Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

190 m2 podłogi, ścianka kolankowa na 130cm dlatego i kubatury sporo, piwnica pod całym domem z lekka ogrzewana (grzejnik w pralni bez drzwi), 16cm styro, 25 wełny. Na dole 45 metrów podłogówki i grzejniki na górze tylko grzejniki.

Spalanie przez ostatnie 5 dób to 9,558 m3 na dobę.

Przepalam drzewem w kozie. Jakieś 4-5 szczap 25cm na jedno palenie. Dodam jeszcze, że mieszkam w Pułtusku czyli centrum, a temperatura w domku to 22 stopnie.

Pozdrawiam.

Edytowane przez mr6319
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam! wczoraj dostałem f-vat za gazik :( , za okres od 14-12-2011 do 15-02-2012 mój wynik to 758 m3 czyli 1506,24pln (co+ cwu 3 osoby)- domek parter z garażem lekko ogrzewanym 136m2 - 100% podłogówka (garaż kaloryfery i drabinka w łazience ) - 10cm styropianu 25cm wełny w stropie - temperatura w domu średnio 20 stopni - piec Urlich z zamkniętą komorą spalania- sam nie wiem czy to dobry wynik ....... ?, pierwszy sezon grzeje tym piecem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! wczoraj dostałem f-vat za gazik :( , za okres od 14-12-2011 do 15-02-2012 mój wynik to 758 m3 czyli 1506,24pln (co+ cwu 3 osoby)

Brutto w tym czasie zużyłeś 7560kWh, jeśli na cwu poszło 560 to przez 63 dni zużyłeś 7000kWh na ogrzewanie, zatem średnio w tym okresie 111,1kWh/dobę, jeśli śr temp na zew w tym czasie była 3* to dom traci 272,3W/K, co oznacza że przy sezonie grzewczym trwającym 200 dni i średniej temp 6*, potrzebujesz 1830m3 gazu, do tego 300 na cwu tj rocznie ok 2150m3, zapłacisz 4800zł - resztę oceń sam.

Oczywiście długość sezonu grzewczego i jego temperatura może ten wynik zmienić.

Edytowane przez kbab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak? To jak tą temp. odczytać dla podanego przeze mnie okresu?

Pi razy drzwi patrząc na to co podałeś i tak wyjdzie jakoś te -6 (a może i niżej)

(ale strona ciekawa, przyda się)

 

Właśnie to przeliczyłem wg danych tam zawartych i wyszło mi -4,6st (a z moich pomiarów dokładnie -5,7st).

Edytowane przez swistak81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kbab, możesz przeliczyć takie coś dla mojego domku?

22.12.2011 - 21.02.2012 (miesiąc lekki+ciężki) - średnia temp. (mierzona była 2x/dobę) to -6st dla tego okresu.

Zużycie na co+cwu (osoby 2+2) za ten okres to 428,12m3.

Średnią można policzyć na str

http://www.pogoda.ekologia.pl/Archiwum/Archiwum_pogody/Lancut,2012-02-22,3-miesiace

dane odczytasz po podstawieniu w moim arkuszu w stopce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! wczoraj dostałem f-vat za gazik :( , za okres od 14-12-2011 do 15-02-2012 mój wynik to 758 m3 czyli 1506,24pln (co+ cwu 3 osoby)- domek parter z garażem lekko ogrzewanym 136m2 - 100% podłogówka (garaż kaloryfery i drabinka w łazience ) - 10cm styropianu 25cm wełny w stropie - temperatura w domu średnio 20 stopni - piec Urlich z zamkniętą komorą spalania- sam nie wiem czy to dobry wynik ....... ?, pierwszy sezon grzeje tym piecem.

 

Moim zdaniem to dobry wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czy jest wątek o zużyciu energii elektrycznej?

 

A tak z ciekawości. Mam wszystko na prąd, CO i CWU ogrzewam PC. Roczny rachunek wyszedł u mnie 3200zł na całość. Widzę u was duże rachunki na gaz, więc jestem ciekaw ile zużywacie prądu. Razem dodane stwarza dla mnie jakiś obraz dla porównań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za rok 2011 zużycie gazu 1950m3 GZ50 W3 (z abonamentem) wyszło około 4000zl, prąd około 185 zł/miesiąc czyli 2220 zł - razem wyszło 6220 zł/rok, czyli około 520 zł/ miesiąc, ale szczerze mówiąc my do oszczędnych nie należymy.

 

Dom około 170m2/ 380m3 ocieplony: ściany styropian 17 cm/ dach wełna 25cm, wszystkie okna i drzwi PCV 5-cio komorowe podwójne szyby, Lokalizacja: północno-wschodnia Polska strefa klimatyczna III Ogrzewanie i CWU wyłącznie na gaz: piec kondensacyjny jednofunkcyjny junkers smart o mocy 14Kw / 1 obieg - same grzejniki 100%. aktualnie max. temp zasilania to 55°C. temp. grzania w ciągu dnia 22°C (6h00 - 23h00) noc 21°C. Wentylacja grawitacyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości. Mam wszystko na prąd, CO i CWU ogrzewam PC. Roczny rachunek wyszedł u mnie 3200zł na całość. Widzę u was duże rachunki na gaz, więc jestem ciekaw ile zużywacie prądu. Razem dodane stwarza dla mnie jakiś obraz dla porównań.

 

 

Szacun. Niestety powielanie źródeł/dostawców energii skutkuje tym, że płaci się kolejne abonamenty. Skoncentrowanie się tylko na prądzie eliminuje opłaty abonamentowe (np. za gaz), niezwiązane bezpośrednio ze zużyciem. To jest b. duży plus. Minusem jest uzależnienie od jednego źródła. Co prawda przerwy w dostawie prądu są sporadyczne i wszyscy jesteśmy od niego uzależnieni, więc generalnie można by czynnik uzależnienia pominąć.

 

Gdybym odjął abonament za gaz to rocznie sumarycznie wyszłoby mi za gaz i prąd ok. 3800 zł za 210 mkw. No niestety odjąć nie mogę (840 zł) :( ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...