Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

(...)

Czy coś nie jest tak że żre ten gaz??? Bo moim zdaniem to zbyt wiele 15 m3 w ciągu doby....

 

Zdania są podzielone ...

 

Ja ogrzewam kondensatem vaillanta ok. 150m2 (garazu nie ogrzewam), mam troche podłogówki, dwa grzejniki kanałowe i zwykłe. Temp. 22-23 st. Nastawy pieca mocno intuicyjne, bo serwisanci vaillanta w moim miescie to dramat (obrazone primadonny lub niemowy - temat na inna opowieść :-? ). Poki co dom niezamieszkany. Piec poczatkowo szarpał po 25m3, teraz, zależnie od dnia, bierze 12-15m3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nocy było -15 ( piec poraz pierwszy odpalił na nocnym obniżeniu), dzień mroźny.

 

Skąd wiecie kiedy i ile razy odpala wam piec? Chyba nie spędzacie przy nim całej doby? Czy tylko mój jest taki głupi, że nie dostarcza takich informacji?

 

Mój mi zostawił karteczkę. :D :) Poważnie- nocne obniżenie mam od 23:00 do 6:00. Wstaję o 5:40 zeby przygotować się do wyjscia do pracy, dzisiaj jak wstałem grzejniki były ciepłe, wniosek piec zadziałał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ogrzewam kondensatem vaillanta ok. 150m2 (garazu nie ogrzewam), mam troche podłogówki, dwa grzejniki kanałowe i zwykłe. Temp. 22-23 st. Nastawy pieca mocno intuicyjne, bo serwisanci vaillanta w moim miescie to dramat (obrazone primadonny lub niemowy - temat na inna opowieść :-? ). Poki co dom niezamieszkany. Piec poczatkowo szarpał po 25m3, teraz, zależnie od dnia, bierze 12-15m3.

Dom niezamieszkały, pewno nowy, wiec niewygrzany...

22-23 stopnie....

12-15m3...

 

Chcialbym tyle :)

To ja mam podobną powierzchnię i 20 stopni od 5 do 7 i 15-21.30 i zjada blisko 20m3. Moi znajomi maja po 15 m3 za grzanie od 6 do 22 w trybie dziennym a reszta w obnizonej.

Dzis ma przyjechac serwisant Junkersa, ale juz wczoraj rozmawialem z jego szefem i powiedzial ze duzy pobor to sprawa indywidualna, Rozumiem to... Ale jak mowie, ze moze kociol jest walniety gdzies, a on ze nie jest to tak duzo gazu bo ma ludzi ktorzy pobieraja 25m3. Gwarancja mi sie konczy 3-letnai niedlugo, pod koniec stycznia, co mam zrobic zeby mi ten kocioloek zbadal dokladnie i jak mam go zakwestionowac?

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-dom mam położony w b.nasłonecznionym miejscu i myśle że to ma tez duży wpływ na zużycie. Ostatnio wprawdzie jest mroźno ale też ładnie świeci słoneczko które w zasadzie przez cały czas atakuje moje okna. Jestem ciekaw jak bedzie dzisiaj. W nocy było -15 ( piec po raz pierwszy odpalił na nocnym obniżeniu), dzień mroźny.

 

Ja mam dom położony prawie na szczycie wzniesienia - dookoła jeszcze brak sąsiadów - wygwizdów jak nie wiem co. Ostatnimi czasy zimno jak pieron - nocami temp spada poniżej -14 stopni , w dzień około -10 - no może trochę cieplej :lol: - generalnie - brrrr

Dom z dużą ilością wielkich okien w wykuszach / 2x1,25m / , z użytkowym poddaszem , ocieplony 2 miesiące temu , o powierzchni użytkowej ponad 180m2 , w nocy na zredukowanej temp wnętrz kocioł pracuje tak samo jak w dzień - tylko dogrzewa pomieszczenia do niższej temperatury ... / kocioł sterowany regulatorem pogodowym Vitotronic / .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bastek,

z doświadczen moich znajomych wiem, ze dobry serwisant i odpowiednie ustawienia instalacji to sprawa kardynalna. Jeden z kolegów prawie dwa lata sie bujał ze swoim kondensatem buderusa. Gazu mu szło koszmarnie duzo na nieduzy w sumie domek. I pewnego dnia dostał namiar na cudotwórce (a moze po prostu kompetentnego goscia), który tak mu wszystko wyregulował, ze spala o połowę mniej gazu bez zmian warunków cieplnych w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bastus2- skoro nie możesz się dogadać z serwisem w Tarnowie, to może zaatakuj centralę Junkersa. Może wykręcą ucho serwisantom i potraktują poważnie Twój przypadek.l

Czekam do wieczora na goscia z serwisu... Ale nie wiem co moze zrobic? W ub. roku montujac pogodowke powiedzial mojej zonie ze pokretlo od zasilania temp. kotla powinno byc na E (tak w junkersie okreslona jest najwyzsza temp. przy minus 15) i nie powinno sie tego ruszac bo pogodowka nie dziala. A okazalo sie ze przy minusowych na E w domu zrobilo sie 22 stopnie. Okazuje sie, ze tak nie jest a powiedzial to jego szef, ktory kazal zmniejszyc pokretlo z E i zjechac na 4. A 4 i tak zadozu bo przy minu 10 bylo nadal 21,2 stopnia. Wiec albo mam piec ze zbyt duza moca pracujacy, albooo....

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bastek,

z doświadczen moich znajomych wiem, ze dobry serwisant i odpowiednie ustawienia instalacji to sprawa kardynalna. Jeden z kolegów prawie dwa lata sie bujał ze swoim kondensatem buderusa. Gazu mu szło koszmarnie duzo na nieduzy w sumie domek. I pewnego dnia dostał namiar na cudotwórce (a moze po prostu kompetentnego goscia), który tak mu wszystko wyregulował, ze spala o połowę mniej gazu bez zmian warunków cieplnych w domu.

A masz namiary na tego cudotwórcę?Bo i ja bym skorzystał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bastek,

z doświadczen moich znajomych wiem, ze dobry serwisant i odpowiednie ustawienia instalacji to sprawa kardynalna. Jeden z kolegów prawie dwa lata sie bujał ze swoim kondensatem buderusa. Gazu mu szło koszmarnie duzo na nieduzy w sumie domek. I pewnego dnia dostał namiar na cudotwórce (a moze po prostu kompetentnego goscia), który tak mu wszystko wyregulował, ze spala o połowę mniej gazu bez zmian warunków cieplnych w domu.

A masz namiary na tego cudotwórcę?Bo i ja bym skorzystał :)

 

Nie mam, ale moge zapytac. Z tym ze serwisant jest prawdopodobnie z Gliwic, więc nie wiem czy sie na Wrocek szarpnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde,

podsumowalem rachunki za caly 2007 rok. Od 1 stycznia do 31 grudnia, poszlo 1002 m3 gazu, w sumie 1563 pln.

Domek szeregowy, "odsloniety jeden bok", a drugi dziele z sasiadem, ktory, jako, ze dopiero sklada wszystko do kupy, ogrzewa do16stopni.Sporadycznie pale w kominku bez rozprowadzenia ciepla, w sumie moze 1 m3 w calym 2007.

Powierzchnia 160 m2+20 m2 garaz. Dól podlogowka 50%kafle 50% panele kahrs linea +2 grzejniki. Góra grzejniki.To druga zima w tym domku.

Kociol vaillant eco compact vsc 196(lodowka)+pogodowka 420.

W domu jest cieplo, mam dwojke dzieki,jedno 4 latka drugie 4 miesiace, wiec kąpiele saczeste. To tak gwoli statystyki.

Aha, miescowosc na południe od Wawy.

pzdr

Luca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My palimy pierwszy sezon. Do tej pory szło po 10m3 na dobe. Ostatnie 6 dni czyli nawieksze mrozy tej zimy (mam nadzieję!!) - 14,3 m3.

 

NAdmienię ze tynki i posadzki mają 2miesiące, wszystko schnie. Ogrzewamy i wietrzymy zarazem, temp stała 19st.

Piec TERMET. Dom do ocieplenia jakieś 120m2, bez garazu, kołtowni.

 

Nie mamy drzwi wewnetrznych.

Ale wczoraj miała miejsce dziwna sytuacja, maż zwiększył temp o 1st , poniewaz dzieci nocowały i zuzycie gazu było o 5m3 większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie dzisiaj dostałem rachunek z gazowni ( pierwszy :) ) zużycie gazu od 20.11.2007 do 19.12.2007, 88 m3 około 3 metry3 gazu na dobe, fakt w domu nie zaciepło około 12-14 c, jestem na etapie kładzenia gładzi i płytek dom wemątrz bez drzwi wewnętrznych, parametry domu około 100 metrów użytkowych dom parterowy, poddasze nieużytkowe( można zaadaptować), ściana pustak gazobeton 30cm+10 styropian, strop drewniany płyta g-k, paraizolacja,wełna 20cm (0,036), płyta wiórowa 2cm, w newralgicznych miejscach dodane 5 cm styropianu efs100, okna drewniane przenikliwość ciepła szyb 1

Jestem zadowolony ze zużycia gazu, ale rachunek cudownie nie wygląda gaz+ wszelkiego rodzaju opłaty zmienna itp + opłata abonamentowa 2 m/c dało kwote 164,51 czyli 1,87 zł za m3 gazu, uważam że troche drogo

:evil:

 

 

Witam

Dzisiaj mamy 6.01.2008, razem 161m/3 w czasie 46 dni, temperatura stala 12-14 stopni w domu, 3,5m/3 na dobe mysle ze jest oki, zważywszy że każdy stopień dodany do temperatury to 7% więcej energii wychodzi mi że będzie ok, 6stopnix7%=42, a to wychodzi 161+42%=229m/3 gazu:46 dni=5m/3 gazu doba, przy 19-20 stopni w domu

przy średniej temperaturze na zewnatrz w granicach 0stopni, wynik chyba dobry

dom bez drzwi wewnetrznych, trwa wygrzewanie domu,fachowcy robia kafelki( częste otwieranie drzwi, wilgoć z klejów itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...