Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pytanie o ocene zuzycia doswiadczonych uzytkownikow. Pierwszy sezon, pierwsze 2 tyg mieszkania w domu. Kociol to kondensat Duvala zasilany drogim gazem ze zbiornika naziemnego. Brak drzwi wewn, caly dol w podlogowce (140m2), gora wylaczona ale z uwagi na otwarty salon i tak sie nagrzewa czyli jeszcze + 100m po podlogach. Temp docelowa 21.5C (osiagnieta po 4 dniach), sciany przez 10 dni doszly do 19C. Dom ocieplony standardowo, okna 3szybowe (chociaz to nie ma znaczenia bo przez skrzynki rolet wiatr hula az milo). Przez te 14 dni poszlo 49m3 gazu (3.5m3 dziennie). Duzo, malo, w normie? Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pytanie o ocene zuzycia doswiadczonych uzytkownikow. Pierwszy sezon, pierwsze 2 tyg mieszkania w domu. Kociol to kondensat Duvala zasilany drogim gazem ze zbiornika naziemnego. Brak drzwi wewn, caly dol w podlogowce (140m2), gora wylaczona ale z uwagi na otwarty salon i tak sie nagrzewa czyli jeszcze + 100m po podlogach. Temp docelowa 21.5C (osiagnieta po 4 dniach), sciany przez 10 dni doszly do 19C. Dom ocieplony standardowo, okna 3szybowe (chociaz to nie ma znaczenia bo przez skrzynki rolet wiatr hula az milo). Przez te 14 dni poszlo 49m3 gazu (3.5m3 dziennie). Duzo, malo, w normie? Pozdrawiam.

 

U nas też pierwszy sezon.

Kuchenka gazowa, cwu i ogrzewanie również gazowe.

 

Na samo grzanie wody i gotowanie codziennie 3m3. ( sprawdziliśmy to przez 2 tygodnie października przy zupełnie wyłączonym ogrzewaniu).

Teraz codziennie łącznie ok. 7 m3. ( czyli 3 m3 jak wyżej i 4 m3 ogrzewanie). Temperatura w domu ok. 21 C, kominek przepalony może raz w tygodniu.

3 osoby, dom połowa bliźniaka. Piwnica 40 m2 ( ogrzewanie wyłączone), parter 100 m2 (podłogówka włączona + kaloryfery wyłączone), piętro 50 m2 (kaloryfery wyłączone), kubatura 970 m3, wentylacja mechaniczna z GWC. Dom ocieplony styropianem 20 cm, na elewacji południowej niestety tylko 15 cm ( konserwator, bliźniak, wymogi różne inne od nas niezależne). Poddasze 30 cm wełny. Okna 3 szybowe ale niestety o dużo gorszych parametrach niżby mogły być ( wymagane przez konserwatora szprosy obniżają niestety wszystkie możliwe współczynniki )

 

Wg. mnie Twoje zużycie jest niewielkie ale pewnie inni się odezwą, że bardzo duże. Czasami jak czytam, jakie zużycie mają co poniektórzy to mam wrażenie, że są cudotwórcami :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wiesz ile kosztuje m3 gazu z butli? jak nie to tak na oko sobie pomnóż X 12zł

 

Nie znałam cen gazu z butli i nie przypuszczałam nawet, że może być taki drogi. Ja do tej pory płaciłam rachunki ( 203,98 zł za 45 m3 - średnio 4,53 zł za metr oraz 439,90 zł za 154 m3 - średnio 2,85 zł za m3 ) wychodzi na to, że im więcej zużywam tym taniej płacę :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wiesz ile kosztuje m3 gazu z butli? jak nie to tak na oko sobie pomnóż X 12zł

 

x10 dokladnie, zaplacilem 500pln za 2 tyg ale przyznaje zeby chate nagrzac od tych 8 stopni do 21.5 kociol chodzill po 14 godz dziennie. Tylko kurcze nie moge znalezc info jak przeliczyc 1m3 propanu na kWh, oczywiscie moj dostawca ani pisnie o tym na stronie.

Edytowane przez maysee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x10 dokladnie, zaplacilem 500pln za 2 tyg ale przyznaje zeby chate nagrzac od tych 8 stopni do 21.5 kociol chodzill po 14 godz dziennie. Tylko kurcze nie moge znalezc info jak przeliczyc 1m3 propanu na kWh, oczywiscie moj dostawca ani pisnie o tym na stronie.

 

na razie się nie przejmuj, musiałeś tyle spalić jak dom był tak wyziębiony i w dodatku to pierwszy sezon, LPG nie jest aż tak drogie jak by sie to wydawało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak przeliczyc 1m3 propanu na kWh,

skoro to propan to wypadnie 92MJ/m3, czyli 25,56kWh/m3 - warto wiedzieć jaką wartość opałową ma ten nośnik. Co do wygrzewania (podnoszenia temp domu to jest to wypadkowa strat domu, jego masy z wyposażeniem i różnicy temp wew/zew. Jednak najważniejszym zużyciem będzie utrzymanie temp po uzyskaniu wymaganej. Jak wyliczysz średnią dobową potrzebną do utrzymania zadanej temp to podstaw dane do kalkulatora z mojej stopki, do tego dodaj cenę propanu, dane okresu grzewczego i uzyskasz roczne zapotrzebowanie i koszt.

Jest ciekawa propozycje dla "gazowców"

http://www.youtube.com/watch?v=CaJixPkWvR0

to może się opłacić zwłaszcza przy pc pw lub klimatyzatorach

Edytowane przez kbab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moja chatka to prawie 170m izolacja chatki standardowa 15 styr elewacja ,20 wełna poddasze ,okna trzy szyby . W calej chatce podlogówka co 10 cm plus 5 grzejnikow wpięte w podłogówkę .Piec gazowy Buderus gb162 kondesat.Jeszcze nie grzeję bo czekamy na gaz. Moje pytanko jak policzć ile gazu będę potrzebował do ogrzania mojej chatki. Kubatura to 476.:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moj domek to 150 m2 po podlodze uzytkowej, mieszkalnej plus garaz i kotlownia-lacznie 170m2. Elewacja 15 cm styropian,skosy poddasza mieszkalnego 30 cm, poddasza typu strych 15 cm. Okna 3 szyby. Calosc podlogowka. Piec gazowy De dietrich MCR II, kominek z pw, bufor 750l. Niedawno odpalona rekuperacja. Palenie w kominku co drugi dzien, tak po kilka godzin. W ciagu ostatniego miesiaca ( od 29.10 do 28.11) srednie spalanie na dobe to 6,5 m3. 5 osob w domu. Czy to dobry wynik?

a tak nawiasem mowiac-piszac to poszukuje DOBREGO instalatora do ustawienia pieca, konkretnie zawor trojdrogowy nie dziala automatycznie po wklepaniu w sterownik zadanej temp.- trzeba manualnie to zrobic. Bede wdzieczny za namiary na instalatora z woj. malopolskiego( zachodnia czesc) badz slaskiego( wschodnia czesc).

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

U mnie zużycie za cały listopad wychodzi 117 m3, co daje 3,9 m3 na dobę dla CO i CWU dla dwóch osób w domu.

Mam nadzieję że jak dołożę jeszcze trochę styro na strop to będzie jeszcze mniej.

Mam nadzieję że zmieszczę się w taryfie W2 bo opłaty stałe w W3 są za duże.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...