Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U mnie pierwszy sezon grzewczy, gaz z butli.

 

Zużycie 23.01-01.03 (37 dni) to 176 m3, czyli 4,7 m3 dziennie.

Temperatura w domu 20-21 stopni.

 

Powierzchnia zabudowy (dom parterowy) - 220 m2.

Powierzchnia użytkowa - ok. 160 m2.

Dom z Porothermu, ocieplony 15 cm styropianu Termoorganika Platinum. Dach 30 cm wełny mineralnej Ursa.

 

I tak się zastanawiam, czy zużycie mam w normie, poniżej normy czy ponad normę... :confused:

 

na pewno tyle?

 

gaz z butli to ok 9zl/m3

Edytowane przez face
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio utrzymują się za zewnątrz temperatury nocne ok. -7 stopni, dzienne do +5 stopni. Sprawdzam zużycie gazu ok. 8 rano. Na sterowaniu "roboczy" cykl: 5-7 i 12-23 dzienna 20,75 stopnia, 7-12 i 23-5 nocna 19,75 stopnia. Od kilku dni zużycie oscyluje ok. 9,2-9,6 m3 gazu GZ50. Całkiem miła świadomość, gorzej z gazownią - Gazownia Szczecin zaczęła dostarczać dwie FVAT: jedna za zużyty gaz od-do wg wskazań, druga za prognozowane zużycie od-do ... kwietnia. Wolałbym płacić za rzeczywiste zużycie, więc mam napisać wniosek do nich o taki system rozliczania. Udzielanie "kredytu kupieckiego" jest wkurzające - obecnie mam zapłacić ok. 980zł za obie FVAT w krótkim odstępie czasu. Podobnie było na przełomie stycznia i lutego. Zamiast dostarczyć FVAT w grudniu (odczyt był 15.12), dosłali pod koniec stycznia i zaraz potem następną z odczytem 27.01. Skumulowały się dwie faktury za zimny+świąteczny grudzień i (trochę cieplejszy) styczeń. Nie chodzi o narzekanie - i tak rocznie za dom płacę mniej niż wcześniej za mieszkanie 38m2 w bloku. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wypraktykowałem inny system. Przeliczyłem ile mniej więcej zużywam gazu w roku, podzieliłem przez 12 dodalem abonament i wyszło mi ile muszę płacić miesięcznie. Przelewam na konto gazowni 200 zł na miesiąc i mam gdzieś ich prognozy i faktury. Ewentualnie dopłacę niewielką różnicę jeśli wyjdzie przy zimniejszym sezonie.

Robiłem tak na poprzednim mieszkaniu i tak samo w obecnym domu.

 

Polecam

 

michalsiak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Przeliczyłem ile mniej więcej zużywam gazu w roku, podzieliłem przez 12 dodalem abonament i wyszło mi ile muszę płacić miesięcznie. Przelewam na konto gazowni 200 zł na miesiąc i mam gdzieś ich prognozy i faktury. .....

 

michalsiak

 

Ja robię podobnie tylko mój przelew jest na MOJE konto oszczędnościowe!!

Jak przychodzi fakturka.... dopiero robię im płacę

PS.

Mam kasę na faktury i... zawsze parę złoty skapnie w miesiącach letnich

Edytowane przez misiaczekm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wypraktykowałem inny system. Przeliczyłem ile mniej więcej zużywam gazu w roku, podzieliłem przez 12 dodalem abonament i wyszło mi ile muszę płacić miesięcznie. Przelewam na konto gazowni 200 zł na miesiąc i mam gdzieś ich prognozy i faktury. Ewentualnie dopłacę niewielką różnicę jeśli wyjdzie przy zimniejszym sezonie.

Robiłem tak na poprzednim mieszkaniu i tak samo w obecnym domu.

 

Polecam

 

michalsiak

 

 

 

Widzisz kolego.....i to jest najbardziej rozsądne wyjście jakie ja też znam.:) Nie ma żadnych ciśnień w oczekiwaniu na fakturę zimową bo rozliczasz to na bieżąco.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wypraktykowałem inny system. Przeliczyłem ile mniej więcej zużywam gazu w roku, podzieliłem przez 12 dodalem abonament i wyszło mi ile muszę płacić miesięcznie. Przelewam na konto gazowni 200 zł na miesiąc i mam gdzieś ich prognozy i faktury. Ewentualnie dopłacę niewielką różnicę jeśli wyjdzie przy zimniejszym sezonie.

Robiłem tak na poprzednim mieszkaniu i tak samo w obecnym domu.

 

Polecam

 

michalsiak

 

no bardzo fajne rozwiązanie, a co na to gazownia, nie masz jakiś pouczeń, uwag, czy czegoś w tym rodzaju. Gazownia tego nie kontroluje, że masz np. w połowie roku jakieś zobowiązania?, jak wygląda wtedy Twoja faktura?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bardzo fajne rozwiązanie, a co na to gazownia, nie masz jakiś pouczeń, uwag, czy czegoś w tym rodzaju. Gazownia tego nie kontroluje, że masz np. w połowie roku jakieś zobowiązania?, jak wygląda wtedy Twoja faktura?

 

oczywiście jeżeli w jakimś miesiącu wyszłoby że mam jaką niedopłatę to muszę ją zapłacić

 

ale w praktyce wychodzi mi na to że jak wpłacam od wiosny ( a w konsekwencji systematycznie przez cały rok), załóżmy od kwietnia gdzie już nie grzejesz aż do września gdzie zaczynasz to te wpłaty wystarczają, zwłaszcza że faktury przychodzą co 2 miesiące - więc nie ma z tym problemu.

 

Gazownia przysyła rozliczenie na którym jest stan konta i do zapłaty 0,0 PLN A jeżeli zabraknie z nadpłaty to przysyłają że "z nadpłaty wykorzystano tyle i tyle - pozostało do zapłaty ...."

 

 

michalsiak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużycie za okres : 3 luty - 2 marzec (27 dni) - 219 m3. Średnie 8,1m3/dobę. Średnia temp. dzienna za luty to -1,61, a nocna to -6,61.

Moje dane : Dom piętrowy, 125 m2 + 20 m2 (garaż w bryle ogrzewany). Parter podłogówka, piętro grzejniki niskotemperaturowe. Piec kondensat dwufunkcyjny + sterownik pogodowy . Temp. parter 23 , pietro 21. Kominek zwykły o mocy 10 kW odpalany sporadycznie, jedynie we wrześniu i październiku używany prawie codziennie wieczorem na 3-4 godz. (dlatego nie włączałem wtedy CO). Wentylacja grawitacyjna. Dom prosty, bez udziwnień, dach dwuspadowy, na piętrze brak skosów (strop lany nad piętrem i ocieplony styropianem 30cm+ wylewka na poddaszu nieużytkowym), kubatura (wg danych) 656 m3.

W lutym w ogóle nie używałem kominka. A to po to, by porównać z grudniem, kiedy przepalałem do 2 razy tygodniowo po 4-5 godzin. Wówczas śred. zużycie to 7,9m3/dobę. A temp. śred. dzienna i nocna w grudniu o ok. 1st.C niższa niż w lutym. A więc dogrzewanie kominkiem miało lekki wpływ na zużycie gazu (wg mnie to ok. 0,5 m3/dobę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bardzo fajne rozwiązanie, a co na to gazownia, nie masz jakiś pouczeń, uwag, czy czegoś w tym rodzaju. Gazownia tego nie kontroluje, że masz np. w połowie roku jakieś zobowiązania?, jak wygląda wtedy Twoja faktura?

 

raczej ma nadpłatę.... jak płacił całe lato...

 

...

A więc dogrzewanie kominkiem miało lekki wpływ na zużycie gazu (wg mnie to ok. 0,5 m3/dobę).

 

tylko?

 

Może stać Cię ,żeby zapłacić jednorazowo 500, 1000 , 1500 , 2000 ...itd za gaz. Niektórzy płacąc 200 pln miesiecznie rozkładają to sobie.

 

A tam stać.... ;)

 

"Mam domy, samochody, samoloty....

 

Mam Wszystko!!!

 

Wszystko fajnie...

 

tylko qwa żeby nie te RATY!!" :)

Edytowane przez misiaczekm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może stać Cię ,żeby zapłacić jednorazowo 500, 1000 , 1500 , 2000 ...itd za gaz. Niektórzy płacąc 200 pln miesiecznie rozkładają to sobie.

nie płacę aż tak wysokich rachunków, tu moje wyliczenia, jeszcze "ciepłe" za ten sezon

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?172206-pr%C4%85d-gaz-olej-w%C4%99giel-inne&p=4610741&viewfull=1#post4610741

Edytowane przez kbab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużycie za okres : 3 luty - 2 marzec (27 dni) - 219 m3. Średnie 8,1m3/dobę. Średnia temp. dzienna za luty to -1,61, a nocna to -6,61.

Moje dane : Dom piętrowy, 125 m2 + 20 m2 (garaż w bryle ogrzewany). Parter podłogówka, piętro grzejniki niskotemperaturowe. Piec kondensat dwufunkcyjny + sterownik pogodowy . Temp. parter 23 , pietro 21. Kominek zwykły o mocy 10 kW odpalany sporadycznie, jedynie we wrześniu i październiku używany prawie codziennie wieczorem na 3-4 godz. (dlatego nie włączałem wtedy CO). Wentylacja grawitacyjna. Dom prosty, bez udziwnień, dach dwuspadowy, na piętrze brak skosów (strop lany nad piętrem i ocieplony styropianem 30cm+ wylewka na poddaszu nieużytkowym), kubatura (wg danych) 656 m3.

W lutym w ogóle nie używałem kominka. A to po to, by porównać z grudniem, kiedy przepalałem do 2 razy tygodniowo po 4-5 godzin. Wówczas śred. zużycie to 7,9m3/dobę. A temp. śred. dzienna i nocna w grudniu o ok. 1st.C niższa niż w lutym. A więc dogrzewanie kominkiem miało lekki wpływ na zużycie gazu (wg mnie to ok. 0,5 m3/dobę).

 

matko córko.........czytam was i czytam ......i dochodzę do wniosku ,że moi przeciwnicy mieli racje.Dlaczego?????Ten post ...i nie tylko to tłumaczy.Moje zużycie na dzień dzisiejszy waha sie między 6,5 m3 a 8,0 m3.........TRADYCJA ...w domku się grzeje a KZPŁW milczy.Ta info jest dla tych co nie wierzą i nie kumają czaczy.

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Jaką ilość planowanego zużycia gazu powinienem wpisać we wniosku o umowę do gazowni ? Dom 140m2 pow. cał., bez kominka, ogrzewanie (podłogówka) i kuchnia na gaz, na ścianach porotherm i 20 cm styro. Czy mogę wpisać 1200, żeby załapać się na taryfę w2 ? Bo obliczyłem, że nawet dużo większe zużycie w tej taryfie bardziej się opłaca niż w w3...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dostałem rachunek za gaz. Gaz podłączony 10 -12-2011 i odpalony piec Junkiers Cerapur 14kw [ kondesant] . Zużycie 475m3 do 15-02-2011 co daje średnią 7,3m3 .Dom blizniak 146pu. na parterze podłogówka + grzejnik [zakręcony ] tem. 21-22c na podaszu same grzejniki tem. 18-20c. Jak na pierwszy rok grzania to chyba nieżle. Dom pustak 24 + 12 styropianu , podasze 22cm. wełny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...