Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A zauważyłeś w jakim świetle przedstawił swoje zużycie?

 

Panowie! Ja za cały rok zużyłem około 350 m3 gazu,ogrzewanie gazem dom(120m2)+CWU+solary+kominek.Kominek w zimie zapalany ok.godz.19.30-24.00.45 3-osoby.Od marca do pazdziernjka- solary dają CWU.W zimie ustawienia CO-21stopni.W lecie rachunki za gaz ok.70zł, w zimie najwyższy rachunek za 2 mieś.540 zł.Szeregówka.

 

A później się okazało że nie grzeje gazem tylko kominkiem...

 

Co do moich schodów to taki był zamysł i zapewniam cię, że i wygląda to super i absolutnie nie przeszkadza;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A zauważyłeś w jakim świetle przedstawił swoje zużycie?

 

 

 

A później się okazało że nie grzeje gazem tylko kominkiem...

 

Co do moich schodów to taki był zamysł i zapewniam cię, że i wygląda to super i absolutnie nie przeszkadza;)

 

Osobiscie zrozumiałem ze pali kominkiem od 19 do 24.

co w tym złego jesli lubi ogien a przy okazji ma ciepło ?

ma odłączyc gaz ? wyrzucic piec za okno ?

 

tak działa jego system ze paląc w domu kominkiem ma ciepło zle to jest czy co.

a ze płaci gazowni :( tak bywa ma gaz to płaci ty nie masz to nie płacisz

 

kurcze nie rozumiemy się

pali kolega w kominku bo ma na to ochotę (moze potrzebe nie wnikam)

a ty na to ze masakra bo przy okazji spalił 359 m3 gazu

 

chcesz go zdołować ze podjął złą zyciową decyzję ?

przekonac go do swojego rozwiązania ?

pochwalic się ? to zrozumiem bo masz czym ale na Boga ile razy :)

 

schody tez masz fajne nie przeczę na pewno wygodne i zdecydowanie lepsze niz u mnie bo ja ich jeszcze nie mam :).

a masz cos wogole nie fajnego jakąs masakrę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie chodzi mi o to, że ci którzy myślą o budowie i czytają ten wątek pomyśleli jaki jest sens łączenie wszystkich tych rozwiązań. Pisze się, że PC jest droga, a później montuje się gaz, kominek z płaszczem i solary. I żeby było taniej zostaje się palaczem na etacie. To jest moim zdaniem bez sensu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie chodzi mi o to, że ci którzy myślą o budowie i czytają ten wątek pomyśleli jaki jest sens łączenie wszystkich tych rozwiązań. Pisze się, że PC jest droga, a później montuje się gaz, kominek z płaszczem i solary. I żeby było taniej zostaje się palaczem na etacie. To jest moim zdaniem bez sensu.

 

Racja 2 domy dalej u sasiada przyjechała firma dokonała montazu pompy gruntowej i po 2 latach chłop rwał deski z podłogi na piętrze bo było za zimno.

takie przypadki tez istanieją trzeba pamietac.

dodam ze sasiad nie ma kominka i nie czyta forum a stac go na wiele ogolnie zamozny człowiek.

nie neguję działania pompy jej ekonomii ale 4 lata temu robiąc rozeznanie na rynku nie znalazłem na sląsku zadnej firmy ktora obsłuzyła by mnie kompleksowo od A do Z.

 

Ciepło w domu to podstawa nie mogę pozwolić sobie na eksperymenty związane tak waznym elementem,

ze moze ktos sprzeda pompe ale inna firma zrobi odwiert ale moze odwiert się nie uda - dałem sobie spokoj.

 

kolektory - mowisz masz 0 problemu z montazem

kocioł 0 problemu

kominek to juz bardziej skomplikowana kwestia fakt, ale wiecej firm u mnie niz od pomp to pewne.

 

niezapominaj ze zyjąc w domu jednorodzinnym stajesz sie palaczem , ogrodnikiem , człowiekiem od odsniezania i ogolnie majstrem

acha i sprzątaczką.

 

apropos jaki jest koszt zakupu w tej chwili pompy jako urządzenia i wykonanie dolnego zrodła ?

nie pytam o podłogowkę tylko u urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi nie chodzi o to by kogoś tu przekonać do PC. Tylko skoro instalujemy gaz to palmy tym gazem, nawet płacąc za niego nieco wyższą cenę niż za drewno. Instalujemy gaz by było komfortowo a później zostajemy... palaczem.

 

Ja mam tą z serii A

http://www.ppcpompy.eu/page13.php

Dolne źródło zrobił bym dzisiaj samemu za 4-5 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę cie ... ty bys zrobił 70 % budujących NIE.

 

a co z glikolem z instalacji dolnego zrodła ? nie zmieniasz ?

mam troszke czasu w robocie wiec czytam twoje stare posty.

 

Każdy by zrobił. Co jest trudnego w zakopaniu odpowiedniej ilości rury na odpowiednią głębokość? Oczywiście jak mamy na to miejsce...

Bierzesz pana z koparką, każesz mu wykopać rów 1,5m głęboki. Wrzucasz do tego rowu rurę i każesz panu zasypać. Po robocie.

 

Po trzech latach glikol w instalacji nie zmienił parametrów i pewnie przez najbliższe 20 lat nie zmieni. Raczej go w swoim życiu nie wymienię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mozna po cenniku przyjac ze koszt pompy to

12 plus 5 jakies 20 netto 25 brutto?

 

ni widzisz juz pojawiaja sie 2 problemy

problem 1 -kazdy zrobi dolne zrodło ale czy sprzedawca pompy da ci mi gwarancje jesli on nie zrobi dolnego zrodła ?

problem 2 działka odpowiednia wielkosc działki mam 1900 m2 ale na czesci 1500 mw chę miec zajebisty ogrod czyli odpadaja drzewa.

 

kolektor pionowy pewnie drozszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciepło w domu to podstawa nie mogę pozwolić sobie na eksperymenty związane tak waznym elementem,

ze moze ktos sprzeda pompe ale inna firma zrobi odwiert ale moze odwiert się nie uda - dałem sobie spokoj.

 

O ile jeszcze potrafię zrozumieć, że dla niektórych jedyną słuszną pompą jest gruntowa, co dla mnie jest bzdurą, to nie kumam zupełnie strachu przed tym jakże nowatorskim i świeżym rozwiązaniem. Lodówki już jakiś czas istnieją na tym świecie, klimatyzatory też, pompy są w Skandynawii od kilkudziesięciu lat, a niektórzy cały czas myślą kategoriami: uuu, panie, a jak to ściema i wcale nie działa? To naprawdę stosunkowo proste urządzenie.

Edytowane przez andriuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega teraz robi pionowy za 65zł/m

 

Na dolne źródło nie musi mi dawać gwarancji, przeżyje mnie i jego:)

 

Chyba zeszliśmy nieco z tematu...:sick:

 

chodziło mi bardziej o to ze jak cos zacznie sie pieprzyc to sprzedawca znajdzie 100 argumentow aby nie uznac gwarancji.

dlatego piec i solar robila mi jedna firma.

w wypadku awarii nie ma na kogo zrzucuc winy.

 

to dziwnne, bo ja w podobnym okresie takich firm znalazłem multum..tyle że się one strasznie ceniły, więc rozbiłem ofertę na czynniki składowe, pewne rzeczy zrobiłem we własnym zakresie i wyszło mnie duuużo taniej...

wiesz, gdyby nie kosmiczne koszty które gazownia chciała za doprowadzenie tych 100mb rury z gazem do mojego domu, to pewnie dzisiaj miałbym gaz, a PC znał tylko z opowiadań...

widocznie zle szukałem znalazłem tylko firme sykut z Bielska lokalny viessmann nawet wowczas nie słyszał o pompie.

a gaz miałem przy murze i tak zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile jeszcze potrafię zrozumieć, że dla niektórych jedyną słuszną pompą jest gruntowa, co dla mnie jest bzdurą, to nie kumam zupełnie strachu przed tym jakże nowatorskim i świeżym rozwiązaniem. Lodówki już jakiś czas istnieją na tym świecie, klimatyzatory też, pompy są w Skandynawii od kilkudziesięciu lat, a niektórzy cały czas myślą kategoriami: uuu, panie, a jak to ściema i wcale nie działa? To naprawdę stosunkowo proste urządzenie.

 

Zycie panie uczy zycie

nie boje sie ze urzadzenie bedzie zawodne.

ale klimę w firmie robiły mi 2 firmy jedna poprawiała po drogiej a i tak dziła chu...wo.

 

zbyt mało wykwalifikowanych firm na rynku jeszcze - w mojej okolicy zaznaczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co dokładać kolejne drogie klocki? Żeby było taniej? Jak tak, to należało wybrać PC od razu, wyszło by taniej.

Juz piszę :) czym się kierowałem.

Miałem pewne wyceny pompy gruntowej wysokie niskie kwestia gustu i zasobnosci portfela.

pomyslałem ok wycena jest firmy przewijają sie przez budowę nic z tego nie wynika a mam gowniane pojecie o temacie wiec boje sie ekserymentowac.

 

mam dom ytonga 30 cm plus 12 lub 15 cm gdzie mogłem dałem 15 tam gdzie nie dałem rady 12cm

na pietrze w jętki wsadziłem 30 cm wełny dlatego mam tylko 240 cm wysokosc pomieszczeń.

 

za cenę pompy zakupiłem

-kocioł z zasobnikiem 220l przygotowanym pod solar

-2 kolektory prozniowe dotacja -6 koła

- kominek z wodą (taki bonus paląc odzyskuję troszke energi - niewiele tego jest)

 

tym się kierowałem w zadnym razie zeby bylo taniej ... nie musiałem akurat.

 

mam instalacje pod rekuperator sprzętu jeszcze nie posiadam ale tylko dlatego ze dom praktycznie nie mial wentylacji grawitacyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w dodatku mogę dyskutować o rozwiązaniach lepszych gorszych bardziej pro ekologicznym i mniej , tanszych drozszych i tak dalej.

Tylko nie trawię gdy ktos pisze : ze to co ktos inny zrobił lub ma to masakra.

bo to co dla ciebie jest masakrą dla kogos moze byc całym swiatem

a dla ciebie cały swiat dla kogos masakrą :)

 

forum traktuje jako miejsce do pozyskania informacji aby mnie wykonawcy nie dymali w tyłek.

jak uczciwie zarobią niech mają nawet jak sprzedaje rzecz mało ekonomiczna nie muszę się znać

mam siano płacę.

ale jak czytam jak od razu gasisz goscia to mi nie swojo zamiast na spokojnie wytoczyc argumenty i na spokojnie przedstawic swoje racje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

01.01.2011 - 31.12.2011 2200m3 gazu ziemnego

 

dom p.u. 200m2, pietrowy, 15 letni, budowany metoda gospodarcza, tanio, duzo mostkow termicznych, poddasze nieuzytkowe ale ocieplone welna 2x10cm, strop na pietrze ocieplony tylko 5cm styropianem, budynek ocieplony chyba styropianem 10cm, niepodpiwniczony, okna standard pvc

 

gaz idzie na ogrzewanie oraz podgrzewanie wody uzytkowej dla 2 rodzin (7 osob), kuchenka elektyczna

 

kociol konwencjonalny z zasobnikowym podgrzewaczem cwu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz powiedz mi, czy dzisiaj poszedł byś tą drogą?

 

buduje 4 lata

jest to projekt indywidualny ( w dodatku niezbyt dobry projekt )

w miejscu gdzie kupilem dzialke musiał powstac ten dom nie było innej opcji ( budowal deweloper sso )

ładne miejsce 10 km od miejsca pracy 20 krokow od lasu dzialki po 320 zl/m2

10 lat temu płaciłem oczywiscie znacznie mniej .....

 

ten dom nie jest projektowany pod pompę 2 balkony plus 1 wykusz zbyt duze straty mało izolacji.

zapomniałem o 2 lukarnach

 

budojac z typowego projektu ciepły dom , dobrze zaizolowany przewidzny pod pompę oczywista sprawa wybrał bym pompę i firmę ktora jest rekomendowana na forum

miałem elektryka z forum

miałem wylewkarzy z forum

dalej rekomenduję i polecam z czystym sumieniem

 

budujac ten sam dom raz jeszcze wybrał bym rozwiązania ktore mam - gwarantują mi nieograniczoną ilosc energii w krotkim czasie

na ktora mnie stac.

 

kupując samochod ze skrzynką dsg wiedziałem ze bede musial co 60 tys km zmienic olej w serwisie koszt 500 -1000 zł

tak chciałem tak mam

 

kupując samochod na prąd trzeba brac pod uwagę ograniczony zasięg i to ze takim samochodem trzeba umiec jezdzic trzeba umiec wykorzystac jego walory aby byl tani w eksplatacji nie prawdaż ???

 

tak to widzę na dzien dzisiejszy a ile bedzie mnie kosztowałe eksplatacja czas pokaze.

w projekcie mam zapotrzebaowanie na ciepło dla całego budynku 9,3 kW ale projekt został zmieniony parę razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...