albo poczekam z folią jak zauważę różnicę po ociepleniu to dam jeszcze drugą warstwę.

PS.

Dobrze, że mam tylko 60m2 – najtańsza 15cm-trowa na allegro to kwota rzędu 600zł.

 

to może jeszcze dla porównania podalibyście informację jakie macie zużycie gazu na samo cwu latem. Bo wydaje mi się że i to jest u mnie za duże bo rachunki za dwa miesiące wynosiły ponad 400 zł.

 

miesiac	m3	średnia	średnia z dni
czerwiec	94,5	3,15	30
lipiec		41,4	1,34	31
sierpień	13,1	1,19	11
wrzesien	37,39	1,97	19

w czerwcu i we wrześniu trochę przypalałem CO.

 

DATA		LICZNIK	DOBA	Temp.		Uwagi
2011-02-13	1402,53	10,80	-2/-2/-2	wiatr
2011-02-14	1414,3	11,77	-6/-15/-8	
2011-02-15	1429,5	15,20	-10/-22/-8	wiatr	słońce
2011-02-16	1442,31	12,81	-12/-18/-6	silny wiatr
2011-02-17	1455,56	13,25	-8/-10/-6	bardzo silny wiatr
2011-02-18	1465,9	10,34	-4/-8/-7	witr
2011-02-19	1476,42	10,52	-7/-9/-8
2011-02-20	1489,27	12,85	-7/-11/-8
2011-02-21	1502,38	13,11	-13/-22/-12
2011-02-22	1516,82	14,44	-15/-21/-11
2011-02-23	1531,51	14,51	-15/-21/-11
2011-02-24	1545,3	13,79	-13/-23/-9

Info o chałupie tutaj

Edytowane przez misiaczekm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wylacznie ekonomiczne uzasadnienie dla nieocieplania strychu.

Musisz zadbac rowniez o wentylacje ocieplanego strychu zeby drewno nie zgnilo.

Taniej moze byc docieplic sufit poddasza o dodatkowe kilka centymetrow a strych pozostawic nieocieplony, zeby wiatr mogl sobie "delikatnie" szalec.

Wg mnie lepiej bylo by ocieplic stryszek i wykonac tam wentylacje (nie taniej).

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może podejmę jeszcze jeden temat, który mnie trochę nurtuje czyli sposób grzania grzejników. Otóż jeśli nie mam ustawionego mocnego grzania to często ciepły grzejnik jest tylko w górnej połowie. Dolna połowa jest zimna. Czy to normalne zjawisko ?

 

Na pewno przez cały czas grzania grzejnika dół jest chłodny?

Jak rozpoczyna się podgrzewanie wody i jest ona dostarczana do grzejnika to takie zjawisko jest normalne. Podobnie jak z powietrze ciepło idzie do góry, a zimna woda zostaje przenoszona w dół do pieca by ją pogrzać. Po pewnym czasie grzejnik powinien być cały gorący.

PS.

Wiem z autopsji.... wczoraj tez niechcący dotknąłem grzejnika na dole.... i się przestraszyłem. A wiedziałem, że piecyk się włączył do grzania już jakiś czas temu. Po jakimś czasie kaloryfer był cały gorący (nie mierzyłem czasu ale ok. 10-20 min)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wylacznie ekonomiczne uzasadnienie dla nieocieplania strychu.

Musisz zadbac rowniez o wentylacje ocieplanego strychu zeby drewno nie zgnilo.

Taniej moze byc docieplic sufit poddasza o dodatkowe kilka centymetrow a strych pozostawic nieocieplony, zeby wiatr mogl sobie "delikatnie" szalec.

Wg mnie lepiej bylo by ocieplic stryszek i wykonac tam wentylacje (nie taniej).

 

Pzdr.

 

Dokładanie - po co ocieplać coś, czego się nie ogrzewa?

A jeśli zrobisz wszystko szczelne ryzykujesz "grzybkiem".

 

Z poprzednich postów wynika, że problemem jest wyłaz, przez który "ucieka" ciepło, a nie strych. Tak więc trzeba się zająć wyłazem.

Ja dałem u siebie taki z grubszą izolacją i nie odczuwam specjalnie jego wpływu.

Ba, korytarz na poddaszu jest cieplejszy niż pokoje :-). Można też tak jak kolega Wito2008, ale dość uciążliwe jeśli często się korzysta.

Już chłodniej jest na schodach pod którymi jest nieogrzewana piwniczka.

Edytowane przez mjakob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaca się ocieplać dachu, jak masz poddasze nieużytkowe(nieogrzewane), lepiej ocieplic dobrze strop. Będzie dużo taniej i cieplej w domu. Ocieplenie porządne dachu do w zalezności od wielkości od kilku do kilkunastu/kilkudziesięciu tysięcy, a nawet dobrze ocieplony dom, jak jest nieogrzewany to przy dużych mrozach w środku może trochę mniejszy, ale i tak bedzie mróz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wylacznie ekonomiczne uzasadnienie dla nieocieplania strychu.

Musisz zadbac rowniez o wentylacje ocieplanego strychu zeby drewno nie zgnilo.

Taniej moze byc docieplic sufit poddasza o dodatkowe kilka centymetrow a strych pozostawic nieocieplony, zeby wiatr mogl sobie "delikatnie" szalec.

Wg mnie lepiej bylo by ocieplic stryszek i wykonac tam wentylacje (nie taniej).

 

Pzdr.

 

No tak ale wełnę wpakuję między krokwie,dam folię nie klejąc jej jakoś szczelnie tylko tyle by zabezpieczyła ocieplenie i była mikrowentylacja.Ponadto nie mam papy na deskowaniu tylko folię wstępnego krycia.

Odnosząc się do dodatkowego docieplenia od strony mieszkalnej to już za późno bo mam zrobione wszystko na Tip Top. Chodzi mi tylko o nie przenikanie zimna ze strychu na ocieplony już strop i tym samym oziębiania wnętrza. Nie wierzę też w to,że każdy kto ma strych jest on tak szczelny przed wiatrem ,że mikrowentylacji nie ma.Powietrze wejdzie każdą najmniejszą szczeliną i nawet nie bezpośrednią ale pośrednią też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaca się ocieplać dachu, jak masz poddasze nieużytkowe(nieogrzewane), lepiej ocieplic dobrze strop. Będzie dużo taniej i cieplej w domu. Ocieplenie porządne dachu do w zalezności od wielkości od kilku do kilkunastu/kilkudziesięciu tysięcy, a nawet dobrze ocieplony dom, jak jest nieogrzewany to przy dużych mrozach w środku może trochę mniejszy, ale i tak bedzie mróz.

 

Jakie kilkanaście tysięcy ?? Jakie kilkadziesiąt tysięcy ?

Nie siej takiej popeliny. U mnie będzie z 80 do 100m2 strychu. Całkowity koszt szacuje na 1500pln max. przy ociepleniu wełną 15 cm + folia i zszywki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie kilkanaście tysięcy ?? Jakie kilkadziesiąt tysięcy ?

Nie siej takiej popeliny. U mnie będzie z 80 do 100m2 strychu. Całkowity koszt szacuje na 1500pln max. przy ociepleniu wełną 15 cm + folia i zszywki.

 

Twoje ocieplenie za 1500pln to bedzie smiech na sali, narobisz sie tylko, a mostków termicznych bedziesz miał tyle, ze pieniądze wywalisz w błoto tylko.

Ja z chęcią przyjme ekipę, która za 1500pln z materiałem zrobi mi ocieplenie mojego dachu o powierzchni prawie 400m2. 15 cm2 wełny miedzy krokwie, potem jeszcze min 10cm po całości kryjac krokwie, a gdzie do tego stelarze, żeby przymocowac płyty g-k? Co zostawisz takie dziadostwo, zeby sie tylko na sznurkach i folii trzymało? Ciekawe ile ci to wytrzyma? Dodatkowo, jak nie chcesz, zeby ci potem gips na łączeniach płyt nie pękał to najlepiej pierw wszystko wybic płytą OSB, a dopiero na to dawać płyty g-k i wszystko zagipsować.

Ja mówię tu o profesjonalnym ocieplaniu dachu, a nie pseudo utykaniu dziur, zeby spac spokojnie, ze niby ocieplony mam dach to jestem gość. Takie ocieplenie jak chcesz zrobić, to tak jakbyś postawił dom ocieplony 50cm styro, a całą zimę non stop otwarte okna trzymał. Nic ci to nie da albo da bardzo niewiele, ze masz te 50cm styro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale wełnę wpakuję między krokwie,dam folię nie klejąc jej jakoś szczelnie tylko tyle by zabezpieczyła ocieplenie i była mikrowentylacja.Ponadto nie mam papy na deskowaniu tylko folię wstępnego krycia.

Odnosząc się do dodatkowego docieplenia od strony mieszkalnej to już za późno bo mam zrobione wszystko na Tip Top. Chodzi mi tylko o nie przenikanie zimna ze strychu na ocieplony już strop i tym samym oziębiania wnętrza. Nie wierzę też w to,że każdy kto ma strych jest on tak szczelny przed wiatrem ,że mikrowentylacji nie ma.Powietrze wejdzie każdą najmniejszą szczeliną i nawet nie bezpośrednią ale pośrednią też.

 

Czy byles na takimpoddaszu late, gdy jest ze 30*C na zewnatrz?

Ja bylem u siebie i gwarantuje Ci, ze drewno uzywane na wiezbe w takich warunkach (wysoka temp. i duza wilgotnosc) zacznie w koncu gnic bez odpowiednij wentylacji. Nie ma tego problemu zima, przy suchym powietrzu ale jest problem ciepla - i tak w kolo Macieju :)

 

@greg28

Nie przesadzaj, jak na stryszek to folia wystarczy zeby oslonic welne, przeciez mowa o nieuzytkowym stryszku prawda?

Do schowania raz na jakis czas w zupelnosci wystarcza taka "pseudo" oslona welny z folii, mozna jakas pilsnia obic dla estetyki ale to juz ina para kaloszy.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

re greg28, potrafisz zachęcić kogoś do działania, a byłeś kiedykolwiek w tak docieplonym szczycie domu? Skąd wiesz, że efekt takiej modernizacji nic nie da? Poszukaj sobie frajera który ociepli Twoje 400m2 dachu za 1500zł gdzie indziej, nie zauważyłeś że mowa jest o 4-5 razy mniejszej powierzchni? Do rzeczy, zależy jaki efekt ma to przynieść. Mam szczyt domu docieplony standardowo tj pokrycie dachu kształtkami styro w technologii thermomur, latem jest tam nieco cieplej, zimą ok 2 do 3 stC chłodniej niż w mieszkaniu, włazu na strych nie ocieplałem, skosy i strop poddasza użytkowego dociepliłem jak w stopce. Dodam, że dzisiaj nawet po kilkunastostopniowym mrozie w nocy (ok -16stC), na strych wchodzę w koszulce z krótkim rękawem Edytowane przez kbab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe dyskuje tu prowadzicie w temacie poddasza nieużytkowego...

otóż na włąśnie miesiąc dociepliłem u siebie takie poddasze tzn. między krokwie rzuciłem 15cm wełny i folię, natomiast w podłogę strychu dorzuciłem 10cm wełny i przykryłem płytą OSB na całości, bo wczesniej miałem przykryte tylko na 1/3. Czytam z uwagą te wasze ścierania się w kwestii docieplać czy nie takie nieużytkowe poddasze i teraz zastanawiam się jak tam będzie latem, czy rzeczywiście istnieje grożba kiszenia/gnicia???:sick: Mam nadzieję, że sie mylicie... Aha co do kosztów: materiały kosztowały (na dach ok.60m2) wyszły mi ok 3k, a robocizna drugie tyle... skąd komuś wychodzi kwota 1500zł za 100metrów nie ma pojęcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...