Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tańszy abonament, niższe opłaty.

I jeżeli chodzi o pytanie o taryfę do ogrzewania domu to przy dobrym ociepleniu i nie za dużym domu to masz szansę na W-2. W-1 to raczej dla kuchenek gazowych.

Przeważnie jest W-3, ale jak masz szansę zacząć z W-2 to podpisuj. Mi od razu kazali wpisać W-3 (dom 160m2). Różnica cenowa między W-2, a W-3 to około 40zł *12 miesięcy to prawie 500zł w kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz podpisuję W -2 na powiedzmy rok, albo np do miesiąca w którym są korekty u mnie wrzesień. Powiedzmy ze przekroczę 1200 m3 do września, ale kończy mi się umowa. Od 1 października znowu podpisuje na rok i pytanie czy dalej mogę wybrać taryfę, czy z marszu mam w-3 w nowej umowie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz co roku jeździł podpisywać umowę? ;)

 

Ja wybrałem w-2. Jeśli przekroczę 1200m3 to wskakuję do w-3, ale nie muszę dopłacić różnicy. Inaczej jest jeśli jest już się klientem i ma się np. w-3. Można oczywiście zgłosić chęć przejścia do w-2, ale jeśli nie zmieści się w tych 1200 m3 gazu, to przeskakuje się z powrotem do w-3 i gazownia naliczy wyrównanie do w-3 za cały rok.

 

Tak mi wytłumaczyła kobieta z którą podpisywałem umowę. Jeśli rzeczywiście tak jest to nie wiem jaki jest sens od razu deklarować w-3. Nawet jeśli się nie zmieści w w-2, to zawsze 500 pln w kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz co roku jeździł podpisywać umowę? ;)

 

Ja wybrałem w-2. Jeśli przekroczę 1200m3 to wskakuję do w-3, ale nie muszę dopłacić różnicy. Inaczej jest jeśli jest już się klientem i ma się np. w-3. Można oczywiście zgłosić chęć przejścia do w-2, ale jeśli nie zmieści się w tych 1200 m3 gazu, to przeskakuje się z powrotem do w-3 i gazownia naliczy wyrównanie do w-3 za cały rok.

 

Tak mi wytłumaczyła kobieta z którą podpisywałem umowę. Jeśli rzeczywiście tak jest to nie wiem jaki jest sens od razu deklarować w-3. Nawet jeśli się nie zmieści w w-2, to zawsze 500 pln w kieszeni.

 

Potwierdzam, że tak jest.

Jeśli przekroczymy 1200 m3 i mamy taryfę W-2 to automatycznie zmienią nam taryfę na W-3 i musimy dopłacić różnicę w cenie abonamentów, przesyłowych itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko czy teoria o rożnicy 1 stopia i oszczednosci 5% to prawda?

I czy jak podniose temp. o 1 st to bedzie zuzycie wieksze o 5%

dzisiaj zmienilem ustawienia z nocnej 20,7 na 21 i dzienna 21,7 na 22 zobaczymy co z tego wyjdzie bo cos mi sie nie chce wierzyc w te 5% :)przy starych ustawieniach zuzycie mam ok 8m3 na dobe, zobaczymy co wyjdzie z testow az boje sie sprawdzac licznik :)

Czy ktos z was to testowal?

i pytanko o ile wam spada temp przez noc i jaka macie ustawiona dzienna i nocna?

Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że tak jest.

Jeśli przekroczymy 1200 m3 i mamy taryfę W-2 to automatycznie zmienią nam taryfę na W-3 i musimy dopłacić różnicę w cenie abonamentów, przesyłowych itp.

 

A miała być specjalna taryfa dla odbiorców indywidualnych zużywających do 1800 m3 gazu rocznie, zakwalifikowanych dziś do najbardziej drogiej dla nich taryfy W-3 1200-8000m3. Nie było nacisków, to nic się w tym temacie nie ruszyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że tak jest.

Jeśli przekroczymy 1200 m3 i mamy taryfę W-2 to automatycznie zmienią nam taryfę na W-3 i musimy dopłacić różnicę w cenie abonamentów, przesyłowych itp.

 

Bzdura.

 

Miałem W-2,wskoczyłem w W-3 i nic nie dopłacałem. Zaczęli mi naliczać nowy abonament i taryfę gazową.

Ponieważ oszacowali to na końcu rocznego okresu za okres w którym zmieściłem się w 1200m3 płaciłem W-2 , potem od momentu przekroczenia W-3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko czy teoria o rożnicy 1 stopia i oszczednosci 5% to prawda?

I czy jak podniose temp. o 1 st to bedzie zuzycie wieksze o 5%

dzisiaj zmienilem ustawienia z nocnej 20,7 na 21 i dzienna 21,7 na 22 zobaczymy co z tego wyjdzie bo cos mi sie nie chce wierzyc w te 5% :)przy starych ustawieniach zuzycie mam ok 8m3 na dobe, zobaczymy co wyjdzie z testow az boje sie sprawdzac licznik :)

Czy ktos z was to testowal?

i pytanko o ile wam spada temp przez noc i jaka macie ustawiona dzienna i nocna?

Dziekuje

 

Można łatwo policzyć, ze jest to dokładnie 5 %. O tyle więcej energii trzeba dostarczyć, aby utrzymać (to nie to samo co podnieść) w domu temperaturę o 1 stopień wyższą.. W domu ważne jest, aby wilgotność powietrza przy tej temperaturze była w granicach 50%. a temperatura ścian zewnętrznych i wewnętrznych była wyższa od 16 stopni, bo uczucie ciepła w tych warunkach będzie większe niż przy 23 stopniach i wilgotności pow. 60%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można łatwo policzyć, ze jest to dokładnie 5 %. O tyle więcej energii trzeba dostarczyć, aby utrzymać (to nie to samo co podnieść) w domu temperaturę o 1 stopień wyższą.. W domu ważne jest, aby wilgotność powietrza przy tej temperaturze była w granicach 50%. a temperatura ścian zewnętrznych i wewnętrznych była wyższa od 16 stopni, bo uczucie ciepła w tych warunkach będzie większe niż przy 23 stopniach i wilgotności pow. 60%.

 

To akurat wcale nie tak łatwo policzyć, te 5% to dla jakich warunków ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura.

 

Miałem W-2,wskoczyłem w W-3 i nic nie dopłacałem. Zaczęli mi naliczać nowy abonament i taryfę gazową.

Ponieważ oszacowali to na końcu rocznego okresu za okres w którym zmieściłem się w 1200m3 płaciłem W-2 , potem od momentu przekroczenia W-3.

 

1) miałeś w-3, przeszedłeś na w-2 i cofnęli Cię spowrotem na w-3;

czy

2) podpisałeś umowę na w-2 (jako nowy abonent), przekroczyłeś 1200m3 i wskoczyłeś na w-3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wartość energii potrzebnej do utrzymania temp wyższej o 1 oC jest w przybliżeniu taka sama w przeliczeniu na jednostki bezwzgledne. Natomiast procentowo się to rozni ze względu na to od jakiej wartości energii liczymy ten procent. Inaczej mówiąc przy temp zewn. 10 oC utrzymanie temp went to np 10 kWh a przyrost o 1 oC to 1 kWh czyli procentowo będzie 10 %, przy dT 40 oC (-20 oC do 20 oC) to 40 kWh i procentowo to wyniesie 2,5% (1/40)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...