Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Od 1 lutego do 4 marca (31 dni) - 273,7 m3 czyli 8,83 m3/dobę z cwu. Okolice Warszawy, dom z avatara, ok 220 m2, szary suporeks, 16 cm styropianu, nieocieplony balkon, brak uszczelek w drzwiach wejściowych. Tylko gaz, tylko podłogówka, 20,5-21 st. Junkers Cerapur Smart 13kw, brak kominka. Zauważyłem, że w ostatnie dni sporo dogrzewa(ło) słońce gdy wpada przez veluxy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

u mnie dom parterowy ok. 100m2 powierzchni, ściany Porotherm 25, ocieplenie 12 styropian, typ grzejnika: karoryfery PURMO, kocioł Vaillant 24kV:

 

17.10.2010 - START stan licznika 1334

13.11.2010 stan licznika 1442

28.12.2010 stan licznika 1559

24.01.2011 stan licznika 1698

23.02.2011 stan licznika 1839

 

średnio 126,25m3 / mies czyli średnio 4,2m3 / dzień

przeliczając zużycie na konkretną ilośc dni dni wychodzi 3,9m3 / dzień

(w tym c.w.u. - kocioł jest dwufunkcyjny)

 

temp. ustawiona na regulatorze:

godz. 7.30-15.00 18'C

godz. 15.00 - 7.30 20'C

 

oczywiście pragnę wyjaśnić, że okresowo wspomagamy ogrzewanie kominkiem jednak, póki co, bez rozprowadzenia ciepła. W tym roku robię DGP.

Edytowane przez carringtontomas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie dom parterowy ok. 100m2 powierzchni, ściany Porotherm 25, ocieplenie 12 styropian, typ grzejnika: karoryfery PURMO, kocioł Vaillant 24kV:

 

17.10.2010 - START stan licznika 1334

13.11.2010 stan licznika 1442

28.12.2010 stan licznika 1559

24.01.2011 stan licznika 1698

23.02.2011 stan licznika 1839

 

średnio 126,25m3 / mies czyli średnio 4,2m3 / dzień

przeliczając zużycie na konkretną ilośc dni dni wychodzi 3,9m3 / dzień

(w tym c.w.u. - kocioł jest dwufunkcyjny)

 

temp. ustawiona na regulatorze:

godz. 7.30-15.00 18'C

godz. 15.00 - 7.30 20'C

 

oczywiście pragnę wyjaśnić, że okresowo wspomagamy ogrzewanie kominkiem jednak, póki co, bez rozprowadzenia ciepła. W tym roku robię DGP.

 

 

Z całym szacunkiem.Czy ty przeczytałeś ten topik???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach, jak miło podejść do licznika gazu i po wprowadzeniu odczytu do arkusza kalkulacyjnego ujrzeć zużycie ok. 5,5m3 gazu na dobę "roboczą", czyli z krótszym, dziennym ogrzewaniem. Oby zmniejszająca się tendencja zużycia była już co najmniej do (marzenia!) listopada! Pisałem wcześniej o wystawianiu "zaliczkowych" FVAT przez gazownię. Dostałem wczoraj dwie FVAT: jedna od 27.01. do 18.02, druga szacunkowa do 20.03. W sumie na ok. 950zł. Żeby rozliczać się wg stanu rzeczywistego, muszę wypełnić deklarację dostarczoną przez gazownię (zamówiłem, czekam na otrzymanie). Wystarczy, że energetyka "leci" na moim "kredycie kupieckim" przez cały okres wpłat, rozliczane są w październiku (zawsze z niedopłatą). Pozdrawiam z Choszczna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co Ci znowu chodzi?! Przeciez nie ma rozprowadzenia!! Takie grzanie g... daje...

 

 

Jak widać na pierwszy rzut zdominowałeś ten topik wpisami zresztą bardzo konkretnymi -rzeczowymi więc powinieneś wiedzieć,że nawet takie grzanie kominkiem zmniejsza zużycie gazu.Mój kolega ma tylko kominek bez żadnych rozprowadzeń ,pali w nim popołudniami jak przychodzi z pracy,PG ma ustawiony wtedy na minimum.Dom 200 m2 kubatura z wyliczeń 700m3,porotherm 40 bez styro.Gdy grzeje kominek ciepło uzyskuje kratkami na salon i włączonym wentylatorem sufitowym a w sypialniach od gorącego komina .

 

http://www.google.pl/images?hl=pl&q=wentylator%20sufitowy&um=1&ie=UTF-8&source=og&sa=N&tab=wi&biw=1680&bih=935

 

Teraz też uważasz ,że takie grzanie g...daje???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Gdy grzeje kominek ciepło uzyskuje kratkami na salon i włączonym wentylatorem sufitowym a w sypialniach od gorącego komina .

 

http://www.google.pl/images?hl=pl&q=wentylator%20sufitowy&um=1&ie=UTF-8&source=og&sa=N&tab=wi&biw=1680&bih=935

 

Teraz też uważasz ,że takie grzanie g...daje???

 

Napisałem to z autopsji. U mnie nic nie daje.

Nie mam żadnych wentylatorów. Czujnik włączający piec jest w pokoju najzimniejszym na górze, a tam niestety to ciepło z kominka nie dochodzi. Mimo otwartego salonu ciepło z kominka zatrzymuje się mniej więcej na schodach, a że mam na nich to:

 

P1030511.JPG

 

Wiec jest szybko schładzane…

Możliwe, że w porterówkach ciepło rozchodzi się po wszystkich pomieszczeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem to z autopsji. U mnie nic nie daje.

Nie mam żadnych wentylatorów. Czujnik włączający piec jest w pokoju najzimniejszym na górze, a tam niestety to ciepło z kominka nie dochodzi. Mimo otwartego salonu ciepło z kominka zatrzymuje się mniej więcej na schodach, a że mam na nich to:

 

P1030511.JPG

 

Wiec jest szybko schładzane…

Możliwe, że w porterówkach ciepło rozchodzi się po wszystkich pomieszczeniach.

 

Po pierwsze nie rozumiem dlaczego sterownik pokojowy masz na górze......jest to kardynalny błąd....chyba ,że jest to pomieszczenie najchłodniejsze w całym domu.Piękne okno jak dla domu pasywnego. Ilu litrowy??? 3 czy 5???

 

więcej grzechów nie pamiętam......itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam nie kłam.Na 5 litrowy to cie nie stać.Na 3 litrowy masz nikłe szanse.A tak w ogóle to na pewno nie wiesz o co ka man.

 

pisz tylko o zużyciu.W tym jesteś mistrzrzrzem.

 

Jesteś dziwny... Nie zwróciłeś uwagi na uśmieszki z przymrużeniem oka?!

 

heh...

 

Piękne okno jak dla domu pasywnego. Ilu litrowy??? 3 czy 5???

 

więcej grzechów nie pamiętam......itd.

 

Czy ja gdzieś kiedyś pisałem, że mam dom energooszczędny?!

 

A tak w ogóle to na pewno nie wiesz o co ka man.

 

pisz tylko o zużyciu.W tym jesteś mistrzrzrzem.

 

Na pewno nie Ty będziesz mi mówił o czym mam pisac!!

 

Za to Twoje mistrzostwo to udawać głupio mądrego....

 

Zacznij wreszcie czytać ze zrozumieniem!!

 

...Czujnik włączający piec jest w pokoju najzimniejszym na górze...

 

Po pierwsze nie rozumiem dlaczego sterownik pokojowy masz na górze......jest to kardynalny błąd....chyba ,że jest to pomieszczenie najchłodniejsze w całym domu....

 

Ale dość.... bo i tak pokonasz mnie doświadczeniem...

Edytowane przez misiaczekm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosłem się tylko do wpisu ,ze w/w grzanie kominkiem guw...daje.Dla sterownika pokojowego włączającego PG najbardziej alternatywnym pomieszczeniem na pewno nie jest pokój na górze i z tym się nie zgadzam.Czy w tym najzimniejszym pokoju na górze jest jakieś ogrzewanie???.Niczego ci nie dyktuje ,zwracam tylko grzecznie uwagę w czym jesteś wyuczony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając zastanawiam się więc jakie jest najlepsze miejsce na umieszczenie sterownika pokojowego w domu z poddaszem użytkowym?

 

Inni mogą się ze mną nie zgodzić ale po sprawdzeniu różnych za i przeciw w takim domu o którym piszesz pomieszczenie na sterownik ma być na dole.Jest to najbardziej alternatywne miejsce gdy dom ma różne opcje grzania.Im mniej przekłamań dla sterownika tym prawdziwszy pomiar temperatury.U mnie sterownik wisi na wysok. 150 cm w hallu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inni mogą się ze mną nie zgodzić ale po sprawdzeniu różnych za i przeciw w takim domu o którym piszesz pomieszczenie na sterownik ma być na dole.Jest to najbardziej alternatywne miejsce gdy dom ma różne opcje grzania.Im mniej przekłamań dla sterownika tym prawdziwszy pomiar temperatury.U mnie sterownik wisi na wysok. 150 cm w hallu.

Mój też jest w korytarzu tylko, że w górnym, tuż przy otworze na schody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...