Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ja mam domek pow. 195m2 zaczalem grzac pierwszy sezon. gaz przylaczyli mi okolo 2 tyg temu. pierwszy tydzien wychodzilo niecale 10m3 na dobe przy obecnych temperaturach 15m3 na dobe. budynek jest dobrze ocieplony. mam pytanie, ile kosztuje obecnie 1m3 gazu? poniewaz slyszalem ze maja czy juz nawet byly podwyzki (rejon okolice warszawy). ostatnio wychodzilo ok 1zl brutto za m3 a ile jest teraz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio wychodzilo ok 1zl brutto za m3 a ile jest teraz?

A umowy nie masz z gazownia? Tam powinienes miec okreslona taryfę i z tego wychodzi cana za m3 gazu. Ja w taryfie W2 płace okoł 1,6zł/m3 . Cena 1 zł to chyba kilka lat wstecz byla, teraz takiej nie widzialem w cenniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio wychodzilo ok 1zl brutto za m3 a ile jest teraz?

A umowy nie masz z gazownia? Tam powinienes miec okreslona taryfę i z tego wychodzi cana za m3 gazu. Ja w taryfie W2 płace okoł 1,6zł/m3 . Cena 1 zł to chyba kilka lat wstecz byla, teraz takiej nie widzialem w cenniku.

 

mi wychodzi po uwzglednieniu oplat przesylowyk ok 1pln brutto za 1m3 - ceny w wielkopolsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Enio

 

Mam chyba taki sam kociołek jak ty i obecnie na dobę wychodzi mi jakieś 16 m3 gz35. 9 grzejników, zasobnik 120l. Domek 100 m2 + 40 m2 poddasze nie ogrzewane. Domek zbudowany w tym roku od marca wprowadziłem sie 3 dni temu, 24 cm BK i 12 styropian. Co ciekawe przed wprowadzeniem się brał mi jakieś 12 a nawet czasami zszedł na 8 m3 na dobe przy tych samych ustawieniach. Temp. w domu to ok. 18-19 stopni nie jesteśmy ciepłolubni.

 

Parametry takie jak u mnie.. Ja postanowiłem sie tym nie przejmować;) ponieważ:

- pierwszy rok grzania chaty która tynkowana była kilka mies. temu

- jak mieszkałem w bloku, za ogrzewanie płaciłem 12*190 pln = 2280 pln za 55 m2. Więc jak to porównać - nie jest źle

- powoli poprawiam jeszcze niedoróbki "fachowców" = tu gdzieś pianką, tam wełenka..

- kupiłem dużo tańszy piec, wentylacja grawitacyjna - nie ma co porównywać do "wybajerzonych" rozwiązań - bo ktoś na nie wydał kupę pieniążków i teraz ma z tego korzyści

- Święta są ;)

- Dzieciom w nowym domku się podoba i nie narzekają na nic

 

pozdr.

 

i Życzę Zdrowych, Spokojnych i Wesołych Świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem prezent świąteczny 497m3 gazu mi poszło od 28.11.2007 do dzisiaj to jest do 25.12.2007 razy 1,6 zł za metr daje ok 800 zł , nieźle , ciekawe czy spadnie to zużycie z czasem , obecnie to prawie wyszło 18 m3

 

 

 

dorzuce kilka danych dla porównania

 

1. piec kondensacyjny vaillant ecotec za około 11 tys sam piec bez sterownika za 2 tys

 

 

2. gaz z sieci

 

3. budynek ok 180 m2 użytkowej wraz z garażem ogrzewanym

 

4. Nie zamieszkany , czyli bez cwu

 

5. w tym roku skonczona budowa bez wykonczenia które odbywa się obecnie

 

6. na dole podłoga na górze grzejniki

 

7. ciepło wszedzie , nie mierzyłem , ale ciepło , powyżej 20 stopni

 

8. sterowanie pogodowe

 

9. Drzwi wejściowe prowizorka ( nieszczelne) 2 szt , reszta budynku szczelna

 

10. ściany pustak ceramicznu U , 25 cm plus 15 styropianu , poddasze wełna

grubość 15 cm + 10 cm w poprzek razem daje 25 cm

 

Czy biorąc pod uwagę powyższe to zużycie jest w normie ?

bo mi się zdaje że nie

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...