Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Mój sposób na oszczędność wyszedł sam z siebie. W pierwszej kolejności to fakt posiadania kotła 2f. Nie ma zasobnika, wiec nie ma tzw strat postojowych. Kąpiel u mnie to krótki prysznica, a że piec mam za ścianą to stosunkowo szybko dopływa ciepła woda. W kuchni mam podumywalnowy podgrzewacz wody więc do mycie naczyń nie wymaga gazu. Do tego doszły wyjazdy weekendowe wakacyjne.

 

Pozdrawiam

 

Mam też piec dwufunkcyjny i też blisko. Jednak przy 3-osobowej rodzinie, w której wszyscy korzystają raz dziennie z prysznica, osiągam latem wynik 0,65 m3/dobę. Aby osiągnąć Twój wynik musielibyśmy ograniczyć mycie do ....jednego prysznica w tygodniu. Nie dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

latem wynik 0,65 m3/dobę.

Zużycie gazu w mieszkaniu wynajmowanym przez 4 dorosłe osoby, gotowanie i cwu

http://foto0.m.onet.pl/_m/e8c374f484d2ccaf17aa2f0281d5fa40,10,19,0.jpg

we wrześniu 2010 było zamieszkałe kilka dni. Taryfa W-1, pewnie już niedługo w-2.

Edytowane przez kbab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewanie odpalone 31.10.2011r. , w dniu wczorajszym licznik pokazał zużycie 40 m3

wychodzi 4 m3 na dzien ... ale odpalenie zapewne wzięło więcej...

Wydaje się b. dużo jak na te temperatury ... a grzeje tylko parter ( na górze nie mieszkamy ) jest ustawione na gwiazdkę

 

Ciepla woda i ogrzewani bo gotujemy na prądzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewanie odpalone 31.10.2011r. , w dniu wczorajszym licznik pokazał zużycie 40 m3

wychodzi 4 m3 na dzien ... ale odpalenie zapewne wzięło więcej...

Wydaje się b. dużo jak na te temperatury ... a grzeje tylko parter ( na górze nie mieszkamy ) jest ustawione na gwiazdkę

 

Ciepla woda i ogrzewani bo gotujemy na prądzie

 

A ile ten parter ma m2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://archon.pl/images/products/m44d83ac1c975b/projekty_domow_CYTRYNKI_parter__269.gif

Grzane wszystko oprócz 10 i 3 - ok 80 m2

 

Na CWU idzie jakies 0,7 - tak więc 3 m3 ponad na ogrzewanie

zobacze dzisiaj ile za dobę poszło

 

Nie przesadzaj, ze 3-4m3 na dobe razem z CWU to dużo:) Ja mam co prawda wiekszą powierzchnie(150m2 + 50 m2 garaż ogrzewany do ok 15-17 stopni), ale ostatnio jak było ciepło to palił mi 4-5m3 na dobę, teraz jak sie ochłodziło to wskoczył na 6-7m3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj, ze 3-4m3 na dobe razem z CWU to dużo:) Ja mam co prawda wiekszą powierzchnie(150m2 + 50 m2 garaż ogrzewany do ok 15-17 stopni), ale ostatnio jak było ciepło to palił mi 4-5m3 na dobę, teraz jak sie ochłodziło to wskoczył na 6-7m3.

 

A czy moze ktos zrobic test?

Zagrzac wodę w zasobniku ( najlepiej jak by ktos mial zasobnik 150 l jak ja:) ) do 45 stopni , i zostawi nie korzystajac juz z wody cieplej do rana i np o 7 sprawdzic jaka jest temperatura wody?

 

U mnie mam zasobnik Vaillanta i potrafi z 45 stopni spasc temperatura do 20 stopni - nie wlaczona pompa do cyrkulacji.

Zadzwonilem do Vaillanta ale nie maja zadnych standardow w tej kwesti..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 08.08.2011 do dzisiaj poszło 56 m3 na samą CWU. Od początku października przepalane po 3 godziny dziennie kominkiem z płaszczem wodnym często tylko dla przyjemności a w zasadzie by przyjemniej było po kąpieli.

Czyli standard dla 2+2 = około 18m3 na miesiąc. Jak można zejść do 18m3 na trzy miesiące nie mam pojęcia :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 08.08.2011 do dzisiaj poszło 56 m3 na samą CWU. Od początku października przepalane po 3 godziny dziennie kominkiem z płaszczem wodnym często tylko dla przyjemności a w zasadzie by przyjemniej było po kąpieli.

Czyli standard dla 2+2 = około 18m3 na miesiąc. Jak można zejść do 18m3 na trzy miesiące nie mam pojęcia :p

 

Przecież to było juz napisane ze kolega dogrzewal pompą ciepła... o czym nie wspomniał:)

Ja przy 2 osobowej rodzinie zakładam 0,7 m3 na CWU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przez ostatnie 7 dni poszło 30m3 (co cwu i cyrk.).

Ostatnie temp w okolicach -3 do +4. Daje to 4,3m3/dobę.

Żadnych innych źródeł ciepła.

Wynik wydaje się być w rozsądnym zakresie.

 

Ok ale kiedy odpaliłes? u mnie podejrzewam sporo poszło na rozruchu

 

jaka powierzchnia grzania i jaka temp zadana?

 

Ja mam 21,5 - 21,0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy moze ktos zrobic test?

Zagrzac wodę w zasobniku ( najlepiej jak by ktos mial zasobnik 150 l jak ja:) ) do 45 stopni , i zostawi nie korzystajac juz z wody cieplej do rana i np o 7 sprawdzic jaka jest temperatura wody?

 

U mnie mam zasobnik Vaillanta i potrafi z 45 stopni spasc temperatura do 20 stopni - nie wlaczona pompa do cyrkulacji.

Zadzwonilem do Vaillanta ale nie maja zadnych standardow w tej kwesti..

 

ja mam DeDietricha MCA15 - cwu na 55C do godziny 22 - a o 12 w nocy już leci letnia woda - mam jakieś podejrzenia - że ciepło rozchodzi się do ogrzewania - bo to niemożliwe aby w 2h 150l tak mocno wystygło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też od wczoraj poszło nawet ponad 6m3...

Ale - wczoraj ustawiłem sterownik na autoadaptację - i widzę że się uczy. Coś kombinuje.

Dam mu kilka dni i zobaczę efekty.

A ja mając zbiornik 300 litrów - gdy pozostawię na noc zagrzany do 42st - rano mam 39-40st.

Sprawdzałem w lecie. W jedną dobę nie spadało więcej jak 4stopnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...