Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

No chodziło mi o termowentylator dokładnie.

 

Kąpiel to tylko pod prysznicem, a wanna napełniana może z 2 razy w miesiącu. Może mam coś z licznikiem gazu;) generalnie z rachunków za gaz w okresie letnim byłbym b zadowolony gdyby nie opłaty stałe, abonamentowe etc... jak nie zapomnę to w poniedziałek zeskanuję rachunek z okresu letniego;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To gratuluje ustanowiłes nowy rekord minimalnego zuzycia gazu na CWU:) 9m3 na 60 dni, to daje 0,15m3/dobę.

miałem swojego nawet nie odczytywać, ale dzisiaj otworzyłem skrzynkę z licznikiem - i wstyd się przyznać, od 29.06 do dzisiaj zużyłem 23m3, ale mój wynik jest niemiarodajny bo cwu podgrzewam solarami, teraz przepalam w kominku z pw, czasem z ciekawości włączam klimatyzację, kocioł co jeszcze nie włączony.

Od 18.10.2010 do dzisiaj zużyłem 517m3 - trochę mniej niż w ubiegłych latach, mój bilans energetyczny za ten rok powinien być sporo niższy, drewna w poprzednim sezonie również zużyłem mniej o 1 mp niż zwykle. Wyniki z ubiegłych lat są w temacie

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?172206-pr%C4%85d-gaz-olej-w%C4%99giel-inne&p=4536647&viewfull=1#post4536647

Edytowane przez kbab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze chciałbym się wyżalić, bo mimo tak niskiego zużycia gazu rachunek do zapłaty odpowiedni 140 i 150zł!!! szok. Wychodzi, że za jeden m3 płaciłem prawie 11 i 14 zł/m3!!! te opłaty i podatki są dobijające...

 

Pozdrawiam

Coś mi tu nie pasuje. Piszesz, że rachunek do zapłaty 140 i 150zł czyli jesteś w taryfie W 3. Taryfa W 3 obowiązuje przy zużyciu rocznym powyżej 1200 m3, a ty zużywasz 9 m3 na dwa miesiące
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odczytałem zużycie gazu od 10.10-31.10.2011 (22 dni) na CO i CWU - 20,82m3/ 82L propan-butanu -w lipcu kupiłem po 2 zł za litr ,całkiem nieżle jak na pażdziernik, dodam że propan to moje jedyne żródło ciepła.A tak nawiasem czytałem przed chwilą na interii, że PGNIG złożyło podanie do URE z prośbą o podwyżkę dwucyfrową (nie ujawniono ile dokładnie) na gaz ziemny od I kwartału 2012r,masakra jakaś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odczytałem zużycie gazu od 10.10-31.10.2011 (22 dni) na CO i CWU - 20,82m3/ 82L propan-butanu -w lipcu kupiłem po 2 zł za litr ,całkiem nieżle jak na pażdziernik, dodam że propan to moje jedyne żródło ciepła.A tak nawiasem czytałem przed chwilą na interii, że PGNIG złożyło podanie do URE z prośbą o podwyżkę dwucyfrową (nie ujawniono ile dokładnie) na gaz ziemny od I kwartału 2012r,masakra jakaś.

 

W tym roku było ok 10% to czemu w przyszłym ma nie byc? Z resztą wszystko podnosza w górę: węgiel, prąd, wodę, paliwo itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku postanowiłem trochę inaczej zadziałać. Jestem posiadaczem kominka wodnego więc w tamtym sezonie zaczynałem grzać już od jesieni. W tym roku drugi sezon grzania i do tego ciepła i słoneczna jesień więc postanowiłem odpuścić kominek do momentu kiedy zrobi się chłodniej.

 

W październiku zużyłem 167 m3 przy czym na ciepłą wodę i gotowanie posżło 55 m3 więc pozostaje 112 m3. Średnio na dzień: ok. 3,7 m3 na dobę. W listopadzie przez te kilka dni ok 4,8 m3 na dobę. Gaz jaki mam to GZ45. Miesięcznie z abonamentem wyszło za październik 236,40 zł więc sami widzicie że mi się nie chce palić w kominku.

 

Dom 250 m2 powierzchni ogrzewanej + garaż 40m2 którego nie ogrzewam.

 

michalsiak

Edytowane przez michalsiak
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi tu nie pasuje. Piszesz, że rachunek do zapłaty 140 i 150zł czyli jesteś w taryfie W 3. Taryfa W 3 obowiązuje przy zużyciu rocznym powyżej 1200 m3, a ty zużywasz 9 m3 na dwa miesiące

 

Witam

 

Jestem w taryfie W-3, bo do takiej zostałem zakwalifikowany przy podpisaniu umowy. Podobno kwalifikacje i zmiana taryfy następuje po roku, ale od1 stycznia każdego roku. tym roku, od stycznia zużyłem jakieś 750 m3, więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że zmienię taryfę na W-2.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra.

To teraz powiedz nam jak osiągasz taki wynik. Mam osobiście kilka pomysłów, ale wszystkie są niestety niekorzystne dla zdrowia.

 

Witam

 

Mój sposób na oszczędność wyszedł sam z siebie. W pierwszej kolejności to fakt posiadania kotła 2f. Nie ma zasobnika, wiec nie ma tzw strat postojowych. Kąpiel u mnie to krótki prysznica, a że piec mam za ścianą to stosunkowo szybko dopływa ciepła woda. W kuchni mam podumywalnowy podgrzewacz wody więc do mycie naczyń nie wymaga gazu. Do tego doszły wyjazdy weekendowe wakacyjne.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http//:forum.muratordom.pl/showthread.php?189951-Gaza-nje-budjet.

 

Jeśli PGNiG uda się ten spór rozwikłać na swoją korzyść, to Państwa problemy z gazem rozwiążą się same.http://stooq.pl/n/?f=533047&c=1&p=0

A żeby nikt nie miał wątpliwości o czym mówię, łatwo to sprawdzi na:

http://www.tpm.salon24.pl (treść tylko dla zalogowanych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...