Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Swistak81: jak Ci się sprawuje Twój Immergas 12Kw? Bo mam taki plan, aby w niedalekiej przyszłości takowy zainstalować u siebie wraz z zasobnikiem 80L. Dzięki za odpowiedz.

Po standardowych perturbacjach z ogarnięciem sterownika - nie narzekam. Ale cóż można powiedzieć po 3 miesiącach używania?

Mogę się natomiast odnieść do jego mocy. Ta jest idealna. Nie brakuje cwu.

A przy aktualnych temp. kociołek chodzi na minimum i prawie kompletnie nie taktuje.

Widzę, że po żądaniu grzania cwu wyłącza się na kilkanaście minut. Tak poza tym chodzi non stop na minimum.

A i informacja - startuje z mocą 30-40% (2 kreski z 6).

 

I dodam jeszcze - koledze tydzień po uruchomieniu padł elektrozawór w tym kociołku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

 

- dom 180 m2 w tym garaz ok 30m2(nie ocieplony od wewnatrz - temp w srodku okolo 7 st)

- piec Brotje ecosolar 20

- 4 osoby

- podlogowka dol

- na gorze grzejniki - jeszcze nie wszystkie uruchomione + podlogowka w gornej lazience

- 20 cm styropianu

- okna 1,0

 

Od 20.10.2011 r - do dziś tj. 21.12.2011 r - 573 m3 gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

- dom 180 m2 w tym garaz ok 30m2(nie ocieplony od wewnatrz - temp w srodku okolo 7 st)

- piec Brotje ecosolar 20

- 4 osoby

- podlogowka dol

- na gorze grzejniki - jeszcze nie wszystkie uruchomione + podlogowka w gornej lazience

- 20 cm styropianu

- okna 1,0

 

Od 20.10.2011 r - do dziś tj. 21.12.2011 r - 573 m3 gazu

Czyli wychodzi Ci około 9.5 m3 dziennie. Mamy podobne warunki domowe u mnie tylko 15cm styro i pod całym domem piwnica. Co daje mi na razie średnio 8,6 m3 na dzień. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi Ci około 9.5 m3 dziennie. Mamy podobne warunki domowe u mnie tylko 15cm styro i pod całym domem piwnica. Co daje mi na razie średnio 8,6 m3 na dzień. Pozdrawiam.

 

Mam nadzieje, ze uda mi się zejść poniżej 9.

Nie zamontowalem jeszcze u siebie jeszcze termoregulatora dla podlogowki i osobnego na grzejniki na górze.

Mam nadzieje ze to polepszy parametry pracy pieca.

U mnie nie ma piwnicy tylko 15 cm styropianu.

Cwu nastawilem na 50 i wyłączona jest miedzy 22-6

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mieszkamy od 23.10 pierwszy sezon, domek szeregówka narożna, 3 osoby, piec BROTJE WBS 22 C

150m2, kubatura 490m3, parter podłogówka, góra grzejniki, na dole temp 20-21C, góra noc 18, dzień 19-19,5C od 23.10 - 22.12 poszło 336,3m3 gazu tj. za ten okres średnia 5,65m3 gazu, 4 razy na weekend było palone w kominku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - Vitodens 200.

 

Mam pewien problem z ustawieniem obiegu 1 w kotle czyli grzejnikami

nie potrafię wyłączyc tego obiegu w związku z tym mam ciągle letnie grzejniki.

zasilanie mam na 30 stopni mino wyłączenia tego obiegu i ustawieniu temp na 3 stopnie.

jak bys mogł rzucic okiem na ten post klub vitodensowcow.

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?151455-Klub-u%C5%BCytkownik%C3%B3w-kot%C5%82a-Vitodens&p=5075593#post5075593

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mieszkamy od 23.10 pierwszy sezon, domek szeregówka narożna, 3 osoby, piec BROTJE WBS 22 C

150m2, kubatura 490m3, parter podłogówka, góra grzejniki, na dole temp 20-21C, góra noc 18, dzień 19-19,5C od 23.10 - 22.12 poszło 336,3m3 gazu tj. za ten okres średnia 5,65m3 gazu, 4 razy na weekend było palone w kominku.

 

bardzo fajny wynik.

Czy masz zainstalowane termoregulatory?

Jakie masz nastawy krzywych grzania.

Bede wdzieczny za info.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotniejsze jest ile będzie kosztował po Nowym Roku ,a to już chyba średnio okolice 2,30 z przesyłami opłatami za abonament.

Myślałem o gazie ale okazuje się być zbyt drogi i raczej zainwestuje w eko groszek

Kumpel ma domek około180m2 nówka, mało śmiagana od 2 lat, zbudowana klasycznie: porotherm 35cm + 10cm styro, na strychu 25cm waty. W okresie jesiennym czyli ostatnie miesiące spala podajnik 150kg w 9 dni.

Ludzie na forum dla podobnych domków na forum podają spalanie od 5 do 9m3/dobę, padła cena 2,30zł/m3.

Czy naprawdę jest sens iść w groszek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgiel=Większa kotłownia, miejsce na opał, komin, kupić, zrzucić, rozpalić, wyczyścić, wywieźć, ciągła korekta ustawień w zależności od jakości węgla, bród, smród i dla użytkowników jak i ich sąsiadów. . Pewnie jeszcze o czymś zapomniałem.

 

Tak, o efektywności podgrzewania cwu w lecie i w ogóle dogrzewania w maju czy październiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajny wynik.

Czy masz zainstalowane termoregulatory?

Jakie masz nastawy krzywych grzania.

Bede wdzieczny za info.

Pozdrawiam,

 

Na dole (salon, kuchnia, łazienka) + łazienka na górze mam Eurostera 2026. Na górze na grzejnikach głowice termostatyczne elektroniczne. Krzywa grzania standardowe ustawienie 1,5; temp komfortowa 21C, zredukowana 20,5C. Zamierzam jeszcze podłączyć pogodówkę bo była dołączona do pieca i zobaczyć jak wtedy będzie zachowywał sie piec.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejne pytanie w związku z krzywymi grzewczymi. Zmieniłem kilka dni temu krzywą z 1,2 na 1,1 oraz 0,6 na 0,5 (Vitodens200, kaloryfery i podłogówka).

Nie zauważyłem specjalnej zmiany, choć do końca nie wiem na co zwrócić uwagę :-) (zużycie podczas ogrzewania ~0,9 m3/h, zadana temp.21st). Wcześniej ( na poprzednich ustawieniach było podobnie). Teraz chciałbym się zapytać, czy jak zmienię POZIOM krzywej grzewczej z 0 na -1 , to to oznacza, że zmniejszyłem temp. na zasilaniu (lub kotle) ? lub jak ustawię z 0 na 1 to zwiększam temp na zasilaniu (lub kotle).? I co to właściwie daje ?

Dzięki za odpowiedź.

 

Wesołych i Spokojnych Świąt

 

Jaszaf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale czego wy oczekujecie?

Jeżeli kocioł utrzymuje zadaną przez was temperaturę, a przy tym jak za bardzo nie taktuje - to nie ma co zmieniać.

Nie ma co ruszać. Nic spalania już nie poprawicie ustawieniami na kotle.

Macie TAKI domek o TAKIM zapotrzebowaniu na ciepło.

Jak to się mówiło - z pustego i Salomon nie naleje...

Jak domek traci 2kW ciepła w godzinę, to tyle kociołek musi dostarczyć i koniec kropka.

Co wpłynie na zużycie?

- obniżenie temperatury w domu

- "opanowanie" wentylacji

- docieplenie (ale to z reguły już "po ptokach")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejne pytanie w związku z krzywymi grzewczymi. Zmieniłem kilka dni temu krzywą z 1,2 na 1,1 oraz 0,6 na 0,5 (Vitodens200, kaloryfery i podłogówka).

Nie zauważyłem specjalnej zmiany, choć do końca nie wiem na co zwrócić uwagę :-) (zużycie podczas ogrzewania ~0,9 m3/h, zadana temp.21st). Wcześniej ( na poprzednich ustawieniach było podobnie). Teraz chciałbym się zapytać, czy jak zmienię POZIOM krzywej grzewczej z 0 na -1 , to to oznacza, że zmniejszyłem temp. na zasilaniu (lub kotle) ? lub jak ustawię z 0 na 1 to zwiększam temp na zasilaniu (lub kotle).? I co to właściwie daje ?

Dzięki za odpowiedź.

 

 

Wesołych i Spokojnych Świąt

 

Jaszaf

Mam vitodensta 343 F więc podobny kocioł krzywe mam na 0,7 poziom 0 i na podłogówce i na kaloryferach takie same ustawienia.

Generalnie po obniżeniu krzywych kocioł powinien Ci się ładnie uspokoic odnoście włączen i wyłączeń.

U mnie przy tych czynnościach z kotła dochodziło takie cykanie przełączników co mnie denerwowało.

w tej chwili piec praktycznie chodzi ciągle ale z małą mocą czyli podobno tak ma być :) tak wielcy tego forum mówią

 

spalanie mam w tej chwili 5 - 6 m3 na dobę lecz utrzymuje w tej chwili 17 stopni ciepłą bo to budowa. (mam też jeszcze duzo ubytków ciepła związanych z brakiem nawiewników i inne dziury :) )

 

pozdro Wesołych Świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dom 130m2, kubatura 570 m3, ocieplony, kocioł kondensacyjny dwu funkcyjny. Parter podłogówka+grzejniki, piętro - grzejniki.

W okresie od 13 grudnia do 23 grudnia w powietrze poszło około 60m3 gazu, co daje średnią około 6 m3/dobę. Temperatury w tym okresie były rózne średnio licząc to około 0 stopnia. Temperatura jest ustawiona na 21 st C, w tym okresie przez całą dobę. Ogrzewam parter normalnie, a na piętrze kalafiory są skręcone na 15 st C.

Gaz używam do ogrzewania, cieplej wody oraz kuchenki.

Tak się zastanawiam czy jest to dobry wynik???

Jak jest u was? Piszcie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...