Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Chyba macie dom pasywny albo codziennie imprezy po 30 osób, ze bez ogrzewania cały czas wam sie 21-22 stopnie utrzymują.

 

Wczoraj pierwszy raz odpalilem kominek po przerwie letniej , w domu było 19 stopni , po odpaleniu zrobiło się 22 .

Dzisiaj jak wstaliśmy jest 20,5stopnia.

 

Włączenie gazu zbliza sie wielkimi krokami:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

zadałam konkretne pytanie a wy sie nabijacie.

 

Dom nie jest bliźniak, mieszka w nim 3 osoby, dom staraliśmy się zbudować ciepły. Informację o ciepłych domach i ich budowie uzyskałam na tym forum, pewnie wiele rzeczy nie dokońca zrobiłam dobrze, ale nigdy nie miałam z budową do czynienia. Niektórzy forumowicze bardzo mi pomagali i wyjasniali jak i co za co im bardzo dziękuję.

 

Imprez na 30 osób nie robię. Dom ocieplony stryopianem 25- lambda 31, dach 30 wełna najcieplejsza, podłoga 20 styropian ciepły, wentylacja mechaniczna, okna 0,5 montowane w warstwie ocieplenia, częśc fixy.

 

Włączyć to ogrzewanie dla sprawdzenia instalacji czy jeszcze nie?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Widzę że jest tak dużo różnych opinii w temacie kosztów ogrzewania, że postanowiłem poprosić Was o pomoc w przybliżeniu kosztów ogrzewania.

 

Dom budował się będzie w wielkopolsce miasto Leszno. Bryła w kształcie prostokąta. Budowany z ytonga 40cm + 5cm styro/lub wełny. Powierzchnia parter 178m2 poddasze 110m2. Podłogówka jakieś maks. 20m2 lub wcale, reszta grzejniki.

 

Proszę pomóżcie policzyć zużycie gazu

 

Pozdrawiam

Rome

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Widzę że jest tak dużo różnych opinii w temacie kosztów ogrzewania, że postanowiłem poprosić Was o pomoc w przybliżeniu kosztów ogrzewania.

 

Dom budował się będzie w wielkopolsce miasto Leszno. Bryła w kształcie prostokąta. Budowany z ytonga 40cm + 5cm styro/lub wełny. Powierzchnia parter 178m2 poddasze 110m2. Podłogówka jakieś maks. 20m2 lub wcale, reszta grzejniki.

 

Proszę pomóżcie policzyć zużycie gazu

 

Pozdrawiam

Rome

 

Strzelam - 1500m3 rocznie.

Ciekawe, czy dużo się pomylę, nie używając żadnych narzędzi i nie mając dokładniejszych danych o Twoim domu.

Daj kiedyś znać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadałam konkretne pytanie a wy sie nabijacie.

 

Dom nie jest bliźniak, mieszka w nim 3 osoby, dom staraliśmy się zbudować ciepły. Informację o ciepłych domach i ich budowie uzyskałam na tym forum, pewnie wiele rzeczy nie dokońca zrobiłam dobrze, ale nigdy nie miałam z budową do czynienia. Niektórzy forumowicze bardzo mi pomagali i wyjasniali jak i co za co im bardzo dziękuję.

 

Imprez na 30 osób nie robię. Dom ocieplony stryopianem 25- lambda 31, dach 30 wełna najcieplejsza, podłoga 20 styropian ciepły, wentylacja mechaniczna, okna 0,5 montowane w warstwie ocieplenia, częśc fixy.

 

Włączyć to ogrzewanie dla sprawdzenia instalacji czy jeszcze nie?

 

pozdrawiam

 

Włącz, bo jak jest cos nie tak to jest jeszcze czas to poprawić. A z tą pasywnością to nie wiele sie pomyliłem, bo parametry waszego domu robią go moze nie pasywnym, ale bardzo energooszczędnym:)

 

P.S. Ja jestem zdziwiony, a nie smieje się, bo odpaliłem ogrzewanie 3 dni temu, gdyż temperatura spadła do 17.5 stopnia, a to nie jest już przyjemne. Zazdrościć tylko tym co jeszcze nie muszą odpalać ogrzewania, bo w ten sposób sporo oszczędzają.

Ja niestety nie mam żadnego kominka, ani innego wspomagacza ogrzewania, więc nie moge sobie podgrzać szybko raz i miec pare dni spokoju. Poza tym dochodzę do wniosku, że domu parterowe mniej nagrzewają się w lato, ale z kolei jesien zaczynają z niższego pułapu temperaturowego w porównaniu z tymi z użytkowymi poddaszami i stąd po czesci pewnie pierwsi włączają ogrzewanie "parterowcy". U mnie w lato w domu maksymalnie osiągnąłem +22 stopnie, a czytałem, ze niektórzy dwadziescia pare to na miękko mieli zwłaszcza na poddaszach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie dane jeszcze potrzebujesz?

 

Nie podejmę się wyliczenia, nie jestem kompetentny w tym temacie, na pewno ktoś tu Ci pomoże, po prostu tak strzeliłem na podstawie własnych doświadczeń...

Poszukaj na forum innych wątków - są tam propozycje odpowiednich programów do wyliczania zapotrzebowania energetycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Widzę że jest tak dużo różnych opinii w temacie kosztów ogrzewania, że postanowiłem poprosić Was o pomoc w przybliżeniu kosztów ogrzewania.

 

Dom budował się będzie w wielkopolsce miasto Leszno. Bryła w kształcie prostokąta. Budowany z ytonga 40cm + 5cm styro/lub wełny. Powierzchnia parter 178m2 poddasze 110m2. Podłogówka jakieś maks. 20m2 lub wcale, reszta grzejniki.

 

Proszę pomóżcie policzyć zużycie gazu

 

Pozdrawiam

Rome

 

Zamiast Ytonga 40 dałbym 24, za to lepsze ocieplenie (minimum 15cm). Robocizna ta sama a efekt lepszy. Zrób wszędzie ogrzewanie niskotemperaturowe a koszty ogrzewania spadną ci o 10-15%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzelam - 1500m3 rocznie.

Ciekawe, czy dużo się pomylę, nie używając żadnych narzędzi i nie mając dokładniejszych danych o Twoim domu.

Daj kiedyś znać...

 

Mocno nie doszacowałes mu to zużycie :) Na moje oko to bedzie miedzy 2400, a 3000m3 gazu. Wszystko zalezy od wielu szczegółów dlatego taki rozrzut. Aha mówię tu o zużyciu na c.o, cwu i gotowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast Ytonga 40 dałbym 24, za to lepsze ocieplenie (minimum 15cm). Robocizna ta sama a efekt lepszy. Zrób wszędzie ogrzewanie niskotemperaturowe a koszty ogrzewania spadną ci o 10-15%.

 

Bardzo dobra rada, z tymi scianami, a ogrzewanie to najtaniej gazem bedziesz miał, jak polecisz po całości podłogówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno nie doszacowałes mu to zużycie :) Na moje oko to bedzie miedzy 2400, a 3000m3 gazu. Wszystko zalezy od wielu szczegółów dlatego taki rozrzut. Aha mówię tu o zużyciu na c.o, cwu i gotowanie.

 

Ja mam 160 m2 dom , porotherm 38 do tego 8 cm styropianu

dach wełna isover super mata 15 cm plus na przekladke 10 cm uni maty wiec razem 25 cm

 

Wprawdzie podloge mam 10 cm styropian twardy austrotherm podloga i uzywam gazu do cieplej wody i ogrzewania w zimie i rocznie zuzywam jakies 1700 m3

W kominku pale tylko dla klimatu tak wiec nie ma opcji aby dla 300 m3 zuzywac 1500 m3 rocznie

 

Po mojemu 2500-3000 m3 - ale to tylko teoria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...