Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Mieszkam pierwszy sezon od 2 listopada.Powierzchnia 180m2 ( z użytkowym poddaszem ) ściany PT 25cm+ 15 cm styropianu.Dach 15 cm wełny między krokwiami + 8 cm w poprzek.Gaz ziemny,piec Vitodens 200 + pogodówka.Grzejniki + podłogówka w 2 łazienkach.Rekuperator.Dwie osoby dorosłe + córka.Temperatura ustawiona na 21C zredukowana na 18C.średnio dziennie pali 11m3 gazu.

pzdr

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Domek parterowy 139m2 plus graz 29m2. Gazobeton 24cm +12cm styropianu. W suficie 25cm wełny.

Piec Vailant eco tec 186 kondensat +zasobnik+ sterownie VRC630 (tylko pogodówka).

W pokojach grzejniki, salon kuchnia, hall - podlogówka. W garażu jeden grzejnik ustawiony na 6 stopni.

Całość właczona 10.10 do dzis poszło 29.11 277m3 gazu- GZ50. Zużycie gazu na CO, CWU i gotowanie. W domu utrzymuje temp 21 stopni w kominku pale rekraacyjnie. Kominek bez rozporowadzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy nocne obniżenie temperatury daje jakieś oszcędności. Wprawdzie w nocy kocioł wcale nie grzeje, jeżeli temp. nie spadnie do zadanej lub pracuje na wolniejszych obrotach. Rano z kolei musi to wszystko nadrobić. Czy ktoś z forumowiczów przerabiał ten temat ?

 

Tak. Zdecydowanie daje duże oszczędności. Robiłem sobie rok czy dwa lata temu doświadczenia. Nie mam przy sobie danych, więc nie podam dokładnie.

Co innego rano nagrzać dom z 19 do 21 stopni przez 1h czasu max. A co innego utrzymywać przez 8h w nocy 21 stopni...

Poza tym lepiej mi się śpi w temperaturze 19 niż 21, ale tutaj to już indywidualne preferencje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zbierałem dane dla pewnej firmy w zakresie zużycia energii w nowych budynkach jednorodzinnych o średnim standardzie pow. ok. 130 m2 i kubaturze ok 360 m3. W rodzinach 4 oso. zużycie wody kształtowało się w granicach 12-16 m3/mies. Zużycie gazu do podgrzewania wody i gotowania w okresie od kwietnia do października wahało się w granicach 1,8 m3/dobę natomiast roczne zużycie gazu w tych domach było w granicach 1100-1400 m3. Były to domy bez kominków. Ogrzewanie grzejnikami na ścianach bez instalacji podłogowych w łazienkach czy też w kuchni. Trochę informacji z tych badan umieściłem na forum muratora WYMIANA DOŚWIADCZEŃ -OGRZEWANIE DOMU. Warto sobie policzyć i odnieść swoje dane do danych w tych domach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JACKIE P
witaj ANDIX - w moim przypadku jest dokładnie tak jak piszesz - dom 100m2 - zużycie gazu GZ50 przez rok /do 21 listopada 2007/ wyszło dokładnie 1120m3 z przepalaniem kominkiem bez DGP i bez płaszcza /temp.dzienna 20,5, nocna 18,5/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy nocne obniżenie temperatury daje jakieś oszcędności. Wprawdzie w nocy kocioł wcale nie grzeje, jeżeli temp. nie spadnie do zadanej lub pracuje na wolniejszych obrotach. Rano z kolei musi to wszystko nadrobić. Czy ktoś z forumowiczów przerabiał ten temat ?

 

Tak daje. Ale jak dużo zalezy to od strat ciepła i straty komfortu cieplnego.

czy w sypialni masz czujnik ciepła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wg ostatniej fakt. za 68 m3 zapłaciłem 127,79 średnio 1,88

oraz za 62 m3 118,26 średnio 1,9

opłata za 4 miesiące wg taryfy W-2

re pablitoo - nie wliczasz abonamentu w cenę gazu, czyżbyś nie płacił tej pozycji rachunku? Bo skoro jednak płacisz (tak zakładam) to średnia cena gazu obejmuje również tą pozycję.

 

Jak widać, zaletą małego zużycie gazu są niskie rachunki, jednak wadą wyższy koszt jednostkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

re pablitoo - nie wliczasz abonamentu w cenę gazu, czyżbyś nie płacił tej pozycji rachunku? Bo skoro jednak płacisz (tak zakładam) to średnia cena gazu obejmuje również tą pozycję.

 

Ups - rzeczywiście - pytanie było wraz z opłatami stałymi - niedoczytałem :oops: - podałem cenę bez opłat stałych ...

Oczywiście też płacę abonament i stałą opłatę przesyłową ...

 

- uśredniając na podstawie mojej ostataniej f-ry cena gazu / wraz ze wszystkimi opłatami / wynosi 1,55 pln /m3 .

 

:-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

re pablitoo - nie wliczasz abonamentu w cenę gazu, czyżbyś nie płacił tej pozycji rachunku? Bo skoro jednak płacisz (tak zakładam) to średnia cena gazu obejmuje również tą pozycję.

 

Ups - rzeczywiście - pytanie było wraz z opłatami stałymi - niedoczytałem :oops: - podałem cenę bez opłat stałych ...

Oczywiście też płacę abonament i stałą opłatę przesyłową ...

 

- uśredniając na podstawie mojej ostataniej f-ry cena gazu / wraz ze wszystkimi opłatami / wynosi 1,55 pln /m3 .

 

:-?

 

W-3 wymaga zużycia powyżej 1200 m3 rocznie. Wtedy gaz jest trochę tańszy. Ale abonament coś chyba jest droższy.

Generlne rozliczenie za m3 jest mniejsze przy W-3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy nocne obniżenie temperatury daje jakieś oszcędności. Wprawdzie w nocy kocioł wcale nie grzeje, jeżeli temp. nie spadnie do zadanej lub pracuje na wolniejszych obrotach. Rano z kolei musi to wszystko nadrobić. Czy ktoś z forumowiczów przerabiał ten temat ?

 

 

Tak daje. Ale jak dużo zalezy to od strat ciepła i straty komfortu cieplnego.

czy w sypialni masz czujnik ciepła ?

 

W sypialni nie mam czujnika ale nie odczuwam specjalnie dyskomfortu z powodu spadku temp. Osobiście wolę spać przy temp. niższej niż dzienna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitorując zużycie gazu przez mój kociołek( kondensat Immergas ) zauwyżełem dziwne zjawisko, a mianowicie - w czasie gdy na dworze temperatura oscylowała w granicach +2 - 0 st. ale było pochmurno, mglisto i bardzo wilgotno, dobowe zużycie gazu ziemnego było o 0,5 m3 większe od dobowego żużycia gazu w okresie gdy na dworze panowała temp. -2 do -10

st. ( mrozik) ale czyste pogodne niebo powietrze mroźne i suche. Dziwne :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...