Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Adiqq to były założenia budowy, a to co mam faktycznie pisałam w tym wątku, ale dużo się nie zmieniło

więc bardziej wiarygodne dane będą za grudzień gdzie ogrzewanie chodzi cały czas, a jak nie wierzysz to zapraszam na kawe :)

 

greg nie wiem jak fachowo nazywa się te drewana , wychowałam się w bloku, więc dla mnie palenie w kominku to nowość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

czemu tak twierdzisz ?

Zarówno średnia temperatura sezonu grzewczego jak i jego długość jest zmienna - te czynniki mają decydujący wpływ na zapotrzebowanie nie ciepło, OZC uwzględnia jedynie strefy klimatyczne. Jeśli już ktoś prawidłowo określi długość sezonu grzewczego i jego średnią temperaturę to mój arkusz może okazać się bardziej zbliżony do rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno średnia temperatura sezonu grzewczego jak i jego długość jest zmienna - te czynniki mają decydujący wpływ na zapotrzebowanie nie ciepło, OZC uwzględnia jedynie strefy klimatyczne. Jeśli już ktoś prawidłowo określi długość sezonu grzewczego i jego średnią temperaturę to mój arkusz może okazać się bardziej zbliżony do rzeczywistości.

 

Eeee tam...

od razu aptekę z tego robisz...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i tak zawsze będą tylko cyfry, natomiast dostawcy energii fakturami je urealnią. Jeśli w tym sezonie grzewczym mocniej nie przymrozi to większość domów poprawi swój wynik w litrach/m2, za to nie powinniśmy liczyć na zmniejszenie kosztów ogrzewania - dostawcy gazu, prądu i pozostałych nośników energii już o to zadbają, a przede wszystkim fiskus.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 24-09 do 16-11 - czyli jak dobrze policzyłem 51 dni - 204m3 gazu - równo 4m3/24h - CO razem Z CWU

 

Dom ok. 220 mkw po podłogach, 2 osoby, temp. 20,5-21,5 non stop ustawione tak samo. Piec Junkers Cerapur Smart 3-14, zasobnik na wodę 220L, 100% podłogówki - mało wody zużywamy - średnio dziennie na ogrzanie wody zużywamy niecały 1m3 gazu - czyli na ogrzewanie w w/w okresie ok. 3m3/24h - czyli ok. 7 zł/dzień (nie liczę złodziejskiego abonamentu W-3). Zobaczymy jak będzie zimą, ale na razie wg mnie wynik rewelacyjny. Nie mam reku, szarego styropianu, innych cudów wianków za ciężkie pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za to masz W3 z przyciężkim abonamentem!

 

 

no niestety - ok. 69 zł (z VAT) miesięcznie to opłaty stałe. Ale to mój drugi sezon, wydaje mi się, że nie brakuje mi wiele, żeby zejść poniżej 1200 m3/rok, a wtedy zaczyna się (lub kończy) W-2. Uda mi się to niskim nakładem, tylko nie mam motywacji, żeby się za to zabrać. Za cały rok moje rachunki za gaz wraz ze wszystkimi opłatami to 3380 zł (od 22-09-2010 do 24-09-2011) - czyli tak mniej więcej jak roczny czynsz za jednopokojowe mieszkanie :-)

 

Sprawdziłem - zużyłem w tym czasie 1579 m3 gazu, czyli 379 m3 za dużo, żeby być w W2. Teoretycznie wystarczy, żebym wodę do CWU grzał prądem, żeby zejść do tych 1200 m3 - i już mi się zdecydowanie by to opłaciło. Roczna oszczędność na opłatach stałych to chyba 400-500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie za ostatnie 3 dni zuzycie na poziomie 9m3/doba (-1m3 na CWU=8m3 na CO) :( DUŻO!!! Dom podobny do Radzieja. Tez ok 220mk po podłodze. Tez kociołek Junkier Smart, który w dodatku cały czas pracuje w zakresie 28-32 stopnie na zasilaniu więc kondensuje idealnie a mimo to mam takie duże zużycie. Mam wrażenie że gdzies mam duże mostki termiczne :( :( :( Niby wszystko pilnowane podczas budowy a jednak...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam W3 z przyciężkim abonamentem niestety...

 

Mieszkamy drugi sezon i.. kurczę trochę trudno określić, ale:

- powierzchnia w podłodze 274m2 + 35m2 garaż, który jest trochę ogrzewany (temp. nie taka jak w domu, maks. 17 stopni) - nasze ogrzewanie od 20-09-2010 do 13-09-2011r. to 2333 za gaz + 2300 za drewno - wygrzewane były wylewki i tynki, w marcu się przeprowadziliśmy, od wiosny do jesieni praktycznie nie mamy zużycia gazu, ponieważ woda ogrzewana solarami ;)

Od 13.09.2011 do dziś 04.12-2011r. 353m3 zużytego gazu - temperatura w domu 21,5 do 22,5 stopni. Mąż palił w kominku może z pięć razy. W tym roku kupiliśmy drewno za 1080zł.

Nie wiem czy to dużo czy mało, ale ten rok nie jest jakiś miarodajny - ciągle jest ciepełko ;)

 

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie faktury od początku:

- do 31-12-2010r. zużycie 174m3

- od 01-01 do 31-03 zużycie 584m3

- od 01-04 do 30-06 zużycie 359m3

- od 01-07 do 13-09 zużycie 14m3

Suma 1131m3, więc powinnam mieć W2, nie?

 

Noi mam, sorry byłam przekonana, że mamy W3, ale na fakturach jest W2 ;)

 

ps. do gazu zużyliśmy jeszcze drewna za 2300 w ub. roku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 24-09 do 16-11 - czyli jak dobrze policzyłem 51 dni - 204m3 gazu - równo 4m3/24h - CO razem Z CWU

 

Dom ok. 220 mkw po podłogach, 2 osoby, temp. 20,5-21,5 non stop ustawione tak samo. Piec Junkers Cerapur Smart 3-14, zasobnik na wodę 220L, 100% podłogówki - mało wody zużywamy - średnio dziennie na ogrzanie wody zużywamy niecały 1m3 gazu - czyli na ogrzewanie w w/w okresie ok. 3m3/24h - czyli ok. 7 zł/dzień (nie liczę złodziejskiego abonamentu W-3). Zobaczymy jak będzie zimą, ale na razie wg mnie wynik rewelacyjny. Nie mam reku, szarego styropianu, innych cudów wianków za ciężkie pieniądze.

 

kolejny z powierzchnią "po podłodze":) W wigwamach istotna jest kubatura, a nie powierzchnia podłogi. Ja mam parterówkę z nieużytkowym poddaszem, które kiedyś można sobie adoptować na mieszkalne. Po podłodze na poddaszu mam ok 220m2, a ewentualnej powierzchni użytkowej(powyżej 1,9h) 55m2, taka malutka różnica:)

Poza tym nie wprowadzaj ludzi w błąd, bo podajesz zużycie za czesciowo okres nie grzewczy. Podaj zużycie srednie z 5 czy 10 ostatnich dni. Może się zdziwisz, ale nie wyjdzie co 4 m3/dobę :)

Edytowane przez greg28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...