Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Powiedzcie dobrzy ludzie czy zużycie 0,9m3/doba dla CWU (50st) + kuchenka dla 2 osób to jest ok ?

Nie wiem czy kombinować jeszcze z cyrkulacją, czy tak może zostać...

W takim przypadku bym trochę pokombinował, chyba że zużycie cwu jest spore (ponad 300l/dobę) podgrzanej do 55*. W wynajmowanym przez 4 osoby mieszkaniu roczne zużycie gazu na cwu + gotowanie nie przekracza 300m3 (w miesiącach letnich nie przekracza 0,7m3/dobę)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Panowie! Ja za cały rok zużyłem około 350 m3 gazu,ogrzewanie gazem dom(120m2)+CWU+solary+kominek.Kominek w zimie zapalany ok.godz.19.30-24.00.45 3-osoby.Od marca do pazdziernjka- solary dają CWU.W zimie ustawienia CO-21stopni.W lecie rachunki za gaz ok.70zł, w zimie najwyższy rachunek za 2 mieś.540 zł.Szeregówka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Ja za cały rok zużyłem około 350 m3 gazu,ogrzewanie gazem dom(120m2)+CWU+solary+kominek.Kominek w zimie zapalany ok.godz.19.30-24.00.45 3-osoby.Od marca do pazdziernjka- solary dają CWU.W zimie ustawienia CO-21stopni.W lecie rachunki za gaz ok.70zł, w zimie najwyższy rachunek za 2 mieś.540 zł.Szeregówka.

A ile m3 drewna zużyłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za te wszystkie zabawki, można było mieć jedną a dobrą i święty spokój.

Bzdura, za moje podobne "zabawki" zapłaciłem 10 lat temu ok 25 tys zł łącznie z podłogówką - wtedy koszt jakiejkolwiek pc przekraczał 1/3 inwestycji w przeciętny dom.

re jodwa

w jakiej taryfie gazowej jesteś rozliczany, coś mi nie pasują koszty stałe?

Edytowane przez kbab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za te wszystkie zabawki, można było mieć jedną a dobrą i święty spokój.

 

EEEEE ja wolę mieć więcej i tez dobrych.

Ale jak pisze nasz wieszcz wolnośc Tomku w swoim ............ :)

 

pooooozdrawiam.

 

Jeszcze jedno pytanie ile litrow masz zbiornik do cwu?

i w jakim czasie ów pompa Ci do nagrzeje po uprzednim opróżnieniu?

Edytowane przez f.5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw takiego scenariusza - zuzywasz 240 litrow przykładowo na 3 kąpiele

masz gości w jakim czasie masz kolejne 240 litrów.

Wiadomo ze pompa to tanie zrodło energi i wszystko fajnie tylko gaz daje mi nieograniczoną ilosc ciepłej wody , dlatego chciałem to porownac do pompy.

 

dodam ze z solara mam 220 litrow wody wczoraj 70 stopni

ciakawe na ile mi to wystarczy przy skłonności do długich kapieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co 220 litrów wody o temp. 70 stopni... Bo za darmo?

Koszt solarów przyjmijmy 10 000zł, roczna praca pompki 70zł, wymiana glikolu co kilka lat przyjmijmy 500zł. Żywotność przyjmijmy 20 lat

20x70zł=1400+10000+wymiana glikolu dajmy na to w tym czasie 2000zł. Wszystko razem 13400zł : przez 20 lat =670zł : podzielone przez ilość miesięcy gdy te solary zagrzeją nam wodę (7)=95zł

Tyle miesięcznie kosztuje was ciepła woda z solarów. Przy dużej rodzinie to w miarę ok, ale przy małej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko 3 razy :) no to faktycznie skromnie.

 

Mam inne podejscie i inaczej licze niz ty matematyka niby ta sama a jednak.

dla mnie 3 zrodła energii nijak = 1 pompie.

z tym ze 1 zrodło w postaci gazu = nieograniczone ciepło.

 

a ze kosztuje - no coz , wypada mi napisac ze stac mnie czy nie wypada ?

14 000 na dwadziescia lat to duzy koszt ???. :)

 

ile cie kosztuje ogrod - utrzymanie liczysz to wogole ?

 

Nie wątpię ze pompa jest swietna i ze wogole tanio masz jak barszcz tylko jak 670 zł ma sie do ogolnego kosztu utrzymania domu?

 

koszt pompy to nie tylko pompa tylko własciwa izolacja dobre okna duzo wełny i własniwie prowadzona budowa.

policzyłes ile czasu spedziłes na forum celem zbudowania cipłego niskoenergetycznego domu ??

 

Twoj czas jest darmo ciepłe materiały tez ?

 

moze ktos wybiera tak jak ja inna droge

pierw kocioł bo musi byc mam gaz pod domem

za rok kominek

za 3 lata solary koszty rozkładamy na 3 lata bez kredytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale solary przy gazie są najczęściej bez sensu, tak czy siak musimy płacić comiesięczny haracz do gazowni. No chyba, że dzięki nim uda nam się zejść do W-2. Do tego kominek, codzienne palenie i już jesteśmy w W-2. Tylko czy to jest jeszcze grzanie gazem?...

Moje zdanie jest takie, że skoro mamy gaz to grzejemy gazem. Kominek co najwyżej rekreacyjnie. Gdybym chciał grzać drewnem postawił bym kocioł w kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale solary przy gazie są najczęściej bez sensu, tak czy siak musimy płacić comiesięczny haracz do gazowni. No chyba, że dzięki nim uda nam się zejść do W-2. Do tego kominek, codzienne palenie i już jesteśmy w W-2. Tylko czy to jest jeszcze grzanie gazem?...

Moje zdanie jest takie, że skoro mamy gaz to grzejemy gazem. Kominek co najwyżej rekreacyjnie. Gdybym chciał grzać drewnem postawił bym kocioł w kotłowni.

 

zgadzam sie logiczne to dla mnie co napisałes :)

tylko ciagle zastanawiam sie jak się ma 700 zł na rok w mojej sytuacji

 

jedyny argument to taki ze masz bezobsługowe zrodło energii byc moze ciche tego nie wiem i przede wszystkim ekologiczne

czy tanie w zakupie to mnie nie interesuje akurat.

 

co do oszczędnosci to super sprawą jest studnia gdzie pozyskuję wodę do podlewania ogrodu za darmo (koszt energii do hydroforu pomijam)

bo gdybym miał płacic za wodę ktorą wylewam na ziemię o to juz by mnie to sporo szarpnęło.

 

ale zeby od razu gosciowi pisac Masakra :) bo Ty masz inne lepsze zdanie bardziej eko.

 

to mniej wiecej tak jak bym Ci napisał ze schody wychodzą Ci poza scianę i stanowią przeszkodę w przejsciu do salonu.

tak to wyglada ze zdjec ze musisz robic spory łuk aby je jak by obejsc.

 

taki projekt taki urok ale zeby masakra od razu.

 

płytki w salonie czy drewno ?

nie bede pisał ze masakra bo mam tylko wylewkę jeszcze nie zarobiłem ale celuję w drewno bo mi sie podoba a ze zroższe i szybciej sie zniszczy.....

wiem wiem masakra

 

pozytywnym aspektem jest to ze juz dzis zarobiłem na dwa lata opłaty za kolektory.

w następnym domu jaki powstanie na pewno bedzie pompa ale i kominek z pw

solary - to sie okaze :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...