Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Właśnie zapłaciłem pierwszą :o fakturę. Pierwszy sezon, jeszcze nie mieszkamy, piec Junkers Euroline z otwartą komorą, uruchomiony 25 października, z tym, że do 10 listopada chodził prawie na okrągło bez sterownika, potem już sterowany (Auraton 2005).

Parter i piętro, razem 110 m2 plus strych nieużytkowy i nieogrzewany, (ocieplenie na stropie pod strychem 25 cm styropianu). Ściany z cegły + 10 cm styropianu. Cały czas trwa wykończeniówka, aktualnie śmierdzą polakierowne podłogi ;) Ciągle ktoś się kręci, drzwi ciągle otwierane. Temp. w dzień ok. 17, w nocy ustawione 13 ale i tak nie spada ;)

Od 25 października do 8 grudnia (odczyt): 252 m3 co daje średnią 5,6 m3 dziennie (samo c.o., chociaż majstry pewnie ręce myją, ale to pomijalne zużycie).

A na razie do licznika nie zaglądam, przeraża mnie jak szybko się kręci, teraz w bloku gazu zużywamy może 5 m3 miesięcznie ;) Jak już zamieszkamy (plany w drugiej połowie stycznia) to się będę przyglądał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy sezon grzewczy: 302 m.sz. gazu GZ50

okres: od 22.11 do 30.12 tj. 38 dni.

zużycie wychodzi ok. 8 m.sz. na dobę.

 

140 mkw pow. użytkowej, kubatura 700 m.sz., viessmann vitopend 100 zamknięta k.s. jednofunkc. z zasobnikiem 120L, regulator pokojowy Auraton 2005, temp, dzień 20, noc 18, CO+CWU z cyrkulacją, rodzina 2+2, ściany 2W, Max-29 + 12 styropian, dodatkowo palę w kominku od 16-tej do 22-giej co drugi dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie tez dostałem fakturkę.

Okres: 2005-10-19 do 2005-12-27

Dni: 70

Ilość: 678 m3

Średnie dzienne zużycie: 9,69 m3.

 

Dom 160 m2, parterowy, sciany z maxa + ocieplenie styr 12 cm.

Temperatura cały czas 21-22 stopni.

 

Wydaje mi sie to troche za duzo. ale może powody to.

1.Pierwszy sezon grzewczy.

2.Brak sterownika temperatura wewnętrzną( latam i ustawiam na piecu pokretłem)

3.Brak termostatów na kaloryferach.

4.Nie podłączona pompa cyrkul. do obiegu wody w podłogówce.

5.Nie podłączona pompa cyrk. wody użytkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie tez dostałem fakturkę.

Okres: 2005-10-19 do 2005-12-27

Dni: 70

Ilość: 678 m3

Średnie dzienne zużycie: 9,69 m3.

 

Wilu1 - nie jest to tragedia -> jeśli masz piec nie-kondensacyjny. Ja za zbliżony okres (14.10 do 23.12.2005) spaliłem 438 m3 (co, cwu, gotowanie)- a mam mniejszy dom (100.9 m2) i kondensata. Masz jeszcze dużo do zaoszczędzenia - nocne obniżenie temp., dokładniejsze sterowanie kotłem (sterownik), termozawory (choć niekoniecznie), no i to że 1szy sezon - czyli nie jest źle !

 

pozdrawiam - Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dom 220m2 ( garaż nastawiony na 8st) ,ocieplony wełną ....zużycie za cały grudzień 200m3 co daje średnio 6,5 m3 dziennego zużycia z ciepłą wodą .Temp.18/21st , parter podłogówka +kaloryfery ,poddasze kaloryfery.Mieszkają stale 3 dorosle osoby i jedna z doskoku .....

Wieczorem rozpalamy kominek ale tylko dla urody ( drzewo wcale nie jest takie tanie).

 

Początki grzania były dośc ciężkie ....ale poradziliśmy sobie i teraz jest ok.

Generalnie podłogówka zamykała nam piec i na górze robiło sie zimno kiedy na dole można było chodzić w krótkich rękawkach.

 

Myślę ,że opłaty za ogrzewanie gazem będą mniejsze niż za 64 m2 w bloku...tam płaciliśmy co miesiąc 150zł przez cały rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie tez dostałem fakturkę.

Okres: 2005-10-19 do 2005-12-27

Dni: 70

Ilość: 678 m3

Średnie dzienne zużycie: 9,69 m3.

 

Wilu1 - nie jest to tragedia -> jeśli masz piec nie-kondensacyjny. Ja za zbliżony okres (14.10 do 23.12.2005) spaliłem 438 m3 (co, cwu, gotowanie)- a mam mniejszy dom (100.9 m2) i kondensata. Masz jeszcze dużo do zaoszczędzenia - nocne obniżenie temp., dokładniejsze sterowanie kotłem (sterownik), termozawory (choć niekoniecznie), no i to że 1szy sezon - czyli nie jest źle !

 

pozdrawiam - Krzysiek

 

mam pow. podobną do KrzysiekMarusza 105m2, odczyt za okres 19.10-17.12. = 440m3 (co, cwu) tyj. średnio 7,33m3 dziennie (ściślej do 19.11. wyszło średnio 5,19m3 dziennie, a do 17.12. 9,79m3 - mam odczyty co miesiąc praktycznie).

piec nie kondensat, tylko podłogówka z regulacją pogodową, 3 osoby (jedna stale w domu), dużo przeszkleń, ocieplony, zamieszkały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamknął się kolejny miesiąc więc mogę podać trochę nowych danych.

 

Listopad:

- średnia temperatura w budynku = 22,3 st

- zużycie gazu (łącznie z cwu) = 236 metrów / 7,87 m3/dobę

 

Grudzień:

- średnia temperatura w budynku = 22,7 st

- zużycie gazu (łącznie z cwu) = 313 metrów / 10,1 m3/dobę

 

Powierzchnia bez zmian ;) :

- 140 metrów mieszkalnej

- 100 metrów warsztatu z temp 16-17 stopni.

Kubatura całości ok 730 m3.

gaz GZ-50

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wukan i JMaciek,

Czy obliczone przez Was kubatury są prawidłowe ?,

 

Sam tego nie liczylem - tak mam podane w projekcie.

 

Pozdrawiam,

Maciek

 

 

Nie wiem co podają w projekcie ( tzn. nie wiem czego to jest kubatura ). Moim zdaniem kubatura do ogrzania to : powierzchnia x wysokość pomieszczeń. Oczywiście średnio bez wdawania się w wyliczanie pod skosami na poddaszu.

Tak z ciekawości zapytam innych - co to za kubatura podawana jest w projektach ? Może jest to cała bryła budynku liczona po wymiarach zewnętrznych ? No nie wiem. A kto wie ? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości zapytam innych - co to za kubatura podawana jest w projektach ? Może jest to cała bryła budynku liczona po wymiarach zewnętrznych ? No nie wiem. A kto wie ? 8)

 

Też nie wiem skąd się takie wartości wzięły :o

 

Z ciekawości policzyłem jak jest u mnie.

Kubatura pomieszczeń - ok 730 m3

Kubatura całego budynku po wymiarach zewnętrznych - ok 1300 m3

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości zapytam innych - co to za kubatura podawana jest w projektach ? Może jest to cała bryła budynku liczona po wymiarach zewnętrznych ? No nie wiem. A kto wie ?

Być może grubość ścian zewnętrznych jest brana pod uwagę ?

W każdym razie gdy liczy się zapotrzebowanie na moc cieplną dla budynku, należy pomieszczenia zwymiarować w osi przegród.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,pierwsza faktura za październik i listopad :950 zł.

:cry: Domek parterowy 125m2 + ogrzewany garaż z nieocieplonym (jeszcze )stropem. Piec jednofunkcyjny Junkers ze 120 litrowym zasobnikiem( GZ-35). 3/5 powierzchni podłogówka , 2/5 tradycyjne grzejniki.

Dodam, że strop na nieużytkowym poddaszu ocieplony w połowie :oops: ( w weekend zaczynam ocieplać pozostałą część).

Coż, budowlańcy ostrzegali ,że pierwszy sezon grzewczy będzie najdroższy więc pocieszam się ,że na drugi rok rachunki będą mniejsze. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...