Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość JACKIE P
u mnie od 01 stycznia 2007 do 31 grudnia 2007 kocioł viessmann vitopend 100 turbo na 105m2 /kubatura 280m3/, jedna kondygnacja PTH44,5 bez docieplenia, ale dużo okien /drewniane o powierzchni łącznej prawie 30m2 w stosunku do 100m2 muru/ przy temp dziennej 21 st.C /6-8 i 15-22/ oraz nocnej 18,5 /22-6 i 8-15/ zeżarł dokładnie 1091m3 gazu GZ 50. Cena 1m3 gazu na początku roku wynosiła /dane z f-r/ 1,53 zł brutto/m3, a na koniec br wyniosła 1,68 zł brutto/m3. Średnia cena za rok wyniosła więc ok. 1,60 zł brutto/m3, co dało łączną kwotę 1750 zł + zużycie ok. 6mp drewna dębowego do kominka /ok. 1mp na miesiąc/ - w sumie ok. 2200 zł za rok CO + CWU. Myślę, że chyba nie jest to tak źle. :( :( :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja też już bardzo rzadko zaglądam do licznika - no bo po co ?? - mam sie stersować , czy bardzo cieszyć ?? - i tak jak przyjdzie faktura to bedzie zimny prysznic :lol:

Teraz na moim Vitodensie200 mam ustawioną krzywą 0,6 i poziom 0 - w chałupce jesty przyjemnie ciepło i przytulnie - niżej z krzywą nie ma sensu zjeżdżać - dla mojej mieszanej instalacji / podłogówka parter i grzejniki poddasze / to i tak bardzo nisko :)

Generalnie jest super - drugi tydzień mieszkania w nowym domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam za to straszny problem z poddaszem. Jeszcze go nie używam, nie ma tam parkietu, ściany niepomalowane itp., a schody na górę betonowe i od parteru oddziela je kotara. Ale ponieważ woda w instalacji sobie płynie, to wbrew rozsądkowi poodkręcałem tam wszystkie grzejniki (maksymalnie). I co? Wczoraj temp. na poddaszu to zaledwie 13`C. Zaczynam się bać, że mam źle dobrane grzejniki na górze i następna zima będzie mało przyjemna (planuje wtedy już mieć poddasze wykończone). Na dole 21`C :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nieciekawie - ja normalnie użytkuje poddasze - ogrzewam całe 180m2 powierzchni budynku .

Nie mam żadnej różnicy pomiedzy temperaturą na poddaszu i na parterze / parter prawie cały mam w podłogówce , poddasze - grzejniki oprócz łazienki / .

Całość funkcjonuje bezproblemowo i komfortowo - jest cieplutko na obydwu kondygnacjach.

Teraz przy tak niskich temperaturach / noc -14 stopni , dzień około -10 stopni / mam spożycie gaziu GZ50 w granicach 15m3 / c.o. , c.w.u + kuchenka gazowa / .

 

Może poczekaj jeszcze - jak pomieszczenia są wychłodzone to więcej czasu potrzeba żeby zakumulowały ciepło i nagrzały sie do wyższych temperatur ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam za to straszny problem z poddaszem. Jeszcze go nie używam, nie ma tam parkietu, ściany niepomalowane itp., a schody na górę betonowe i od parteru oddziela je kotara. Ale ponieważ woda w instalacji sobie płynie, to wbrew rozsądkowi poodkręcałem tam wszystkie grzejniki (maksymalnie). I co? Wczoraj temp. na poddaszu to zaledwie 13`C. Zaczynam się bać, że mam źle dobrane grzejniki na górze i następna zima będzie mało przyjemna (planuje wtedy już mieć poddasze wykończone). Na dole 21`C :(

 

A jakie masz moce grzejników na poddaszu i jakie wielkosci pomieszczeń ? - no i jaką temp wody kotłowej na zasilaniu grzejników ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jest super - drugi tydzień mieszkania w nowym domu :)

 

 

Gartuuuulacje pablitoo, kiedy parapet, wszyscy wpadniemy. :lol: :D :)

 

Tak na poważnie , wczoraj sprawdziłem licznik za dobę ( środa/czwartek), szedłem na miękkich nogach, spodziewałem się niezłego tąpniecia

ponieważ było mroźno ( noc -12, dzień średnio -6). A tu miłe zaskoczenie tylko 8,92 m3, nie jest źle. Za grudzień wyszło mi 200 m3 ( trzy razy zapaliłem w kominku z p.w.). Tak że nie ma tragedii, paląc wglem też by poszło parę złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na poważnie , wczoraj sprawdziłem licznik za dobę ( środa/czwartek), szedłem na miękkich nogach, spodziewałem się niezłego tąpniecia ponieważ było mroźno ( noc -12, dzień średnio -6). A tu miłe zaskoczenie tylko 8,92 m3, nie jest źle. Za grudzień wyszło mi 200 m3 ( trzy razy zapaliłem w kominku z p.w.). Tak że nie ma tragedii, paląc wglem też by poszło parę złotych.

No to gratuluję, w Tarnowie temperatury były nieco niższe a Moj Junkers zeżarł 19 m3 gazu w ciagu doby wtorek/sroda :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gratuluję, w Tarnowie temperatury były nieco niższe a Moj Junkers zeżarł 19 m3 gazu w ciagu doby wtorek/sroda :(

 

Spokojnie - nie popadaj w kompleksy - spożycie gazu to bardzo indywidualna sprawa zalezna od bardzo wielu czynników - to że komuś kocioł konsumuje poniżej 10m3 gaziu na dobę nie oznacza że Tobie powinien jeszcze mniej ...

 

Ja tam zazdroszę tym wszystkim co mają mniejsze spożycie ode mnie - i na razie czekam - ogrzewam dom dopiero 2 miesiące - nowowybudowana chałupa - ale mam cieplutko :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może poczekaj jeszcze - jak pomieszczenia są wychłodzone to więcej czasu potrzeba żeby zakumulowały ciepło i nagrzały sie do wyższych temperatur ...

 

W tym rzecz, że na poddaszu nie ma prawie cegły, same karton-gipsy, których akumulacyjność jest bliska zera. Grzeje tam już ze 2 miesiące i jest bardzo źle. Wygląda to jakby problem był z ociepleniem. Ale dane jest 25 cm wełny, więc kurcze powinno być ok. Czyli jakby coś nie halo z grzejnikami. Ale grzejniki kupione zgodnie z projektem (podobnie jak na dole). Tyle, że na dole ciepło a na górze nie. W tej chwili mocy nie pamiętam. Na pewno znaczenie ma fakt, że regulator mam na parterze, więc piec wyłącza się jak temp. na dole jest odpowiednia.

 

Po cichu liczę na to, że jak w przyszłym sezonie przeniosę regulator na górę i otworzę schody (teraz zasłonięte ochydną kotarą) to temp. będzie bardziej wyrównana. No, i pewnie spalanie gazu wyższe, ale wole to niż chronicznie zimne poddasze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gratuluję, w Tarnowie temperatury były nieco niższe a Moj Junkers zeżarł 19 m3 gazu w ciagu doby wtorek/sroda :(

 

Spokojnie - nie popadaj w kompleksy - spożycie gazu to bardzo indywidualna sprawa zalezna od bardzo wielu czynników - to że komuś kocioł konsumuje poniżej 10m3 gaziu na dobę nie oznacza że Tobie powinien jeszcze mniej ...

 

Ja tam zazdroszę tym wszystkim co mają mniejsze spożycie ode mnie - i na razie czekam - ogrzewam dom dopiero 2 miesiące - nowowybudowana chałupa - ale mam cieplutko :lol:

 

EEEEE, kompleks to mam akurat w tym zakresie :) Bo ja mieszkam 3 lata, grzeje 4 sezon, ale pierwszy gazem i to nie jest normalne dla mnie zużycie, zgodziłbym sie z nim, gdyby pozostali mieli zużycie 30 procent wyższe. Ale nie od 50 do 100 procent, dlatego molestuje wszystkich wokół. Serwisant dziś przyjedzie i zobaczymy, co powie mądrala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bastus2- dom mam położony w b.nasłonecznionym miejscu i myśle że to ma tez duży wpływ na zużycie. Ostatnio wprawdzie jest mroźno ale też ładnie świeci słoneczko które w zasadzie przez cały czas atakuje moje okna. Jestem ciekaw jak bedzie dzisiaj. W nocy było -15 ( piec po raz pierwszy odpalił na nocnym obniżeniu), dzień mroźny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bastus2- dom mam położony w b.nasłonecznionym miejscu i myśle że to ma tez duży wpływ na zużycie. Ostatnio wprawdzie jest mroźno ale też ładnie świeci słoneczko które w zasadzie przez cały czas atakuje moje okna. Jestem ciekaw jak bedzie dzisiaj. W nocy było -15 ( piec poraz pierwszy odpalił na nocnym obniżeniu), dzień mroźny.

Ja tez jestem w sloncu, jak wpadnie do srodka w lecie szczegolnie to cieplo i ratuje sie roletami. Teraz nie trzeba, ale slonce robi swoje... I fajnie :) Ale z licznikiem gazu niefajnie, bo jezeli na wode i kuchnke zyzuwa sie normalnie od 1,5 do 1,8 m3 a na grzanie przez 8 godz nagle prawie 20m3 to NIETEGES :(

 

Pzdr Nowy Sącz i resztę Małopolski... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EEEEE, kompleks to mam akurat w tym zakresie :) Bo ja mieszkam 3 lata, grzeje 4 sezon, ale pierwszy gazem i to nie jest normalne dla mnie zużycie, zgodziłbym sie z nim, gdyby pozostali mieli zużycie 30 procent wyższe. Ale nie od 50 do 100 procent, dlatego molestuje wszystkich wokół. Serwisant dziś przyjedzie i zobaczymy, co powie mądrala...

 

Jaką kubaturę grzejesz ?

Jaki zakres regulacji mocy ma Twój piec ? Czy to jest kondensat ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...