Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

01/02 - 01/03 - 230 m3 na CO i CWU (okolice W-Wy)

temp. wew. 19-21

 

Domek parter z uzytkowym podaszem ok 174 m2 pow. uzytkowej / 210 calkowitej, w tym nieogrzewany garaz 27m2.

Sciany BK 24 cm + 15 cm styropian 0,32.

Podloga 12 cm styr 0,4

Fundament 10 cm styr 0,35

Dach 23 cm welna 0,32

Okna 3-szyb.

Piec Junkers Cerapur Smart ZSB 14-3C + zasobnik 120l

Rekuperator + GWC

Brak kominka ;-)

Edytowane przez darekko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.02-1.03 - 239m3

Okolice Białegostoku(prawie Syberia) :)

 

Nowy dom,160m2 z pod. uzytk,24cm bet. kom+15cm styro,wełna skosy 15+10 ISOVER,posadzka 10cm styro,wentylacja graitacyjna,podłogówka na dole +gora w grzejnikach ,łazienka -drabinka+podłogówka,mieszkam od grudnia tj, 13.12.2011r (data uruchomienia kotła Smart ZSB 14-3C +120L sterowane FW 200),temperatury utrzymywane 21C, na noc oszczedzanie na 20C,dopiero teraz doszedłem do optymalnych ustawien, w te najwieksze mrozy mocno przegrzewał mi kocioł pomieszczenia, sporo gazu poszło w komin,nauka niestety kosztuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nauki to się zgodzę - u mnie serwisant ustawił krzywą grzewczą na 2.0 i max temp. zasilania na 70 st. - temp. zmieniłem od razu na 50 st C ale zanim doszedłem do tego, że mam źle ustawioną krzywą, minął jakiś miesiąc. W największe mrozy zmieniłem ją na 0,7 i przy bieżących temperaturach również się sprawdza. Wcześniej kocioł strasznie taktował - więc trochę gazu też poszło bez sensu w komin.

 

Przy aktualnych ustawieniach i temp. w dzień ~6 st C i w nocy ~2 st C, średnie spalanie za ostatni tydzień wynosi 4,67 m3/dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem rachunek z gazowni i tak to wygląda:

 

[ATTACH=CONFIG]104097[/ATTACH]

 

o cholera,trochę dużo wyszło,zajrzałam tu przez przypadek,palę węglem,wcześniej gazem z butli,zużyłam przez cały sezon grzewczy 2,5 tony węgla to ok 1700 zł za cały sezon grzewczy,przy gazie z butli to już niebyło tak słodko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o cholera,trochę dużo wyszło,zajrzałam tu przez przypadek,palę węglem,wcześniej gazem z butli,zużyłam przez cały sezon grzewczy 2,5 tony węgla to ok 1700 zł za cały sezon grzewczy,przy gazie z butli to już niebyło tak słodko.

To coś tani masz ten węgiel. U mnie kosztuje 900zł więc 2,5t to 2250zł.

A za tyle to ja obskoczę całą zimę gazem (aktualnie mam 1850zł grzejąc od końca września gdy było +15st na zewnątrz)...

A tobie jeszcze należałoby doliczyć choćby drewno (już pomijam obsługę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,5t to przy sprawności 70% jakieś 12000 kWh czyli ok. 1200m3 gazu a więc c.a. 2400 zł, wszystko sprowadza się do tego czy 700 zł to dużo za brak konieczności zakupu węgla, przywiezienia, składowania, dorzucania, usuwania popiołu etc. a jak słusznie wskazuje swistak81 720 zł/t z przywiezieniem to bardzo tanio.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko też zależy od tego ile ogrzewamy powierzchni i kubatury bo o tej nie piszesz.

mr6319:

190 m2 podłogi, ścianka kolankowa na 130cm dlatego i kubatury sporo, piwnica pod całym domem z lekka ogrzewana (grzejnik w pralni bez drzwi), 16cm styro, 25 wełny. Na dole 45 metrów podłogówki i grzejniki na górze tylko grzejniki.Przepalam drzewem w kozie. Jakieś 4-5 szczap 25cm na jedno palenie. Dodam jeszcze, że mieszkam w Pułtusku czyli centrum, a temperatura w domku to 22 stopnie.

Pozdrawiam.

A poprzedni rachunek od 19 października do 19 grudnia miałem na kwotę 1061zł. Muszę też dodać, że mój budynek jest przebudowywany z domu starego z lat 60. Cała piwnica i parter to mury stare. No i jest to praktycznie pierwszy sezon grzewczy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o cholera,trochę dużo wyszło,zajrzałam tu przez przypadek,palę węglem,wcześniej gazem z butli,zużyłam przez cały sezon grzewczy 2,5 tony węgla to ok 1700 zł za cały sezon grzewczy,przy gazie z butli to już niebyło tak słodko.

 

ja wiem czy to duzo? ja zapłaciłem 1170pln za ostatnią fakturę, czyli raptem ciut mniej. Bierzmy poprawkę, na to co podają stali bywalcy tutaj, gdyż są to ludzie "swiadomi" i w większości przypadków budowali domy i instalacje sugerując się radami zaciagniętymi m. in. z tego forum. Wierzcie mi takie spalanie to i tak pewnie jest poniżej średniej jaka u nas w kraju wystepuje. Ludzie po prostu nie zdają sobie sprawy ile ciepła tracą.

 

PS Rodzice moi mają dom ok 300m2 3 kondygnacje, pełna wysokość plus jeszcze strych. Dom nieocieplony, zbudowany na poczatku lat 90. Sciana 2 warstowa z pustka pomiedzy warstwami. Część okien wymieniona, część nie. Nie ocieplony strop ani dach. Wentylacja grawitacyjna. Wynajmowali przez rok ten dom chińczycy, co budowali autostrade i oni ponosili koszty wszystkich rachunków. Przyznaje, ze lubili ciepło, bo jak sie weszło to 22 stopnie min. zawsze były, więc kocioł gazowy miał co robić:) Rachunki zeszłej zimy wychodziły ok 5000-6000pln za 2 miesiące. To sa dopiero duze rachunki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odkurzę wątek - średnie zużycie gazu za ostatnie 14 dni - 4,36 m3.

W tym czasie w kominku paliłem 3 razy - zazwyczaj wieczorem przy okazji weekendu - jakieś 6-8 polanek.

 

Edycja - włączenie sygnatury. Przyłączam się do prośby poniżej :)

Edytowane przez Mar_Mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 07/01/12-07/02/12 355m3 czyli średnio 11,45m3/doba,

od 07/02/12-07/03/12 345m3 czyli średnio 11,50m3/doba,

 

- razem za 2 miesiące 700m3/ 1366,43 zł

 

 

* dla domu 170m2 /380m3, ocieplenie: ściany styro 17cm/ dach wełna 25cm, ogrzewanie: kocioł junkers cerapur smart + 100% grzejniki, wentylacja: grawitacyjna strefa: III; CO temp. dzień/noc 22-21 C + CWU 220l 55 C/ doba

 

** nie używam żadnych wspomagaczy, tylko sam gaz ziemny.

Edytowane przez Barthelemy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...