Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mi zużywa średnio 10 m3 na dobę przy obecnych temperaturach, piec junkers 14-3C, FR 110 + zasobnik galmet 120 L, dom z lat 90- tych, 24+12 SUPOREX, bez ocieplenia, powierzchnia mieszkalna piętro 70 m2 + parter (garaż, kotłownia, pralnia, pomieszczenie gospodarcze), dodam że ogrzewana jest w sumie tylko część mieszkalna, bo na parterze są tylko 3 grzejniki (garaż, klatka schodowa oraz pralnia). Temp. ustawiona na 20 C 5.00-8.00 oraz 14.00-22.00 w pozostałych godzinach 19 C. Zużycie chyba spore, jak na takie temp., boję się co będzie przy - 10 C. Jak radzicie warto ocieplić taki dom?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pewnie,że warto! Nie jest to tania impreza i zaraz na pewno odezwą się głosy,że taka inwestycja sie będzie długo zwracać itd.ale ja akurat dociepliłam dom z lat 90-tych i dla mnie różnica jest kosmiczna! Dom był ogrzewany węglem i po dociepleniu spalanie spadło z 5 ton na 3- 3,5/sezon,klimat w domu zdecydowanie sie poprawił,jest ciszej i przytulniej.Teraz grzeję gazem i jak na razie wychodzi mi średnia spalania za list+grudzień (były u nas spore mrozy przez kilkanaście dni) 7-8 m3/doba.Dom podobnie jak u Kolegi Adama2007 ok.200m2 ale grzane ok.150m3.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale zauważ że takie zużycie ma przy temperaturze w budynku na poziomie 10,5 st C ;)

 

Dom musi się wygrzać,a ponadto tak jak pisałem zużycie nie wzrasta proporcjonalnie do obniżającej się temperatury. Jak nic nie grzebał w piecu to z czasem mu się unormuje. Najwięcej mu spali aby dojść do zadanej temp., potem już tylko utrzymywanie jej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz choćby w przybliżeniu podać koszt tego generatora?

Coś starego wygrzebałaś, początkowo miał kosztować 900$, ale wynalazca obniżył cenę na 600$ (podobno w obawie przed konkurencją) - miał być dostępny w ubiegłym roku - jak widać jest poślizg. Uważam, że nie szybko trafi pod strzechy - "wielki kapitał" do tego nie dopuści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że nie szybko trafi pod strzechy - "wielki kapitał" do tego nie dopuści.

A szkoda bo byłaby to rewolucja. Podobnie jest teraz z nagonką na e-papierosy, badania stwierdziły że są szkodliwe, tylko że te badania były sponsorowane przez firmy tytoniowe , więc wynik takich badań był znany przed ich rozpoczęciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom musi się wygrzać,a ponadto tak jak pisałem zużycie nie wzrasta proporcjonalnie do obniżającej się temperatury. Jak nic nie grzebał w piecu to z czasem mu się unormuje. Najwięcej mu spali aby dojść do zadanej temp., potem już tylko utrzymywanie jej. :)

 

Zgadzam się. U mnie przez pierwszy tydzień było nawet 24 m3 gazu. Potem spadło do 15 a następnie do 10. Koniec konców przy temp. około -5 stopni szło około 8-9 m3 gazu. Po porównaniu zeszłego roku i tego i okresu z podobnymi temperaturami w tym roku mam zysk około 2-3 m3 na dobę. Tak więc jest lepiej.

Dom 170m3 z piwnicą pod całością przebudowany ze starego. 15cm styro, reku, wysoka ścianka kolankowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie czy jak będę mieszkał i ustawie np 21 stopni to jakie wtedy będzie spalanie

Dodaj na każdy K różnicy po 5-6%

A szkoda bo byłaby to rewolucja.

Ten wynalazek może przestawić całe gospodarki i społeczeństwa - to również ryzyko niezadowolenia poszczególnych grup społecznych - dzisiejsze problemy Grecji i państw śródziemnomorskich przy tym to "pikuś".

Edytowane przez kbab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ja patrzę tylko na plusy, tańsza energia, bardziej ekologiczna a przede wszystkim uniezależnienie się od rosnących cen gazu , węgla a może i prądu.

 

:)

 

Myślę że UE dowali do tego jakiś para podatek inaczej nie "wpuści" ECAT`a do użytku , ale samemu można takie cudo próbować w garażu poskładać ;) Potem już tylko biogazownia dla przykrywki ... i kogeneracja w domku jak się patrzy :)

 

Problemem jest znaleźć dostawcę metali i stopów kolorowych w detalu ... Próbowałem kupić min nikiel przez net (do innych celów - "niklowanie") w detalu i mi się nie udało ... jak ktoś ma namiary to bardzo proszę na PW :)

 

Przepraszam za offtop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ja patrzę tylko na plusy

Teraz te plusy w przyszłości mogą okazać się minusami, dlatego Ci co o tym decydują wybiorą "przerwanie" tj będzie jak było do tej pory.

samemu można takie cudo próbować w garażu poskładać

Zrobiłeś to - działa, przekaż innym jak to zrobić.

wierzysz w opowieści drzewa sandałowego...

Fakt jest taki, że Rossi opatentował ten wynalazek i działa, czy go wdrożymy zależy "teoretycznie" głównie od nas.

Edytowane przez kbab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ja patrzę tylko na plusy, tańsza energia, bardziej ekologiczna a przede wszystkim uniezależnienie się od rosnących cen gazu , węgla a może i prądu.

 

Ja bym z tych trzech nośników mówił bym o podwyżkach raczej tylko prądu,cena gazu i węgla na razie spada>Gaz wiadomo cena w dół już przez promocję od Rosjan,w następnym półroczu dostawca zapowiedział dalszą obniżkę.Perspektywicznie nasz gaz także powinien tanieć w miarę jak będzie zwiększać się wydobycie w kraju.Węgiel cena w dół po imporcie z Czech ,Rosji.

Niestety cena prądu będzie szybować w górę,emisja CO,wymiana przestarzałej infrastruktury,to wszystko musi kosztować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do mojego tematu:http://forum.muratordom.pl/showthread.php?210958-Recenzja-por%C3%B3wnanie-kondensacyjny-Buderus-GB072-20kW-i-stary-dom

Przeklejam zebrane od kupy ostatnie dane dotyczące zużycia ;)

sezon grzewczy 2012/2013, 4 osoby, do ogrzania 62m^2 do 23.0-23.5oC, 26m^2 do ~21oC, 16m^2 do ~19-20oC (tylko w nocy), 70m^2 do ~17-18oC. Średnie miesięczne zużycie wody ~10m^3.

Program Dzień-Noc: Dzień 7:30-21:30;

 

- Listopad 2012 – łącznie 201m^3 – średnio 6,7m^3/24h

- Grudzień 2012 – łącznie 361m^3 – średnio 11,7m^3/24h

- Styczeń 2013 – od 01.01 do ranka 11.01 106m^3 – średnio 10,6m^3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na razie nastawione na 10.5 bo nie mieszkam. Okna trzy szybowe, styropian 15 cm, wełna 25 cm, nie grzeje wody. nie mam tez drzwi wewnętrznych, a spala mi podobnie jak u Ciebie 6-8 m3 przy minusowej temperaturze, wystarczy, że temperatura na zewnątrz jest powyżej zera to wtedy zużycie jest max 2m3. Wydaje mi się, ze coś źle mam poustawiany ten piec.

 

Mam podobna sytuacje, nie mieszkam, kociol ustawiony na 11C, grzeje tylko podlogowke na parterze, na pietrze nic, w najgorsze mrozy ( -15) bylo na pietrze +6C, na parterze +11.12C, za to w kotlowni +18C ( nieocieplone rury i rodzielacz ). W czasie mrozow kociol bral mi ok 30m3/tydzien, przy temperaturach na zewnatrz ok 0C, to 10m3/tydzien. W sumie przez X,XI i XII 2012 poszlo 150m3 gazu, przy czym w pazdzierniku miesiac siedzieli gipsiarze i grzali na 18-20C bo nic nie schlo, wiec tez i dom wilgotny. Inna sprawa to nie mam drzwi wewnetrznych, ziab wieje z garazu i przedsionka. Przez ostatnie 2 tygodnie stycznia poszlo mi 30m3, ale bylo w miare cieplo.

 

Mam nadzieje ze jak wstawie drzwi, ocieple sciane od garazu, zaizoluje rury w kotlowni to zuzycie znaczaco spadnie.

Edytowane przez devileczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.ecat-polska.pl/

 

O to chodziło?

 

Wyglada mi to na straszna scieme. Przeciez chodzi o normalne ogniwo paliwowe, gdzie wodor laczy sie z tlenem dajac wode. Problemem zawsze pozostaje ten wodor, jego magazynowanie, bezpieczenstwo, etc. Producent tego wynalazku wspomina o kardridzu zawierajacym nikiel i substancje uwalniajaca wodor, tylko ile taki kardridz bedzie kosztowal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt jest taki, że Rossi opatentował ten wynalazek i działa, czy go wdrożymy zależy "teoretycznie" głównie od nas.

Czyżby?

Rossi próbuje opatentować swój pomysł twierdząc, że działa na zasadzie zimnej fuzjii, ale w jego opisie pełno wyjątkowo nieprecyzyjnych sformułowań.

Poza tym to głównie Rossi twierdzi, że to działa. Komentarzy niezależnych użytkowników jakoś brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...