Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dodam moje zużycie, odczytane dzisiaj rano.

Okres: 26.09.2011 - 03.11.2011 = 38dni

Zużycie: 114m3 - 114/38= 3m3/dobę

Zużycie na c.w.u. z cyrkulacją i c.o. W tym okresie ŻADNYCH innych wspomagaczy.

 

Jak widzicie - zużycie powoli zaczyna się kształtować na bardziej realnym poziomie.

Dodać należy, że przez połowę okresu temp. zewn. były w okolicach 2-3st, a drugą połowę 10-12st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

to masz bardzo dobre zużycie

 

moje zużycie od 01.06.2011-01.11.2011 w zasadzie tylko na cwu z cyrkulacją, co włączone było tylko przez dwa dni dla sprawdzenia instalacji - poszło razem 157 m3

 

zawaliłam niestety sprawę przy podpisywaniu umowy na gaz, wtedy nie orientowałam się jeszcze w tych wszystkich abonamentach i przesyłach i w gazowni sami zadeklarowali mi średnią wartość zużycia gazu, i tak jestem w W3, a mogłam zadeklarować W2 i dopiero sprawdzić ile gazu zużyje w rok, no ale trudno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam moje zużycie, odczytane dzisiaj rano.

Okres: 26.09.2011 - 03.11.2011 = 38dni

Zużycie: 114m3 - 114/38= 3m3/dobę

Zużycie na c.w.u. z cyrkulacją i c.o. W tym okresie ŻADNYCH innych wspomagaczy.

 

Jak widzicie - zużycie powoli zaczyna się kształtować na bardziej realnym poziomie.

Dodać należy, że przez połowę okresu temp. zewn. były w okolicach 2-3st, a drugą połowę 10-12st.

 

 

Mam nadzieję, że to poniekąd równiez zasługa kociołka;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam moje zużycie, odczytane dzisiaj rano.

Okres: 26.09.2011 - 03.11.2011 = 38dni

Zużycie: 114m3 - 114/38= 3m3/dobę

Zużycie na c.w.u. z cyrkulacją i c.o. W tym okresie ŻADNYCH innych wspomagaczy.

 

Jak widzicie - zużycie powoli zaczyna się kształtować na bardziej realnym poziomie.

Dodać należy, że przez połowę okresu temp. zewn. były w okolicach 2-3st, a drugą połowę 10-12st.

 

26 wrzesnia zacząłeś grzać? To strasznie wcześnie. Porównywanie zużycia gazu w tym okresie jest mało miarodajne, bo część grzeje sobie cały czas, część włącza piec co drugi dzien na parę h, a inni jeszcze nie włączyli zupełnie kotłów, bo mają kominki, solary i inne pierdoły:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 wrzesnia zacząłeś grzać? To strasznie wcześnie.

Było zimno to zacząłem grzać. Raczej normalne. Ale zgadzam się - wcześnie, oraz zgadzam się - na razie bardzo niemiarodajne.

Bardziej jestem zadowolony z małej ilości energii potrzebnej na utrzymanie cyrkulacji w ruchu.

 

Mam nadzieję, że to poniekąd równiez zasługa kociołka;)

Myślę że w dużej mierze tak.

Kondensat Immergas 12kW. Dokładniej chodzi mi o to, że potrafi pracować w trybie ciągłym od 1,9kW (daje wówczas 25st w podłogę).

Brak taktowania to spora oszczędność...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam victrixa tylko 24kw. Tylko, że mój dom jest sporo większy od twojego do grzania. Śmieszą mnie trochę opinie na forum, że immergas to włoszczyzna i do dupy jest. Najlepsze to tylko niemieckie firmy są. Niestety Polacy mają strasznie ograniczony światopogląd chyba za sprawa długich lat komuny, wtedy jak cos udało sie załatwić z metką niemiecką to byli poszczani ze szczęscia i uważali to najlepsze na świecie. Wielu osobom nadal to zostało. Podobnie z samochodami jest, niemieckie sa najlepsze i koniec. Nie ważne, ze drogie i że podobny standard albo i lepszy można kupić z "metką" made in Japan lub inną, za dużo mniejsze pieniądze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej denerwuje to, że kupa ludzi buduje domki mocno energooszczędne, ale jak przychodzi do kupna kociołka, to lecą 24kW potwory...

A wcześniej skrupulatnie sobie policzyli zapotrzebowanie na ciepełko na poziomie 4-5kW przy -20*...

 

ja mam 24 kW ale ze względu na to, że mam dwufunkcyjny piec. I ta moc potrzebna jest tylko do CWU. DZięki temu, latem zużycie gazu na CWU i kuchenkę wychodzi 0,65 m3/dobę przy trzech osobach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zwracam uwagę, że ludzie kupują coś o czym nie mają pojęcia - a na dodatek wszelcy instalatorzy nie kwapią się by racjonalnie coś doradzić.

Kumplowi robili fachowcy instalacje. Namówili go na rozdzielacze ciepłej i zimnej wody. Prowadzone do każdego punktu poboru wody w domu. Że niby odkręcanie kilku punktów nie burzy wydatku w innym punkcie.

W dobie oszczędzania wody i stosowania wszelkiej maści perlatorów - durne wytłumaczenie.

Oczywiście taka magistrala uniemożliwia zastosowanie cyrkulacji.

I co? Nie brali pod uwagę odległości choćby kuchni od kotła (14mb rury). Mierzyliśmy ostatnio. 4 minuty lania wody aż doleci lekko ciepła...

Jak dla mnie horror. Poleciłem mu zamontowanie elektrycznego podgrzewacza - chociaż w kuchni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem szczęśliwym posiadaczem 24kW potwora dwufunkcyjnego z zamknięta komora spalania. Zużycie od 5.10 to jakieś 40 m3;)

 

Grzejesz od miesiąca co i cwu, a zużycie masz 40m3? Oczywiscie nie uzywasz żadnych wspomagaczy typy kominek, solary, pomy ciepła?

Normalnie to ja powinienem sie załamać, bo na moje parterowe 200m2 spalam teraz 4-5m3/dobę, więc porównując z wami to jakas maskara normalnie:) No i oczywiscie jestem pechowcem tez, bo u mnie słońce nie dogrzewa mi chałupy, bo ostatnio widziałem je chyba w piątek, a u innych swieci codzień. Chyba musze zmienic lokalizacje swojego domu:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak wyszło, ale mam o połowę mniejszy dom niż Ty. Teraz będę grzał 2 sezon. Jedynym wspomagaczem jest wentylator o mocy 2 kW, ale używany aby nagrzać w łazience jak kąpiemy 3 miesięczna córkę. Generalnie w lato zużycie 2 miesięczne wychodziło coś ok 8-9m3. W domu utrzymuję temp 21stopni. No może z tymi 40 m3 przesadziłem ale przez ten miesiąc nie poszło więcej niż 50 m3 na CO i CWU. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak wyszło, ale mam o połowę mniejszy dom niż Ty. Teraz będę grzał 2 sezon. Jedynym wspomagaczem jest wentylator o mocy 2 kW, ale używany aby nagrzać w łazience jak kąpiemy 3 miesięczna córkę. Generalnie w lato zużycie 2 miesięczne wychodziło coś ok 8-9m3. W domu utrzymuję temp 21stopni. No może z tymi 40 m3 przesadziłem ale przez ten miesiąc nie poszło więcej niż 50 m3 na CO i CWU. Pozdrawiam

 

To gratuluje ustanowiłes nowy rekord minimalnego zuzycia gazu na CWU:) 9m3 na 60 dni, to daje 0,15m3/dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...