Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U mnie po ociepleniu budynku opłaty się nie zmieniły gdyż zawsze chcemy mieć w miarę ciepło w domu, więc opłaty te same ale przynajmniej kilka stopni cieplej. Polecam każdemu :)

 

I tu jest odpowiedż co nazywamy komfortem.

Można przez 4-5 miesięcy mieszkać w 19 stopniach, żeby opowiadać bajki prze 7 miesięcy w roku jak na się fajnie i tanio mieszka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Za listopad 390 metrów ,dom 180 m. budowany w latach 50-tych nie ocieplony wymienione okna i drzwi .W domu przyjemnie około 22-23 stopnie .Nie wiem czy to dużo czy mało .Jest to mój pierwszy sezon grzania domu i wody gazem ,do tej pory szło 4.5 tony węgla na C.O. ,a ciepła woda z bojlera.Pytanie do fachowców o ile może wzrosnąć zużycie w zimniejszych miesiącach .Nie mam żadnego regulatora tylko temperaturę ustawiam na piecu w nocy 35 stopni a popołudniu 40 stopni .Piec kondensacyjny immergas victrix 24.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Za listopad 390 metrów ,dom 180 m. budowany w latach 50-tych nie ocieplony wymienione okna i drzwi .W domu przyjemnie około 22-23 stopnie .Nie wiem czy to dużo czy mało .Jest to mój pierwszy sezon grzania domu i wody gazem ,do tej pory szło 4.5 tony węgla na C.O. ,a ciepła woda z bojlera.Pytanie do fachowców o ile może wzrosnąć zużycie w zimniejszych miesiącach .Nie mam żadnego regulatora tylko temperaturę ustawiam na piecu w nocy 35 stopni a popołudniu 40 stopni .Piec kondensacyjny immergas victrix 24.

Co oznacza dom nieocieplony? Z jakiego materiału masz ściany? Może warto odłożyć kilkanaście tysięcy zł i w następnym roku ocieplić dom. Jakie ocieplenie na dachu/stropie? Skoro dom z lat 50-tych to pewnie stropodach. Podaj więcej szczegółów, a będzie łatwiej coś podpowiedzieć.

Piec kondensacyjny osiąga najwyższą sprawność przy niskich temperaturach - czyżbyś miał ogrzewanie podłogowe w całym domu? Warto dołożyć jakieś sterowanie do pieca, aby nie pracował 24h na dobę. A sprzęgło hydrauliczne masz?

Podaj jak najwięcej szczegółów, to coś doradzimy - w styczniu może być i ponad 20 m3 gazu na dobę, a to już sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za listopad 390 metrów ,dom 180 m. budowany w latach 50-tych nie ocieplony wymienione okna i drzwi .W domu przyjemnie około 22-23 stopnie .Nie wiem czy to dużo czy mało

Przyjmując śr temp listopada na 9*, śr temp wew 22,5*, śr zapotrzebowanie dobowe 130kWh, wypada nieciekawie, jeśli będziesz chciał utrzymać tą temp w domu to zużyjesz ponad 3000m3 gazu. Twój dom potrzebuje dużo energii, z cwu ponad 40000kWh/rok - zrób coś z tym, oszczędności w gazie mogą szybko zwrócić koszty modernizacji.

sterowania do pieca nie mam instalator który robił całą instalację odradził mi

Zdecydowanie polecam nawet prosty programator pokojowy - zwróci się błyskawicznie i zapewni odpowiedni komfort cieplny.

Edytowane przez kbab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom 185 m2 powierzchni użytkowej, ocieplony 18 cm - ściana, 18 cm w podłodze, 30 cm wełny na poddaszu, okna 3-szybowe z szybą k-0,5. Za dwa ostatnie miesiące czyli od 1 paździenika do 1 grudnia - 480 m3 gazu. 100% podłogówka, temp w domu 21 stopni, czyli wcyhodzi 8m3 na dobę, przy takim ociepleniu i dość wyskokiej temp. na zewnątrz, spodziewałem się,że będzie mniej. Jak dla mnie szału nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

listopad: 100,2m3 co cwu. Od połowy miesiąca palenie w kominku 19-22 (teoretycznie darmowe, sosnowe odpadki z budowy), żeby żona miała 24 stopnie a nie mróz, czyli 20-21 ;) Ale to był ciepły miesiąc, dopiero od paru dni jedzie po minusie i spalam już 5.5m3/dzień.

Z uwagi na pierwszy sezon i parę rzeczy dociepleniowo ociepleniowych, które nie są skończone mam nadzieję na -10% za rok.

Parametry chałupki strona wcześniej.

 

 

piogron masz kawał chałupy i chyba pierwszy sezon, podobno będzie lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piogron, u mnie podobnie.

Dostałam właśnie pierwszy rachunek za co i cwu. Za okres od 17.10 do 26.11 wyszło mi 309 m3. Do 1 grudnia nabiło kolejne 48 m3, czyli wychodzi średnio w zaokrągleniu 8m3.

Mamy 181 m2 pow. użytkowej, 227m2 całkowitej, 779m3 kubatura. 20 cm na ścianach, 17 cm w podłodze, 28 na poddaszu, WM z rekuperatorem, kondensat, wszędzie podłogówka, okna trójszybowe, chyba 0,6. Garaż w bryle budynku, ściany styczne z pom. ogrzewanymi i strop ocieplony dodatkowo. W OZC wychodziło 73kWh/m2. Temperatura w trybie dzień/noc początkowo 22/21, teraz 22,5/21,5.

Dom był już grzany w ubiegłym sezonie, ale był niezamieszkały, więc było ok. 19 st. NIe mamy jeszcze drzwi wewnętrznych i przede wszystkich drzwi odgradzających garaż od wiatrołapu. Dość mocno teraz ciągnie stamtąd.

Zakładam, że trochę zmieni się po wstawieniu drzwi, może też trzeba wyregulować piec i ustawienia związane z cwu, bo nic w tym zakresie nie robilśmy. Zakładam jednak, że i tak będzie zużycie w okolicach 250-300 miesięcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom 185 m2 powierzchni użytkowej, ocieplony 18 cm - ściana, 18 cm w podłodze, 30 cm wełny na poddaszu, okna 3-szybowe z szybą k-0,5. Za dwa ostatnie miesiące czyli od 1 paździenika do 1 grudnia - 480 m3 gazu. 100% podłogówka, temp w domu 21 stopni, czyli wcyhodzi 8m3 na dobę, przy takim ociepleniu i dość wyskokiej temp. na zewnątrz, spodziewałem się,że będzie mniej. Jak dla mnie szału nie ma.

 

Dzięki za taki post! To jak balsam na moją zbolałą duszę co to 7m3 uznaje za skandal czytając zużycia innych forumowiczów. To jeszcze proszę mi napisać czy to z gotowaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

październik - 85 m3, listopad - 125 m3, temperatury ok 20-21st

ogrzewanie włączyłem ok 10/10.

CO + CWU (2+2)

-----------------

Opis domku i izolacji:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?48844-Ile-gazu-posz%C5%82o-Wam-juz-w-tym-sezonie&p=5362628#post5362628

Edytowane przez darekko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim celu? Podejrzewam, że 95% wypowiadających się użytkuje gaz z rury gz50. Jego kaloryczność na terenie całego kraju jest raczej zbliżona więc o co chodzi?

 

Miałoby to chyba sens, gdybyśmy porównywali zużycie energii u użytkowników różnych źródeł energii - prądu, gazu gz50, gz35, gazu z butli, ekogroszku, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek, czy jesteś w stanie powiedzieć jaką masz temperaturę rano o 5:30 i jakiego rzędu masz temperatury w nocy? Ciekawy jestem jaki jest spadek z tych 22ºC.

 

Na dole (podłogówka) temp. stała ok. 23 st.

Na górze (grzejniki) temp. ok 21 st., w sypialni grzejnik zakręcony i tam temp. ok 20 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...