Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A czym się różni ciepło z gazu, PC, kotła na groch czy prądu? Ciepło to ciepło, jest tak samo komfortowe z różnych systemów;)

 

dla mnie na tym etapie rozni sie tym ze w wypadku awarii jakiejkolwiek odpukać dzwonie do instalatora i problem jest rozwiązywany.

w wypadku pompy brak serwisu w moim miescie.

lodowki sie psują czy nie ?

mam na zawołanie 5 serwisantow od kotla.

od pompy tak jak pisalem nie znalazlem nawet viessmann nic nie proponuje.

 

przykład z zycia wzięty

5 lat temu kupowalem urządzenie do firmy za 140 000 euro.

miałem 3 typy

najdrozsze z serwisem w Krakowie

srednia połka serwis Warszawa

najtansze z serwisem w Poznaniu

 

wybrałem najdrozsze dlaczego ?

bo urzadzenie słuzy do zarabiania

ma najdrozszy serwis :( ale 3 tygodnie temu gdy miałem awarię przyjechali w 2 godziny z Krakowa.

koszt naprawy to 2 lata twojego ogrzewania -3 godziny pracy technika.

 

po 3 godzinach dalej maszyna działała

 

dodam ze najtanszego producetna nie ma juz na rynku.

 

Czyli na pytanie czym sie rozni ciepło odpowiem wieloma rzeczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten dalej swoje.

Nie namawiam nikogo do PC jak ma gaz pod nosem.

PC jak wszystko może się popsuć, no i mi się raz popsuła. Na szczęście nie mam drogiej markowej PC za naprawę której serwis chciałby Bóg wie ile, tylko naszą polską. Zadzwoniłem do producenta i zapytałem jaka może być przyczyna. Facet powiedział, że najprawdopodobniej padł czujnik zaniku fazy. Pojechałem do sklepu, kupiłem za 50zł i w pięć minut sam wymieniłem.

Jeżeli coś ma paść to elektronika, która do wymiany jest prosta jak drut bo znajduje się na listwie, lub sterownik. I jedynie na sterownik musiał bym czekać pewnie ze dwa dni.

Jeżeli ktoś jest uparcie na "nie", to zawsze znajdzie argumenty na "nie"

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kominek z płaszczem i często brudną szybą nie jest chyba ciekawym.

Przestań opowiadać takie bzdury, w swoim kominku mogę palić przez 2 tygodnie nie dotykając szyby i będzie jak na wklejanych wcześniej fotkach, dokładnie opisałem sposób palenia w kominku z pw w temacie "czysta szyba". Co do ogrzewania domu to już dawno stwierdziłem, że u siebie najwięcej energii cieplnej dostarczam do systemu kominkiem, chociaż nic nie stało na przeszkodzie abym sobie zafundował pc - upss nawet 2 pc - a co nie można??? Obie kosztowały coś około 2050zł i to inwertery, chociaż nie mogę o sobie powiedzieć "pompiarz". Co do gazu to zamierzam w tym roku załapać się na taryfę W-1.1. Dodam, że korzystanie z kilku różnych nośników energii jakoś mi nie wadzi a wręcz przeciwnie - daje mi poczucie pewności takiego systemu, nawet bez prądu mogę uruchomić agregat 2kW, też inwerter, taka moc mi wystarczy na wszystko.

Edytowane przez kbab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz jakiś super extra wkład. Próbowałem tak rozpalić u kolegi (wkład raczej z wyższej półki) i za cholerę się nie chciało palić. Godzinę się męczyliśmy i daliśmy sobie spokój. Kominek z płaszczem wodnym to najczęściej brudna, okopcona szyba i z klimatu nici.

Tej jesieni przetestuje u innego kolegi. Jestem ciekaw wyniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten dalej swoje.

 

PC jak wszystko może się popsuć, no i mi się raz popsuła. Na szczęście nie mam drogiej markowej PC za naprawę której serwis chciałby Bóg wie ile, tylko naszą polską. Zadzwoniłem do producenta i zapytałem jaka może być przyczyna. Facet powiedział, że najprawdopodobniej padł czujnik zaniku fazy. Pojechałem do sklepu, kupiłem za 50zł i w pięć minut sam wymieniłem.

Jeżeli coś ma paść to elektronika, która do wymiany jest prosta jak drut bo znajduje się na listwie, lub sterownik. I jedynie na sterownik musiał bym czekać pewnie ze dwa dni.

Jeżeli ktoś jest uparcie na "nie", to zawsze znajdzie argumenty na "nie"

Pzdr

 

no do jasnej cholerki a ten dalej swoje :)

mowie ze dla mnie ciepło to system

a na system składa się szereg czynników.

co powiesz mojej cioci ktorej własnie padł czujnik zaniku faz

 

zeby pojechała do sklepu i wymieniła czujnik faz w pompie nawet jak to zwykły dinks? :) na listwie ?

Liwko jak zepsuje mi sie moja maszyneria zadzwonie do ciebie zamiast bulic 6 koła moze pomozesz za tysiaka ???

to tylko elektronika

 

staram sie na spokojnie uzasadnic swoj zakup tylko tyle .....

 

w 2008 roku zakupiłem srodek transportu marki a dlaczego

-bo serwis mam niedaleko mimo ze drogi :(

-dostałem 5 lat gwarancji to podstawa dla mnie

- nooo i ma dsg

 

- poprzedni samochod na o to istna MASAKRA po 2 latach gwarancji musiałem co roku calowac dyszku w niego.

nigdy wiecej samochodow na o

 

to tylko moje argumenty na dzisiejszy poranek takie popierdywanie z wolna w trakcie pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie padł mi dysk wymienny ktory miał bezpiecznie przechowywac dane.

co z danymi ? poszły się piep........

zakupiłem dysk wymienny bo miał byc trwalszy niz tez w kompie ktory mi regularnie pada.

 

no to rewelacja

 

Od lat przyglądam się przelewom na grube setki tys. zł. (może już miliony) miesięcznie za wsparcie i serwis dla najbardziej markowych firm branży IT: HP, IBM, Oracle, itd. Ze względu na skalę psuje się wszystko, serwisy bez względu na cenę zachowują się przeróżnie i we wszystkich można trafić na ludzi bardzo mądrych i tłuków. Gdybyśmy nie mieli kumatych u siebie, sprawy wyglądałyby dużo gorzej. Przyjmij dobrą radę - należy mieć backup ważnych informacji, tzn. mają być w co najmniej dwóch instancjach. To zdecydowanie mądrzejsze niż kupić super dysk za kupę kasy i mieć jedną instancję.

 

Jak wiadomo zepsuć się może wszystko, nawet, jak pisałeś, PW może wybuchnąć. Ty masz ultra ortodoksyjne podejście do zarządzania ryzykiem i chcesz za wszelką cenę wytransferować je w całości na zewnątrz. Ja mam dla odmiany agresywne, i dlatego np. kupuję wysokiej klasy używane samochody bez gwarancji, będąc gotowym ponieść koszty i niedogodności napraw. Żadna z tych strategii nie jest lepsza ani gorsza, a tą, którą przyjmuje zawodowo musi mi wynikać z liczb - za to mi płacą. Więc argumenty natury serwisowo - gwarancyjnej same w sobie nie są argumentami, muszą być osadzone w liczbach. Jeśli piszesz, że wydałeś na urządzenie nie milion, a dwa miliony, bo dzięki temu będziesz miał nie dwa tygodnie, a tylko tydzień przestoju, to oczywiście Twoja sprawa, ale u mnie mogło by nie przejść, bo mógłbym mieć spore problemy z udowodnieniem szefostwu, że dodatkowy tydzień przestoju będzie nas kosztował więcej niż milion. W wielkim uproszczeniu oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie w 100 % z tym co napisałes.

 

Jednak w dobie spowolnienia gospodarczego aby nie pisac kryzysu jedna z firm ktorą brałem pod uwagę przy zakupie urządzenia po prostu padła.

nie wytrzymała konkurencji.

w dodatku oferowała tanszy lecz zdecydowanie technicznie gorszy sprzęt.

Wynik tego jest taki ze ludzie ktorzy zakupili ów sprzęt byc moze za połowę sumy o ktorej pisałem zostali z ręką w ..........

Pytanie oczywiscie mozna zadac takie : jaka jest stopa zwrotu urządzenia jak się amortyzuje i policzyc cyferki wybrać opcję korzystniejszą dla danej jednostki.

 

pisząc o dysku zewnętrznym zgadzam się i potwierdzam wazne dla mnie dane mam w 2-3-4 miejscach ale dzis spotkał mnie pech - nauczka w rzeczy samej.

 

Reasumując i wracając do tematu. zdecydowanie wybrał bym pompę w wypadku gdy.

- znalazł bym firmę ktora mi ja wykona z okolicy (mojego miasta)

- musiała by miec szereg instalacji na koncie (porozmawiał bym z uzytkownikami i wysłuchał opinii)

- udzieli mi na wykonaną robotę gwarancji i zapewni serwis (bom noga i stram sie nie pchać rąk tam gdzie nie trzeba)

 

jesli te warunki zostały by spełnione i oczywiscie mam ciepło w domu to nie widzę roznicy czy w domu stoi piec gazowy czy pompa.

oczywiscie zakładam ze pompa jest bardziej ekonomicznym zrodłem ciepła i miesięczne wydatki są niższe niz w wypadku gazu.

 

wowczas zrezygnował bym z kolektorów i kominka z płaszczem z logicznego powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna uwaga w temacie PC kontra gaz + kominek + solary.

 

Moim zdaniem PC ma jedną zasadniczą wadę - uzależnia w 100% od ceny prądu. Dywersyfikacja źródła ciepła, podobnie jak w innych dziedzinach, zmniejsza ryzyko. Według znajomego, który pracuje w energetyce, w 2013 cena prądu pójdzie 0 40% w górę, a co w przypadku gdy prąd zdrożeje np o 100% w ciągu 3-4 lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna uwaga w temacie PC kontra gaz + kominek + solary.

 

Moim zdaniem PC ma jedną zasadniczą wadę - uzależnia w 100% od ceny prądu. Dywersyfikacja źródła ciepła, podobnie jak w innych dziedzinach, zmniejsza ryzyko. Według znajomego, który pracuje w energetyce, w 2013 cena prądu pójdzie 0 40% w górę, a co w przypadku gdy prąd zdrożeje np o 100% w ciągu 3-4 lat?

 

Na ogrzewanie domu wydaje rocznie około 1100-1200zł. Będzie jakąś tragedią jak wydam 2200-2400?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ogrzewanie domu wydaje rocznie około 1100-1200zł. Będzie jakąś tragedią jak wydam 2200-2400?

 

Niewiele wydajesz, mały dom, dobrze ocieplony. Tragedii nie będzie, jednak zawsze to razy dwa.

 

Ja uważam, że dywersyfikacja to podstawa. Osobiście będę miał gaz i kominek bez płaszcza. Komin w kotłowni uniwersalny, w razie czego mogę podłączyć do niego każdy piec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście będę miał gaz i kominek bez płaszcza. Komin w kotłowni uniwersalny, w razie czego mogę podłączyć do niego każdy piec.

 

Szkoda kasy na ten komin. Zrób ogrzewanie niskotemperaturowe, w razie jak gaz mocno zdrożeje przejdziesz na PC:D

Z tym ogrzewaniem niskotemperaturowym nie żartuję :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda kasy na ten komin. Zrób ogrzewanie niskotemperaturowe, w razie jak gaz mocno zdrożeje przejdziesz na PC:D

Z tym ogrzewaniem niskotemperaturowym nie żartuję :yes:

 

Robie niskotemperaturowe, wszędzie podłogówka. Komin już mam, także nie ma tematu ale nie żałuję, zawsze mogę pokombinować jak wszystko oprócz węgla zdrożeje o 300%. W naszym kraju nigdy nie wiadomo co może nas spotkać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robie niskotemperaturowe, wszędzie podłogówka. Komin już mam, także nie ma tematu ale nie żałuję, zawsze mogę pokombinować jak wszystko oprócz węgla zdrożeje o 300%. W naszym kraju nigdy nie wiadomo co może nas spotkać.

 

Komin można zawsze wybudować. Będzie to tylko nieco trudniejsze. No ale u ciebie tak jak mówisz po temacie.

Pompka od kotła pociągnie cały dom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robie niskotemperaturowe, wszędzie podłogówka. Komin już mam, także nie ma tematu ale nie żałuję, zawsze mogę pokombinować jak wszystko oprócz węgla zdrożeje o 300%. W naszym kraju nigdy nie wiadomo co może nas spotkać.

 

No i bardzo rozsądnie.

 

W Polsce trudno planować w horyzoncie czasowym dłuższym niż dwa, trzy lata.

Co się dzieje z cenami gazu - widać gołym okiem. Od wiosny 2011 - wzrost o ponad 20%, a niedługo uwolnienie cen, prąd - też niedługo mają być urynkowione ceny i diabli wiedzą, co się z nimi stanie.

W ogóle, to ceny bardziej zależą od decyzji politycznych, unijnych regulacji, niż od rzeczywistej ekonomii.

Dlatego najsensowniejsze rozwiązanie, to siedzieć na kilku stołkach.

Trzeba mieć co najmniej dwa systemy ogrzewania: podstawowy i komfortowy - np. gaz sieciowy, ze świadomością, że może drożeć, oraz rezerwowy - kominek (bez PW), a najlepiej piec na paliwa stałe (na wszystko).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...